Tema: Budućnost pokera

Ponukan ovim člankom i postovima raznih igrača sa ovog foruma treba li se zapitati što je sa budućnosti pokera?

https://www.pokertube.com/poker-news/po … omy-really

Najveće rasprave su se vodile na ovom forumu od 2010-2013, dosta sam toga pročitao, nasmijao se i naučio također (preporučujem članak gdje igrač pod nickom "turcin" shava 98 ili T9 na sunday millionu i od običnog playa za koji je čovjek procijenio da je dobar je nastao opći kaos gdje su se ljudi posvađai, roba je bannao jednog ili dvojicu, a ja sam se bome nasmijao čitajući te postove big_smile)

link na meni top3 tema ovog foruma- http://hr.pokerpro.cc/forum/viewtopic.php?id=6817

Šalu na stranu zanima me kako ozbiljni igrači vide budućnost...čak i ja znam da je edge sve manji, da se ljudi lakše nose sa tiltom, da je manje fisheva na stolovima nego prije pa me zanima kako vidite igru u budućnosti, kako i zašto i kada bi se mogao dogoditi opet neki poker boom, jel se dovoljno ulaže u promociju pokera u svijetu ili igrači ulažu puno u samopromociju?

Ja sam u CFP programu, studiram i imam namjeru se ozbiljnije baviti pokerom jer smatram da sam sposoban imati dzeparac od pokera i svaki dan sam blize tom cilju, ali po pričama i člancima vidim da sam ušao u poker svijet u jednom padajućem trendu. Koliko treba biti zabrinut oko toga?

Zadnji popravljao Intelligent investor (07-05-2016 02:20:17)

First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
00

Re: Budućnost pokera

Gle to da je poker u padajućem trendu je jednostavno ''žalosna'' istina. To ne znači da je ne moguće od nje profitirati, ali treba puno više rada i truda nego prije. Greške su danas skuplje jer se ljudi bolje kontroliraju i jednostavnu su postali više ''smart''.
Poker boom-a ima, samo što su u manji i često se svode da neka državica ili neki site privremeneno eksplodira. Tipa u Aziji se tu i tamo rodi nekakav ''divlji'' 'site kao što je recimo FulPot bio prije nego su ga com regovi opustošili. Još banalniji primjer jer državica New Jersey u USA, svi top američki regovi žive van svojih granica,a oni koji su ostali su lošiji,a fisheva ima koji žele se kockati nakon toliko godina. Znam osobno da su neki tamo zaradili jako puno novaca, čak sam i ja znao na vrijeme tako da sam htio mogao sam otići i tamo uživati u +10bb/100 WR bez problema. Poker danas ima i protivnike u obliku država(zakonodavstvo), tako da moguće da ti jednog dana i Lijepa Naša postane breme ako se misliš baviti pokerom.
Što se tiče poker booma, on je generalno iza nas, a da bi se stvorio novi treba se vjerojatno desiti novo čudo. Mislim poker stranice i udruženje se bore da poker bude sport jer njima to ide u koristi, ali osobno mislim da tebi to kao igraču ne koristi. Tipa SPin&Go promocije su relativno moderan primjer na što se promocija online pokera svodi(više lutrijski oblik). Klasičan poker, kao stol gdje ljudi kockaju ne reklamira se više. Da se nadovežem na čudo, osobno to čudo svake godine očekujem na WSOP Main Eventu u obliku ženske osobe koja je dobila ulaznicu preko nekog satelita za 1$ po mogućnosti i pretvorila u pobjedu na ME(čitaj +8 miliona $) i po mogućnosti iz neke super velike zemlje poput Japana+. Znam da su šanse jako male, ali jbg držim fige svake godine iznova.

Ukratko ono što sam ti htio dočarati jest da je poker kao profesija generalno vrlo dinamična i nikad ne znaš što te sutra čeka. Jednostavno budeš morao raditi ono što ti je u poslu najveći skill,a to je adjustati, jer u konačnici uvijek budeš morao ''puhati'' kako ekonomija puše. Na tebi je da je pratiš i razumiješ i onda ako treba izvažeš(npr. želiš li se po potrebi preseliti) prioritete jer novaca će uvijek biti samo količine i načini kako doći do njih će se mjenjati.

EDIT:Ovo što sam napisao vrijedi za online cash game. Za ostalo si ne dajem pravo komentirati jer ne igram live i nisam dovoljno dugo u MTT svijetu.

Zadnji popravljao HansTheGreat (07-05-2016 13:07:05)

20

Re: Budućnost pokera

Hvala Hans na odgovoru, i mislio sam si da će biti takav sličan komentar profesionalca, samo razlog da se pojača broj offtable sati.

First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
00