Tema: Treadmill desk

Sa povećanjem grinda i prelaskom na normal stolove počeli su mi se javljati bolovi u leđima i nogama (zadnja loža, koljeno).
Općenito se nakon 3-4h sjedenja u komadu osjećam užasno i ukočeno.

Probao sam stajaći stol, ali onda osjetim veliki pritisak na zglobove i list i ne mogu duže od 2h.

Sauce je u jednom videu rekao da koristi Treadmill desk. Ono što je super je da je koristeći taj stol poboljšao svoj rezultat u maratonu.

Što mislite o tome?
Je li netko isprobao?

00

Re: Treadmill desk

Ne znam zašto bi to bilo dugoročno rješenje. Nisam probao pa neću ništa odlučno reć, ali ako ti ne odgovara stajaći stol prilično sam siguran da neće biti bolje s treadmill stolom. Mislim da je kombinacija kvalitetne stolice i kratkih, ali korisnih pauza + physio vježbi ono što ti treba. Za lože je foam roller dušu dao, a velike probleme koje sam imao s koljenima (svojevremeno su mi doslovce svako malo iskakala iz patele) riješio sam jednostavnim ojačavanjem mišića koje koljeno drže zajedno (kako treniram triatlon trčanje + bicikl su bili moj recept, ali ima još puno vjerojatno bezbolnijih i bržih načina tipa vježbe i teretana).

Osim ovog gore možda bi htio pokušati s yogom i/ili pilatesom. Ja se osobno već jaaaaaaaaako dugo nagovaram, ali sam toliki antitalent da je uistinu teško konzistentno raditi, ali rezultati koje sam vidio kod drugih su fantastični. Budući da sa strane radiš neke aerobne sportove yoga i/ili pilates će tijelu dati savršenu suprotnost koju treba da bi bilo maksimalno zdravo/gibljivo/bezbolno smile

Goran Markuš (blog) - http://goranmarkus.com/hr
Goran Markuš (Facebook) - https://www.facebook.com/GoranMarkus
00

Re: Treadmill desk

A lijepo je to sve u teoriji, ali se treba nagovorit, a kao što reko ne uzimam previše stanke odkad igram normal stolove. Većinom odradim 4-5h u komadu i odšprintam na wc kad moram. Vidio sam u onom dokumentarcu o hs igračima da su oni imali laptop na šanku pa su malo sjedili na barskoj stolici, malo stajali. To mi se čini oke kombinacija, ali nemam šank.

Ipak, treadmill desk mi se čini kao najbolje rješenje što se tiče dugoročnog zdravlja. Možda bi u početku bilo teško, ali ljudima je u prirodi kretanje, a može i služit kao trening rekuperacije. Sigurno je 4-5h hodanja previše, ali onda isto uzet barski stolac pa sjest. Isto tako ako smo aktivni, pumpa se krv i trebao bi mozak bolje radit.

Minus bi bilo kaj je sigurno nespretno tipkat po tipkovnici i stiskat miš, ali valjda se navikneš s vremenom.

00

Re: Treadmill desk

Sauce igra par stolova i njemu sigurno nije problem klikanje. Mislim da ni on nebi mogao igrati 6+ stolova.

00

Re: Treadmill desk

Ima jednostavno rijesenje ali koje se niitko od nas ne sjeti napravit. Svakih 20-30 min digni se i rastegni malo ruke noge i to sve mozes dok igras sigurno nades par sekundi izmedu klikova, ali treba se sjetit to par puta napravit big_smile

00

Re: Treadmill desk

Vidi, od svega vjer je treadmill najkorisniji od svega al opet ako ces 5h konstantno hodat bez da sjednes il
Odmoris na trenutak opet ce te noge il stopala boljet, ipak je to 5h i bilo stajanje u jednom polozaju il sjedenje nikako nije naj za tijelo kad si u istom polozaju. Pa cak nakon 5h sna u udobnom krevetu probudimo se zakoceni po cijelom tijelu. Treba svako malo razgibat zglobove promijenit malo polozaj, a ne kao sto svi radimo 5h nit mrdnut sa stola u smislu da se dignemo rastegnemo
I sjednemo natrag, lijeni smo i to napravit hehe

00