Tema: QQ vs raise on J72r

http://www.handconverter.com/hands/2969876

Vill 19 14, agg 2,2 flop raise 17

Kad raise flop, x turn, bet river nema bluffova, range mu je mergan na handove koje je rejzo za protection na flopu (AJ), iako ne bi trebao rejzat sa tim handom i slow playane setove ( 3 comboa 77, jedan 22 i jedan JJ). S obzirom da beatam neke handove u value rangeu (AJ) ovo je dobar call?

Zadnji popravljao lkorbrs (14-10-2016 16:53:52)

00

Re: QQ vs raise on J72r

Ne mogu otvoriti hand, "the page you are trying to open doesn't exist".

p.s. bilo bi dobro da napises i broj handova koji imas na njemu da se zna procjeniti kolko je "flop raise" broj relevantan wink

00

Re: QQ vs raise on J72r

1,7k handova. Zamjenio sam link, sad radi.

00

Re: QQ vs raise on J72r

As played call river uvijek. Jedino ovo je spot koji i mene muci cesto, dal betat turn ili ne.

Specificno kod ovakvog igraca s 17 F raise mislim da bih ja osobno reraiseal i shipnul turn i what happens happens smile 17 je puno sto znaci da on raisea puno TP i neke od njih ce tesko foldat. Ma znam cesto da raiseaju tako i handove tipa AT, AQ, KQ pa checkiraju turn i opet stabaju river. Tako da the way its played sigurno call river jer gubis samo od JJ (mislim iskreno da to calla cbet), znaci samo 77 i 22 sto na turnu znaci da 22 ima jos rjede. A s druge strane ima hrpu Jx kao AJ, KJ, QJs, JTs sto je puno vise nego 77 i taj mali postotak kad ima 22 i JJ.

Moje gledanje handa, nadam se da sam bar malo pomogao kod gledanja na hand smile

00

Re: QQ vs raise on J72r

Stormpay napisao:

As played call river uvijek. Jedino ovo je spot koji i mene muci cesto, dal betat turn ili ne.

Specificno kod ovakvog igraca s 17 F raise mislim da bih ja osobno reraiseal i shipnul turn i what happens happens smile 17 je puno sto znaci da on raisea puno TP i neke od njih ce tesko foldat. Ma znam cesto da raiseaju tako i handove tipa AT, AQ, KQ pa checkiraju turn i opet stabaju river. Tako da the way its played sigurno call river jer gubis samo od JJ (mislim iskreno da to calla cbet), znaci samo 77 i 22 sto na turnu znaci da 22 ima jos rjede. A s druge strane ima hrpu Jx kao AJ, KJ, QJs, JTs sto je puno vise nego 77 i taj mali postotak kad ima 22 i JJ.

Moje gledanje handa, nadam se da sam bar malo pomogao kod gledanja na hand smile

Ako puno raisa flop bet zasto bi tu reraisal? zar to nije samo micanje blefova iz njegovog rangea?

00

6

Re: QQ vs raise on J72r

weryln1 napisao:

Ako puno raisa flop bet zasto bi tu reraisal? zar to nije samo micanje blefova iz njegovog rangea?

U pravu si. Ako puno rejza flop ne znači da će se zgurat s Jx, izbacujemo mu sve low equity bluffove iz rangea i 3betom zapravo QQ pretvaramo u bluff. Call i looser calldown na budućim streetovima je ispravna prilagodba.

Ali tu je još puno stvari na koje treba obratiti pozornost:
- cbetao si 77% pota na flopu, ne razumijem zašto si koristio taj veliki sizing ali si mu svakako suzio continuing range, kako za call tako i za raise
- openao si UTG, neće imati isti check raise postotak vs UTG raise i vs BTN raise
- nema logike da rejza TP protiv UTG openera
- board je dry bez FD, player pool jako malo check raisea na dry boardovima i većinom s nutted rangeom
- protivnik ima statse 18/14, prirodno je da će nit imati veći check raise jer ima veći postotak jakih handova kad dođe do flopa
- protivnik se ne čini naročito agresivan
- na turnu se spario board tako da ako villain checkira turn ne znači da nema JJ, 77 i 22 u rangeu
- na riveru je došao 8h koji je najlogičniji XR flop give up turn bluff hand pretvorio u value hand (T9)
- beta 72% na riveru što je polarizirani a ne mergani sizing
- ne beta hand slabiji od našeg za value, pitanje je ima li dovoljno bluffova u rangeu da možemo bluffcatchati, a odgovor je da gotovo sigurno nema i naš hand je easy fold na riveru

BTW čak i solver koji super agresivno bluff catcha većinom folda ovo na riveru.

Jedino ovo je spot koji i mene muci cesto, dal betat turn ili ne.

Postavi si pitanje što želiš postići s betom.

Ako misliš da check raisea polarizirani range onda je check na turnu jer nemamo value u betanju.

Ako misliš da je straightforward i neće nikad blefat river sa flop check raise bluffovima onda možeš stabat jako mali sizing na turnu i oduzet mu equity ako imaš hand koji ima koristi od protectiona (ovaj primjer se tu baš i ne bi uklapao).

Ako misliš da check raisea mergeano i da ima dost handova od kojih možeš dobiti value betom onda možeš betati (ovo je najčešće slučaj u LP s wide rangevima, ali na microstakesima rijetkost - većina ima premalen check raise range pa niti ne mogu rejzati široko s TP type handovima i kad vidimo mergeani check raise range to će uglavnom biti check minraise od fisha ili tako nešto).

Prijavi se na PokerPro Coaching
00

Re: QQ vs raise on J72r

Mislio sam da je mergani zbog lajna (xr, x, bet), ne zbog sizinga. Ako lajn kaze jedno, sizing drugo - sta da uvazim vise?

00

8

Re: QQ vs raise on J72r

lkorbrs napisao:

Mislio sam da je mergani zbog lajna (xr, x, bet), ne zbog sizinga. Ako lajn kaze jedno, sizing drugo - sta da uvazim vise?

Sizing gledaš. Bez obzira na line 95% igrača neće thin value betat s velikim sizingom.

Prijavi se na PokerPro Coaching
00