Re: From nl2 to some higher levels

prije 10ak dana sam krenuo na nl5 ali je prošlo neslavno, u 6k handova dropnuo sam 10ak BI i roll mi je pao na 50$. Uglavnom loš run i cooleri, ne smatram da ne mogu beatat nl5. Spustio sam se na nl2 i tu sam up 15-20BI. Trenutni roll je oko 90$, na 100$ opet napadam nl5.
Razmišljam se  prebaciti na neki drugi skin gdje je slabiji pool, a s druge strane sam se naviknuo na zoom gdje na starsu ima ok akcije. Ne znam kako je na drugim stranicama sa speedom.

Evo i statsa:

http://i66.tinypic.com/qobzm1.png

10

Re: From nl2 to some higher levels

Ako budeš imao problema na NL5 probaj možda malo više tight igrat, to je meni pomoglo na zoomu. Čini mi se da sam na nl2 imao identične statse kao ti, al sam na NL5 počeo preflop bacat neke hendove. Čak sam i smanjio light 3bet, samo igram za value. Nemam toliko vjere u svoju postflop igru još da bi igrao više od 20% ruku. Igram negdje oko 15-16%. Tako mi trenutno odgovara na zoomu. Moje savjete uvijek uzmi sa rezervom jer sam microstakes igrač, pa postoji solidna šansa da sam u krivu često. big_smile Sinoć sam shotao NL10. Završio u pozitivnoj nuli, ne izgleda superteško. Sretno!

00

Re: From nl2 to some higher levels

Premali ti je VPIP, PFR i 3bet(više 3betaj SC protiv igrača koji foldaju više od 55%), da igram protiv tebe svaki hand bi 3betao jer i foldaš previše na 3 bet, fold na 3bet ti treba biti 45-55, tebi je 74 što znači da protivnik na tebi radi autoprofit svakim 3betom, ne 3betaj handove protiv aggro protivnika koji ce cesto 4betat(na microsima nemaju puno blefova u 4bet rangeu tako da nemoj 3betat handove protiv igrača gdje ćeš morati baciti hand na 4bet), 4bet ti je preveliki a to se odražava na tvoju postflop igru jer ako netko i calla 4bet to je sigurno jači range od tvojeg s obzirom na tvoj preveliki 4bet.

Skini si besplatne tablice BPC-a za microse ako ne želiš plaćati coaching jer često kod nas microstakes igrača greškica preflop ili on the flop zna često doći do gubitka stacka.

Također, nemoj mijenjati igru ako si moveupao, to bi čak i rekao da je zlatno pravilo jer ti se samo čini da te igrači previše 3betaju pa si money scared, imaš svoju igru, imaš statse i udaraj

Ako sam nešto krivo napisao neka me netko stariji i iskusniji ispravi

GL s projektom!

First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
10

29

Re: From nl2 to some higher levels

Intelligent investor napisao:

4bet ti je preveliki a to se odražava na tvoju postflop igru jer ako netko i calla 4bet to je sigurno jači range od tvojeg s obzirom na tvoj preveliki 4bet.

4bet mu je jako mali. Ovo što ti gledaš je 4bet % a ne range. Imaš zadnji stat 4bet+ ratio, to je range.

00

Re: From nl2 to some higher levels

Ovaj njegov Fold to PF 3bet nije prava statistika. To je se već negdje spominjalo (mislim čak i na ovom topicu), zato što je u ovu statistiku na PT4 uključeno kad on folda preflop na raise i 3bet od 2 igrača koja su igrala prije njega. Prema ovim statsima bih ja rekao da je njegov pravi Fto3bet u granicama normale, vjerojatno oko 55-60%. Mislim da ljudi uglavnom na NL5 zoom ne shvaćaju light 3bet i autoprofit. To sam i ja mislio prije, mislim da im dajemo previše kredita. big_smile intelligent investitor, koje ruke ti braniš protiv igrača koji imaju 3bet 8-15% na uzorku ruku većem od 100-200. Mene uvijek muči što da radim protiv takvih manijaka u poziciji i van nje. Što da naprimjer radim sa AQ-AJ 99-JJ van pozicije protiv takvih igrača. Koliko je glupo samo callati van pozicije sa takvim hendovima? Da li to 4betamo uvijek? Što braniš protiv takvih igrača u pozicije, koji range? Što sa AQ-AJ van pozicije protiv unknowna?

00

Re: From nl2 to some higher levels

Zašto mu je mali VPIP i PFR? Jel to premalo na ZOOM-u? 21/16 premalo? teško mi je to za povjerovat.

00

32

Re: From nl2 to some higher levels

Zašto bi bilo glupo callati s navedenim handovima OOP?

Kad te netko 3beta, tebi je cilj izgubiti manje od 300bb/100 (ako openaš do 3bb). Filtiraj si situacije gdje si callao OOP 3bet i filtriraj da ti izbaci QQ+ i AK. Začudit ćeš se kolko je dobro callati s tim handovima.

4betat te handove bi bilo loše, jer ćeš se izolirat protiv jačeg range-a. Foldat će ti slabije, a callat, odnosno shipat jače.

00

Re: From nl2 to some higher levels

Ma još sam u fazi učenja pa ne shvaćam najbolje preflop igru, kao što i vidiš. Iako i ja bi callao protiv 3bet manijaka. Al valjda sam negdje krivo shvatio da bi OOP trebalo igrat raise ili fold taktiku. Negdje sam ja to zbrljao sebi u glavi, nije mi to sve najbolje sjelo pa izbjegavam takve situacije. Koje bi recimo hendovea roba callao npr. da si MP raiseao i da te na buttonu 3beta igrač sa 3betom od a)5%, b)8% , c)10%? Recimo da je zoom u pitanju i da imaš neki solidan sample od 200-500 ruku. Ja recimo ne znam što da napravim protiv ovoga od 5% sa AJ i AQ, ili 99/1010. Mislim da JJ callam. Što je tu otprilike +EV a što -EV? Često mi je problem i što da radim sa takvim rukama protiv unknown igrača bez HH.

00

34

Re: From nl2 to some higher levels

Nadam se da gledaš 3bet po pozicijama vs određene pozicije. Jer overal 3bet nije dobro gledati, osim ako imaš mali sample gledaš da kategoriziraš igrača.

Već protiv 5% 3beta možeš callati sve suitane broadwaye, 66+, AKo. Offsjutani handovi nisu dobri baš za call.

Protiv unknowna pogledaš kak igra pool i prilagodiš se.

00

Re: From nl2 to some higher levels

N(.)(.)B@igram trenutno više tight, Regularno su mi bili statsi cca 24/20, 3bet 7-8. Izbacio sam iz range handove tipa ATo,  KQo, pockete ispod 55 s UTG, Ax sa MP i sl. Iz 3beta sam izbacio handove tipa AT,AJ,KJ, Ax koje bi prije dosta češće 3betao, sad ih callam(osim Ax i sl koje fodam). Iako mislim da mi nije baš profitabilno. A prestao sam 3betat jer u današnjoj igri ekipa ima std f to 3bet oko 50-55%, prije ju imali dosta veći

Intellignet investitor@ F to 3bet mi je manji od 60%, ono što je N(.)(.)B rekao, drugačije su izraženi statsi. To sam također prilagodio. Dok sam počeo igrati nedavno imao sam f to 3bet kao prije dok sam igrao, oko 70-75%. Mislim da mi je 4bet dosta veći od prosjeka na ovim limitima tj imam 4bet bluffova u range upravo zbog toga što smatram da je ekipa naučila 3betat više nego prije i to im prolazi dok je fit or fold i da se ne znaju postaviti vs 4beta i kako odigrati.

roba@ nastavno na ovo gore, zašto misliš da mi je 4bet jako mali? Ne mogu se složiti s tim ili nešto ne vidim. Moguće je razlog što sam prestao 4betati neke premium handove koje inače jesam, tipa AK i QQ.

N(.)(.)B, što se tiče navedih handova u 3betanim, 99+ i AQ callam uglavnom 3bet, osim ako nisam UTG, nekad i MP, onda foldam. Ako igrač ima veliki 3bet, callam i AQ i 99. Protiv igrača sa velikim 3betom, AJ i AT znam 4betat jer ga ne želim igrat postflop. To je što se tiče early-a. U kasnijim pozicijama defendam navedene handove, jedino AJ,AT i manje od TT foldam vs igrača sa manjim 3betom, tipa 4 i manje.
AJ i AT generalno ne volim callat, Callam protiv igrača sa 3betom 8+

Zadnji popravljao oldpokerplayer (16-12-2016 13:47:55)

00

36

Re: From nl2 to some higher levels

oldpokerplayer napisao:

prestao sam 3betat jer u današnjoj igri ekipa ima std f to 3bet oko 50-55%, prije ju imali dosta veći

To što oni igraju bolje, ne znači da ti moraš igrati lošije... Samo promijeniš malo handove koje 3betaš.

oldpokerplayer napisao:

roba@ nastavno na ovo gore, zašto misliš da mi je 4bet jako mali? Ne mogu se složiti s tim ili nešto ne vidim. Moguće je razlog što sam prestao 4betati neke premium handove koje inače jesam, tipa AK i QQ.

4betaš 1,7% handova što je jako malo. AK i QQ+ je 2,56. Naravno da ne možeš AK i QQ 4betati iz ranijih pozicija, ali tamo te i manje 3betaju. Na kasnijim sigurno možeš 4betati te handove protiv većine protivnika. I sam kažeš da su i oni naučili 3betati.


Vidim da općenito ne radiš razliku između suitanih i offsuited handova. Suitani handovi bolje stoje u postflop igri, dok offsuitane više igramo zbog pair value-a. Evo primjer calla 3beta s UTG-a protiv 3-5% 3beta vs UTG:

https://i.imgsafe.org/3d6fe86e31.jpg

Možeš primjetiti da callamo s ATs, čak i QJs, dok od offsuitanih handova foldamo AQo.

PS: cijelu preflop tablicu možete dobiti na našem CFP programu.

10

Re: From nl2 to some higher levels

WOW?!?! Bio sam uvjeren da se OOP dobar dio ovih hendova baca. Valjda kad gledam na jutubu videa od anonimusa nemam pojma više što je +EV što -EV. Roba jel tablica dolazi u sklopu coachinga ili se može kupiti? Pretpostavljam da ide samo u sklopu coachinga, al eto moram pitat, pa makar ispao glup. big_smile Sutra bih se prijavio na coaching al sam u škripcu sa vremenom pa ne mogu trenutno, na žalost. Iako sam nekako već otukao 60.000 hendova ovaj mjesec (zoom), ne znam ni ja kako ni kad. valjda graf ne laže. big_smile Roba, postoji li opcija coachinga ako je kandidat zaposlen full time?

00

38

Re: From nl2 to some higher levels

Tablica dolazi u sklopu coachinga i ne može se kupiti jer i treba objasniti kako ju koristiti.

Imamo jednog koji je zaposlen i ima dvoje djece. Sve se može dogovoriti. Popuni prijavu pa te dodamo na skype pa se detaljnije dogovorimo.

00