Tema: VIDEO: niveaformen igra nl50 zoom

Svi komentari su dobrodošli...

40

Re: VIDEO: niveaformen igra nl50 zoom

pozdrav i hvala za video.

1 ruka.
23min, AQ, cold 4 bet vs dva rega. koji je bottom range sa kojim to radis.
-da si dobio call od recimo jednog igraca. da li cbetujes 100% rangea i koliko?
-da je mp u onoj situaciji bio fish, whale da li bi i tada isto odigrao, isto i da je recino co fish?

2.ruka
36min, AJ, x/call flop, x/raise turn line na onakvom boardu je prilicno "jak". ja bi tu ipak x/call turn jer mu i dalje ostaju svi blefovi, drawsi, maginalne ruke u igri koje on rejzom folduje?  pogotovo vs igraca kako si ga opisao.
- da je zvao kakav bi ti river play bio ? kojih rivera se plasis tj koji su losi po nas?

3.ruka
40:40min, KT , flop Q4A vs Cutoff rega koji puno 3betuje a koliko sam video  cold call 0/29.
-sta mislis u konkretnoj situaciji x/raise flop. sve ono sto si naveo da imamo i u vezi ruke samo x/raise smile
-ili zasto ne cbet flop vs njega. Zar nije flop vise pogodio nas range? Sa cim on nas tu "zove" jer mi deluje da si mu olako prepustio hand

4.ruka
44 min, 89suited, cold 4bet.
-koliko se ljudi trebaju defendati vs cold 4beta kao u konkretnoj situaciji i kako.
-koji je njegov najbolji defend line ako mu je 3bet sa sb-a 7-10% sta zove, sta caluje sta rejzuje.
-koji je tvoj cold 4bet range tu.
-zar villanov play ne bi bio bolji da je gurnuo all in tu sa QQ bez obzira na tvoju ruku?
otvorio si pandorinu kutiju sa ovom zadnjom rukom te izvoli sada big_smile

ps. mislim da olako delis one labele igracima, posebno fishevima i losim regovima te tako te mogu samo "omesti" u donosenju odluke smile

Zadnji popravljao k_paks (25-01-2017 10:38:14)

Now if you'll excuse me, I have a beam of light to catch!
00

Re: VIDEO: niveaformen igra nl50 zoom

k_paks napisao:

pozdrav i hvala za video.

1 ruka.
23min, AQ, cold 4 bet vs dva rega. koji je bottom range sa kojim to radis.
-da si dobio call od recimo jednog igraca. da li cbetujes 100% rangea i koliko?
-da je mp u onoj situaciji bio fish, whale da li bi i tada isto odigrao, isto i da je recino co fish?

To ovisi o njegovom 3bet rangeu i poziciji. Rekao sam u videu da ovaj igrač 3beta 13%, vjeorjatno je na CO to nešto manje.
Cold4bet range možemo konstruirat na 2 načina: linearno i polarizirano.
Linearno bi bilo da nemamo coldcall 3bet range. Onda bi vs 13% 3bet, cold4betali nekih 4-6%, ovisno o tome kako mislim da protivnik reagira.
A možemo i polarizirano, cold4betat npr. QQ+, AK i blefove tipa AJo, AQo, a coldcallat 99-JJ, AQs, KQs i slično.
Potreban je sastavak od nekoliko stranica da se objasni sav adjusting, za to se treba igrat u stoveu ili drugim programima (ako nisi, pročitaj uskebasijev post o sqzu, napisao je fantastične stvari, ali i taj popriličan tekst je samo par češćih situacija objasnio.

Da ti odgovorim na pitanje, ovaj igrač 3beta 13% overall, IP vjerojatno nešto manje. Cold4beto bih JJ+ i AJ+, bez coldcall rangea.
Kad me callaju vjerojatno bih često giveupo jer očekujem da su strašno tight.

Da su fishevi ovisilo bi o statsima. Da je neki zoom fish, 25/10 sigurno ne bih cold4b. Da je 50/30+ onda bih. Ovisi o oba igrača. Igraj se sa rangevima. Daj im neke pretpostavke: npr.  fish opena MP 20% i ne folda na 3bete općenito. Možeš slobodno očekivat da calla cold4bet sa svakim pp i JTs+ i slično.
Ili primjer br.2  iz videa, MP je recimo pasivan zoom fish, 25/10, stackoffa se sa KK+. CO je agro reg koji je agro jer mu je to cool i vidio je tako u videima. CO će 3betat tu fisha jako wide, npr. 88+, ATs+, AJo, KQs, KJs, JTs, QJs. Ali kad dobi 4bet će se stackat samo sa QQ+ i AKs jer se ljudi baš ne stackaju light. Kako se onda adjustat?

2.ruka
36min, AJ, x/call flop, x/raise turn line na onakvom boardu je prilicno "jak". ja bi tu ipak x/call turn jer mu i dalje ostaju svi blefovi, drawsi, maginalne ruke u igri koje on rejzom folduje?  pogotovo vs igraca kako si ga opisao.
- da je zvao kakav bi ti river play bio ? kojih rivera se plasis tj koji su losi po nas?

Protiv ovog igrača, 23/10/1 najbolji je play foldat flop. Recimo da coldcalla nekih 8% (sve pp, AQo+, ATs+, JTs+, KJs), beta vs missed 40%, znači samo value handove, equity nam je kritičan.
Vidim da sam objasnio u videu da sam rejzao jer je "river afq jako mali". Ovo je primjer nerazmišljanja i unconsious playa. Znači, gledao sam jedan river stat koji je jedino koristan ako ga koristiš zajedno sa ostalom statistikom.
Ovaj igrač:
- 3beta 1% = ima jači coldcall range (jači kao ima JJ,QQ i AK)
- ima bet vs missed flop 40% = vrlo vjerojatno je to range od value hands (tp+, fd)
- wwsf 38 = potvrda da se ne bori za potove tj. igra iskreno.

Najbolji play je xF flop. As played slažem se da je turn call. Vjerojatno je bet foldao 99 ili TT.


3.ruka
40:40min, KT , flop Q4A vs Cutoff rega koji puno 3betuje a koliko sam video  cold call 0/29.
-sta mislis u konkretnoj situaciji x/raise flop. sve ono sto si naveo da imamo i u vezi ruke samo x/raise smile
-ili zasto ne cbet flop vs njega. Zar nije flop vise pogodio nas range? Sa cim on nas tu "zove" jer mi deluje da si mu olako prepustio hand

Dobro si primijetio, loše odigran hand. Igrač 3beta overall 14%, a ip 8%. Sigurno 3beta sve QQ, AA, AQs, a vjerojatno i AQo dobar dio. Nisam siguran koji je play sa najviše ev, vidim da je tip super agro pa možemo imat više lineova.
Svakako najveća greška je opet ono kaj sam napisao, nerazmišljanje o rangevima i adjustanju.
3brl mi se ovako standard čini najbolji jer će teško iscallat TP 3 streeta, pogotovo ako bombamo. Bilo bi cool xc,xc,xs river, ali ako vjerujem da će barelat svašta i da je sposoban bet/foldat river sa AJ,AT.

4.ruka
44 min, 89suited, cold 4bet.
-koliko se ljudi trebaju defendati vs cold 4beta kao u konkretnoj situaciji i kako.
-koji je njegov najbolji defend line ako mu je 3bet sa sb-a 7-10% sta zove, sta caluje sta rejzuje.
-koji je tvoj cold 4bet range tu.
-zar villanov play ne bi bio bolji da je gurnuo all in tu sa QQ bez obzira na tvoju ruku?
otvorio si pandorinu kutiju sa ovom zadnjom rukom te izvoli sada big_smile

Napisao sam dosta gore, a konkretno za ovo. Naučili smo u videima renomiranih coacheva da je bolje igrat SB bez coldcall rangea. E sad, to ljudi vide pa copy/pasteu, a ne znaju zašto. Treba uvijek nešto teorije iza svega.
Znači reg na sb 3beta mp, kao što si rekao, 3bet mu je 7-10%, vjerojatno 6-7% u ovoj situaciji jer je vs mp.
Da mi ne omogući autoprofit morat će defendat handove kao JJ,TT i AQs van pozicije 120bb deep što nije lako. Pogotovo na zoomu gdje su ljudi obično jako tight i reg će to znat. Vs fisha naravno to neću radit. A kako smo deep, očekujem da mi neće on sad tu zgurat wide.
Druga stvar je što imamo oke hand koji ima dosta equitya.
Ingame sam betao malo turn jer sam htio dodatan value od AK. Da sam mislio da to nema mislim da je bolje betat malo jače flop i zgurat turn da me plati TT,JJ,QQ.

ps. mislim da olako delis one labele igracima, posebno fishevima i losim regovima te tako te mogu samo "omesti" u donosenju odluke smile

Razmislit ću o ovom savjetu smile

00

Re: VIDEO: niveaformen igra nl50 zoom

hvala puno na detaljnim odgovorima  palecgor

Now if you'll excuse me, I have a beam of light to catch!
00