Tema: VIDEO: Live Play - MelloB 100NL Zoom

Evo novog videa. Kao i uvijek, svi komentari su dobrodošli.

30

Re: VIDEO: Live Play - MelloB 100NL Zoom

Odličan video, sve pohvale.

Za moj ukus malo ste se previše zadržali na tom KQ handu, ne koristim te napredne programe za analizu, ali definitivno mislim da je -EV callati taj hand tu OOP. Vidim da ste protivnika stavljali na polariziran range tu, Ax handove i sc i neke gappere, zasto on u toj BTN vs CO situaciji nebi mogao imati mergan range i još par comboa KQ, KJ, QJ suited i offsuit i nastaviti barrelati turn s blockerima i equityem i na miss river opet barrelati i imati +ev, jer top topova tvog rangea tu su AQ, AJ što će biti jako teško callat river. Ako mu sve te handove stavimo u range možemo dodati još više combo ispred kojih smo ahead, ali problem je kad bi on sve to 3betao što bi mu BTN 3 bet bio vjerovatno 15%+. Ja osobno imam više marged range, te u tom spotu 3betam većinu brodwaya sjutanih i ne, a gapere više foldam, iako i to ovisi o protivniku.

Zadnji popravljao GlavniKralj (11-02-2017 00:43:05)

00

Re: VIDEO: Live Play - MelloB 100NL Zoom

Rekao sam već u videu, pogriješio sam što sam callao KQ oop, tih dana sam radio u Pio-u cijelo vrijeme, i zabrijao sam da je call. Kasnije sam gledao nazad u  Piu i svaki put oop je bio fold,protiv doslovce svakog normalnog ranga. Jednostavno moja velika pogreška. Ispričavam se jer smo se zadržali toliko na tom handu, ali  to je na meni, ne na dečkima.

Također sve ovisi o protivniku, protiv nekih ljudi s kojima igram ne bi nikad foldao niti malog Ax-a tu a kamoli AQ. Ovisi i o rangu, jer ne 3betaju svi merged, ja osobno preferiram polarizirani 3bet range u tom spotu. Ono što trebamo gledati jeste, što igrač barela(koje handove nastavlja na turnu, što chekira eventualno nazad, da li barela sa eq, te tendencije na riveru, zatim koliko thin value beta(ak?), npr.orojanjivu je chekirao 2 para, ako bi pretvarao tipa hand u bluf, shovajući tipa kj, što sam vidio da zna radit, cijela strategija bc-a se  mijenja,  te mu ne možeš foldati ax, a kamoli aq ili aj, te  upravo i iz tih razloga mi je moj call s kq još gori, i nema druge riječi nego preloš.

Također, ruka gdje sam callao, c/shove na riveru s KQ, je pogreška.Posljedica je moje igre na limitima koje igram, gdje često imam overbetting range, te su regovi na riveru počeli napadati s c/shovima(i rejz ip) moj normalni bet sajzing(tipa 3/4p), jer pošto često u capped situacijama napadam polarizirajući range, automatski isključuju nuts ako betam normalnim sajzom. Te su počeli pretvarati tipa mp-ove, pa čak i tp-e u blef. Tako, da sam često obligatoran braniti i ovakve handove, te miksati sajzing s value rukama. Ali, na starsu sam prvi put igrao, tako da protivnik nema pojma o meni, te je lagani fold rivera, bez obzira što repa 3 kombo-a.

Ovim putem bih vas htio zamoliti, da napišete ovdje što bi htjeli vidjeti? Dali bi htjeli da radimo više ovakvih stvari, možda da sljedeći put bude 200z? ili možda, nl400 normalni stolovi, hu možda? Igranje manjih limita(tipa nl20,nl50?). Da li vam se sviđa grupno komentiranje, te bilo kakve ideje imate, molim vas dajte ovdje glas, te napišite?

Ovakve stvari su zanimljive, jer vidite da svi rade greške, govorio sam da ću prvi ja napraviti glupost, itd.(te što god da snimite, ne treba vam biti bed, jedino što možete je naučiti nešto iz toga).

Nije uopće bitno, greška ili ne, bitno je da radimo, raspravljamo, i učimo. Eto, bilo kakvu ideju imate napišite ovdje, te što bude najviše ljudi htjelo, možemo napraviti za sljedeći tjedan. Pozz.

00

Re: VIDEO: Live Play - MelloB 100NL Zoom

Ma naravno da river call tu ovisi o protivniku, ja ću u tom spotu nekad stabat misane broadwaye jednom i odustati, nekad cu izbarelati, također ću imat pun kurac value ruku koje betam 3 streeta, Ax handove ću vrlo vjerovatno checkirat back jedan street, nekad i dva za protect checking rangea. Iman ću par Tx, 88-KK, koje mogu callat street ili dva protiv nekih protivnika.

Također više volim OOP 4betat tu hadnove kao što su KQ, KJ,QJ, a callati mid pairove, AQ, cak i AK nekad za varku, ali i to sve ovisi o protivniku. Neznam jeli ova strategija ispravna, ja ipak igram samo 25 zoom, zadnja 2 mjeseca sa winrateom od 8bb, pa prepostavljam da i nije tako loša.

Ja bi definitivno volio vidjeti više ovakvih videa, sve od NL50 do NL 200 zoom, grupno komentiranje je isto super.

Najjača stvar bi bila kad bi napravio neki challange tipa, od 2k do 20k $ zoom, i još kad bi to stremao bi bila kompletna ludnica.

Ja bi prvi subao. Pozz

Zadnji popravljao GlavniKralj (11-02-2017 14:36:59)

00

Re: VIDEO: Live Play - MelloB 100NL Zoom

Ja preporucam da napravis poll recimo OVDJE kao dal da igrasl NL50zoom, N200, dal da je grupno il ne pa vidis, vjerujem da bude vise ljudi kliknulo na odgovor nego islo pisat odgovor smile

Meni osobno draze grupno jer onda i raspravljate o vise stvari, uvijek se nadu situacije gdje nakon sto nesto kazes uleti drugi komentator i uvede ti novo pitanje u glavu te raspravljate o tome, tako da sto se broja ljudi tice, 2-3 mi se cini idealnije jer tebi isto zanimljivije nego da pricas sam sa sobom smile

10

Re: VIDEO: Live Play - MelloB 100NL Zoom

Storm hvala na ideji.

https://goo.gl/2wZl3B

https://goo.gl/jokPL4

Popunite upit do utorka. U utorak ću objavit rezultate, te što većina bude željela napravit ćemo za sljedeći video. Nadam se da će što više ljudi glasati tako da vidimo da ima interesa.

Zadnji popravljao MelloB (12-02-2017 04:45:36)

00

Re: VIDEO: Live Play - MelloB 100NL Zoom

Glavni kralj da ti odgovorim, ideja je super, ali moralo bi biti interesa da bi se upustio u tako nešto, možda bi mogli i neki grupni challange, te streamati to, isto bi bilo prava liga. Možda i neki MTT challange?

Tako da ljudi, davajte ideje, komentirajte, i sve se možemo dogovorit.

00

Re: VIDEO: Live Play - MelloB 100NL Zoom

Meni je ovaj video bio super. Glasao sam.

Već vidim da večina bude bila na strani Nl20- Nl50 jer tu se dosta
nas muči. Još da bude zoom, to bi bilo super.

Definitivno grupno komentiranje, tu je već večina kod glasanja.

Jedva čekam sljedeći video, puno sam naučio iz ovog.

pozzz

00

Re: VIDEO: Live Play - MelloB 100NL Zoom

Odlican video posebno je trip gledati jer je na hrvatskom,obicno gledam na engl i naravno sa 3 komentatora nikad nisam vidio  big_smile  ,  big_smile  big_smile Super je ispalo.Usput..
Imam dva pitanja :
10min48sec stol desno A4s,  zar nemas oddse za call i ako imas zasto si fold cega se bojis?
1h37m3sec stol lijevo 97s, zasto si fold flushdraw (dali je moguce ikad call ili rais)?

Zadnji popravljao honeybad (12-02-2017 19:23:03)

00

10

Re: VIDEO: Live Play - MelloB 100NL Zoom

Video je super, kao i onaj prvi koji si snimio.

Kaj se tice sljedeceg videa, nisam vidio da je to itko predlozio, ja bi volio vidjeti HH review spotova gdje su nam najsiri rangeovi. Znaci srp, bb cc vs btn open (mi smo bb) i bb cc vs sb open (mi smo bb, moze i mi smo sb). Blind igra je svima najveci problem, igra sa sirokim rangeovima ni igracima na NL100 i 200 nije najbolja a kamoli micro igracima. Sve vise ljudi cbeta 1/3 IP sa skoro cijelim rangeom, tu ima zanimljivih xR spotova, call downova i slicno. Mislim da bi bilo korisno, ja bi svakako to volio viditi...

00

11

Re: VIDEO: Live Play - MelloB 100NL Zoom

Honeybad;

1. A4s, da znam išta o igračima callao bi ili 3betao, ovako sam odlučio foldati, ali definitvno možeš callati, posebno ako callaš male parove, dodaš neke sc-e i sjutane aseve da imaš dobar board coverage.

2. Mogao sam callati, ali fold mi je puno bolji. Kao prvo, možemo prepostaviti da nikada ne chekiramo flop sa 2para+(posebno sa uknown limperima), tako da rejz turna nema smisla. A nakon što callamo turn, ako ne izađe flush protivnik može betati svoje blefove i mi ne možemo callati, a nakon što chekira mislim da će većinom c/callati, tako da mi je odma mirisalo na neprofitabilnu situaciju.

Sheed, u upitnike ćemo sljedeći put staviti to što si predložio, pa možemo staviti i određene druge tematike, 3betani potovi ip,op, 4betani potovi, blvsbl itd. Uglavnom, što god ljudi budu htjeli gledati mi ćemo raditi. Hvala na ideji. Također, kakvu god tko ideju imao samo neka napiše, uzeti će se na razmatranje.

00

12

Re: VIDEO: Live Play - MelloB 100NL Zoom

Sheed napisao:

Video je super, kao i onaj prvi koji si snimio.

Kaj se tice sljedeceg videa, nisam vidio da je to itko predlozio, ja bi volio vidjeti HH review spotova gdje su nam najsiri rangeovi. Znaci srp, bb cc vs btn open (mi smo bb) i bb cc vs sb open (mi smo bb, moze i mi smo sb). Blind igra je svima najveci problem, igra sa sirokim rangeovima ni igracima na NL100 i 200 nije najbolja a kamoli micro igracima. Sve vise ljudi cbeta 1/3 IP sa skoro cijelim rangeom, tu ima zanimljivih xR spotova, call downova i slicno. Mislim da bi bilo korisno, ja bi svakako to volio viditi...

+1

Ja bih jos samo dodao da je mnogo bolje raditi HH review nego live play...na live play-u se cesto desi da onaj ko snima, u glavi smisli sta treba reci samo ne moze odmah u tom trenutku da se izrazi onako kako je planirao smile
druga stvar, najbolje da snimate nl100+, jer kuzim da je svima nama koji smo krenuli s cashom taj limit nekako minimum koji hocemo ostvariti...nize fkt nema smisla, jer ko ne moze provaliti sta treba da radi na nl10 bolje da ga ne igra nikako.

00

Re: VIDEO: Live Play - MelloB 100NL Zoom

Muho91 napisao:
Sheed napisao:

Video je super, kao i onaj prvi koji si snimio.

Kaj se tice sljedeceg videa, nisam vidio da je to itko predlozio, ja bi volio vidjeti HH review spotova gdje su nam najsiri rangeovi. Znaci srp, bb cc vs btn open (mi smo bb) i bb cc vs sb open (mi smo bb, moze i mi smo sb). Blind igra je svima najveci problem, igra sa sirokim rangeovima ni igracima na NL100 i 200 nije najbolja a kamoli micro igracima. Sve vise ljudi cbeta 1/3 IP sa skoro cijelim rangeom, tu ima zanimljivih xR spotova, call downova i slicno. Mislim da bi bilo korisno, ja bi svakako to volio viditi...

+1

Ja bih jos samo dodao da je mnogo bolje raditi HH review nego live play...na live play-u se cesto desi da onaj ko snima, u glavi smisli sta treba reci samo ne moze odmah u tom trenutku da se izrazi onako kako je planirao smile
druga stvar, najbolje da snimate nl100+, jer kuzim da je svima nama koji smo krenuli s cashom taj limit nekako minimum koji hocemo ostvariti...nize fkt nema smisla, jer ko ne moze provaliti sta treba da radi na nl10 bolje da ga ne igra nikako.

01

Re: VIDEO: Live Play - MelloB 100NL Zoom

ja mislim da su za prelaz nl 25 i 50 najtezi...Nznm

00

Re: VIDEO: Live Play - MelloB 100NL Zoom

Usput kad gledam video koje stvari mogu primjeniti na nl25 recimo kad je razlika izmedju nl 100 na stars i nl 100 na microgamingu prema melovim rijecima solidna pa grijesi...A sad da samo gledam nl 25 videa i igram napamet...

00

16

Re: VIDEO: Live Play - MelloB 100NL Zoom

Ovo je najbolji video do sada barem meni hvala na tome.  Definitivno bi volio vidjet istu ekipu još koji puta na zoomu i onda neki review tih sessiona u HEM-u,
Obzirom da si me dosta zarazio sa tim  overbetovima...
Dakle uzeo sam zadnjih 10k hendova koje sam igrao na ZOOM NL10 i filtrirao handove koje sam overbetao na riveru.
od ukupno 21 hand šest je bilo za blef i dobio sam fold svaki put.
sa 15 handova za value dobio sam tri calla i
jednom sam  overbeto sa dva para i dobio call od seta (dosta čudan hand u 3betanom potu sa fishem).
Ukupno je +3BI ali imam dojam da na 10k ruku treba ubacit više blefova obzirom da prolaze.
Pretpostavljam da si dosta analizirao takav play i da ga balansiraš ovisno o protivniku i kako je hand odigran.
Zanima me posebno u kojem omjeru to radiš velue/blef ako uzmemo u obzir da je u potu 45-50bb?

10

17

Re: VIDEO: Live Play - MelloB 100NL Zoom

Krpa, ima ljudi koji doslovno overbetaju samo za bluff i prolazi im dosta dobro, ja pokušavam biti balansiran, iako ima protivnika koje samo overbetam kao bluff, ipak većinom imam određeni balans. Recimo da bi trebao minimalno na 6 value handova imati 4 bluff kombo-a. To je najminimalnija osnova, ako vrhunskog protivnika želiš napraviti indifferent. Pošto ljudi jako loše brane overbet, možeš ići ekplojtativno puno više od toga,  sad koji je točan omjer zavisi  o protivniku(protiv puno ljudi možeš ići tipa 80%bluff+), ali kad znaš što je minimalno lako ti se je prilagoditi prema drugim igračima. Ovo za  80% bluff range vrijedi čak za neke protivnike sa nl400, mogu onda zamisliti kako je s nižim limitima...

Zadnji popravljao MelloB (13-02-2017 20:58:54)

00

18

Re: VIDEO: Live Play - MelloB 100NL Zoom

Ovako ljudi, hvala na glasovima. Video koji ste izabrali biti će nl50, sa grupnim komentiranjem. Video će biti snimljen i objavljen sljedeći tjedan.

Najvjerojatnije sutra, će biti objavljen video od Ivana, dečko rastura nl500, tako da bi trebalo bit zanimljivo.

Sad, ono što vam želim reći, da ima za sve ponešto, i jednostavno što većina želi to ćemo radit, pošto dosta veliki broj ljudi igra manje limite, i muči se, mislim da je fer pomoći tim ljudima, ali daleko od toga da nema za sve ponešto, imate i više limite, bit će i nižih, a i na nižima će se razmišljati o advanced stvarima. Tako da nema brige, bit će svega.

20