Tema: VIDEO: 11$ 90 man psko sng by Chainvkci

PokerPro član Chainvkci reviewa SNG KO turnir. Svi komentari su dobrodošli.

00

Re: VIDEO: 11$ 90 man psko sng by Chainvkci

e to sam čekao! da neko obradi nešto drugo osim casha. odličan video! Bilo bi super kad bi obradio i druge formate turnira i kad bi napravio jedan video o ICM-u, jer nikako da shvatim taj pojam kak spada.

00

Re: VIDEO: 11$ 90 man psko sng by Chainvkci

http://www.icmpoker.com/en/blog/poker-i … icm-poker/

Evo jedan link sa objasnjenjem icm-a, iako je to dosta kompleksan pojam nije toliko strasno kad se izvjezbas - uglavnom icmizer program je majka sto se tice vjezbe o raznim situacijama i ICM ili CEV situacijama na raznim ft-ima, od sng-a do mtt-a. ICM se uglavnom koristi na ft-ima. Evo par primjera koji ce ti docarat ICM:

1. final table sunday million, zadnja 3 igraca za stolom, payouts idu (uzet cu tocne payoutse iz ps klijenta iz replaya od proslog tjedna SM-a):

1. $145k, 2. $102k, 3. $72k

I, sad uzmimo da smo mi 2. za stolom sa recimo 30 blindova, chip leader je na 90 blindova i shorty je na 15 blindova... Poanta icm-a je da mi ne ispadnemo nikako 3. jer gubimo $30k, a imamo duplo veci stack od 3., jer po icm-u najvredniji stack je onaj koji je najmanji, a najmanje vrijedan stack (pricam o chipovima) je onaj koji je najveci i samim time onaj koji ima najveci stack - cl, moze krast nenormalno dok vs njega shorty moze odigravat (jer, recimo u ovom slucaju, shorty od 15 blindova nema nikakav pritisak da ne odigra vs njega jer je tocno izdefinirano po stack sizeovima za stolom da je on short i da "ne mora" cekat nikoga da busta (nas koji smo 2.) da bi dosao do pay jumpa. Ukratko, po icmu u najgoroj poziciji su middle stackovi na ftu, jer vs cl-a ne bi trebali ili smjeli odigravat dok god postoji sansa da pay jumpaju za "djabe", a pod djabe mislim da foldaju i neka se kaci cl sa shortijem ili nekim drugim, u ovom slucaju sa shortijem jer zasto igrat hand i "riskirat" ako ti sami fold moze donijet pay jump od $30k, u ovom slucaju od $72k 3. mjesta do $102k 2. mjesta.

Evo par situacija iz ovog primjera:

- mi smo btn, imamo AT i 30bb, sb je cl sa 90bb, bb je shorty sa 15bb, mi open raisamo, recimo mr, 2,2x ili 2,5x - nebitno i na to cl gurne all in, bb folda ----> sta se dogadja? mi ako callamo longrun kurimo pare po icm-u, cak i sa aj tu i vjerovatno aq, osim ako range od cla nije 100%, cak i onda je vjerovatno lose za nas...
---> sb cl gurne ai, bb folda i sad mi ako callamo i kockamo se shorty na bb je automatski pobjednik jer on zeli da mi ispadnemo prije njega i da pay jumpa za $30k, foldao je i nije igrao i odjednom pay jump jer smo mi bili blesavi i isli kontra icm-a i kockali smo se

To je u  sustini icm... Evo da izbacim par primjera iz icmizera da to jos poblize docaram...
Namjestio sam u icmizeru da je recimo situacija za 1500 player MTT, stackovi su kao iz ovog primjera, znaci 90bb, 30bb i 15bb, payouts po icmizeru za 1., 2. i 3. mjesto je redom 16,75%, 12,25% i 9,25%.

http://img298.imagevenue.com/aAfkjfp01fo1i-28104/loc206/090833520_icmsituacija_123_206lo.JPG

I sad ista situacija u CEV modelu, znaci ne igramo za $ i nagrade nego cisto za chipove:

http://img286.imagevenue.com/aAfkjfp01fo1i-18385/loc455/090972905_cevsituacija_123_455lo.JPG

Iz  ovog primjera vidimo da po icm-u ako mr/c gubimo novce vs ATC shovea, a po cev-u zaradjujemo 10bb vs ATC. Eto, to je u nekoj sustini i vrlo pojednostavljeno icm smile. Nadam se da je pomoglo.

p.s. desni click na slikice i open image, nesto mi nije prihvatilo...

Zadnji popravljao 11331133 (26-02-2017 12:25:27)

10

Re: VIDEO: 11$ 90 man psko sng by Chainvkci

A u slucaju chainvkci videa za ovaj format psko snga icm prakticki ne igra nikakvu ulogu kao sto je on vec sam rekao u videu jer su payouts na ftu skroz poseremeceni zbog bountija... Recimo prva tri mjesta na tom formatu su (citam iz ps klijenta): 127$, 85$, 64$...
I sad uzmimo situaciju 9handed ft, na ft-u je 5bb shorty sa bountijem na sebi od 30$ - njegov bounty od 30$ je iznos koje nosi 5. mjesto a to je 30,87$ -> znaci icm je poseremecen i pay out struktura... I ono sta je chainvkci isto rekao je superbitno a to je da je najbitnije 1. mjesto, jer prvo mjesto nosi 127$ a u psko formatu (sng i mtt) kad uzmes prvo uzimas sve bountije + bounty na sebi, i on ce ti uglavnom cca poduplat nagradu, znaci cca ~250$ ce ispast prvo mjesto, zato je u psko prakticki najbitnije shipat i biti prvi a samim time price o icm pada u vodu u ovom formatu jer je 1. mjesto (+ KO druge igrace) bitnije od samog prizepool-a i payoutsa jer mi tu hocemo igrat samo za chipse, a ne za dolare, mi se zelimo dovest u hu sa velikom prednoscu i dat si sto vecu sansu zashipat, a nikako biti drugi. Ovo je sve super pojednostavljeno, jbg smile.

I hvala chainvkci na videu!

20

Re: VIDEO: 11$ 90 man psko sng by Chainvkci

Hvala na objašnjenju! IMa li koji besplatan ICM calculator i koji bi preporučio?

Pozdrav!

Zadnji popravljao N( .)(. )B (26-02-2017 16:05:47)

00

Re: VIDEO: 11$ 90 man psko sng by Chainvkci

Evo par pitanja, koliki BRM koristis 100BI? i s obzirom da je KO turnir dal mozda manje jer ako izbacis par igraca vec si vratio BI... koliko igras stolova odjednom i koliko average turnira po danu?

00

Re: VIDEO: 11$ 90 man psko sng by Chainvkci

@N(.)(.)B drago mi je da ti se svidja video smile A sto se tice ICM--a, 11331133 ti je i vise nego se potrudio objasniti ti to koliko se moze, pa mu hvala na trudu. Sto se tice programa preporucio bi ti ICMizer. On se placa, ali imas par besplatnih izracuna dnevno, pa mozes vidjeti malo kako to funkcionira, a sad neznam dal ima neki besplatni program.

@chingling Sto se tice BRM-a, ok je imati oko 100 BI za ove sngoove, a jer su KO, da trebala bi biti manja varijanca. Ja mixam sng i mtt turnire, tako da osobno imam nekoliko stotina BI na moj avg buy in. Varijanca moze biti dosta gadna na mttovima, pa treba imati stvarno jak BRM za ugodno igrati ih. Prije sam igrao dosta vise stolova oko 15-20 cak. Sad sam dosta smanjio te igram od 8-10. Vise mi odgovara i manje spotova propustam. Pa na dan odigram oko 30-40 turnira valjda. Zavisi ako imam nesto dosta deep, onda necu paliti nove stolove, a ako brzo ispadam onda palim nove.

00