Tema: Povratak pokeru

Za početak, pozdrav svim članovima!

Ovaj post moja je prva objava, novi sam član, pa kako bi se reklo, imajte strpljenja sa mnom!

Evo, za početak, igram poker sad, jedno 3 godine. Krenulo je tako da sam kao mali na EuroSportu gledao Poker After Dark i postao sam zaluđen viđenim. Tim je putem krenulo igranje pokera na Fejsu, gdje sam zagrizao malo jače. Nakon toga, slijedi prijava na PokerStars i igranje sa lažnim novcima. Nakon nekoliko mjeseci, odlučujem uplatiti prvih 10 dolara. Kako je to relativno mali bankroll, mogu reć da je izdržao dobra tri tjedna prije nego sam se zaigrao i dobio tilt.

Krenulo je to lagano, i u ove sam 3 godine na svim stranicama izgubio cca 80-ak dolara. Razlog je, nedisciplina. Iako sam se prijavio i na 888poker, i tamo zaradio prve poker novce, gdje sam bio 4. od 800-tinjak igrača i osvjio 10,50 $ (micro stakes turnir). Mislio sam, to je to, tako to počinje. Čak sam i bio na jednom live turniru u Zagrebu, i završio sam tek na 10. mjestu.

Nakon gubitka i tih novaca, počinjem sa redovnim (malim) uplatama na PokerStars i 888poker, gdje sam čak i svoj bankroll duplao, ili utrostručivao, da bi na kraju tiltao. Odlučio sam se ostaviti pokera, prošlog ljeta, i ponovo sam zaigrao pretprošli tjedan. Ovaj put bez uplata, već na freeroll turnire. Bio je težak početak, jer uglavnom sam do onda odigrao samo nekih 5 turnira. Razlog je, nedostatak vremena. Zoom ili SNAP je bila idealna prilika za mene gdje sam igrao i mogao sam stati bilo kad, te sam mogao i igrati na mobitelu, na poslu kada nije bilo ništa za raditi, za igru na brzinu. No svaki put kada sam igrao cash game, sve je otišlo u vjetar. Sada sam odlučan uplatiti malo veću svotu na te dvije poker stranice i igrati turnire, jer sam primjetio da mi ta igra bolje leži.

Kada sam počeo igrati te freeroll turnire, bio sam u 50-60% igrača. Svakih par dana taj sam postotak duplao i sada sam u prosijeku u top 4-8% igrača na svakom turniru. Iako zaradim nešto, radi se uglavnom o par centi. Također, teško je igrati kada si na stolu sam 6 neaktivnih igrača, a ostala dvojica imaju pokret all in ili fold. Međutim, čim više igram, bolje razumijem kako takve igrače izbaciti van i pobjediti ih, te se nadam da ću uskoro  imati i bolje prosjeke na turnirima. Kako na 888poker već imam neki mini bankroll od tih freeroll turnira, tamo ne namjeravam ništa uplaćivati već ga podići i zaraditi nešto na tome. Sljedeći tjedan namjeravam uplatiti neku malu cifru na PokerStars i krenuti igrati.

Nadam se da će moj plan uspjeti, i nadam se da neće biti podsmjehivajućih ili trollovskih komentara, jer eto, igram rekreativno, no zadnje se vrijeme trudim poboljšati svoju igru i ući u neke pobjedničke kruge.

Postove namjeravam objavljivati svaki vikend, i nadam se da je ovo početak moje skromne karijere.

Ukoliko imate neke korisne savijete i komentare, molim vas da ih podijelite.

Želim vam svima ugodan dan, i do sljedećeg tjedna! Pozdrav svima!  big_smile

40

Re: Povratak pokeru

Freerollove igraj ultratight i samo push or fold taktika, tamo je 90% igraca zalutalo u vremenu i prostoru, dosli su isprobat srecu, ne mozes nekakvu normalnu poker strategiju upotrijebiti, jer igraci guraju allin sa A2 u multiway potu i takve stvari, znaci van bilo kakvog razuma i poker logike se igra, vecinom moras imat dosta srece i dobivat flipove.

Cim skupis neki roll makni se od toga sto prije i odluci se da li zelis igrati MTT ( i Sit&Go) ili cash, trebas se opredijeliti po nekakvim svojim afinitetima.  Ja sam igrao sve po malo, pa sam i malo zaradjivao, dok su drugi puno vise napredovali koji su fokusirali na jedan od formata.

GL

20

3

Re: Povratak pokeru

Odluci se za jednu od stranica dok ne napraviš veći roll. Z igrat MTT na starsu trebaš imat dosta velik roll barem 100$ tako da moraš napravit neki plan kako to zaradit. Ovo što ti pokušavaš sa freeroll turnirima pa onda odma MTT nije možda najbolja ideja pogotovo ako igraš turnire sa 1k igraća i više. Previše se toga treba poklopit da bi uspio, po meni obavezno ubaci Sit&go turnire 45 ili 90 igrača i tamo gradi roll ako već neželiš igrat cash.
U svakom slučaju sretno.

20

Re: Povratak pokeru

darthgr06 napisao:

Freerollove igraj ultratight i samo push or fold taktika, tamo je 90% igraca zalutalo u vremenu i prostoru, dosli su isprobat srecu, ne mozes nekakvu normalnu poker strategiju upotrijebiti, jer igraci guraju allin sa A2 u multiway potu i takve stvari, znaci van bilo kakvog razuma i poker logike se igra, vecinom moras imat dosta srece i dobivat flipove.

Cim skupis neki roll makni se od toga sto prije i odluci se da li zelis igrati MTT ( i Sit&Go) ili cash, trebas se opredijeliti po nekakvim svojim afinitetima.  Ja sam igrao sve po malo, pa sam i malo zaradjivao, dok su drugi puno vise napredovali koji su fokusirali na jedan od formata.

GL


Da, istina, to sam i sam primjetio, da su svi izgubljeni, tako da zapravo igram na "sreću" (igram uglavnom top 10 ruka all in) dok ne napravim neki veliki stack, pa mogu upotrijebiti barem neku taktiku i vidjeti kako funkcionira, iako opet ima igrača koji idu 8 6 offsuit all in...
Što se tiče opredjeljivanja, to znam i sam, i sve više imam uvid u to da na turnirima bolje prolazim, pogotovo kada sam heads up.

Hvala na komentaru i savjetima!

00

Re: Povratak pokeru

krpa napisao:

Odluci se za jednu od stranica dok ne napraviš veći roll. Z igrat MTT na starsu trebaš imat dosta velik roll barem 100$ tako da moraš napravit neki plan kako to zaradit. Ovo što ti pokušavaš sa freeroll turnirima pa onda odma MTT nije možda najbolja ideja pogotovo ako igraš turnire sa 1k igraća i više. Previše se toga treba poklopit da bi uspio, po meni obavezno ubaci Sit&go turnire 45 ili 90 igrača i tamo gradi roll ako već neželiš igrat cash.
U svakom slučaju sretno.


Evo baš si danas razmišljam gdje bolje uplatiti. Na 888poker sve igre igram puno bolje nego na Starsu, lakši su protivnici, i nekako se čini da je lakše i zaraditi novce, što mi je trenutno i neki primarni cilj uz onaj da poboljšam statistiku.
I istog sam mišljenja da igram SnG turnire, budući da je i manje igrača,što mi odgovara. Na Starsu sam igrao puno Spin&Go turnira i zapravo sam imao nekih 70-80% uspijeha u njima, i izgradio neki bankroll malo veći, ali sam tiltao i rad od dva-tri tjedna sam doslovce izgubio na najgluplji mogući način. Tako da mislim da mi i to neko prijašnje iskustvo zapravo puno pomaže u tome.

Sve u svemu, hvala na savjetu!

00