Tema: Ko tu koga j***

OK, od predplošog tjedna počeo sam igrati poker svakodnevno. Stranice su 888poker, gdje sam iz free to play turnira stigao do cifre od nekih 4 dolara, uz poneki 10cent SnG turnir. Na PokerStars ubacio sam minimalnu svotu od 10 dolara da se pritisnem da igram bolje i  da grindeam. U par dana, na turnirima za 50centi došao sam do nekih 16 dolara.

Sad počinju bad beatovi, uglavnom na PokerStarsu. Na 888poker, svaki dan sam u profitu, od 10 SnG turnira, u 8 od njih sam in the money.

PokerStars, druga priča. Upravo sam na mobitelu (znam, bolje je na kompu, ali iskreno, na poslu sam, ne ću da se vidi da imam neki poker sajt instaliran na njemu, pa sam na mobu upalil turnir za big 2 cents, sue me  tongue  lol ) krenuo igrati turnir za 2 centa. 990 igrača, prvih 50 donosi zaradu. Ostanem u prvih 100, average stack je nekih 12-13 000, ja imam 12. Svi big stackovi foldaju, ostajemo ja i short stack od 5,500. Idem all in, i on me naravno prati. Ja imam KQ offsuit, frajer 86 off. Flop se otvori 5 9 7. Gubim, imam i dalje chipova za igru, 5,555, sa BB od 1,200. Dolazim na BB, moram all in sa A4 suited, lik me prati sa 87, otvori mu se full house.
Znam, šanse postoje, ali ja već dva-tri dana na PokerStarsu sa najboljim kartama gubim. Nevjerojatno. Npr neki dan, imam AQ na buttonu, flop je AQ hearts, 7 diamonds. Lik ulazi all in sa UTG, pratim ga, ima 72 hearts, i otvara mu se flush na riveru.

U zadnja 2-3 dana, od 100 coin flipova u kojima sam se nalazil, izgubljeno je jedno 90-95 njih, i to dok sam imao premium karte. Sad je meni fascinantno, kako neki imaju toliko sreće, da idu all in sa 35, jer im se kocka, ja ih pratim sa AA, i izgubim jer se njemu otvore dva para.

Kockaju se, jer eto, mogu, i dobivaju me. Dobivaju me big time. Od 16 dolara na Starsu, ostalo je 10,50. Znam da budem vratil te novce, ali cmon, zar mi je jedina opcija uplatiti još 50 dolara na PokerStars i igrat za veće uloge gdje nebi bilo tih magarca koji idu all in sa 56, 72, 83 i sl. i to van pozicije?!

Molim vas sve za neki savjet jer ovo je stvarno ili za smijat, ili za plakat  lol
Znam da treba imat strpljenja, ali zanima me kakvi su vaši dojmovi, i iskustva iz ovih malo većih buy in turnira, da li je ista stvar, ili ima razlike? Vidim da napredujem puno sa svakodnevnim igranjem, donosim bolje odluke i imam i neku zaradu, ali koji je lijek za ove 72off all in pacijente?

04

Re: Ko tu koga j***

To sta pricas se zove varianca.
Tek kad odigras vise stotina/tisuca turnira ces znat kako stojis.
One ruke di si ispao sa KQ i A4 si blagi favorit preflop al nista specijalno.
To da si puko 90-95 od 100 flipova ne vjerujem. Sorry.

Na jacim igrama neces prolazit bolje nego losije.
Te price pocetnika da je lakse igrati nl100 neg nl2 jer ljudi respectaju tvoje betove su glupost. Ko se ne moze prilagoditi na najsitnije igre, ne moze ni na jace.

Zadnji popravljao rounder1984 (05-05-2017 11:45:31)

30

Re: Ko tu koga j***

Biti cu brutalno iskren, uninstall poker sa mobitela i prestani igrat, ili udji u poker sa 100%, trece nema.
Jos par odgovora na to sto si rekao:

"Znam, šanse postoje, ali ja već dva-tri dana na PokerStarsu sa najboljim kartama gubim."

- mtt igraci znaju gubit pola godine, godinu dana i vise i pasti u downswing, i to vrhunski top igraci, i to u najkljucnijim trenucima... Djabe ako dobije na blindu 200 sa 57 vs AA kad izgubi sa AA na semi ft-u od recimo turnira koji ima 3k+ igraca... i tako pola godine+


" Znam da budem vratil te novce"

- ovo je pocetnicko i gubitnicko razmisljanje i tako ne mozes razmisljati o pokeru... nije to listic iz kladione ili listici ili automat u kasniu gdje si izgubio pa sad ides "vracat"



"...ali cmon, zar mi je jedina opcija uplatiti još 50 dolara na PokerStars i igrat za veće uloge..."

- vec ti je rounder odgovorio i potpisujem, ali ja bi jos nadodao ili 100% si unutra ili uninstall i stani sa pokerom (kao sto sam vec gore napisao)


Savjet moj je kao sto sam gore napisao, all in ili fold smile. I moje isprike ako sam bio grub ali svako malo netko, kako bih to rekao, zazuji na forumu sa nekom dramaticnom pricom, uglavnom rekreativac (ili ti po naski, riba) sa bad beatom, downswingom od 2-3 dana, mjesec ili stogod, nekim neutemeljenim teorijamal i sl.
Eto, toliko od mene, nadam se da je pomoglo.

30

Re: Ko tu koga j***

rounder1984 napisao:

To sta pricas se zove varianca.
Tek kad odigras vise stotina/tisuca turnira ces znat kako stojis.
One ruke di si ispao sa KQ i A4 si blagi favorit preflop al nista specijalno.
To da si puko 90-95 od 100 flipova ne vjerujem. Sorry.

Na jacim igrama neces prolazit bolje nego losije.
Te price pocetnika da je lakse igrati nl100 neg nl2 jer ljudi respectaju tvoje betove su glupost. Ko se ne moze prilagoditi na najsitnije igre, ne moze ni na jace.


Dobro, do vise stotina turnira jos nisam stigao. Tako da to moram pricekati.
Ovo da sam izgubil jaaako velik dio coin flipova je tocno. Pogotovo kad je bubble u pitanju. Znaci, na 888poker na coin flipu nekad dobim nekad izgubim, znam da to tako funkcionira, ali na Starsu doslovce mogu na prste jedne ruke izbrojat koliko sam flipova pobijedio u tjedan dana, buduci da sam ih brojal. Istina je da ih nisam bas 90-95% imal, ali ja u tjedan dana imam 4 coin flip pobijede.

Da, znam, zato i pitanje, jer nemam iskustva u tim vecim igrama. S tim da me zanima, kako sam na 888poker toliko uspjesniji od Starsa? Je li razlika u kvaliteti igraca toliko primjetna?

00

Re: Ko tu koga j***

11331133 napisao:

Biti cu brutalno iskren, uninstall poker sa mobitela i prestani igrat, ili udji u poker sa 100%, trece nema.
Jos par odgovora na to sto si rekao:

"Znam, šanse postoje, ali ja već dva-tri dana na PokerStarsu sa najboljim kartama gubim."

- mtt igraci znaju gubit pola godine, godinu dana i vise i pasti u downswing, i to vrhunski top igraci, i to u najkljucnijim trenucima... Djabe ako dobije na blindu 200 sa 57 vs AA kad izgubi sa AA na semi ft-u od recimo turnira koji ima 3k+ igraca... i tako pola godine+


" Znam da budem vratil te novce"

- ovo je pocetnicko i gubitnicko razmisljanje i tako ne mozes razmisljati o pokeru... nije to listic iz kladione ili listici ili automat u kasniu gdje si izgubio pa sad ides "vracat"



"...ali cmon, zar mi je jedina opcija uplatiti još 50 dolara na PokerStars i igrat za veće uloge..."

- vec ti je rounder odgovorio i potpisujem, ali ja bi jos nadodao ili 100% si unutra ili uninstall i stani sa pokerom (kao sto sam vec gore napisao)


Savjet moj je kao sto sam gore napisao, all in ili fold smile. I moje isprike ako sam bio grub ali svako malo netko, kako bih to rekao, zazuji na forumu sa nekom dramaticnom pricom, uglavnom rekreativac (ili ti po naski, riba) sa bad beatom, downswingom od 2-3 dana, mjesec ili stogod, nekim neutemeljenim teorijamal i sl.
Eto, toliko od mene, nadam se da je pomoglo.


Da, ja to sve razumijem, ali napominjem kako mi je fascinantno da gubim sa najboljim kartama. Da idem all in sa 52 off i da izgubim, nebi imal nikakve zalbe, ali, kad nekoliko puta na dan ispadnes sa AA, QQ, AQ, AK i sl protiv slabih karti tipa 86 off pa on dobije flush, to me malo tilta.

Takoder, ovo vracanje novaca ne odnosi se na to da se ja sa njima kockam nego sam uvjeren da sa vremenom taj downswing prestaje i da cu poceti igrati profitabilno, makar ja ni u ovom slucaju nisam izgubio nista od onoga sto je ulozeno.

To razumijem da ima ljudi koji imaju teroije, tipa da je to sve namjesteno, ali mene je iskljucivo zanimalo koliko bi takav neki downswing mogao potrajati, i da li se to dogada cesto i na vecim limitima. Moje je pitanje bilo da li je stvarno "lakse" igrati na vecim buy inovima, kako ljudi tvrde, makar po meni to nema smisla. Takoder znam da sam preflop blagi favorit, ali mi je bilo interesantno kako se to dogada cesto, doslovce turnir za turnirom.

Znam da nije to nista zlonamjerno, bilo je za ocekivat takve, ajmo ih nazvat "grube komentare" u postu kao ovome, ali pitao sam misljenje drugih igraca. Zahvalan sam na savjetima.  smile

00

Re: Ko tu koga j***

Na limitima koje igras nema nikakve razlike u kvaliteti igraca na PS i 888.
To da je na igrama s vecim buyinovima lakse igrat govore ljudi koji nemaju veze s pokerom.
Veci buyin = vise love u igri = bolji igraci igraju = slabiji igraci imaju manje sanse.
Downswing moze potrajt krace ili duze ovisno o formatu igre koju igras. Posto pricas o turnirima iako ih ne igram logika kaze da sta je veci field downswingovi bi trebali trajat duze.
Znaci ako igras sng turnire koje igra manje ljudi neg velike mtte downswing ce trajat krace nego obrnuto. Takodjer trajanje downswinga isto moze ovisiti i o tvom skill levelu.
Ako igras mtte sa velikim brojem ljudi cak i ako si jako dobar igrac mos bit u minusu mjesecima.

00

Re: Ko tu koga j***

Slazem se sa svime od roundera i citirat cu ono sto je imo jedno od najvaznijih stvari sto je rekao:

"Posto pricas o turnirima iako ih ne igram logika kaze da sta je veci field downswingovi bi trebali trajat duze."

Znaci ponukan tim citiranim savjetovao bi ti ako hoces napraviti neki roll, stjeci neko koliko toliko znanje ili nesto slicno tome nemoj igrati te 0,02$ 990 hyper snge ili sta su vec, to je cisto gubljenje vremena a vjerovatno i skilla...
Znaci, manja varijanca = manji broj ljudi = sporiji turnir, a tu imas recimo na psu snge od 15min blindovi 0,50$ ili tako nesto, mozda i nize, 0,25$... Probaj tamo, ili najnize limite 45man, 18man itd. Samo ne te 990 ljudi hyper gluposti, i opcenito hyper snge i mtte jer oni uglavnom kao hyper format imaju najvecu varijancu.

Zadnji popravljao 11331133 (05-05-2017 17:54:03)

00

8

Re: Ko tu koga j***

Igram ja te hypere od 0.2 centa na Pokerstarsu.
Tu je stvarno field manijakalan ,antei i blindovi rastu vrlo brzo,tako da te netreba čuditi da hrpa njih s 3-4 bb guraju sa bilo čime.
Prije sam igrao dosta tajt i tu sam griješio jel bi me jela svaka foldana ruka ,sad čekam dobre karte ,board i ubacim pa ako prođe prođe.Tako sam i ja prije sumljao i ludio kad bi krekali monstere,al koja im je šansa u multiway potovima koji su tamo skoro pa pravilo.
Variacija je jedno od osnovnih pravila u pokeru,ko je nemože prihvatit kao realnost ,upadat će i u tilt,
,eto i još većeg minusa.
Neki dan sam osvojio taj od 0.2 c , to mi je i prvi osvojeni uopće,na averageu od 12000 ,ja 800 zguram s nekim minornim hendom i preživim.
Tu sam se počeo penjat u svega par ruku s velikim povima,prošli mi svi ,da bi kod bubbla bio chip leader.E sad najzanimljivije,iza toga dobio sam dvaput AA ,jednom KK i sve prošlo ,finalna ruka dobio 7 10 s vs AJ o ,draw board ,sedmica me spasi.Toliko o varijaciji,stvarno me bilo prosipalo.Dan iza toga,identičan početak s pola blinda isto prodjem.Da bi prije finalnog stola pao s damama. Nije svaki dan petak(-: Sretno,budi strpljiv,uči i radi na igri.

00