Tema: Poker sreca ili znanje

Pozdrav , naime prije 3,4 dana sam vidio ovaj forum i pomalo citao razne topike i kroz svo to citanje shvatio sam da vecina ovdje razmislja o pokeru kao igri u kojoj prevladava znanje . Rekreacijski sam igrac koji nema previse "znanja" , ali nedavne ruke na pokerstarsu su me ostavile zatecenim i definitivno usmjerile moje razmisljanje o pokeru kao igri na srecu ..   

Prvo sam poceo sa  QQ otisao sam ALL IN ( 64$)  pratila su me dva igraca i otvorile su se njihove karte  AA & AK , te ja na stolu dobijam skalu do Q i nosim pot

Nakon par ruku zapocinjem sa AK raise ide na 20 $ te me prati jedan igrac , flop je izasao A 2 K te sam nastavio sa raise , igrac me je pratio sve do rivera na kojem izlazi 6 i on raise na 50 , ja pratim te on otvara rucni par 6 i river koji mu daje triling

Ovo su samo dva primjera od masu u mojoj kratkoj rekreacijskoj karijeri , kroz koje sam shvatio da je bitno koliko novaca imas i koliko si lud (Vjerovatno  ne bih pratio 66 da nema sa strane mnogo novaca i da si ne moze prijustit gubitak od 60-80$

Naime ja sam samo pocetnik i ovo je moje glediste igre , ali dakako bilo bi mi drago kada bi mi netko ukazao suportno ili iznjeo svoje misljenje .

01

Re: Poker sreca ili znanje

Sreca,bolje igraj aparate.

23

3

Re: Poker sreca ili znanje

Sa QQ protiv AK i AA imaš skoro 20% equitya što znaći da ako pet puta guraš prije flopa u ovakvoj situaciji jednom ćeš uzet pot.
Što se tiće drugog handa  pitanje je koliki su bili tvoji betovi u odnosu na pot. Ako betaš 4$ u pot od 40$ onda je igrač napravio dobar call pogotovo ako je procijenio da kad pogodi set može tebi uzet cijeli stack.
Nikakvo se čudo nije dogodilo u tvojem slučaju već jedan dobar primjer kako varijacija ponekad da a ponekad i uzme.
Igraš previsoke limite bez razloga.
Ako igraš poker zbog zarade onda moraš ulagat u sebe i stjecati znanje kroz učenje i kroz igru protiv igrača tvojeg ranga a ne hranit regove na visokim limitima.

00

Re: Poker sreca ili znanje

Ključni dio tvojeg posta jest "kratka rekreacijska karijera" smile

Kada bude duža rekreacijska karijera sa nekoliko pročitanih knjiga te puno sati odgledanih videa onda ti ništa od toga neće biti čudno

00