Tema: dobitak i porezna?

kako to sve funkcionira sa isplatom dobitaka i poreznom tj bankom...
dali ima određenih problema kod isplate većih dobitaka ili to prolazi sve glatko?

kako vi inače isplaćujete?
ja recimo imam visa electr deviznu u pbzu i preko nje vršim uplate/isplate za sada bez ikakih problema međutim to su uglavnom manje uplate/isplate...

kako će to sve izgledat sad kad se uvede taj novi porez...?

Zadnji popravljao sroplejer (17-08-2009 12:21:33)

00

Re: dobitak i porezna?

Zasad je sve ok.
Ja često isplačujem i nitko me ništa do sad nije ništa pitao za porez. Osim što nekad moram u banci potpisati izjavu od kud mi lova. Samo napišem da je to isplata dobitaka od igara na sreću i sve prodje glatko.

00

3

Re: dobitak i porezna?

postoji granica isplate preko koje te zovu za izjavu ili je random?

00

Re: dobitak i porezna?

Prije je granica bilo 5k eura.
A sada je random...

Ali mislim da za manje od 1k eura ne zovu. Ali nisam 100% siguran za tu informaciju.

00

5

Re: dobitak i porezna?

€, a ne $? jer sam ja do sad najvecu transakciju napravio oko 7k$ pa nista. mada mislim da im eventualno moze bit sumnjivije ako napravis 10x po 2k nego 2x 10k u kratkom roku iako i to zavisi od banke do banke...

00

6

Re: dobitak i porezna?

4ladX napisao:

€, a ne $? jer sam ja do sad najvecu transakciju napravio oko 7k$ pa nista. mada mislim da im eventualno moze bit sumnjivije ako napravis 10x po 2k nego 2x 10k u kratkom roku iako i to zavisi od banke do banke...

Zašto je bitno uopće koliko isplaćuješ? Njima nema što biti sumnjivo.
Dobitke od pokera legalno je isplaćivati na devizni račun i ne plaća se nikakav porez.
Ako ih zanima otkud je transakcija, potpišeš izjavu da je od dobitaka na igrama na sreću. To je sve.

Prijavi se na PokerPro Coaching
00

7

Re: dobitak i porezna?

meh, pod "sumnjivo" sam mislio kad dodje do toga da te zovu i pitaju od kud lova.

00

Re: dobitak i porezna?

ja sam isplatio vec hrpu love i nikad me nisu nis pitali

00

Re: dobitak i porezna?

paziteDace napisao:

ja sam isplatio vec hrpu love i nikad me nisu nis pitali

Kad nisi preko sebe isplačivao...

00

10

Re: dobitak i porezna?

flying nun napisao:

hrvatska je uvela porez na igre na srecu na sve dobitke vece od 40 tisuća kuna,prema tome za svaki dobitak veci od 40k kuna trebali bi platiti porez

To ne vrijedi za dobitke na stranim poker stranicama i stranim stranicama za klađenje. Tiče se samo lutrije i kladionica.

Prijavi se na PokerPro Coaching
00

11

Re: dobitak i porezna?

Ali lijepo možeš isplatiti više puta po <40k kn i nebi ti trebali naplatiti porez.

00

12

Re: dobitak i porezna?

tocno, mada mi to utopijski izgleda ako do tog poreza cak i dodje.

00

13

Re: dobitak i porezna?

Na dnevniku je rečeno da se porez na dobitke u stranim kladionicama ne može naplaćivati.
Ako ti isplaćuješ 50000kn to ne znači da nisi dobio 5 puta po 10000kn. Ne mogu naplaćivati porez.
Ako se bojiš, isplaćuj si manje od 40000kn, iako nema potrebe.

Dok ne uvedu konkretno porez na poker, prestanite se zamarati time.

http://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/uvod … srecu.html
1:10

Prijavi se na PokerPro Coaching
00

Re: dobitak i porezna?

4ladX napisao:

postoji granica isplate preko koje te zovu za izjavu ili je random?

Mislim da se ne gledaju cifre nego promet,naravno preporučljivo je manje iznose. Banka te prijavljuje na godišnji promet preko 100 000  €,konkretno erste,a evo što kaže Ministarstvo financija


Predmet: Ministarstvo Financija - Novo pitanje s weba

Poštovani, da li je dozvoljeno preko interneta kockati,mislim na kartaške igre i roulette,te klađenje. Lijep pozdrav, Ante
----------
Poštovani,

Zakonom o priređivanju igara na sreću i nagradnih igara (NN br. 83/02 i 149/02) za sada nije omogućeno klađenje preko interneta.

S poštovanjem

Samostalni odjel za odnose s javnošću i informiranje
Ministarstva financija.

Isto je i sa trgovanjem valutnim parovima, popularno zvani forex.

Zadnji popravljao nickname2377 (05-10-2009 21:03:23)

00

Re: dobitak i porezna?

nickname2377 napisao:

Zakonom o priređivanju igara na sreću i nagradnih igara (NN br. 83/02 i 149/02) za sada nije omogućeno klađenje preko interneta.

Nigdje ne pise "nije dozvoljeno", ili zabranjeno, ili nesto u tom stilu wink

"Dikod uđe, dikod ne uđe" - Mate Baturina
00

Re: dobitak i porezna?

zamorano11 napisao:
nickname2377 napisao:

Zakonom o priređivanju igara na sreću i nagradnih igara (NN br. 83/02 i 149/02) za sada nije omogućeno klađenje preko interneta.

Nigdje ne pise "nije dozvoljeno", ili zabranjeno, ili nesto u tom stilu wink


Zato kažem,manje cifre uplaćujte/isplaćujte i mislim da neće nitko ništa, pa kafići ne prijavlju promete pa opet nikom ništa,a kamoli mi..

00

17

Re: dobitak i porezna?

http://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/309119.html

00

Re: dobitak i porezna?

nickname2377 napisao:

... pa kafići ne prijavlju promete pa opet nikom ništa,a kamoli mi..

Kakve veze imaju kafići s tobom?

Pretpostavljam da vam je jasno da je to zakon o PRIREĐIVANJU igara na sreću, a ne o sudjelovanju u njima?

Zadnji popravljao crna ovca (05-10-2009 21:53:59)

00

19

Re: dobitak i porezna?

a gle, stavio sam i ovaj, dobro je znati reda radi.

http://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluz … _2128.html

evo ovaj..

00

20

Re: dobitak i porezna?

Taj zakon se nas ne tiče.

Prijavi se na PokerPro Coaching
00

21

Re: dobitak i porezna?

Nekako imam dojam kako ste neozbiljno shvatili taj novi zakon. Evo dijela članka koji me poprilično zabrinjava.

Zakon donosi i niz novosti vezanih uz poslovanje priređivača igara na sreću, prije svega kladioničara. Njime će se otvoriti mogućnost organiziranja klađenja i drugih igara na sreću putem interneta, telefona i drugih interaktivnih komunikacijskih uređaja, što dosad u Hrvatskoj nije bilo regulirano zakonom. Kladioničari koji odluče uvesti internetsko klađenje u svoju ponudu za to će morati platiti godišnju naknadu od tri milijuna kuna, dok će ostali priređivači igara na sreću državi morati platiti milijun kuna mjesečne naknade. Radi kontrole će Ministarstvo financija biti izravno spojeno u on-line sustav internetskih kladioničara.
On-line kladionice morat će se registrirati u Hrvatskoj. Zakon će, naime, izričito zabraniti priređivanje i reklamiranje inozemnih igara na sreću na području Hrvatske iako je to već sada prisutno.

Zadnji popravljao djuma (27-11-2009 00:03:43)

00

22

Re: dobitak i porezna?

pa to ti se isto ne tiče nas ... mene baš uvijek to zanimalo ... ni ja ne znam jedni kažu ovako drugi onako

Poker . Its only a gambling problem if you`re losing
-- I have gambling problem
00

Re: dobitak i porezna?

Pa šta će mi ostat ako me oporezuju?  sad

00

24

Re: dobitak i porezna?

Zakon će, naime, izričito zabraniti priređivanje i reklamiranje inozemnih igara na sreću na području Hrvatske iako je to već sada prisutno.

A nece zabranit sudjelovanje u tim igrama tongue

00

Re: dobitak i porezna?

poker koji mi igramo se ne priređuje u hrvatskoj, nego na serverima u razno raznim zemljama gdje su porezi mali...u zadnje vrijeme je Malta iznimno popularna i primamljiva poker kućama, jer ako sam dobro shvatio tamo je najmanji porez za priređivanje igara na sreću, i naravno to koriste sve kuće koje su recimo registrirane u Engleskoj, a tamo ih je najviše i postavljaju svoje servere na razne lokacije po svijetu...tako da nema straha...jedini porez koji se može naplatit je onaj prilikom isplate, premda ni za njega nema neke velike zakonske osnove...obzirom da se ide preko moneybookersa ili sličnih kuća...  big_smile

00