Tema: VIDEO: MMmystery nl10

DOWNLOAD - desni klik i Save As..

Svi komentari su dobrodošli...

00

Re: VIDEO: MMmystery nl10

eto ljudi , nl10 4 tables sešn ... molim komentare gdje sam mogao bolje odigrati, što je loše, što moram prestat radit, što promijenit kako i zašto da mogu primijeniti to i na buduće handove ... svi komentari su dobro došli, te se slobodno svi uključite u raspravu ...
želim što više poboljšat igru i napredovat te je zato svaki savjet i kritika dobro došla  smile 

sešn naravno da nije savršeno odigran, zato i video jest tu jer obično ljudi kažu da ne vidimo sami svoje greške, al eto zato ja imam vas da mi pomognete  big_smile   big_smile   big_smile

samo još da vam statove objasnim  da možete kvalitetnije komentirat  wink
vpip / pfr / 3bet / foldto3bet
flopcbet/ fold to flop cbet/ turnCbet /foldtoturnCbet / aggfactor
donkbetflop / foldtodonkbetflop/ steal / steal vs fold / sample handova


eto to je to, komentirajte, pitajte, raspravljajte te hvala svima unaprijed  smile

Zadnji popravljao MMmystery (22-05-2010 22:46:24)

00

Re: VIDEO: MMmystery nl10

Jel točno što PTR prikazuje da gubiš novac na NL10? Ako je ajd postaj graf sa showdown winnings.

Preporučio bih ti da pročitaš knjigu "Small Stakes No Limit Hold Em (Ed Miller, Sunny Mehta, Matt Flynn)" i pogledaj koji video od Verneera sa Cardrunnersa.

Zašto zoveš 3B sa malim SC izvan pozicije?

Neisplatiti se igrati za stolom gdje su svi tight kada možeš naći dosta stolova gdje ima bar jedan fish sa VP preko 30. Dobar stol ti je gdje su ti sa desne strane loši igrači, a sa lijeve tight igrači od kojih ćeš krasti blindove.

00

4

Re: VIDEO: MMmystery nl10

malo sam se potrudio komentirat prvih 15min. predlozio bi ti da gledas videe od vernera i gledas ruke na p2p micro nl, a kaj se tice sessiona  ovo je moje misljenje

1:23 A6s rejz 0.4 i cbetaj flop, on tu ima svakakvo smece, a i imas bd fd i over

3:44 ez fold sa 76s oop. jednostavno ti se ne isplati callat oop. vecinu vremena ces c/f, a ak pogodis nuts neces naplatit uvijek jer te light 3beta

5:23 K9s ja bi ovdje 3b ili fold.ak ce cbetat flop i odustajat na turnu onda je u redu call

6:33 call turn. ovdje ces isfoldat samo zrak i pocket parove 99-QQ. pitanje je oce li foldat boljeg kralja, imas super implied oddse protiv seta

7:15 QQ co vs btn ez shove, pogotov s tim da si ga 3betao orbitu ranije i uzeo ga na turnu sb vs bb. 4bet mozes callat samo kad si deep. kaj radis na A i K high? ili jos bolje, kaj radi tvoj protivnik s TT-JJ na A i K high?

11:10 55 mislim da je pre call ok iako frajer izgleda loose. foldao bi rejzeru s mp i kasnijih. bet turn. u isto vrijeme s QQ, izgledas ko ludak u tih par ruku, al svejedno posto ste deep bi callao i b/f flop

Fri 2012-08-17 17:50:06»⇓ mungos» POZDRAV SVIM BLEFERIMA
00

Re: VIDEO: MMmystery nl10

Video sam onako ubrzano pogledao jer nema zvuka pa neznam zbog čega radiš neke poteze, uglavnom ima stvari koje ja radim drugačije.
Ja male pockete skoro pa ne igram OOP. Toje bacanje para, a da ne velim za calanje 3beta. Isto pazim protiv koga radim set mining, npr lik otvara BTN 34% i ti calaš na SB s 55. Di češ ti njega stck ofat, on je toliko wide da treba bit velika slučajnost da ti pogodiš set dok on pogodi npr. dva para,  da ne govorim o boardu 89T tt, a ti 88, s druge strane ti čekiraš on ček natrag, ti betaš on fold, ma oop igra za mene opčenito je totalni promašaj. Ista stvar calanje 34s OOP, ja bi rađe 3betao, pa mogu krast na flopu, jer me neće tak često pogodit da mi hand bude isplativ.
Onaj hand s QQ ne kužim kad callaš 4bet, možda imaš read, ali neznam koji ti je plan bio preflop jer si se več comitao, J high flop, na kaj ga stavljaš kad cbeta, ako misliš da ima AK u rangeu zakaj nisi stack ofo preflop, pot je očito prevelik za pot control. Ja na 4bet ili foldam ili zguram.
Moj savijet kad pogodiš set rokaj velike betove a ne one pol pota, ako ima zvat če ako nema foldat če i ovako, treba ugurat svoj stack do rivera, ili veliki betovi ili čekraise, s ovim malim betovima nečeš ni pol stacka ugurat do rivera, a daješ mu odse ako ima nekakav draw.
Isto kad protektaš hand na wet boardu odi jače, nek plati draw, a ako mu dođe bacit češ, ako je board dray možeš manje isto ko i za cbet.
I kradi više, ako imaš taga i nita na blindovima samo ih rokaj s BTN-a, imaš ipozicuju i inicijativu, tu i tamo če popizdit, al nema veze, ako počnu 3betat ti suziš range i naletit če na pušku sljedeči put.
Isto mislim da sam vidio da si otvorio QJo s utg+1, neznam, ja baš takve čekam, i callam s uzmimo KJ, opčenito lagove callam s TPGK tipom ruku a nitove s pocketom za set (99% IP).
E da čini mi se da sam vidio još jednu stvar da radiš kaj sam ja prije radio. Lik cbeta i ja imam ok hand i samo callam za pot control, i onda on čekira i kad ga pročitam da nema ništa (npr. donk agro fiš) onda ja idem betat i otjeram ga, al sad po novom ga pustim nek beta još jednom (naravno ako je board ok za to), opet z druge strane ako nemam ništa i vidim da on nema, a odlučim se da oču uzet pot betat ću ranije a ne na riveru, to rijetko ko povijeruje. Opčenito od kad sam počeo hand (kolko s svojim znanjem mogu) planirat unaprijed puno mi je lakše igrat i bolji su rezultati. Uvijek moraš znati s kojim ciljem nekaj radiš, uzmimo 4betat ću jer lik squeza već peti put, ako 5beta bacit ću, a ne onda kad on 5beta callaš.
Ak misliš/ili neko drugi misli  da neke stvari nemaju smisla kaj govorim nek napiše, ja isto gradim igru pa je svaki savijet dobro došao.

00

Re: VIDEO: MMmystery nl10

ja sam primetio da nije bas sjajan table selection. previse su tight, nemas nigde nekog donkija
druga stvar je da kad imas ruku ti betujes i ides cbet jaci. npr sa QQ i AA si iso open 0.4 dok si sa ostalim rukama  iso 0.3.
kod cbeta, sa AA si iso 0.5 u 0.65 a u drugim situacijama 0.4
kad ubodes set ides jako malo cbet ili rerejz. takodje i kad si drawowo sa 66 iso si jako mali turn cbet
baci malo pogled u HM i vidi dal si u plusu sa srednjim konektorima na MP i CO. kao i zvanje 3bet van pozicije sa malim pocketima.

moz biti dobar kolko oces kad njih sere
00

Re: VIDEO: MMmystery nl10

zvjezdan napisao:

Jel točno što PTR prikazuje da gubiš novac na NL10? Ako je ajd postaj graf sa showdown winnings.

Preporučio bih ti da pročitaš knjigu "Small Stakes No Limit Hold Em (Ed Miller, Sunny Mehta, Matt Flynn)" i pogledaj koji video od Verneera sa Cardrunnersa.

Zašto zoveš 3B sa malim SC izvan pozicije?

Neisplatiti se igrati za stolom gdje su svi tight kada možeš naći dosta stolova gdje ima bar jedan fish sa VP preko 30. Dobar stol ti je gdje su ti sa desne strane loši igrači, a sa lijeve tight igrači od kojih ćeš krasti blindove.


da, nažalost točno je ,, nl5 crusham isuper mi ide, a na nl10 se stalno vrtim u krug i gubim pare  sad   

evo graf :

http://img17.imageshack.us/img17/3559/showdownwin.png

knjigu ću potražit, hvala ... a videe od verneera sam sve pogledao ,, i ostale što se tiču nl10 , i sve vezane uz nl10 sa grinderschoola, al ću opet malo proći kroz to ... videi su ok, al ja baš želim da mi na mojem live primjeru ljudi kažu što ne valja, zato sam i napravio ovaj video  smile

i hvala na savjetima za stolove  wink

00

Re: VIDEO: MMmystery nl10

cgreen napisao:

Video sam onako ubrzano pogledao jer nema zvuka pa neznam zbog čega radiš neke poteze, uglavnom ima stvari koje ja radim drugačije.
Ja male pockete skoro pa ne igram OOP. Toje bacanje para, a da ne velim za calanje 3beta. Isto pazim protiv koga radim set mining, npr lik otvara BTN 34% i ti calaš na SB s 55. Di češ ti njega stck ofat, on je toliko wide da treba bit velika slučajnost da ti pogodiš set dok on pogodi npr. dva para,  da ne govorim o boardu 89T tt, a ti 88, s druge strane ti čekiraš on ček natrag, ti betaš on fold, ma oop igra za mene opčenito je totalni promašaj. Ista stvar calanje 34s OOP, ja bi rađe 3betao, pa mogu krast na flopu, jer me neće tak često pogodit da mi hand bude isplativ.
Onaj hand s QQ ne kužim kad callaš 4bet, možda imaš read, ali neznam koji ti je plan bio preflop jer si se več comitao, J high flop, na kaj ga stavljaš kad cbeta, ako misliš da ima AK u rangeu zakaj nisi stack ofo preflop, pot je očito prevelik za pot control. Ja na 4bet ili foldam ili zguram.
Moj savijet kad pogodiš set rokaj velike betove a ne one pol pota, ako ima zvat če ako nema foldat če i ovako, treba ugurat svoj stack do rivera, ili veliki betovi ili čekraise, s ovim malim betovima nečeš ni pol stacka ugurat do rivera, a daješ mu odse ako ima nekakav draw.
Isto kad protektaš hand na wet boardu odi jače, nek plati draw, a ako mu dođe bacit češ, ako je board dray možeš manje isto ko i za cbet.
I kradi više, ako imaš taga i nita na blindovima samo ih rokaj s BTN-a, imaš ipozicuju i inicijativu, tu i tamo če popizdit, al nema veze, ako počnu 3betat ti suziš range i naletit če na pušku sljedeči put.
Isto mislim da sam vidio da si otvorio QJo s utg+1, neznam, ja baš takve čekam, i callam s uzmimo KJ, opčenito lagove callam s TPGK tipom ruku a nitove s pocketom za set (99% IP).
E da čini mi se da sam vidio još jednu stvar da radiš kaj sam ja prije radio. Lik cbeta i ja imam ok hand i samo callam za pot control, i onda on čekira i kad ga pročitam da nema ništa (npr. donk agro fiš) onda ja idem betat i otjeram ga, al sad po novom ga pustim nek beta još jednom (naravno ako je board ok za to), opet z druge strane ako nemam ništa i vidim da on nema, a odlučim se da oču uzet pot betat ću ranije a ne na riveru, to rijetko ko povijeruje. Opčenito od kad sam počeo hand (kolko s svojim znanjem mogu) planirat unaprijed puno mi je lakše igrat i bolji su rezultati. Uvijek moraš znati s kojim ciljem nekaj radiš, uzmimo 4betat ću jer lik squeza već peti put, ako 5beta bacit ću, a ne onda kad on 5beta callaš.
Ak misliš/ili neko drugi misli  da neke stvari nemaju smisla kaj govorim nek napiše, ja isto gradim igru pa je svaki savijet dobro došao.

evo meni je sve što si napisao dobro došlo ... jedino za pocket parove, igram ih često jer sam bio gledao na nekim forumima da se to isplati na tim micro raditi jer će ti većinu vremena isplatiti ...  po meni ok otvarati, al bi trebao prestat callat veći 3bet sa pocket parom i malo više kontrolirat OOP play ... al evo , sve što si napisao je korisno  wink

00

Re: VIDEO: MMmystery nl10

milac napisao:

malo sam se potrudio komentirat prvih 15min. predlozio bi ti da gledas videe od vernera i gledas ruke na p2p micro nl, a kaj se tice sessiona  ovo je moje misljenje

1:23 A6s rejz 0.4 i cbetaj flop, on tu ima svakakvo smece, a i imas bd fd i over

3:44 ez fold sa 76s oop. jednostavno ti se ne isplati callat oop. vecinu vremena ces c/f, a ak pogodis nuts neces naplatit uvijek jer te light 3beta

5:23 K9s ja bi ovdje 3b ili fold.ak ce cbetat flop i odustajat na turnu onda je u redu call

6:33 call turn. ovdje ces isfoldat samo zrak i pocket parove 99-QQ. pitanje je oce li foldat boljeg kralja, imas super implied oddse protiv seta

7:15 QQ co vs btn ez shove, pogotov s tim da si ga 3betao orbitu ranije i uzeo ga na turnu sb vs bb. 4bet mozes callat samo kad si deep. kaj radis na A i K high? ili jos bolje, kaj radi tvoj protivnik s TT-JJ na A i K high?

11:10 55 mislim da je pre call ok iako frajer izgleda loose. foldao bi rejzeru s mp i kasnijih. bet turn. u isto vrijeme s QQ, izgledas ko ludak u tih par ruku, al svejedno posto ste deep bi callao i b/f flop

thnx  smile
samo par pitanja ... 5:23 - zbog čega fold ???
6:33 - zbog čega call ?? ... ja sam ga rejzao i baš kao što si napisao, isfoldat će zrak, pockete, možda kralja , a ako dobijem flush mogu ga i stackat ...

7:15 - možeš pojasnit pitanje za A i K ? ne kužim  hmm

11:10 - 55, zašto bet turn ?

Zadnji popravljao MMmystery (23-05-2010 11:45:26)

00

Re: VIDEO: MMmystery nl10

propast napisao:

ja sam primetio da nije bas sjajan table selection. previse su tight, nemas nigde nekog donkija
druga stvar je da kad imas ruku ti betujes i ides cbet jaci. npr sa QQ i AA si iso open 0.4 dok si sa ostalim rukama  iso 0.3.
kod cbeta, sa AA si iso 0.5 u 0.65 a u drugim situacijama 0.4
kad ubodes set ides jako malo cbet ili rerejz. takodje i kad si drawowo sa 66 iso si jako mali turn cbet
baci malo pogled u HM i vidi dal si u plusu sa srednjim konektorima na MP i CO. kao i zvanje 3bet van pozicije sa malim pocketima.

ovo s betovima, pa mislim da je u redu betat jače handove ... bio sam gledao na grinderschoolu da na tim micro levelima neće uočit razliku pa da je u redu više betat jače handove  hmm

set, to chekiram ili rerejzam dok mislim da ću moći tako više izvući, inače nastavim normalno cbet , pa rerejz wink

ovo sa srednjim konektorima i 3bet OOP u HEM-u ... thnx na savjetu , pogledat ću malo bolje to  big_smile

00

Re: VIDEO: MMmystery nl10

Koliko stolova igraš odjednom? Ova crvena linija ubada u oči

00

Re: VIDEO: MMmystery nl10

Nisam pogledao cijeli video, ali cini mi se da si postflop malo prepasivan i da preolako foldas. Ono sto ti mi je odmah palo na pamet:

1. table selection - barem na starsu imas miljon super stolova i izvan prime timea, nastoj to iskoristiti... nemoj bit lijen pricekat dobar stol smile

2. preflop agresija - cesto se nadjes OOP sa marginalnim handovima (kao oni SC) i zbog toga tvoja crvena linija ide nizbrdo dolje. Pokusaj OOP igrati samo value handove (suitane broadwaye, 99+) u 3bet potovima jer sa ostalima ces precesto check/foldati vec na flopu. Takodjer, vise 3betaj kad si na BTN-u ili CO.

3. otvaraj SVAKI button kad foldaju do tebe. Zamisli da igras live i da raiseas in the dark. Vidjet ces koliko je profitabilno imati 60-70% steal percentage.

4. Nastoj da ti omjer potova IP i OOP bude otprilike 70:30 ili bolje. Na poziciji mozes JAKO puno bluffati (u smislu cbetova i delayed cbetova) i tu ces napraviti veliki profit sa non-showdown winningsima. OOP su ti mogucnosti jako suzene i uglavnom si primoran igrati svoj hand face-up.

5. Ne znam koliko stolova inace igras, ali pokusaj bacit nekoliko sessiona sa samo 4 stola i siguran sam da ce ti bit lakse; em igrati, em ces pratiti svakog ponaosob sto izvodi za stolom. Iskoristi to sad dok si "tek" na 10nl i vjezbaj dok kosta malo smile

Idem pogledat video do kraja smile

Pravi šubara lovac voli lov, žene i novac.
Roba, moderator ti je sramota.
00

13

Re: VIDEO: MMmystery nl10

kad imaš 100bb i laggy villaine i kad UTG i MP foldaju QQ je easy stackoff pre

A3s na MP --- ideš 3betati UTG rejzera kojeg si 3betao 2 ruke prije

cbetaj 922 i J44 boardove, oba puta si imao overe i oba puta checkirao

3betaš A4s sa BB, villain calla, checkiraš behind T72r board i onda ponovo checkiraš na K turn, moraš barrelati ovaj turn nakon što on checkira do tebe

3betaš ATo bb vs sb, mislim da je ovo idealna ruka za flatati i igrati postflop

96s u limpanom potu ---- u HU potu si s MP limperom i check/callaš flop minbet, a imaš oesd,  lead>crai>c/c, ista stvar s turnom kad dobiješ FD

nemoj callati 3bet oop na 100bb

isorejzaj limpere sa širim rangeom

svi stolovi su loši, a pogotovo ovaj desni gornji, imaš 2 LAGa u blindovima i niteve desno

traži stolove s bar jednom 40/8 ribetinom i nitevima s lijeva

00

Re: VIDEO: MMmystery nl10

izvsrno, sve ovo mi je odlično što ste napisali i stvarno pomaže, hvala  big_smile

inače igram 16, 17 stolova ... nije mi problem pratit, al možda bi stvarno bilo bolje malo smanjit broj stolova bar dok ne naučim kvalitetno odigrat svaki hand

00

Re: VIDEO: MMmystery nl10

Smanji broj stolova definitivno. Nije problem pratiti, ali utjece ti na igru i winrate i sve. A nije da gonis supernova ili nesto wink

Pravi šubara lovac voli lov, žene i novac.
Roba, moderator ti je sramota.
00

16

Re: VIDEO: MMmystery nl10

MMmystery napisao:

thnx  smile
samo par pitanja ... 5:23 - zbog čega fold ???
6:33 - zbog čega call ?? ... ja sam ga rejzao i baš kao što si napisao, isfoldat će zrak, pockete, možda kralja , a ako dobijem flush mogu ga i stackat ...

7:15 - možeš pojasnit pitanje za A i K ? ne kužim  hmm

11:10 - 55, zašto bet turn ?

5:23 bolji je call ak ce ispalit cbet i odustajat na turnu, al inace K ti je dominiran, 9 ce rijetko bit TP. najbolje pokupit 3bb i ne dovodit se u teske situacije

6:33 ako ima zrak, zasto bi ga isfoldao? ionak si bolji, a valuetownas sebe protiv boljih K, AA i setova a boja ti dolazi 20%

7:14 mogao si zastackat njegove losije parove koje ce vjerojatno c/f flop s overima ili tebe izblefirat s bolje ruke

11:10 on ovdje kad cekira mono flop nema nis, ne zelis da dode over tvojim 55 ili 4. herc. na riveru neam pojma kaj on vbeta, mislim da je to cak call

Fri 2012-08-17 17:50:06»⇓ mungos» POZDRAV SVIM BLEFERIMA
00

Re: VIDEO: MMmystery nl10

ono sto je istina jest da si ti loosing igrac na nl10, 100k handova je jasan pokazatelj ....

da sam ja na mjestu robe i ostalih proova clanova pokerpro teama, svakako bi se potrudio da se to promjeni ...
Ja vjerujem da si ti procita knjige i gleda videa, al zasto si loosing neznam   ..
Mislim da je za tebe najbolje bacit sweet session, sa nekim programom na kojem se vidi na ekranu ovoga koji te gleda sve sto ti vidis...

Neko ko je beata nl10 da ti samo ukazuje na greske, jer trebalo bi ih bit sitnih i konstantnih, ali radikalne nisu jer nisi velik gubitnik, jedva nekih par buyinova na 100k handova .. Znaci da cesto zanemarujes pot oddse i igras mozda ruke koje nebi treba igrat, stoga mislin da nije rjesenje igrat manje stolova nego bas vise stolova, da budes vise mahinalan, da ne razmisljas o igracu protiv kojeg igras, nego da na njega gledas ko na bota sa statistkom i kako se odnosit prema njemu kao takvom.

24 stola odmah i to je to wink . . .  Maihiniziraj se i igraj po sabloni   ...

to ti je moj savjet, u svakom slucaju Gl u nastavku. 

PS: igrajuci 24 stola za 100k handova bi ti trebalo nekih mozda 110 h igranja. A mozda i manje ..

imaj cvijetak u reveru, a u ruci bombonjeru...
00

18

Re: VIDEO: MMmystery nl10

hmm imas leakova u igri, a i table selection je koma  neutral

http://img441.imageshack.us/img441/9018/15950387.png

Evo mog grafa koji bas i nije neki sample ali nakon pocetnog igranja mislim da vise nisam BE sa NL10  - (ubrzo cu radit shootove)  na NL25. Proucio sam Verneera (video Mt. Micro) i Blueprint i mislim da ako igras solidno nemozes gubiti. S tim da ja igram samo 6 stolova (sada cu pokusati do 8 jer odlicno pratim 6) i puno vise sam fokusiran na igru nego na broj handova po satu... Mislim da je pametno prvo beatat limit a onda igrat tako velik broj stolova
Bilo bi dobro da stavis malo statsa o potovima kada imas 1 rejzera... 3betani potovi... unopened... kako igras protiv stealova i koliko i kada stealas...na mikrolimitima moras silovat BTN poziciju! uvijek pazi da imas lijevo 2 tighta (koji ne 3betaju puno) od kojih mozes lijepo krasti  smile  Definitivno moras poraditi i na NSD winningsima a Verneer to odlicno prikazuje

Zadnji popravljao Bebach (23-05-2010 19:01:15)

00

Re: VIDEO: MMmystery nl10

MMmystery pogledaj ovaj link:
http://forumserver.twoplustwo.com/showp … ostcount=2

Posebno obrati pažnju na Leak Finder Part 1, 2, 3 i 4

00

Re: VIDEO: MMmystery nl10

e ljudi puno vam hvala svima, da sad ne odgovaram svakome posebno  smile 
drago mi je da ste se tako uključli i dali korisne savjete, objašnjenja, linkove, knjige itd... stvarno je sve bilo korisno  smile

a sad se bacam nazad na posao  big_smile   big_smile   big_smile

00