Tema: oči i dugi session

kod dugig sessiona mi znaju prokrvarit oči, onda onak žuljaju, peku itd. Imam one najnovije visine ko gel koje sam baš za to kupio i super su al kad mi se oči shebu onda mi treba dan dva da dođu u normalu. Čuo sam za neke naočale s premazima  za lcd al dosta su skupe, uglavnom ima ko kakav savijet ili je to nešto neizbježno?

00

Re: oči i dugi session

Čitao sam da bi svakih sat vremena trebalo pogledati u dalj, kroz prozor npr u nebo ili negdje u daljinu. Naravno pomaže i ako to bude svakih npr 2 sata. Ne razumijem zašto raditi duge sesione? Pa zar nije bolje raditi puno malih, i za igru i za zdravlje.

00

3

Re: oči i dugi session

Takoder imam slican problem. Mene ne peku nego mi se pocne mutit nakon nekog vremena i fkt ne mogu vise gledat a i primjetio sam da mi se i vid sjebao..
Nezz kako rijesit te probleme i ja imam visine al kapi za umorne oci. :S ne bi reko da pomazu makar ne kapam kak bi trebao big_smile

00

Re: oči i dugi session

Ne te visine, imaju sad nove neke, stvit ću sliku dolje. To su ti neke gel kapi za suhe oči. Kapi su zakon i s njima se oko puno brže oporavi, ali mene zanima kak spriječiti a ne lječiti, jer mi se desno oko shebe stalno na istom mjestu, i onda idem kapat da brže prođe.

Morat ću malo više pazit na to i odmorit malo a ne dok mi se upali. Možda skupim za one cvike s raznoraznim premazima. Kao imaju nekoliko premaza paš za pc i ta neka zračenja, jedna kolegica ih ima koja radi na poreznoj, a i jedna bivša dok je bila u mjenjačnici ih je kupila. To su bile prije neke jeftinije verzije, sad kaj sam našo su dosta skupe pa se bojim da ne bacim pare, pa zato pitam jel ima netko iskustva s tim stvarima.

Nove vizine
http://img718.imageshack.us/img718/1339/visinedryeyes.gif

00

Re: oči i dugi session

evo baš sam zval tu kolegicu i veli da se to zove antirefleksijski sloj, i to je najjeftinija zaštita, ima raznih vrsta odnosno jačina odnosno cijena, al da nezna za neku razliku, možda nije bila ni prije dugo.

Neznam kak neki mogu i po 20h igrat a da ih to ne hebe. Sad sam na lcd stavio i svjetlinu i kontrast na min.

00

6

Re: oči i dugi session

Mislim da so ove moje puno bolje za oproravak od zurenja
http://www.visine.com/product-visine-ti … relief.jsp

00

Re: oči i dugi session

antirefleksijski sloj je drek apsolutni na cvikama.

Ja imam leće i još mi je gore na lošim monitorima, pomaže ako je vlažniji zrak u sobi + znam kapnut
tekućinu od leća u oko.

Jednostavno nemoj radit preduge sessione

00

Re: oči i dugi session

@xVIP
Moguće, al ja takve u apoteki nisam vidio samo ove i one old school kaj se za ganju koristi  big_smile . Di si ih kupio?

@bishie
i mislio sam si tak nekak, makar sam ja vidio neke druge s više toga al nisam uspio sad nać, ma najbolje kak veliš ne pretjerivat

00

9

Re: oči i dugi session

cgreen napisao:

@xVIP
Moguće, al ja takve u apoteki nisam vidio samo ove i one old school kaj se za ganju koristi  big_smile . Di si ih kupio?

Tocno tamo.Ja sam pitao zenu tj obj joj da mi to od kompa jel sam dosta na njemu i rekla je evo ti ovo. odmara oci od naprezanja i dugog rada na kompu itd..

Zadnji popravljao xViP (27-07-2010 23:35:38)

00

10

Re: oči i dugi session

onda mora bit, budem potražio, inače točno tak sam ja pito i dobio ove.

00