Tema: fold, call ili push ?

Ovaj lik je 50/23 i 3bet 13 %. Yebeni je luckbox ( dobio je 9 od 10 showdowna, poizbacivao pola stola ). Da odmah kažem ja sam ovo foldao. Možda pre tight, ali za mene je ovo neka granica. Desetke bih sigurno gurnuo. Između ostalog zanima me kako se postavljate prem ovakvim igračima ? Znači lik je očiti fish, ali trenutno jednostavno ne može izgubiti hand ( dobio 90% SWD, flopa straight sa 36o i sl. ). Da li gurate handove za koje znate da su recimo + 0.50 EV ili čekate bolju situaciju ?

____________________                  

Full Tilt Poker, No-Limit Hold'em Tournament
Small Blind: t60
Big Blind: t120

UTG (t3640)
BTN (8h1f7) (t2235)
SB (t1670)
BB (t5955)

BTN (8h1f7) has M value 12.42

Dealt to BTN (8h1f7)
http://www.pokerpro.com.hr/forum/extensions/hand_history_converter/HandHistoryConverter/images/9S.png http://www.pokerpro.com.hr/forum/extensions/hand_history_converter/HandHistoryConverter/images/9H.png

Preflop: (Pot is: t180)

UTG folds, BTN (8h1f7) raises to t300, SB folds, BB raises to t840, BTN (8h1f7) folds,

                                                                     
Total Pot: t660

Winners:
BB wins t660

00

Re: fold, call ili push ?

Ja bi zgurao sigurno. On 3 beta svašta, pogotovo što raisaš s buttona, puno je light 3 betova kod njega.

00

3

Re: fold, call ili push ?

salemetal napisao:

Ja bi zgurao sigurno. On 3 beta svašta, pogotovo što raisaš s buttona, puno je light 3 betova kod njega.

Da, ali ovo je bubble SNG-a i ovdje protiv random handa imamo 72%, protiv top 50% handova 65%, a protiv top 35% (a sumnjam da nas ovdje 3beta čak i ovako široko) samo 60% equityja, ako foldamo imamo M=11, što je i više nego dovoljno za foldati i čekati bolju priliku. Da nam je M=6 i manji, ovdje bi morali callati, al onda opet, u tom slučaju bi openshove bio puno bolji potez.

00

Re: fold, call ili push ?

dabac napisao:

Da, ali ovo je bubble SNG-a

Da, jebiga, o ovome nisam ni razmišljao.
Ugl, nisam ni kompetentan onda komentirat.

00

Re: fold, call ili push ?

push odmah iz dugma. Zato što se ide na pobedu i ne na 3 mesto  wink

Zadnji popravljao Phil Hellmuth (23-06-2010 12:55:35)

00

Re: fold, call ili push ?

mislim da je fold dobar, velika je razlika dugoročno ući u lovu ili nedobit ništa, a 99 kako je dabac napisao kaj god protivnik imao nisu u nekoj većoj prednosti, ja bi tu da su blindovi malo biže 200, recimo 160, nebi raise nego bi gurnuo odma all in i rješio bi se brige

00

Re: fold, call ili push ?

Iz mog skromnog iskustva ti koji idu na pobjedu,a ne na treće mjesto,uglavnom završe kao četvrti  big_smile
Mislim da je ovdje za mrvicu bolje napraviti fold,i cekati bolju priliku,koja mozda neće doći,ali moramo živjeti u nadi.

00

Re: fold, call ili push ?

mislim da su blindovi premali i imaš previše equityja da bi pushao na reraise...

Goran Markuš (blog) - http://goranmarkus.com/hr
Goran Markuš (Facebook) - https://www.facebook.com/GoranMarkus
00

Re: fold, call ili push ?

Nitko se nije osvrnuo na drugi dio mojeg posta....molim za komentar sng igraca

00

Re: fold, call ili push ?

Pa to sto je on fish i sto ne moze izgubiti hand ne znaci da ti trebas mjenjati svoju igru.
Barem je ja ne mijenjam,jako jako rijetko me netko toliko izbaci iz takta,pa da se prilagođavam njemu.
Neki dan sam igrao 100 ruku sa covjekom koji je 98 ruku radio raise iz svih pozicija i to svaki put 3xBB, i sve nas je terorizirao,ali je na kraju ispao prije moneya.
Bottom line is,igraj svoju igru i rezultati ce doci,tko napravi manje gresaka na kraju nosi pare.

00

11

Re: fold, call ili push ?

fukodlak napisao:

Nitko se nije osvrnuo na drugi dio mojeg posta....molim za komentar sng igraca

zašto bi gurao ako imaš 0.5+ EV situaciju ako te blindovi nepritišću i imaš vremena?

00

12

Re: fold, call ili push ?

Ja osobno u takvim situacijama foldam sve osim AA, KK čini se jako tight pa da probam objasniti zašto
Poigral sam se malo s ICM kalkulatorom(cEV ne vrijedi za turnire, nego $EV), pa da se točno vidi kak tu stvari stoje, za primjer je uzet sng ukupnog fonda 100$ i fukodlakov hand
Na slici su dva moguća ishoda:
1.    FOLD – nakon  kojeg naši čipovi vrijede 19,1331$
2.    CALL – nakon kojeg dobivamo all in i naši čipovi vrijede 30,5018$ (ostvarujemo + od 11,3678$)

http://img156.imageshack.us/img156/1439/icm12.jpg

Uploaded with ImageShack.us
Treća opcija je CALL nakon kojeg gubimo pa time i gubimo 19,1331$ koliko vrijede naši čipovi nakon rejza od 300.
Četvrta opcija i njegov fold na naš all in je praktički nemogući, jer i zadnji donk s tolko čipova i takvim oddsima calla pa to nebum ni računal.
-čipovi koje dobimo vrijede puno manje od onih koje izgubimo, zato i treba biti dosta ispred njegovog rangea, koliko točno ispred, tj. koliki nam treba equity se da izračunati s jednadžbom od dvije nepoznanice koja se postavi ovak:
Dobitak x – gubitak y =0                   x+y=1
11,3678x – 19,1331y =0                   x=1-y
11,3678(1-y) – 19,1331y=0
30,5018y = 11,3678
y=0,3725=37,25%
x=62,75%
to znači da trebamo imati više od 62,75% šanse da dobijemo hand i da bi call bil isplativ, te šanse s 99 imamo samo ako je protivnikov range top 44% handova(44+,A2s+,K2s+,Q4s+,J6s+,T6s+,97s+,87s,A2o+,K6o+,Q8o+,J8o+,T8o+,98o)kaj je uberloose
ako k tome još uzmemo da je chipleader veliki donk pa imaš protiv njega finu prednost u budućim handovima(ako si winning player, vjerojatno i protiv ostale dvojice) treba još malo utightati, to ti je odma i osvrt na drugi dio posta
ako to radi s naprimjer 10% handova(88+,A9s+,KTs+,QTs+,AJo+,KQo) kaj mi izgleda neki ok range, sve osim AA, KK, QQ je fold
tak da je tvoj fold tu superstandard

00

Re: fold, call ili push ?

Rodman napisao:
fukodlak napisao:

Nitko se nije osvrnuo na drugi dio mojeg posta....molim za komentar sng igraca

zašto bi gurao ako imaš 0.5+ EV situaciju ako te blindovi nepritišću i imaš vremena?

Krivo sam napisao gore...ne mislim gurati all in pre sa 20 BB ( ako recimo znam da sam malo ahead ). Već sam mislio na vaš način igre protiv takvih igrača. Činjenica je da je on fish, ali evo trenutačno, kratkoročno ima sreće boli glava. Protiv njih pokušavam igrati manje potove, bez ikakvih blefova. Znači, manji betovi, jer nema smisla betati recimo 80-90 % pota na flopu, kad znam da ne zna šta su oddsi i da će platiti sa svim živim, a eto bolesno ga ide karta i kad dođe 3 srce na turnu ne znam gdje stojim jer može imati bilo šta. Uglavnom, izbjegavam marginalne situacije. Tako igram dok ne uđem ITM, a onda igram standarno svoju igru....Što se i dogodilo na ovom SNG-u. Par dobrih foldova i na kraju pobjeda  wink

Premo, dobar post, ali 4 handed igrati samo QQ+ je way pre tight. Ovo što si ti napisao su handovi koje u ovoj gore situaciji se može gurnuti all in, ali nikako da treba igrati samo te handove, jer će oni dosta puta foldati pre flop na naš raise ( s obzirom na naš tight image ), a ako nas i callaju, opet imamo s čime igrati post flop.

00

Re: fold, call ili push ?

možda si mogao platiti i prema flopu odlućiti šta i kako jer si na btn a za slučaj da pogodiš set  velika vjerovatnost je da bi se udvostučio zbog agresive chip lidera

00