Tema: Loše odigrano?

Uglavnom, igram sada jedan freeroll, i sasvim mi je "solidno" išlo. Blindovi su bili 100/200, ja na CO poziciji. Dobijem ručni par aseva (kara i pik), prije mene dvojica callaju 200$, ja dižem na 800$ i jedan plati (blindovi odustaju). Flop: 5 tref, 8 tref i Q tref. Protivnik checkira, ja dižem za pola pota (cca 1200$). On stavi all-in, ja pratim i izađe Q i 2 mislim, nije važno. On naravno ima Q u ruci. E sada, jesam možda trebao odmah na flopu ja nakon njegovog checka staviti all-in, ili eventualno nakon njegovog re-raisa foldati?

00

Re: Loše odigrano?

foldat nemoj nikad na freerolu aseve u toj situaciji, cudno je kako na freeroll si se uspio uopce naci HU sa asevima u potu.

Dobro odigrano.

imaj cvijetak u reveru, a u ruci bombonjeru...
00

Re: Loše odigrano?

chillin napisao:

foldat nemoj nikad na freerolu aseve u toj situaciji, cudno je kako na freeroll si se uspio uopce naci HU sa asevima u potu.

Dobro odigrano.

a lik je mislio da ima najjaču kartu jer su bile dvije male na stolu i Q, i naravno na turnu mu dođe još jedna Q. jesam ga možda trebao staviti na boju pa foldati?

00

Re: Loše odigrano?

ja sam upravo sa dva turnira ispao. Oba sam shipao flop cim je dosao obojan, u jednom sa overparom (situacija kao kod tebe sa asevima) i jos jednu situaciju gdje sam flopao top dva para, isto obojan board, razlog zbog kojeg sam gurnio je jer sam ocekivao call od flush drawa.
A ribe na turnirima buyina od 2-10 $ u ranoj fazi to callaju i ja uvjek naravno pristanem na njihovih 30% .

Nazalost oba su vec imali made hand sa bojom. Jebiga, sto se moze, to se ne desava tako cesto, sa dvije suitane karte (iste boje), flopat ces boju u 0.83% slucaja.

I na tvoje pitanje odgovor: ti tu njega nikako nemozes stavljat na boju. smile . glavni i osnovni razlog jer na freerollu nikome nemozes davat kredita.

Zadnji popravljao chillin (10-08-2010 00:46:09)

imaj cvijetak u reveru, a u ruci bombonjeru...
00

Re: Loše odigrano?

shipao = all in? big_smile

00

Re: Loše odigrano?

zvonzi napisao:

shipao = all in? big_smile

da da .  Ako te muci nesto od poker jezika, mislim da je najjednostavnije da googlas, odmah ti izbaci definiciju izraza.

A mozes i pitat ovde nije bad.

imaj cvijetak u reveru, a u ruci bombonjeru...
00

Re: Loše odigrano?

zvonzi napisao:

a lik je mislio da ima najjaču kartu jer su bile dvije male na stolu i Q, i naravno na turnu mu dođe još jedna Q. jesam ga možda trebao staviti na boju pa foldati?

Pa bio si bolji kad ste išli all in. Nemoj se zamarati s time što si izgubio. Bit će novih freerollova.

00

Re: Loše odigrano?

chillin napisao:
zvonzi napisao:

shipao = all in? big_smile

da da .  Ako te muci nesto od poker jezika, mislim da je najjednostavnije da googlas, odmah ti izbaci definiciju izraza.

A mozes i pitat ovde nije bad.

ma neke izraze kužim, neke ne, a već kad si tu i spominješ to pa odlučih tebe pitati. smile

roba59 napisao:

Pa bio si bolji kad ste išli all in. Nemoj se zamarati s time što si izgubio. Bit će novih freerollova.

ma nije meni do freerolla (iako sam se nadao dovući barem do neke love big_smile), nego pošto vidim da volite pomoći savjetom oko pojedinog handa, a tako je najlakše naučiti, rekoh da pitam vas za savjet ako sam možda pogriješio.

00

9

Re: Loše odigrano?

sve si ok odigro

00

Re: Loše odigrano?

nauci pronac hand u "handhistory" folderu koji bi ti treba bit na C-u negdje, a mozda i ne neznam na kojem siteu igras.
Al svakako kad znas pronac hand kopiras i postas na forum i sve se jasno vidi.

imaj cvijetak u reveru, a u ruci bombonjeru...
00

11

Re: Loše odigrano?

chillin napisao:

nauci pronac hand u "handhistory" folderu koji bi ti treba bit na C-u negdje, a mozda i ne neznam na kojem siteu igras.
Al svakako kad znas pronac hand kopiras i postas na forum i sve se jasno vidi.

ajd' super. šta bi ja bez tebe. big_smile

00

12

Re: Loše odigrano?

Evo još jednog problema. Znači rana faza turnira, na CO poziciji imam pocket par 4, dižem na 120, dvojica orate. Promašio sam flop, ali me zanima jel u ovoj situaciji ok nakon protivničkog checka probat ukrast pot ili jednostavno checkirati i nadati se da dobijem set?
i šta na turnu, ako fulam set, a protivnik opet checkira? big_smile

____________________                  

Party Poker, No-Limit Hold'em Tournament
Small Blind: t20
Big Blind: t40

UTG+1 (t3020)
MP (t2860)
MP+1 (t3120)
CO (zvonziii) (t2900)
BTN (t6260)
SB (t2920)
BB (t3000)
UTG (t2880)

CO (zvonziii) has M value 48.33

Dealt to CO (zvonziii)
http://www.pokerpro.com.hr/forum/extensions/hand_history_converter/HandHistoryConverter/images/4H.png http://www.pokerpro.com.hr/forum/extensions/hand_history_converter/HandHistoryConverter/images/4C.png

Preflop: (Pot is: t60)

UTG calls t40, UTG+1 & MP & MP+1 fold, CO (zvonziii) raises to t120, BTN & SB fold, BB calls t80, UTG calls t80

Flop: (Pot is t380, 3 players)

http://www.pokerpro.com.hr/forum/extensions/hand_history_converter/HandHistoryConverter/images/8H.png http://www.pokerpro.com.hr/forum/extensions/hand_history_converter/HandHistoryConverter/images/7D.png http://www.pokerpro.com.hr/forum/extensions/hand_history_converter/HandHistoryConverter/images/JC.png
BB checks, UTG checks, CO (zvonziii) bets t120, BB calls t120, UTG folds

Turn: (Pot is t620, 2 players)


River: (Pot is t620, 2 players)


                                                                     
Total Pot: t620 | Rake: t620

00

13

Re: Loše odigrano?

U HU situaciji skoro uvijek probaš ukrasti pot cbetom. Osim kad je super jako sjeban flop.

00

Re: Loše odigrano?

ma imas ipak dva igraca, koji vjerojatno igraju any2, callaju s bilo cime od flopa i callat ce na bilo koji draw. mozes chekirat ovde.

imaj cvijetak u reveru, a u ruci bombonjeru...
00

15

Re: Loše odigrano?

Da, ovdje je bolji check.

00

Re: Loše odigrano?

ako već kradeš ubaci bar 250 tj. nešto više od 1/2 pota...

Goran Markuš (blog) - http://goranmarkus.com/hr
Goran Markuš (Facebook) - https://www.facebook.com/GoranMarkus
00

17

Re: Loše odigrano?

hvala na savjetima. big_smile

00

Re: Loše odigrano?

I ako imaš namjeru bluffat, iskorištavaj turn i river karte kao karte koje ti prezentiraš. Probaj to što uvjerljivije izvesti.

Ovaj board ti nije pametno za bluffati (78J rainbow) jer će ti oni sa recimo 89,T8,A8 tipa handovima foldati tek na 3 barrela, ili će možda samo callati bilokojeg Jx i zato ovdje check/foldaš osim ako ne pogodiš set naravno.

Nemoj raditi bluff s line-om koji nema smisla jer općenito line koji nema smisla je uglavnom bluff.
Također ako ti vidiš da netko radi line koji nema smisla, vjeruj svom readu i ''look him up'' čak i sa slabim showdown valueom.
Zapamti to jer meni dosta pomaže  wink

Tko se moli i vjeruje u Isusa Krista, Isus će ga dočekati na času njegove smrti
00

Re: Loše odigrano?

Rexonja napisao:

Nemoj raditi bluff s line-om koji nema smisla jer općenito line koji nema smisla je uglavnom bluff.

Thank you mike.
Ur welcome vince.  smile

Ne stvarno ovo je veoma nice slozeno.

imaj cvijetak u reveru, a u ruci bombonjeru...
00

20

Re: Loše odigrano?

Rexonja napisao:

I ako imaš namjeru bluffat, iskorištavaj turn i river karte kao karte koje ti prezentiraš. Probaj to što uvjerljivije izvesti.

Ovaj board ti nije pametno za bluffati (78J rainbow) jer će ti oni sa recimo 89,T8,A8 tipa handovima foldati tek na 3 barrela, ili će možda samo callati bilokojeg Jx i zato ovdje check/foldaš osim ako ne pogodiš set naravno.

Nemoj raditi bluff s line-om koji nema smisla jer općenito line koji nema smisla je uglavnom bluff.
Također ako ti vidiš da netko radi line koji nema smisla, vjeruj svom readu i ''look him up'' čak i sa slabim showdown valueom.
Zapamti to jer meni dosta pomaže  wink

primio na znanje. smile

00