Tema: Opčenita pitanja za HM

uspio sam,bio je problem sa hand history.

roba ili netko od volje molim te pojasni mi sljedeće stvari kad uhvatiš vremena:

1.igram turnir,kraj imena se pojavu statistike,no kad neki igrać ispadne i sjedne drugi ostanu statsi od igraća prije,kako to riješiti?
2.pojasni mi tocno što znacu koji brojevi kraj imena.
3.ako sam instalirao pokerstarse na novi kompjutor dali mogu kako updejtirati sve stare statistike?
4.ako sam observer na nekom cash stolu ili turniru,dali mogu gledati i od tih igraca statistike kraj imena,jer mi se sada ne vide?
5.kada kliknem pored necijeg imena i stat. pojavi se veći prozor sa detaljnijim statistikama,molim te pojasni što znace.
6.dali trebam nešto posebno u opcijama namjestiti pošto mi je HM prvi put instaliran?
7.što i kako radi table scaner?

hvala unaprijed na strpljenju i pomoći!

00

Re: Opčenita pitanja za HM

1. Statsi ostanu jednu ruku dok HM ne učita novu ruku gdje je taj novi igrač

2. Evo nekoliko statistika:
VPIP: kolko % handova protivnik igra
PFR: kolko % handova protivnik rejza prije flopa
AF: kako je protivnik agresivan poslije flopa( 3 je idealno, >3 znači da je protivnik agresivniji i da blefa dosta, <3 znaci da je passivan i ne beta svoje ruke kako treba)

Ako te još nešto od statistike zanima samo pitaj. Ovo su osnovne tri.

3. Možeš ako imaš Hand History negdje spremljen. Importaš ih tako da odabereš opciju Import from frolder.

4. Nemožeš. Moraš igrati na stolu da bi vidio.

5. Ne mogu to tako. Na svakoj statistiki se otvori drugi prozor. Pitaj nešto konkretnije.

6. Ako hočeš neku drugu statistiku, reci pa ću ti objasniti kako je namjestiti.

7. Neznam, nikad ga nisam koristio.

00

Re: Opčenita pitanja za HM

ok ovo AF misliš na skalu od 1-5 ili? jer su ti sve trice..

evo sad sam ponovno na turniru i nemam nikakve statse?
uključen mi je auto opcija lunch hud with auto inport a ja moram i dalje manuelno i evo ništa na stolovima opet nemam.

trebam li nešto u opcijama srediti?

00

Re: Opčenita pitanja za HM

Brojevi se najčešće kreću od 0-6.

Za autoimport moraš namjestiti folder iz kojeg će ti autoimportati.

00

Re: Opčenita pitanja za HM

1. kad upalim pokerstarse i sjednem recimo na stol dali trebam prije ukljuciti HM ili mogu i nakon,jer mi nije jasno na koji naćin se statsi prikupljaju,u kojem vremenu itd?
npr.kako HM radi update od drugih igraca,kad ja ne igram...

2. zanimaju me sljedeći parametri(što znace):

EV ADJUSTED
SQZ %
WTSD%
W$SD%
WW$SF
Agg

PROĆITAO SAM NA NEKOM FORUMU DA LIK ODREĐENE STATSE NAMJEŠTA PO BOJI RADI LAKŠEG SNALAŽENJA,RECIMO PLAVA FISH,ŽUTA STANARD STSTSI...?

sorry što te ovoliko peglam,mislim da će i drugima koristiti

00

Re: Opčenita pitanja za HM

roba molim te stavi ovu sliku pa objasni jesu li ovo dobr postavke i što bi trebalo bolje namjestiti(samo za nl holdem)


http://img255.imageshack.us/img255/6057/hudsetupim9le0.jpg

00

Re: Opčenita pitanja za HM

i ovaj primjer ako imaš više volje,profesore objasni nama neukima:D

http://img60.imageshack.us/img60/5081/tablescreenov1.jpg

00

Re: Opčenita pitanja za HM

http://www.pokerlistings.com/strategy/b … -explained

00

Re: Opčenita pitanja za HM

makisplit napisao:

1. kad upalim pokerstarse i sjednem recimo na stol dali trebam prije ukljuciti HM ili mogu i nakon,jer mi nije jasno na koji naćin se statsi prikupljaju,u kojem vremenu itd?
npr.kako HM radi update od drugih igraca,kad ja ne igram...

2. zanimaju me sljedeći parametri(što znace):

EV ADJUSTED
SQZ %
WTSD%
W$SD%
WW$SF
Agg

PROĆITAO SAM NA NEKOM FORUMU DA LIK ODREĐENE STATSE NAMJEŠTA PO BOJI RADI LAKŠEG SNALAŽENJA,RECIMO PLAVA FISH,ŽUTA STANARD STSTSI...?

sorry što te ovoliko peglam,mislim da će i drugima koristiti

1. Kad se odigra neka ruka, stars ju stavi u file u hand history folderu. Ako klikneš na auto import, tada HM svakih 5 sekundi provjerava dal ima novih ruku. Ako ima, učita ih i osvježi statistiku.
Kad ti ne igraš, HM ne skuplja podatke od igrača.

2. Imaš link što ga je postao silver, valjda će ti pomoći.
Ako neznaš koristiti statse, tada ti ništa ne znače.

00

Re: Opčenita pitanja za HM

da naravno,sve mi je sada puno jasnije,sada imam samo jedan problem,sve mi se inportira ok,ali nemam statse za stolom???

00

Re: Opčenita pitanja za HM

i dali je normalno da mi se statsi updejtaju tek kad manuelno pritisnem refresh

00

12

Re: Opčenita pitanja za HM

makisplit napisao:

i dali je normalno da mi se statsi updejtaju tek kad manuelno pritisnem refresh

u holdem manageru da

00

13

Re: Opčenita pitanja za HM

makisplit napisao:

da naravno,sve mi je sada puno jasnije,sada imam samo jedan problem,sve mi se inportira ok,ali nemam statse za stolom???

To se i meni znalo desiti ali se ne sjecam kak sam to popravio. Daj neke screenshotove od player preferencesa.

00

Re: Opčenita pitanja za HM

riješio sam to, player preferences nisam ni namještao jer se još uvik bojim nešto pokvariti dok se ne upoznam dobro,ako ti nije bed stavi svoju sliku postavki da je napravim prema tebi uz obzir da igram isključivo NL HOLDEM

00

Re: Opčenita pitanja za HM

e i ove oznake nisam našao po forumima i stranicama uz objašnjwnje pa ako može pojasni:
EV ADJUSTED
SQZ %
WTSD%
W$SD%
WW$SF
Agg

00

16

Re: Opčenita pitanja za HM

Najbolje ti je da si svoje napraviš da znaš di ti je šta i da znaš koristiti tu statistiku.

00

Re: Opčenita pitanja za HM

roba59 napisao:

Najbolje ti je da si svoje napraviš da znaš di ti je šta i da znaš koristiti tu statistiku.

dobro i veliš,polako cu to sam napraviti,već su mi stvari puno jasnije,prvi dan totalna zbunjoza.

može prijevod ovih kratica koje ne razumijem?

00

18

Re: Opčenita pitanja za HM

makisplit napisao:

e i ove oznake nisam našao po forumima i stranicama uz objašnjwnje pa ako može pojasni:
EV ADJUSTED
SQZ %
WTSD%
W$SD%
WW$SF
Agg

Ev adjusted ti pokazuje kolko $$ si trebao dobiti da nije bilo sreće u igri. Ako si dobio više nego taj broj pokazuje, onda si imao sreće, a ako si dobio manje onda su protivnici imali više sreće od tebe.

SQZ% - postotak koji govori kolko često netko radi squeeze play

WTSD% - pokazije kolko često dolazi igrač do showdowna, prosjek na 6 max  je oko 25-30%. Ako je broj velik to znaci da je igrač riba i da često na riveru plača.

W$SD% - Pokazuje kolko % kad dolazi do showdowna igrač dobije pot. Ako ima preko 50% znači da je winning player.

WW$SF - Pokazuje u % kolko puta je igrač dobio pot kad je vidio flop

Agg - isto ko i agression faktor

00

Re: Opčenita pitanja za HM

roba59 napisao:
makisplit napisao:

e i ove oznake nisam našao po forumima i stranicama uz objašnjwnje pa ako može pojasni:
EV ADJUSTED
SQZ %
WTSD%
W$SD%
WW$SF
Agg

Ev adjusted ti pokazuje kolko $$ si trebao dobiti da nije bilo sreće u igri. Ako si dobio više nego taj broj pokazuje, onda si imao sreće, a ako si dobio manje onda su protivnici imali više sreće od tebe.

SQZ% - postotak koji govori kolko često netko radi squeeze play

WTSD% - pokazije kolko često dolazi igrač do showdowna, prosjek na 6 max  je oko 25-30%. Ako je broj velik to znaci da je igrač riba i da često na riveru plača.

W$SD% - Pokazuje kolko % kad dolazi do showdowna igrač dobije pot. Ako ima preko 50% znači da je winning player.

WW$SF - Pokazuje u % kolko puta je igrač dobio pot kad je vidio flop

Agg - isto ko i agression faktor


odlićno...hvala ti puno!!!

00

Re: Opčenita pitanja za HM

jel moguće na turnir statistikama namjestiti da ne gleda samo osvojena prvih 10 mjesta?

00

21

Re: Opčenita pitanja za HM

Nemam ti pojma o turnirima.

00

22

Re: Opčenita pitanja za HM

Imam ja jedno pitanje, naime kod instalacije treba instalirati i postgreSQ,L a ja s tim imam problema.
Instalacija mi ide normalno i onda odjednom stane i pise mi da ja nemam ovlasti da to instaliram, a ja sam jedini korisnik na kompu znaci onda sam i administrator i kak sad to da ja nemam ovlasti? Iskljucio sam firewall i opet ista stvar. Zna netko mozda u cemu je problem bio bih zahvalan.

http://img15.imageshack.us/img15/2842/holdemp.th.png

00

23

Re: Opčenita pitanja za HM

Probaj na moj način.

Instaliraj prvo PT3 jer ti on automatski instalira postgreSQL i onda instaliraj HM. Kasnije možeš PT3 uninstalirati i sve će biti ok.

00

24

Re: Opčenita pitanja za HM

roba59 napisao:

Probaj na moj način.

Instaliraj prvo PT3 jer ti on automatski instalira postgreSQL i onda instaliraj HM. Kasnije možeš PT3 uninstalirati i sve će biti ok.


rijesio sam to, hvala roba.

Sad imam drugi problem, ne pokazuju mi se statsi na stolu. Svuda sam gledao di da to nariktam ali nista.
Ako netko zna nek javi wink

00

25

Re: Opčenita pitanja za HM

Na kojem sajtu igraš? Ako je na strasima, moraš skinuti patch.

00