Tema: 6MAX savjeti za početnike/UTG i MP igra

UTG:
Želite igrati poprilično tight, foldamo konektore u boji,  foldamo high cardove, foldamo Axs. Ali i dalje rejzamo sa pocket parovima iz svih pozicija. Pocket parovi jednostavno imaju "talenta":) da flopaju monstere.. Uzmimo naprimjer 100BB stackove. Podizete sa 44 u MP(srednja pozicija) i vas protivnik vas rerejza, vi se odlucite za call i flop dođe 346,2410,410J itd... Stackate KK,AA 100%. Nemojte limpati, previše je transparentno kada weak tight igrac koji misli da je TAG limpa UTG i zove vas rejz. On ima pocket par ili konektor u boji 99% vremena... Nastavite rejzati s AJo i boljim. Foldanje QKo,KJo i QJo opće nije loš play. Te ruke su relativno smeće van pozicije.

MP:
Još uvijek možete foldati QKo,KJo,QJo ali morate malo olabaviti vaše standarde. Počnite miksati rejzajnjem Axs, konektorima u boji.

BLIND:
Tu također želite igrati tight. Zvanje previse rejzeva van pozicije je jednostavno smrtna zamka. Ne želite stvarati velike potove s marginalnim rukama u blindovima.. Foldamo konektore u boji,Axs al ocito zovemo s pocket parovima:)
Al samo zato što igramo tight u blindovima  ne znači da smo i cici mici! Ako smo suočeni s button rejzom ili MP rejzom i ako u ruci držimo nešto tipa AK,AQ,JJ,1010, REREJZZZZ. Puno je bolje rerejzat ove ruke u blindovima nego samo callati rejz sto radi puno igraca..

Primjer:

Nalazimo se u BB ili SB sa AK,AQ,JJ.UTG lima, MP limpa,button lima. Što radimo?
ODGOVOR:REJZAMO TO. Rejzamo 6-7 ili cak 8xbb ovisno o igracima. Uzimanje pota bez da vidimo flop je bolje nego da čekiramo i igramo multiway pot.

http://www.pokerhand.org/?578721


Rejzanje svih tih ruku daje vam igru u rejzanim potovima protiv igraca koji nemaju ideju kaj je to pozicija ili imidž za stolom. I nemojte se prebacivati u cici mici MOD ako je pred nama protivnikov CB(continuation bet). Betajte natrag 75-90% vremena bez obzira na texturu flopa ili boarda. Samo ako vas dvoje ljudi zove i mi smo kompletno promašili flop, možemo odlučiti dal ćemo čekirati i predati pot.

Primjer:
Držimo A8s na buttonu, UTG limpa, mi rejzamo 5xBB i callaju nas BB i UTG. Flop dolazi 48Q rainbow(3 različite boje), mi BETAMO 100% ako je čekirano do nas.

Ovo obuhvaća OSNOVE pozicijskog preflop igranja.

c/p s 2+2
Prijevod i obrada:Mrrrcina

Zadnji popravljao Mrrrcina (24-10-2009 00:08:51)

00