Tema: SnG Pokerstars gradjenje bankrolla

Imao sam puno upswingova a i dosta downswingova na Ps-u i odlucio sam prethodnih dana napraviti pauzu, skinuo sam neku lovu i sada zelim lepo poceti polako i samo sa delom love da napravim pristojan bankroll za ozbiljnije igre.

Sutra ili prekosutra pocinjem igrati DoN od 5 $.
Pocetni bankroll ce mi biti 150 $.
Planiram za pocetka igrati oko 30-40 don-ova dnevno cisto da bih odrzao koncentraciju i da ne bih upadao u tilt umornu fazu, najbolje da se tako ogranicim na taj neki broj da odigram dnevno narednih 20ak dana pa da vidim na cemu sam nakon tih odigranih 600-800 donova.

Pokusacu sagraditi bankroll od 700 $ da bih se prebacio lagano na 10$ DoN-ove, jer su sjajni za postepeno i strpljivo gradjenje bankrolla, ovi limiti su jako laki za beatanje za prosecnog wining igraca na ovom stake-u...tu bih kupio hand history od ptr-a da malo pojacam bazu za lakse beatanje...

Imam jos mnogo planova za dalje, ali otom potom.
Zelim da ovo odradim kako treba, i da ne odustajem lako, zato otvaram i ovde projekt pa cu videti da li cu uspeti da grindam hladne glave sa vise upswingova smile

Znaci nesto okvirno da imam cilj, kuda idem:

Bankroll:150 $
Igra: DoN 5 $ turbo
Cilj: Odigrati 600 DoN-ova i napraviti profit od oko ~600 $

Kada sagradim bankroll od 750 $ onda bih presao na 10 $ lagano i multitabao dosta vise...

Postavljacu zanimljive ruke, neka svoja zapazanja, kretanje bankroll-a i planove i ciljeve za dalje kako se stanje bude razvijalo...
Jako zelim uspeti odraditi ovo kako treba, i nastaviti dalje u dobrom ritmu.

Primetio sam da mi pozitivna misao dosta znaci. Poslednjih dana pre pauze sam upao u jako los mind state i to je delom utiacalo da dozivim downswingove, uz naravno ne dovoljno koncentracije i umor od puno igranja svakoga dana.

Pauza mi je dobro dosla da dobro preispitam igru i odlucim tacno kuda zelim ici i da izadjem na dobar put i korak po korak sagradim jak bankroll za medium sng-ove i ozbiljniju lovu kasnije.

Trudicu se da sada ne gledam puno kroz lovu vec da odigram sto bolje u datim situacijama, jer me previse razmisljanja u materijalnom smislu cesto odvede u pogresan smer.

Eto to je to za prvi post, inace sam i relativno novi na forumu, pa je ovo i prava prilika da me pomalo upoznajete kroz postove i napredak u ovom projektu.

Zelim poceti bas sa ovako malim bankrollom da bih naucio sebe da cenim novac, svaki dolar i da se dignem od niskih stake-ova do onih medium postupno i sa dosta stecenog iskustva...

Pisem kada pocnem sa igrom i prvi session wink
uzivajte i svako dobro,
LovaDoKrova cool

Zadnji popravljao LovaDoKrova (11-09-2010 18:41:58)

00

Re: SnG Pokerstars gradjenje bankrolla

Sretno!!

00

Re: SnG Pokerstars gradjenje bankrolla

Hvala, trebace mi svakako, sreca je uvek prisutna  wink

00

Re: SnG Pokerstars gradjenje bankrolla

razuman projekt. Sretno !

imaj cvijetak u reveru, a u ruci bombonjeru...
00

Re: SnG Pokerstars gradjenje bankrolla

gl

samo radi dobar volume i nemas straha

"Dikod uđe, dikod ne uđe" - Mate Baturina
00

Re: SnG Pokerstars gradjenje bankrolla

Hvala...naravno na vecem uzorku don-ova to ce sve doci na svoje i sigurno cu videti lep profit, to mi je i cilj pa onda da nastvim graditi bankroll na 10 $ don-ovima... wink

Cekam da mi legne neka lova na karticu od ranije sto sam skinuo pa od toga 150 $ stavljam a 9 $ ide na mesecni tournament shark cisto da imam  neki edge znajuci ko je ko tu i sta od koga da ocekujem smile

00

Re: SnG Pokerstars gradjenje bankrolla

Očekuješ 600$ profita na 600 DON partija od 5 $ i to turbo?
Znači ROI bi trebao biti 20%.
Malo je to previše, ipak sretno ti bilo...

Usput, koliko stolova misliš igrati paralelno?

Zadnji popravljao Rikardo1975 (10-09-2010 14:50:16)

00

Re: SnG Pokerstars gradjenje bankrolla

Tamo ti je dosta regulara- minimalno 3 po stolu tak da ako uspijes 10 % roi odrzat to je super rezultat.
A kad izracunavas pravi roi nemoj ga ni pokusat izracunat ukoliko nemas barem 1000 turnira.
I mislim da ti je 140 $ premali Bankroll pogotovo ukoliko odmah naletis na 10 -15 buy ina downswing  - što je normalna pojava.
Biti ce ti malo teze nego sto si si to zamislio.. vjeruj mi znam ja  big_smile

club  heart  diamond  spade
00

Re: SnG Pokerstars gradjenje bankrolla

DONove mozes igrat po 15-20 komada bez problema. ALi ne znam koliko su isplativi po pitanju profita. ok su za vpp/fpp-ove skupljat, ili cistit neki bonus, al mislin da racunat na neki znacajniji profit preko DONova nema bas nekog smisla

"Dikod uđe, dikod ne uđe" - Mate Baturina
00

Re: SnG Pokerstars gradjenje bankrolla

evo ti nesto

http://forumserver.twoplustwo.com/54/po … on-666062/

"Dikod uđe, dikod ne uđe" - Mate Baturina
00

11

Re: SnG Pokerstars gradjenje bankrolla

Ocekivati ROI od 20% na DoNovima je utopia.
Trenutno vodeci na $5 DoNovima na starsu ima 13% ROI na uzorku od 6,5k DoNova
news24

U svakom slucaju sretno

BUBBLE BOY
Stars: Adzivu
FTP: Zagavu
00

Re: SnG Pokerstars gradjenje bankrolla

Hvala ljudi na savetima...razmislio sam i poceo sam igrati 3.25 $ sng 6max turbo...

Trenutno mi je bankroll 200 $.
Ove 3.25 $ sng 6max turbo igram 6-8 istovremeno i do sada za ova 2 dana sam odpikao oko 190 komada i tek sam nekih 10 $ u plusu. A malopre sam odigram 5.5 $ onaj super sit & go koji ima povodo 50 billion hands na Pokerstarsu i zavrsio 3 od 50 ucesnika za 41.25 $.
Zamalo da osvojim steta, zgurao sam 22 na AJs...dosao mu J na turbu i pusengija...nema veze, bice bolje wink

Odlucio sam da DoN-ovi nisu isplativi, i da se najbolje snalazim na 6max turbo, dok ne dostignem 300 $ bankroll igracu ove 3.25 $ i poneki od 4 ili 5 $ sa malo vise igraca kao ovaj super sng kada sam napravio neki profit pre toga.

Eto, uzecu i 50 $ onaj instant cash povodom promocije za 3000 FPP-a, uskoro ce mi i onaj reward od 50 $ da mi se oslobodi tak oda se nadam da cu kroz par dana i preci 300 $ pa da predjem na 6 $ sng 6max turbo wink

Inace zamorano do yaya je link sto si postavio, stvarno sick broj partija za tako kratak period big_smile

00

13

Re: SnG Pokerstars gradjenje bankrolla

Ma ono je bot nemoze nis drugo bit...

00

Re: SnG Pokerstars gradjenje bankrolla

Da, ono je tako sick...

A btw samo sam izmenio naslov teme posto necu igrati don, nego sng gradjenje bankrolla step by step wink

00

Re: SnG Pokerstars gradjenje bankrolla

LovaDoKrova napisao:

Odlucio sam da DoN-ovi nisu isplativi

Ovo definitvno nije istina!

DON su jako isplativi, samo ih treba znati igrati, jer se dosta razlikuju od "normalnog" NL holdema.
Ključ je u multitablanju jer ih se može igrati jako puno, ako se šabloniziraš  wink
Moje mišljenje je da turbo su jako zahebani, ali na normalni DON-ovima dobar igrač može postići 10% ROI...

A VPP i FPP idu ko blesavi.

Ja upravo ponovo počinjem sa grindanjem DON-ova jer sam zadnjih mjesec i pol bija zaokupljen sa kupnjom novog stana, selidbom i njegovim uređenjem, a kako nisam imao internet, a ni vremena, pauza je bila prinudna  sad
Podigao sam  broj stolova na 16-20 paralelno i planiram igrati cca 3-4 sata dnevno, šta je nekih 2000 mečeva mjesečno na nivoima od 10$ i 20$ .

S tim ritmom bi opet ušao u realnu utrku za Supernovom do kraja godine... big_smile

00

16

Re: SnG Pokerstars gradjenje bankrolla

LovaDoKrova napisao:

Odlucio sam da DoN-ovi nisu isplativi, i da se najbolje snalazim na 6max turbo, dok ne dostignem 300 $ bankroll igracu ove 3.25 $ i poneki od 4 ili 5 $ sa malo vise igraca kao ovaj super sng kada sam napravio neki profit pre toga.

Ne znam jesu li DON isplativi ili nisu ali svakako ti je dobra ideja probat razne varijante pokera dok ne nađeš ono što ti najbolje leži. Sretno s tim SNG-ovima! tongue

Just admitting you are a fish is a big step forward!
00

17

Re: SnG Pokerstars gradjenje bankrolla

meni se nekako više nameće pitanje ...zašto graditi bankrol na ps-u smile  .... osim ako nisi specijaliziran sa sngove kojih ima samo tamo .... ali ako igraš ove koji se pune na svakom sajtu bez problema ... graditi bankrol bez najmanje rb-a ... a poželjno kickbackova nije baš pametno ... sry na prigovaračkom 1. postu smile

00

Re: SnG Pokerstars gradjenje bankrolla

Xexe troon tek si se regovao i vec kritikujes smile) salim se, komentar ti je na mestu...pokerstars nema rakeback ali zato imam sjajan vip program koji na duze staze dodje na isto a i bolje nego npr full tilt klasicni 27% rb...

Evo sad je promocija 50 $ reward...plus stalni rewardi, cash krediti i slicno...plus sjajan fpp program itd itd...
Inace mi ps savrseno odgovara za sve, multitabling pogotovo, lagan softver, i sve ostalo...

Tako da ono sve cool...bankroll mi je trenutno 240 $.
Igram sng ove 3-4-5 $. I poneki mtt od 3-4 $.

Pre dva dana sam i osvojio jedan 50 super sng od 5.5 $ tako da jako dobro napredujem...
Brzo ce izgleda da bankroll izadje na 350-400 $ a onda prelazim na 6 $ sng-e i 5 $ mtt-e polako...cilj mi je malo dalji da do nove godine pripremim bankroll od 2.500 $ i da igram 22 $ sng-e opusteno i jurim supernovu sto pre u 2011 wink

00

19

Re: SnG Pokerstars gradjenje bankrolla

Samo polako moras znat da ce te sigurno neki downswing ulovit i ako ne igras dosta to moze trajat....

00

20

Re: SnG Pokerstars gradjenje bankrolla

LovaDoKrova napisao:

Xexe troon tek si se regovao i vec kritikujes smile) salim se, komentar ti je na mestu...pokerstars nema rakeback ali zato imam sjajan vip program koji na duze staze dodje na isto a i bolje nego npr full tilt klasicni 27% rb...

Evo sad je promocija 50 $ reward...plus stalni rewardi, cash krediti i slicno...plus sjajan fpp program itd itd...
Inace mi ps savrseno odgovara za sve, multitabling pogotovo, lagan softver, i sve ostalo...

Tako da ono sve cool...bankroll mi je trenutno 240 $.
Igram sng ove 3-4-5 $. I poneki mtt od 3-4 $.

Pre dva dana sam i osvojio jedan 50 super sng od 5.5 $ tako da jako dobro napredujem...
Brzo ce izgleda da bankroll izadje na 350-400 $ a onda prelazim na 6 $ sng-e i 5 $ mtt-e polako...cilj mi je malo dalji da do nove godine pripremim bankroll od 2.500 $ i da igram 22 $ sng-e opusteno i jurim supernovu sto pre u 2011 wink

da znam ... ispričao sam se što sam uletio odma sa bitchin postom smile  ...ali bio je dobronamjeran ... jer primjećujem da se dosta ekipe uvati tog ps-a ko pijan plota a na malim levelima tamo nema baš smisla grindati  .... IMHO .... ali dobro vidim da imaš ambiciozan plan ... sretno u ispunjavanju istog  wink

00

Re: SnG Pokerstars gradjenje bankrolla

Hvala wink

Inace sinoc sam na jednom mtt-u od 3.3 $ od 3700 igraca zavrsio 30. sa samo 22 $ hmm
Steta jbg...bio sam tako blizu finalne table ali sam bacio jednu marginalnu ruku i posle toga slabo mi je sta dolazilo sa cim se moze odigrati, postao sam ubrzo i short stack pa sam morao zgurati sa prvim valjanim kartama i ispao jbg...
Danas sam na sva 4 sng-a koja sam poceo igrati doziveo bad beatove... AA vs JT off na riveru pogodi 8 za str8.
KT vs K7 all in na K high flopu, kasnija turbo faza...na turnu 7 naravno. I jos dva slicno takva i zagasio sam da sprecim tilt.
Za danas sam gotov, jer iz svog dosadasnjeg iskustva tako dobro znam da procenim kada je vreme za nagradjivanje noobova i kada moj mind state nije dovoljno dobar i opusten da bih nastavio sa igrom.
Tako mi se ranije desavalo, da mi naidje tako nesto, ja nastavim igrati kao sumanut da nadoknadim lovu i samo odem u jos krvavije minuse.

Ovako lepo za danas dosta, da sada poradim na vracanju pozitivno mind state-a. A bankroll je 243 $ u ovom trenutku.

00

Re: SnG Pokerstars gradjenje bankrolla

Jedna stvar mi nikada nece biti jasna....

Zasto s vremena na vreme UVEK naidje period kada jednostavno nijedan AA KK i QQ ne mogu da prodju protiv J8s JTo i slicnih bullshitova...lik na flopu pogodi open ended, ili flush draw i u stanju je da te pozove all in vec tada cekajuci to sranje, bilo da je kes ili sng....nema oddse nikada, neverovatno...a sto je najjace kada ti naidje dan da im to daju, bez izuzetka uvek pogadjaju to na riveru i ti onako gledas i ne verujes da ti se to desava 27 put od 27 puta u toku jednog dana...

Nikada mi te stvari nece biti jasne. Prvo da taj tarzan zove van pozicije, bez karata za igru...i na sve to zove te all in na flopu cekajuci 3-4 karte na riveru...jadno i tuzno ali zbog takvih stvari meni bankroll pada...

00

23

Re: SnG Pokerstars gradjenje bankrolla

kod mene je to trajalo nekih 30ak SNGova kada su me tako ubijali u pojam..ali to dode i prode..samo igraj svoju igru..

00

24

Re: SnG Pokerstars gradjenje bankrolla

LovaDoKrova napisao:

Jedna stvar mi nikada nece biti jasna....

Zasto s vremena na vreme UVEK naidje period kada jednostavno nijedan AA KK i QQ ne mogu da prodju protiv J8s JTo i slicnih bullshitova...lik na flopu pogodi open ended, ili flush draw i u stanju je da te pozove all in vec tada cekajuci to sranje, bilo da je kes ili sng....nema oddse nikada, neverovatno...a sto je najjace kada ti naidje dan da im to daju, bez izuzetka uvek pogadjaju to na riveru i ti onako gledas i ne verujes da ti se to desava 27 put od 27 puta u toku jednog dana...

Nikada mi te stvari nece biti jasne. Prvo da taj tarzan zove van pozicije, bez karata za igru...i na sve to zove te all in na flopu cekajuci 3-4 karte na riveru...jadno i tuzno ali zbog takvih stvari meni bankroll pada...

zbog takvih igrača bi ti bankroll triba rasti  smile

da nema njih nebi moga igrat profitabilno poker

Zadnji popravljao Leon (16-09-2010 00:09:12)

00

Re: SnG Pokerstars gradjenje bankrolla

LovaDoKrova napisao:

jadno i tuzno ali zbog takvih stvari meni bankroll pada...

ne, zbog takvih ti bankroll raste jer da nema takvih fisheva ne bi bilo para u pokeru... wink

Downswing je normalna stvar, samo ga treba biti svjestan i preboljeti... duboka udahni i reci sam sebi da ti je sad dao hrpu free equityja u turniru i da će ti to dugoročno donijeti lijepu svoticu dolara wink

Zadnji popravljao iAcesHigh (16-09-2010 00:10:06)

Goran Markuš (blog) - http://goranmarkus.com/hr
Goran Markuš (Facebook) - https://www.facebook.com/GoranMarkus
00