Tema: 2. Tjedan - 15.-22.08

http://www.shrani.si/f/3m/hf/2sIB6t3s/screenshot356.png

Igrate uživo  1$-$2 NL holdem. U toj ruci svi foldaju do slabog, agresivnog, loose igrača na srednjoj poziciji koji rejza do $10. Dva igrača plačaju, kao i vi s 57o na buttonu, blindovi foldaju. Flop dolazi 468 u hercu. Rejzer beta $50, Igrač 5 calla. Svi ostali foldaju.
Kako bi vi odigrali i zašto?

00

Re: 2. Tjedan - 15.-22.08

lol, pa imas nuts neces valjda foldat

00

Re: 2. Tjedan - 15.-22.08

raise za value i protection

00

Re: 2. Tjedan - 15.-22.08

all in

00

Re: 2. Tjedan - 15.-22.08

jedina opcija : all in smile

assumption is the mother of all f ups

00

Re: 2. Tjedan - 15.-22.08

Ja bi samo callao.
Zato što bi agresivni igrač mogao još jednom betati na turnu s ničim, a ovako bi na moj raise možda i foldao.
Zato što me samo flush ruši (ako ga netko ima, ili ako nekome dođe na turnu ili riveru) i ako herc ne dođe na turnu i oba chekiraju još uvijek nisu pot comitani platiti moj eventualni all in ako imaju jedan herc u ruci.

U nekim situacijama bi išao allin, ako mislim da raiser ima slab (najčešće) ili jači overpair.

Manje više je to to. roll

Mu-mu mu mu mu mu mu!
00

Re: 2. Tjedan - 15.-22.08

Mislim da je call najgora solucija, po meni bi to bio katastrofalan potez.
Daješ obojici free kartu, a ako i ne dođe herc šta očekuješ dobiti s all inom na turnu? - oni sa flush drawom nemaju više oddove da te callaju, calla te samo bolja ruka-flush ili eventualno set. Ne vidim smisla u all inu na turnu ako promaše herc.
A mislim da teško da bi agresivan igrač betao u dvojicu sa overparom ili samo s flush drawom na turnu, čak bi i manijak razmislio i stao malo. Pot s callom iznosi 193$ sljedeći  bet mora biti all in a to ne radi nitko bez prave ruke.
Zato all in na flopu, a ako te netko calla s flushom, jbg pogodilo ga, ideš dalje.
A ako te netko calla s overparom ili flush drawom onda si odlično odigrao i gurnuo dok si u prednosti, a sve ostalo je na sreći dal će ga pogoditi...
Ne smije biti straha u ovakvim situacijama, mislim da je call u ovim okolnostima veliki leak u igri

assumption is the mother of all f ups

00

Re: 2. Tjedan - 15.-22.08

Ne znam više, nisam siguran. Samo znam da je najlakši all in (nitko ti neće reći da si krivo napravio), a da li je najbolji to je drugo pitanje. hmm

Mu-mu mu mu mu mu mu!
00

9

Re: 2. Tjedan - 15.-22.08

ja bi ovdje foldao, istina 1. igrac je loose igrac i da je samo on u potu onda bih gurao all in, ali treba misliti na ovog drugog igraca zasto bi on zvao na ove karte na flopu ako nije siguran da je jak pogotovo kad zna da jos ti igras poslije njega.
Cini mi se da ovaj 2. igrac mami ovog loose, a i tebe da callas, te se nada da ce ovaj loose ulagat na turnu jer mi se cini da ovaj 2. igrac gotovo sigurno ima flush

00

Re: 2. Tjedan - 15.-22.08

Meni to ne zvuči glupo... Ali opet mi je fold čudan play (i pogotovo jako napredan) da bi ga lako odigrao. Još bi razmišljao o tome zašto ne raisa s nuts bojom jer netko od nas je mogao pogoditi set i daje nam free card. Ali me njegova igra zbunjuje.

Mu-mu mu mu mu mu mu!
00

11

Re: 2. Tjedan - 15.-22.08

Fold je presmiješan.

Call je katastrofalan, jako puno karti na turnu će nam ili poništiti ruku ili onemogućiti da izvučemo max value iz ruke.

Moramo rejzat all-in sa najboljom rukom i zaštiti je od mogućih overparova sa jednim srcem ili golog asa u srcu sa parom te setova i ostalih random handova.

+imamo redraw za nuts koji će nas izvući protiv nut flusha 2% vremena smile

Prijavi se na PokerPro Coaching
00

12

Re: 2. Tjedan - 15.-22.08

Oprostite na kašnjenju...

Odgovor:

Raise. Flopali ste nut strejt, ali na monotonom boardu. Najbolje je rejzati sad i zgurati all in protiv overpara ili handa s Ah. Preopasno je samo callati i vidjeti turn s 3 igrača na takvome flopu. Ima previše karata na turnu kod kojih ćete imati tešku odluku.

00