Tema: 3. Tjedan - 22.-29.08

http://www.shrani.si/f/L/BT/2Lt9Ptin/screenshot320.png

Igrate 6 max cash na internetu. U ovome handu tight hijack (igrač do cut off-a) open rejza do $7, vi samo callate s JJ. Na to, jako agresivan igrač s BB-a 3beta do $30. Orginalni rejzer folda. Što ćete učiniti i zašto?

00

2

Re: 3. Tjedan - 22.-29.08

4bet all in jer ovo izgleda ko cisti squeeze od BB a mi smo flatanjem prikrili snagu naseg handa.

GOT THE JAKEYS ON! WOTEVA!
00

3

Re: 3. Tjedan - 22.-29.08

opet call jer je 4b shove sa JJ spew. nek BB ima 22+,A7s+,K9s+,QTs+,JTs,ATo+,KTo+,QJo range, tu imamo 64,5% ali posto nemam nikakav dodatan read sumnjam da bi sa tolikim rangeom 3betao kad je oop. vjerojatnije sa 88+,AJs+,KJs+,AQo+,KQo, a tu smo na 53,9%. po meni nedovoljno za shove protiv unknown igraca (jedino sto se zna je da je vrlo aggro).

00

Re: 3. Tjedan - 22.-29.08

call, i ako board bude dobar za nas,  pokušati check-raisat lika te ga natjerati da baci hand.

"...Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?..."
00

5

Re: 3. Tjedan - 22.-29.08

4bet all-in.
Imamo 55-60% protiv njegovog rangea.

Prijavi se na PokerPro Coaching
00

Re: 3. Tjedan - 22.-29.08

Call te flop check pa na njegov bet all in naravno ako flop bude povoljan.....nedostatan read o igracu,vjerovatno na srednjom paru 77 66 88

00

7

Re: 3. Tjedan - 22.-29.08

Kalimero84 napisao:

Call te flop check pa na njegov bet all in naravno ako flop bude povoljan.....nedostatan read o igracu,vjerovatno na srednjom paru 77 66 88

43% vremena će biti jedna overkarta, 13% vremena dvije overkarte i 1% vremena tri overkarte na flopu.
Ako misliš check raiseat samo povoljan flop, gubimo ruku 57% vremena već na flopu.

Igramo ranjivu ali vjerojatno trenutno najbolju ruku izvan pozicije.
Ako uzmemo da u pitanju "jako agresivan" znači da ima veliki postotak 3beta (10-tak posto), 4bet all-in je jasno profitabilan i najoptimalniji.
Call će nas samo dovesti u teške situacije, a usput, ako callamo s JJ, s kojim još rukama callamo u toj poziciji?

Zadnji popravljao gmiko (28-08-2009 11:57:02)

Prijavi se na PokerPro Coaching
00

Re: 3. Tjedan - 22.-29.08

ja bih ovdje definitivno 4bet all-in iz više razloga
-ovo mi realno izgleda kao squeeze od BB
-vrlo je mali range karata s kojima bi protivnik platio tvoj all-in, eventualno AA, KK, AK, ipak je to full stack...
-mislim da u ovoj situaciji ne bih želio vidit flop i zato ne bih samo call-ao

ali najbitnije od svega, ja ne bih na početku samo callao 7$, bio bi sigurno raise big_smile big_smile

00

9

Re: 3. Tjedan - 22.-29.08

ako imas protivnika u BB za kojeg znas da je jako agresivan i cesto squeeza zasto nebi flato bas da dode do ovakve situacije ?

GOT THE JAKEYS ON! WOTEVA!
00

Re: 3. Tjedan - 22.-29.08

gmiko napisao:

Call će nas samo dovesti u teške situacije, a usput, ako callamo s JJ, s kojim još rukama callamo u toj poziciji?

10 10 QQ.......da all in je naoptimalnija i najlaksa opcija za odigrat,ali svejedno radi nedostatka read-a o igracu ja bih sam call-ao da vidim flop te ako bude povoljan prepustio incijativu BB te mu potom zgurao

00

11

Re: 3. Tjedan - 22.-29.08

Odgovor:

Raise all-in. Protiv vrlo agresivnog big blinda, možete očekivati da squeeza light. On zna da vi znate to, i on zna da ste sposobni suprotstaviti se takvim squeezevima sa širim range-om nego inače. U tom slučaju su JJ hand koji ga uništava. I zato je najbolje zgurati all in jer postoji velika šansa da vas calla s handovima tipa 99 ili 88.

00

12

Re: 3. Tjedan - 22.-29.08

4betati - malo isto nije loša opcija, ako mislite da će vas taj igrač zgurati na blef.

Call je loš jer tad protivnik zna koje karte imate (range vam je uzak) i može skoro perfektno odigrati na flopu.

Fold je naravno najgora opcija.

00