26

Re: 11. Tjedan - 24.10. - 31.10.

salemetal napisao:

regular će nas rijetko double barellat ovdje

regular na nl200 rijetko double barrela ovaj board? jel vi ljudi igrate neki drugi poker za koji ja neznam ili je nesto drugo u pitanju?

slazem se da raise/fold nije katastrofalna opcija, ali koji je uopce point callanja utg raisea (ciji range btw nije iskljucivo AA KK QQ AK, pogotovo kod regulara, ovdje molim obratite pozornost da ne pise tight regular) s AQ ako namjeravamo ovako lako baciti flopana dva para?

I na kraju bude " HARAŠO"
00

Re: 11. Tjedan - 24.10. - 31.10.

butko napisao:
salemetal napisao:

regular će nas rijetko double barellat ovdje

regular na nl200 rijetko double barrela ovaj board? jel vi ljudi igrate neki drugi poker za koji ja neznam ili je nesto drugo u pitanju?

slazem se da raise/fold nije katastrofalna opcija, ali koji je uopce point callanja utg raisea (ciji range btw nije iskljucivo AA KK QQ AK, pogotovo kod regulara, ovdje molim obratite pozornost da ne pise tight regular) s AQ ako namjeravamo ovako lako baciti flopana dva para?

S čega će nas otjerat ako flat callamo ovaj flop?

Komotno možemo imati AQ, KQ, JT, a najgore što bi callali ovdje je AT i AJ.

Zadnji popravljao salemetal (28-10-2009 08:30:40)

00

28

Re: 11. Tjedan - 24.10. - 31.10.

Ne foldaš valjda Ax odmah na prvi bet?
Ne callaš ovdje s QJ?

00

Re: 11. Tjedan - 24.10. - 31.10.

roba59 napisao:

Ne foldaš valjda Ax odmah na prvi bet?
Ne callaš ovdje s QJ?

Najvjerojatnije foldam oba preflop kad tihgter rejza UTG.

00

30

Re: 11. Tjedan - 24.10. - 31.10.

nigdje ne piše tighter. piše regular.

00

Re: 11. Tjedan - 24.10. - 31.10.

stvarno neznam čemu ovakvi tonovi,forum služi raspravi a kad se mišljenja ne podudaraju što je i logicno onda se prijeti banom i to ne prvi put.
gmiko poker nije full matematika i zbog toga i jest intrigantan i zanimljiv kada bih svodio poker samo na brojeve prestao bih igrati odmah jer to je posao za borgove radilice.
ovdje je situacija u kojoj se može odigrati i call i raise bez da je pogrešno.

call radiš da izvuceš što je moguce više iz ruke i da ne prezentiraš jačinu ruke al isto tako call u ovom slucaju može završiti jako nezgodno na turnu i riveru s obzirom na njegov range

raise radiš da demonstriraš namjerno jačinu i da otjeraš moguči crap na turnu i riveru i zadovoljiš se uzetim

sve ovisi o trenutnoj situaciji na stolu i protivniku a to iz ovih pitanja nikad do kraja neznamo

00

Re: 11. Tjedan - 24.10. - 31.10.

ma kakav rejz, kakav call...foldaj to i ucini si zivot laksim cool

ako rejzas...on te stavlja na AQ ili JT, ako nastavis betat/rejzat ostale blank streetove pot je vjerojatno tvoj osim ako nema neki read na tebi...ali opet,  nema smisla pretvarat ovaj hend u blef

imamo poziciju, call je ovdje bolja opcija protiv regulara

00

33

Re: 11. Tjedan - 24.10. - 31.10.

makisplit napisao:

stvarno neznam čemu ovakvi tonovi,forum služi raspravi a kad se mišljenja ne podudaraju što je i logicno onda se prijeti banom i to ne prvi put.
gmiko poker nije full matematika i zbog toga i jest intrigantan i zanimljiv kada bih svodio poker samo na brojeve prestao bih igrati odmah jer to je posao za borgove radilice.
ovdje je situacija u kojoj se može odigrati i call i raise bez da je pogrešno.

call radiš da izvuceš što je moguce više iz ruke i da ne prezentiraš jačinu ruke al isto tako call u ovom slucaju može završiti jako nezgodno na turnu i riveru s obzirom na njegov range

raise radiš da demonstriraš namjerno jačinu i da otjeraš moguči crap na turnu i riveru i zadovoljiš se uzetim

sve ovisi o trenutnoj situaciji na stolu i protivniku a to iz ovih pitanja nikad do kraja neznamo

Ne prijeti se banom zbog razilaženja u mišljenju nego zbog vrijeđanja, omaložavanja, spamanja foruma glupostima i osobnih napada. Ako nisi vidio to, to je zato jer su ti postovi izbrisani.

Dalje, da poznaš mene i moju igru sam bi se sebi smijao kad mene i matematiku spominješ u istoj rečenici. Ja u principu igram instinktivno.

Rejz u ovoj ruci je užasan i već je objašnjeno zašto. Rejzat sa dobrom rukom "da otjeraš crap" i da ti netko slučajno ne suck outa sa 5-20% WB rukom nije winning poker nego početnička greška.

Prijavi se na PokerPro Coaching
00

Re: 11. Tjedan - 24.10. - 31.10.

gmiko napisao:
makisplit napisao:

stvarno neznam čemu ovakvi tonovi,forum služi raspravi a kad se mišljenja ne podudaraju što je i logicno onda se prijeti banom i to ne prvi put.
gmiko poker nije full matematika i zbog toga i jest intrigantan i zanimljiv kada bih svodio poker samo na brojeve prestao bih igrati odmah jer to je posao za borgove radilice.
ovdje je situacija u kojoj se može odigrati i call i raise bez da je pogrešno.

call radiš da izvuceš što je moguce više iz ruke i da ne prezentiraš jačinu ruke al isto tako call u ovom slucaju može završiti jako nezgodno na turnu i riveru s obzirom na njegov range

raise radiš da demonstriraš namjerno jačinu i da otjeraš moguči crap na turnu i riveru i zadovoljiš se uzetim

sve ovisi o trenutnoj situaciji na stolu i protivniku a to iz ovih pitanja nikad do kraja neznamo

Ne prijeti se banom zbog razilaženja u mišljenju nego zbog vrijeđanja, omaložavanja, spamanja foruma glupostima i osobnih napada. Ako nisi vidio to, to je zato jer su ti postovi izbrisani.

Dalje, da poznaš mene i moju igru sam bi se sebi smijao kad mene i matematiku spominješ u istoj rečenici. Ja u principu igram instinktivno.

Rejz u ovoj ruci je užasan i već je objašnjeno zašto. Rejzat sa dobrom rukom "da otjeraš crap" i da ti netko slučajno ne suck outa sa 5-20% WB rukom nije winning poker nego početnička greška.

ako nekome kažeš da nema pojma o nl holdemu zato što bi ovdje rejzao onda prihvati da netko može reci da je ovo raise u njegovom slučaju bez obzira na sve knjige svijeta i "neprofitabinu" igru.

ja ovakvu situaciju necu nikada odigrati šablonski jer matematika vodi ka šabloni i pravilu a intuicija/instinks i osječaj za igru je sasvim druga tema.
Nisu najprofitabilniji igrači koji odigravaju šablonski  poker (oni jesu u pravilu wining playeri ako su dosljedni) nego oni igrači koji anuliraju gubitke odigravajuči "nerazumne"ruke u specifičnim situacijama,to netko zove instiktom,šestim ili trinaestim culom,bezvezarijom ne ulazim al je tako.

00

35

Re: 11. Tjedan - 24.10. - 31.10.

makisplit napisao:
gmiko napisao:
makisplit napisao:

stvarno neznam čemu ovakvi tonovi,forum služi raspravi a kad se mišljenja ne podudaraju što je i logicno onda se prijeti banom i to ne prvi put.
gmiko poker nije full matematika i zbog toga i jest intrigantan i zanimljiv kada bih svodio poker samo na brojeve prestao bih igrati odmah jer to je posao za borgove radilice.
ovdje je situacija u kojoj se može odigrati i call i raise bez da je pogrešno.

call radiš da izvuceš što je moguce više iz ruke i da ne prezentiraš jačinu ruke al isto tako call u ovom slucaju može završiti jako nezgodno na turnu i riveru s obzirom na njegov range

raise radiš da demonstriraš namjerno jačinu i da otjeraš moguči crap na turnu i riveru i zadovoljiš se uzetim

sve ovisi o trenutnoj situaciji na stolu i protivniku a to iz ovih pitanja nikad do kraja neznamo

Ne prijeti se banom zbog razilaženja u mišljenju nego zbog vrijeđanja, omaložavanja, spamanja foruma glupostima i osobnih napada. Ako nisi vidio to, to je zato jer su ti postovi izbrisani.

Dalje, da poznaš mene i moju igru sam bi se sebi smijao kad mene i matematiku spominješ u istoj rečenici. Ja u principu igram instinktivno.

Rejz u ovoj ruci je užasan i već je objašnjeno zašto. Rejzat sa dobrom rukom "da otjeraš crap" i da ti netko slučajno ne suck outa sa 5-20% WB rukom nije winning poker nego početnička greška.

ako nekome kažeš da nema pojma o nl holdemu zato što bi ovdje rejzao onda prihvati da netko može reci da je ovo raise u njegovom slučaju bez obzira na sve knjige svijeta i "neprofitabinu" igru.

ja ovakvu situaciju necu nikada odigrati šablonski jer matematika vodi ka šabloni i pravilu a intuicija/instinks i osječaj za igru je sasvim druga tema.
Nisu najprofitabilniji igrači koji odigravaju šablonski  poker (oni jesu u pravilu wining playeri ako su dosljedni) nego oni igrači koji anuliraju gubitke odigravajuči "nerazumne"ruke u specifičnim situacijama,to netko zove instiktom,šestim ili trinaestim culom,bezvezarijom ne ulazim al je tako.

Kakva šablona? Kakav instinkt? Kakvo šesto čulo? Kakva matematika? Ako je jedan play užasan a drugi optimalan onda to nije nikakva šablona nego je to jednostavno tako.

Prijavi se na PokerPro Coaching
00

Re: 11. Tjedan - 24.10. - 31.10.

ništa nije užasno ako ovo reizamo,dali je bolji call je nešto drugo

00

Re: 11. Tjedan - 24.10. - 31.10.

oni koji misle da je ovo rejz nemaju pojma kaj rade

00

Re: 11. Tjedan - 24.10. - 31.10.

paziteDace napisao:

oni koji misle da je ovo rejz nemaju pojma kaj rade

Ajd objasni ako nije problem.
Znači call call call bez obzira na sve?

00

39

Re: 11. Tjedan - 24.10. - 31.10.

Gmiko je dobro objasnio.

00

Re: 11. Tjedan - 24.10. - 31.10.

roba59 napisao:

Gmiko je dobro objasnio.

Nije objasnio jel callamo i turn i river do all ina.

00

41

Re: 11. Tjedan - 24.10. - 31.10.

Turn callaš ili betaš ako je chekirano.
Ako beta i turn i river, river foldaš jer neće blefati river bez handa jer ti s 2 calla prezentiraš jaki hand pošto nema nikakvih drawova, osim gutera.

00

42

Re: 11. Tjedan - 24.10. - 31.10.

Što ako na turnu izade neka bezveze karta, npr. 2,4,7 ... jeli onda u redu rerejzati?

Naravno ako ovaj nastavi betati.

Zadnji popravljao lupac (01-11-2009 15:17:17)

00

Re: 11. Tjedan - 24.10. - 31.10.

lupac napisao:

Što ako na turnu izade neka bezveze karta, npr. 2,4,7 ... jeli onda u redu rerejzati?

Naravno ako ovaj nastavi betati.

ne

00

44

Re: 11. Tjedan - 24.10. - 31.10.

Kratko i jasno. Ne.

Ako rejzaš platit će te samo jača ruka i izgubio si novac (chipove) kojima si rejzao.

Znam zbog čega razmišljate o rejzu i mislite da je to bolji play. Bojite se vidjeti turn i river jer mislite da će vas natkupiti.
Ali kad pogledate bolje i razmislite koje handove može imati protivnik, vidjet ćete da ima max 6 outova. To nije puno i neće vas često natkupiti.

00

45

Re: 11. Tjedan - 24.10. - 31.10.

Odgovor:

Call. Ovdje morate samo callati. Ako rejzate, neće vas callati slabija ruka. Ako rejzate i dobijete call, obično ćete biti mrtvi. Callajte i igrajte poker na turnu.

00