Re: poker(joker)stars..

evo vidiš,ti si covjece zadrt a ne ja,ti neceš da priznaš osnovnu stvar kao što je 2+2 su 4,nebo je plavo,ljudi imaju glavu i ruke,uši služe da se cuje a oci da se vidi....

i nema teorije da priznaš gluposti koje pišeš za koje svatko zna pa i malo djete da su gluposti.
al boli me k...više ne želim se raspravljati sa ogranicenim ljudima,piši i dalje idiotarije i ljudi nek ti klimaju glavom,zarađuj 25000kn mjesecno na nl25 a 50000 na nl50 lol lol sreca u pokeru ne postoji lol lol lol i svatko može biti izvrstan poker igrac samo ako ga gmoko posavjetuje lol lol lol

00

Re: poker(joker)stars..

a s druge strane imamo milju ruku i 50000kn ma neka je i 100000kn pre smješno je,a covjek sve zna pa cak da sreca ne postoji lol

guštaj i dalje u svojoj samouvjerenosti dok te prvi klinac ne razvali tipa croman koji btw nema pojma o pokeru jer ne grinda 50 stolova i nije robot,ne on nije ni talentiran jer ni talennat,sreca ne postoji postoji samo gmiko i poker koji on propovjeda pa napiši knjigu sa naslovom kako biti predsjednik na nl25 hebote pa da se javno cjela zemlja dobro nasmije

00

28

Re: poker(joker)stars..

Evo ti ravno s wikipedie:

Luck is a belief in good or bad fortune in life caused by accident or chance which happens beyond a person's control. - Sreća je vjerovanje, vjera.

Luck is a way of understanding a personal chance event. - Tko ga ne razumije, vjerovat će u natprirodnu silu i moliti se poker bogovima za pik na riveru ili kome se već mole. Mislim, tko zna s kim ja u stvari pričam, očito je da si zatvorenog uma i da ne prihvaćaš nikakve nove ideje, da si jedan od one žalosne većine. Ne znam da li si ovo ikad čuo i da li uopće razumiješ što to znači: "Most people walk through life in a walking daze." E, ti si jedan od tih.

Luck is interpreted and understood in many different ways. - Vrijeđao bi se zbog razilaženja u načinima razmišljanja, a nemaš pojma o temi, nemaš pojma o pokeru, neciviliziran si, ne pretjerano inteligentan, da ne kažem idiot, ne znaš niti što znači riječ argument (btw - izjava kojom opravdavaš, odnosno opovrgavaš neku tvrdnju), pišeš laži, koristiš se krivim podacima i da se spustim na tvoj nivo - sereš bezveze.



Luck as a fallacy

"Luck is probability taken personally." A rationalist approach to luck includes the application of the rules of probability, and an avoidance of unscientific beliefs. The rationalist feels the belief in luck is a result of poor reasoning or wishful thinking. To a rationalist, a believer in luck who asserts that something has influenced his or her luck commits the "post hoc ergo propter hoc" logical fallacy: that because two events are connected sequentially, they are connected causally as well. In general:

    A happens (luck-attracting event or action) and then B happens;
    Therefore, A influenced B.

In the rationalist perspective, probability is only affected by confirmed causal connections.

The gambler's fallacy and inverse gambler's fallacy both explain some reasoning problems in common beliefs in luck. They involve denying the unpredictability of random events: "I haven't rolled a seven all week, so I'll definitely roll one tonight".

Luck is merely an expression noting an extended period of noted outcomes, completely consistent with random walk probability theory. Wishing one "good luck" will not cause such an extended period, but it expresses positive feelings toward the one—not necessarily wholly undesirable.

Luck as a Placebo

Some encourage the belief in luck as a false idea, but which may produce positive thinking, and alter one's responses for the better. Others, like Jean-Paul Sartre and Sigmund Freud, feel a belief in luck has more to do with a locus of control for events in one's life, and the subsequent escape from personal responsibility.



Anyways, ukratko - sreća je izgovor za neuspjeh, bijeg od odgovornosti, sredstvo kojim obuzdavaš ljubomoru, skup vjerojatnosti koje shvaćaš osobno, sredstvo za nošenje s problemima (isto kao i religija i sl. ali neću i u tu raspravu ulaziti) itd. itd. Tu pripada i talent i ostali slični izrazi.

Reci obitelji "Sretno!" kad idu na put, ali u iole ozbiljniju raspravu nemoj mi dovoditi gluposti poput "sreće".

evo vidiš,ti si covjece zadrt a ne ja,ti neceš da priznaš osnovnu stvar kao što je 2+2 su 4,nebo je plavo,ljudi imaju glavu i ruke,uši služe da se cuje a oci da se vidi....

i nema teorije da priznaš gluposti koje pišeš za koje svatko zna pa i malo djete da su gluposti.
al boli me k...više ne želim se raspravljati sa ogranicenim ljudima,piši i dalje idiotarije i ljudi nek ti klimaju glavom,zarađuj 25000kn mjesecno na nl25 a 50000 na nl50 lol lol sreca u pokeru ne postoji lol lol lol i svatko može biti izvrstan poker igrac samo ako ga gmoko posavjetuje lol lol lol

Ma nisi ljubomoran, nisi glup, nisi nesposoban, samo nemaš sreće u životu pa ti to ne možeš.

Ajd nadam se da si iz svega ovoga izvukao bar definiciju argumenta.

Prijavi se na PokerPro Coaching
00

29

Re: poker(joker)stars..

Sreća je kvalitetan argument ponekad, koliko god ti to negirao. Iako jest subjektivna, nekome sreća je pozivitna, nekome negativna, no kao takva postoji, to je coin flip koji nekad ima oddse 90-10 u određenom uzorku, te ima tendenciju ponavljanjem odlaska na 50/50, no to nikad nije tako. Uvijek je malo "pomaknuto" no ipak teži tome, u jednakim uvjetima.

Istina je da je sreća prisutan faktor, koji određuje pojedince, na pozitivan i negativan način, možeš ti to racionalizirat i kopirat wikipediju koliko puta želiš, ali to se dogodi.

Naravno, ovime ste ti i maki prenijeli jednu besmislenu raspravu na drugi topic sa drugom temom te mjerite tko dalje piša i čiji je otac bio duže u ratu.

Prestanite se pikirat, moj je najveći i ja najdalje pišam ipak.

00

Re: poker(joker)stars..

Ja sam jednom pišajući uspio napunit bočicu coca-cole od 2l sa udaljenosti od 3m bez da je i kap otišla sa strane... cool

00

Re: poker(joker)stars..

makisplit napisao:

ne radi se o tome,nego mi nije jasno kako jedan poker profesionalac može nešto izricito tvrditi pout ovoga,nije izvađeno iz konteksta nego je napisano opet kao tvrdnja koja je NETOCNA

ja nisam među poslušnicima koji ovakvu izjavu trpi iz prostog razloga što je netocna,da si dao savjet tipa posveti se ucenju igre,igraj više pa na duže staze s dobrom i pravilnom igrom budi u plusu bez obzira na razdoblja koja su normalna i svima se događaju ok ali tvrditi da sreca u pokeru ne postoji...POSTOJI U ŠAHU A DI NE U POKERU!

Pa ja sam igrao šah dugi niz godina i mogu odgovorno tvrdit da ako u nekom sportu nema sreće onda je to šah sigurno... Ne kužim kaj tu možeš imat sreće, da ovaj ne vidi neki dobar potez ili da je umjesto male rokade SREĆOM napravio veliku i to se pokazalo dobrim? smile
To kaj ovaj ne vidi dobar potez je nekvaliteta, a ne sreća. Ajde da si spomenuo nogomet kad recimo ovaj pogodi od prečke dole i ne prijeđe gol crtu ili se 2x odbije od stativa pa ode van.

A moje mišljenje vezano za poker, mislim da sreće ima, zato postoje i oni ALL IN EV na trackerima. Da nema sreće, onda bi dugoročno dobiveni novac i all in ev bili totalno u lipu jednaki što nema kod nijednog igrača.

@rodman RESPECT sve je velika istina...

Zadnji popravljao niveaformen (01-11-2009 21:46:02)

00

32

Re: poker(joker)stars..

Makisplit, ne znam tko ti je obrisao post, ja nisam.
Nema smisla raspravljati sa osobom koja nema ni najmanju sposobnost deduktivnog zaključivanja tako da sam s tobom završio.

Prijavi se na PokerPro Coaching
00

33

Re: poker(joker)stars..

niveaformen napisao:

A moje mišljenje vezano za poker, mislim da sreće ima, zato postoje i oni ALL IN EV na trackerima. Da nema sreće, onda bi dugoročno dobiveni novac i all in ev bili totalno u lipu jednaki što nema kod nijednog igrača.

Ako je nešto moguće izračunati kako to možeš zvati srećom? "Sreća" je subjektivna i kao takvu ju je nemoguće kvantificirati, ne može se znanstveno dokazati i spada u istu grupu kao i vjera. Uostalom, i sreća i vjera potiču iz sličnih ograničenih načina razmišljanja. Što sve ljudski um neće smisliti da bi si racionalizirao sebi neshvatljive stvari (ironično, neracionalnim uvjerenjima).

Prijavi se na PokerPro Coaching
00

Re: poker(joker)stars..

gmiko napisao:
niveaformen napisao:

A moje mišljenje vezano za poker, mislim da sreće ima, zato postoje i oni ALL IN EV na trackerima. Da nema sreće, onda bi dugoročno dobiveni novac i all in ev bili totalno u lipu jednaki što nema kod nijednog igrača.

Ako je nešto moguće izračunati kako to možeš zvati srećom? "Sreća" je subjektivna i kao takvu ju je nemoguće kvantificirati, ne može se znanstveno dokazati i spada u istu grupu kao i vjera. Uostalom, i sreća i vjera potiču iz sličnih ograničenih načina razmišljanja. Što sve ljudski um neće smisliti da bi si racionalizirao sebi neshvatljive stvari (ironično, neracionalnim uvjerenjima).

Nekad ju je moguće kvantificirati kao i u ovom slučaju. Zbog čega je onda igrač koji je 10BI iznad EV uspješniji od igrača koji 10BI ispod EV iako su obadva trebala isto dobit?
Kaj bih ja trebao promijeniti način igranja ako moji parovi izgube od high karti više puta nego bi trebali iako dugoročno po jednostavnoj teoriji, koja se može izračunat sa mnogim programima dns, nisu trebali toliko puta izgubit.

Sigurno je da ne možemo, a mnogi to rade i mnogima je ušlo u naviku, stalno koristiti sreću kao faktor neuspjeha tj. kao ispriku za neuspjeh, ali ima slučajeva u kojima mi ne ovisimo o sebi i tada sreća ulazi kao faktor.

Ja se slažem da onaj ko više radi (u našem poker slučaju gleda videe, čita knjige...) će taj faktor dugoročno anulirati kvalitetnom igrom, ali opet ne može maknuti taj faktor sreće.
Zašto onda dokazano najjači svjetski igrači ne osvajaju stalno turnire iako svi znaju da je kvalitetniji igrač od nekih amatera koji jednom skupe pare za odigrat neki turnir?
Zašto je Cibalia izvukla bod Dinamu usred Maksimira iako je realno trebala izgubit (Sivonjić big_smile), a svi znamo kakva je razlika u kvaliteti momčadi?

00

35

Re: poker(joker)stars..

niveaformen napisao:

Nekad ju je moguće kvantificirati kao i u ovom slučaju. Zbog čega je onda igrač koji je 10BI iznad EV uspješniji od igrača koji 10BI ispod EV iako su obadva trebala isto dobit?

Ako ti imaš EV +10BI, ali si morao foldati hrpu handova na riveru jer je non stop dolazila najgora moguća karta (a to ne utječe na EV) i završio si session na -7BI, a ja imam -2BI EV i završio sam session na +1BI, tko je bio "sretniji"? Nitko ne može odgovoriti na ovo pitanje jer je relativno i ovisi o tvojem subjektivnom gledanju na stvari.

niveaformen napisao:

Sigurno je da ne možemo, a mnogi to rade i mnogima je ušlo u naviku, stalno koristiti sreću kao faktor neuspjeha tj. kao ispriku za neuspjeh, ali ima slučajeva u kojima mi ne ovisimo o sebi i tada sreća ulazi kao faktor.

Ne razumiješ što ja želim reći. Sreća je samo termin koji smo pridodali nasumičnoj slučajnosti, odnosno stvarima, pojavama koje ne možemo nikako drugačije objasniti. Slično kao što je nekad sunce bilo bog, ako kužiš usporedbu. To što ti kažeš da je nešto sreća, ne znači da jest i da postoji jer ne možeš to nikako dokazati.

Mora da se loše izražavam kad me se ne shvaća nakon toliko postova.

Ne kažem da ne koristim taj termin, ne kažem da ga prestanete koristiti, samo promijenite kontekst u kojem ga koristite. Reći da uspjeh u pokeru ovisi o sreći je isto kao da kažeš da uspjeh u pokeru ovisi o tome koliko te bog voli. Kad mi netko takve stvari govori, smrači mi se od muke pred očima i zato je i nastala ova rasprava.

Sreća je proizvod tvog uma, a ne neka stvarna sila.

niveaformen napisao:

Zašto onda dokazano najjači svjetski igrači ne osvajaju stalno turnire iako svi znaju da je kvalitetniji igrač od nekih amatera koji jednom skupe pare za odigrat neki turnir?

Zato jer nisu superljudi i nemaju protivnike drawing dead u svakoj ruci. 80% je 80%. Ne 100%. Teoretski, da imaš sposobnost čitanja misli i da uvijek znaš koje karte protivnik ima i što će njegov potez biti ovisno o tvojem potezu (čitanje protivnika i njegovih betting patterna i prilagodbi je osnovni skill u pokeru) mogao bi pobijediti svaki turnir bez da si ijednom all-in i gdje je sad tu sreća? Druga stvar što nitko nije toliko dobar, mozgovi su nam još preprimitivni za to.

niveaformen napisao:

Zašto je Cibalia izvukla bod Dinamu usred Maksimira iako je realno trebala izgubit (Sivonjić big_smile), a svi znamo kakva je razlika u kvaliteti momčadi?

Zato jer Dinamo nije dovoljno kvalitetna momčad da bi mogla u 100% utakmica pobijediti Cibaliu. Ne zato jer su igračima Cibalie stavili potkove umjesto kopački.

Prijavi se na PokerPro Coaching
00

36

Re: poker(joker)stars..

gmiko, ne isplati se... smile

00

Re: poker(joker)stars..

4ladX napisao:

gmiko, ne isplati se... smile

Ma šuti i pusti nek se prave pametni. Barem nije dosadno tongue

00

38

Re: poker(joker)stars..

Ovaj Pokerstars me j.... kao kauboj konja :-). Vec tjednima se drzim na istoj banci. Ali, kad treba uzeti pravu lovu ubija me. Ne igram puno jer sam se odlucio pauzirati bolje nego tiltati. Opet pregledao sve sto mi je pomoglo igrati dobar, agresivan poker..
Sad sam zavrsio jednu rundu. Igram 8 sng odjednom, ipak nisam toliki kapacitet kao drugi bolji igraci ovdje.. :-)
Na tri dodjem u zadnjih 15-30 od 180. I onda me izbaci van odjednom na sva tri.
BB 1000, imam 12bb. AK na sb. Cut off ide all in sa 9500. Pratim, ima 88. Flop AJ3, turn K. Ima usrana dva outa i naravno 8 na riveru. Iduca ruka JJ gubim protiv 55. Ispadnem 16. Jesam trebao foldati AK ? Nikada ih ne foldam na preflopu.
BB 800. Imam 9bb. Dobijem KK na sb. Middle dize 3bb, rereisam all in. BB ( chip leader ) prati i dizac prati. Oba imaju AQ. Flop nista, turn nista, nema moguce skale, nema boje. River opet imaju dva outa i naravno A. Umjesto da budem chip leader i preuzmem kontrolu nad stolom, ispadnem.
BB 1200, imam 11bb. AK na SB. Svi foldali, dizem 3bb. BB rereisa all in. Pratim. Ima KJ. Flop AT6. Odmah sam znao da je na redu Q ili na turnu ili na riveru. Pa da se ne mucim puno ispalio ga je odmah na turnu.
Tri turnira, na sva tri ispao u 30 sekundi. Jesam nesto pogresno odigrao ? Uvijek posljednjih dana kad se priblizim finalnom stolu i imam jaku ruku popusim. Nemam nista protiv kad sam short stack pa me prate zbog pot oddsa i izbace van. Ali, ovakvi nacini izbacivanja su frustrirajuci..

00

39

Re: poker(joker)stars..

Ma, ovo je j....... nevjerojatno.
Iduca 4 sng. Sada sam igrao 18 igraca. Sva 4 sam ispao 5. Ma nek ide sve u onu stvar. Naravno da su svi u push/fold. Na jednom izgubio 99 protiv A6, skala na riveru. Na jednom izgubio A9 protiv A8. Na jednom AT protiv K7. Na jednom QQ protiv AK. Smatram da sam dosta dobar igrac, ne jako dobar, ali dobar jesam. Kako inace na svim stolovima doci u zadnjih 5. Ovo je j...... nejverojatno.. Nisam nikada igrao u zivo, pa me samo zanima jel moguce da se i tamo dogadjaju ovakve stvari u ovakvim serijama. Sigurno nemoguce..

00

Re: poker(joker)stars..

Događa se to svima nama.
Manje vjerojatno da će ti se o dogoditi live jer se live manje igra. Tipa, live ne možeš igrati više turnira odjednom, na to mislim.
Pripremi se da ti to potraje i igraj malo bolje tight, ali ne pretjeruj. I sretno smile

Mu-mu mu mu mu mu mu!
00