Tema: Početak jako jeftinog sng turnira

Dakle, namjerno sam napomenuo da turnir ima jako mali buy-in (0,70$) tako da i to uzmete u obzir.

Jesam li ja kriv za ovo i jesam li ovo trebao predvidjeti i kako. E sad, što se tiče malog buy-ina i njegovog spominjanja: smatram da smo na ovom levelu svi podjednako loši i da ovaj nema pojma šta je squeeze. Jednostavno sam mislio da ima par kraljeva i to je to. Ili eventualno neki blef ili suludi draw.


Poker Game #26387550416: Satellite to The BLT (204773125), Table 1 - 30/60 - No Limit Hold'em - 11:03:06 CET - 2010/12/14 [05:03:06 ET - 2010/12/14]
Seat 2: yamama4ever (3,800)
Seat 4: CAVACAMIZA (1,125)
Seat 5: Puzzle Is Back (3,080)
Seat 6: Angeyja (1,070)
Seat 7: DE BELGE (1,540)
Seat 8: Ja sam ovaj (1,435)
Seat 9: Muck26 (1,450)
Muck26 posts the small blind of 30
yamama4ever posts the big blind of 60
The button is in seat #8
*** HOLE CARDS ***
Dealt to Ja sam ovaj [Ac Ah]
CAVACAMIZA folds
Puzzle Is Back folds
Angeyja folds
DE BELGE folds
Ja sam ovaj raises to 210
Muck26 calls 180
yamama4ever has 15 seconds left to act
yamama4ever folds
*** FLOP *** [Kc 4h 6d]
Muck26 checks
Ja sam ovaj bets 240
Muck26 raises to 1,240, and is all in
Ja sam ovaj calls 985, and is all in
Muck26 shows [6c 4s]
Ja sam ovaj shows [Ac Ah]


Mali edit:nemam hem a nikako nisam uspijevao prebaciti hand da izgleda normalno. Stalno mi je se pojavljivala poruka da izvjestim administratora i pošaljem mu hand. Em ne znak tko je administrator (osim robe) em en mogu slati pm.

Edit br. 2: izmijenio sam svoje ime da me Ilija ne zajebava koji sam luzer (vidio on na sharkscopeu, naravno).

00

Re: Početak jako jeftinog sng turnira

ne vidim koliki je pot na flopu, ali mislim da si mozda mogao jace betat taj flop!
Bez obzira isto bi zavrsilo, nema bas smisla postat ovakav hand ovo se svima nama dogodi 3,4 puta dnevno...pogotovo u sng.ovima !

00

Re: Početak jako jeftinog sng turnira

cist call, mnogo puta ce on tu imat nekog kralja uz ok kicker (kq, kj k10 :S) al mislim da ces vecinu puta bit dobar
ok odigrano...

e da znan ko mi ga je ukrao... zivim u stanu s americkim stafordom koji lezi do kompa, a ja sam spava u sobi...sigurno mi napa da je dosa neko nepoznat, tako da san siguran da je netko koga pas zna...
neznan jeli neka zajebancija al nevirujen da me neko jebe dok san u betu
00

Re: Početak jako jeftinog sng turnira

bet na flopu je očito pola pota i call na allin je ok.
njegov call preflop je ludost, međutim igrači na levelima do $11 znaju to činiti dok igraju na prva dva blind levela pogotovo sa BB.

ono što me uvijek užasava kad mi to neko kaže "dugoročno on gubi", a to je zbog toga što će on dugoročno izgubiti od drugih, dok je uzeo moj buyin  big_smile

sve ok odigrano, bez brige i oboružaj se strpljenjem, to se zaista svima događa sve do recimo $33 buyina gdje takvi igrači imaju brdo para ili su pijani. Sretno!

A.K.A. Drž'ih
Sretno za stolovima, veselo pod stolovima...
00

Re: Početak jako jeftinog sng turnira

@ jimmihendrix: pot je bio 480, betao sam pola jer nisam želio da odustane zbog prevelikog beta. Mislio sam da nema šanse da ima išta, nije bilo nikakvih drawova pa samim time ni potrebe  da štitim pot prejako; pa rekoh da uzmem što više mogu.

@sensei: baš zbog ovoga što si spomenuo o igračima kojima ne smeta da izgube buy-in (pijanstvo i brdo para) sam i spomenuo da je turnir bio jako jeftin. Ruku na srce, nije ni meni problem izgubiti buy-in na ovom levelu (kome je uopće problem izgubiti 3kn) već me živcira kad se osjećam budalom i kad vidim da me je izvozao.

A sad drugo pitanje, donekle povezano sa ovom temom: ovaj level igram zato što želim da pređem sve levele, jedan po jedan i ne želim da idem na idući dok na jednom na postignem određeni roi. Djelomično zato što ne želim da ugrožavam bankroll (koji je dovoljan za turnire od 5$) a djelomično zato što još uvijek zapinjem sa znanjem ICM-a. Za push-fold fazu koristim chartove sa pokerstrategy ali ima nešto što me zbunjuje kod njih. Evo jednostavan primjer: imam K7s na cutoff poziciji i stack od 6bb. U chartu stoji da sa tim kartama na toj poziciji mogu gurnuti ako imam manje od 8bb. Ali isto tako piše i da guram samo ako svi igrači iza mene imaju manje čipova od mene. Šta da onda radim kad prvi igrač slijeva do mene ima veći stack od mene? Dakle, zanemariti ovaj savjet o broju čipova ili ne? Prvo što sam pomislio je da je to neka greška, jednostavno nema smisla da ja moram biti potpuno pasivan ako slijedeći igrač ima više čipova od mene. I drugo, koje bi mi push-fold chartove vi preporučili, tj. koje vi koristite?

00

6

Re: Početak jako jeftinog sng turnira

Sensei napisao:

ono što me uvijek užasava kad mi to neko kaže "dugoročno on gubi", a to je zbog toga što će on dugoročno izgubiti od drugih, dok je uzeo moj buyin  big_smile

Ooo znam taj osječaj, kad mi netko ide objašnjavati kako ja dobivam dugoročno a meni kipi iz ušiju  big_smile

Sensei napisao:

oboružaj se strpljenjem

00

Re: Početak jako jeftinog sng turnira

da, točno čitaš chartove sa pokerstrategyja iako se ja ne slažem sa njima jer ne uzima u obzir stackove svih igrača za stolom.
ne igram po chartovima jer je tako nemoguće profitabilno igrati s'n'g već se prilagođujem igračima (HEM HUD statistike jako pomažu).
teoretski postoje chartovi za svaku situaciju (radim na njima), međutim samo kao orijentir i to protiv prosječnog igrača koji najčešće nikad ne sjedi za stolom.
nešto sam o tome pisao na svom blogu.
za vježbu ICM-a (ali samo matematički opravdanu, ne i prilagođenu tipu igrača) možeš koristiti SNG Wizzard Trenera.

A.K.A. Drž'ih
Sretno za stolovima, veselo pod stolovima...
00

Re: Početak jako jeftinog sng turnira

SNG Wizz je ono što ti treba jer će ti upravo on izračunati je li p/f ispravan kad se spustiš do te faze... Ja sam upravo krenuo s 6 $ na 11 $ turnire i ne znam kako bih beatao makar 2.25 $ s takvim ROI-em da nisam proveo određeno vrijeme uz SNG Wizz wink

Goran Markuš (blog) - http://goranmarkus.com/hr
Goran Markuš (Facebook) - https://www.facebook.com/GoranMarkus
00

Re: Početak jako jeftinog sng turnira

Hvala obadvojici na odgovorima. Sng wizzard još nemam a očajno mi treba nešto baš za push-fold fazu. Od 10 turnira minimalno na sedam dolazim do situacije kad nas ima 4-5 i nitko nema više od 15bb i onda redovito uprskam. Najgore je to što na ovom forumu na dosta mjesta piše da su oni početnički savjeti (basic i bronze level) sa pokerstrategy-a sasvim dovoljni da se pobjeđuju sng-i do 10$. I onda si ja mislim jesam li ja smotan ili retardiran kad ni ove od pola dolara ne mogu beatati.

Pitanje u vezi wizzarda: da li se u programu nalaze i chartovi ili barem neke upute za izračunavanje optimalnog poteza?  Pitam zato što je Sensei spomenuo SNG Wizzard Trenera. Sam kviz mi ne znači previše ako znam točan odgovor a ne znam zašto je točan. To navodim zato što imam ICM Trainer Light kojeg sam skinuo sa pokerstrategy. I evo slučajno odabrano pitanje:
sb/bb  200/400
sb 4.800
bb (ja) 4.200 KQoff
cutoff 3.500
button 6.400 (all in)

Kad ja odgovorim program samo izbaci da li je odgovor točan ili ne i sa kojim rukama u toj situaciji trebam ići all-in. Ne kaže da li je to zato što imam 10,5bb a granica isplativosti je 8bb, ili je to zato što button ima više čipova od mene ili zato što ima još jedan igrač koji ima manje čipova od mene. A upravo to je ono što me zanima, ti parametri koji određuju potez. Ja ne mogu napamet naučiti ispravnu odluku za svaku situaciju (svih 85.254.254 situacija) ali valjda mogu načiti kako približno izračunati ispravan potez.

@Sensei: kad si napisao da ispravno čitam njihove (pokerstrategy) chartove: da li to znači da je točno da ne trebam ulagati kad netko sa više čipova ima poziciju iza mene? To mi nema logike. Pojest će me blindovi.

Zadnji popravljao Gaby Lee (17-12-2010 10:15:38)

00

10

Re: Početak jako jeftinog sng turnira

Dakle, da pokušam pojasniti:
1. da bi se dobio osjećaj o ispravnosti push/call/fold odluka u bilo kojoj fazi turnira (uključujući i početnu fazu turnira) treba načiti procjenjivati vrijednost chipa u svakoj situaciji. da bi to bilo jasnije potrebno je pročitati odgovarajuće poglavlje u moshmanovoj knjizi o promjeni vrijednosti čipa ovisno o broju igrača. bilo bi dobro također pogledati videa koja govore o ICM-u od autora "sheets"-a koji je po meni najbolji coach za sng ikada, a jedan je od osnivača i vlasnika PokerXFactora (videa se mogu pronaći u sklopu torrenta veličine 31 GB). Kad se dobro prihvate ta znanja, onda je donošenje odluke puno lakše.
2. postupanje po chartovima, bilo kojeg autora je vrlo upitno zbog toga što tvoji protivnici u 99% slučajeva ne igraju po chartovima, tako da je tvoje čvrsto držanje chartova čisti gubitak. PRILAGODI SE SVAKOM PROTIVNIKU POSEBNO!!!
3. Da, ICM trainer light je u biti dovoljan da se dobije osjećaj ispravnosti odluke, ali opet u uvjetima charta, uz pretpostavku da i protivnici poštuju te principe, što najčešće ne čine do recimo buyinova od $33+. zato i tvrdim da je lakše igrati buyinove od $22+ nego ove mikriće.
4. ne zabrinjavaj se, sa tobom je sve u redu, samo se oboružaj strpljenjem i voljom za učenje.
5. oko izjedanja stacka zbog blindova postoji protustrategija (opet detaljnije u moshmanu) gdje se više ne ide agresivno (push) nego pasivno (call), pogotovo nakon nekoliko limpera i preporučivo sa srednjim konektorima (u boji je to još i premium). pored toga, jak alat je i stop&go, a kad si dominantniji stack na BB ili eventualno na SB, reraise allin!
6. u preflop push/fold odnosno call/fold situaciji pozicija ne postoji. ona se gubi zbog činjenice da nema donošenja odluke poslije flopa!
7. ako smijem dati nekoliko savjeta za sit&go uspjeh: poštuj agresivnost igrača dokle god se ne uvjeriš u suprotno ne sumnjaj u njegov blef ili krađu, ne blefiraj, ne kradi bez vrijednosti u ruci, ostani miran do kraja. ako ostvariš 5% ROI, uspješan si igrač (ne slušaj priče o 20% ili slično, to je možda nekad bilo, danas sa svim dostupnim znanjem to više nije moguće!)

Nadam se da sam možda nekome pomogao

A.K.A. Drž'ih
Sretno za stolovima, veselo pod stolovima...
00

Re: Početak jako jeftinog sng turnira

Normalno da smiješ dati savjet, savjeti su uvijek dobrodošli pogotovo od onih koji znaju više.

Ne želim da ovo ispadne svađalački, nije mi namjera svađati se već naučiti: kako igranje po chartovima može biti kontraproduktivno? Meni djeluje logično da će igranje po njima baš i donositi zaradu onda kad imamo protivnike koji se ne drže njih. Kad bi se svi držali chartova onda bi svi bili na nuli (zanemarimo sad rake).

Što se tiče ROI-a od 5%, upravo ti si dokaz da se može i više. Zato i igram ove mikrolimitiće dok ne dostignem određeni ROI a onda idem na više limite.

Pročitao sam tvoj blog i vidim da ti sng turniri stvarno idu. Reci mi gdje bi bilo bolje da ti postavljam  pitanja oko tvog bloga, onog što me zanima i nije mi jasno , ovdje na forumu ili na blogu?

00

12

Re: Početak jako jeftinog sng turnira

ok. očito se nismo dobro razumjeli oko chartova, pa ću pojasniti. chartovi su izrađeni na temelju matematički točnih pokazatelja i kada bi svi igrači igrali po njima, dugoročno svi bi oko nule (zanemarivši fee), upravo kako ti kažeš. najčešće je slučaj da protivnici igraju više loose, a to znači da čine više grešaka od idealnih poteza (od onih prema chartovima, matematički točnih). zbog toga je potrebno najčešće suziti opseg ruku koje su matematički točne prema chartovima, dakle prilagoditi se netočnoj igri protivnika. u pravilu, što je niži buyin to je netočnost igre protivnika veća.

ROI od 5% se danas smatra dugoročno dobrim, a sve oko toga su varijacije (swingovi).

U sngovima sam oduvijek, i nakon lutanja po cashu svih oblika i nedostatka vremena za MTT, odlučio sam se za SnG sve do ispunjenja cilja o kojem pišem u blogu. za pitanja bolje da postavljaš ovdje na PokerPro forumu, budući da obojica ovamo pripadamo, pokerpro podržava moje obavjesti o blogu, pa je u redu da i mi pokerpro-u vratimo raspravom na njegovom forumu. Za moj blog postoji posebna tema unutar foruma.

A.K.A. Drž'ih
Sretno za stolovima, veselo pod stolovima...
00

Re: Početak jako jeftinog sng turnira

Sensei napisao:

Dakle, da pokušam pojasniti:
1. da bi se dobio osjećaj o ispravnosti push/call/fold odluka u bilo kojoj fazi turnira (uključujući i početnu fazu turnira) treba načiti procjenjivati vrijednost chipa u svakoj situaciji. da bi to bilo jasnije potrebno je pročitati odgovarajuće poglavlje u moshmanovoj knjizi o promjeni vrijednosti čipa ovisno o broju igrača. bilo bi dobro također pogledati videa koja govore o ICM-u od autora "sheets"-a koji je po meni najbolji coach za sng ikada, a jedan je od osnivača i vlasnika PokerXFactora (videa se mogu pronaći u sklopu torrenta veličine 31 GB). Kad se dobro prihvate ta znanja, onda je donošenje odluke puno lakše.
2. postupanje po chartovima, bilo kojeg autora je vrlo upitno zbog toga što tvoji protivnici u 99% slučajeva ne igraju po chartovima, tako da je tvoje čvrsto držanje chartova čisti gubitak. PRILAGODI SE SVAKOM PROTIVNIKU POSEBNO!!!
3. Da, ICM trainer light je u biti dovoljan da se dobije osjećaj ispravnosti odluke, ali opet u uvjetima charta, uz pretpostavku da i protivnici poštuju te principe, što najčešće ne čine do recimo buyinova od $33+. zato i tvrdim da je lakše igrati buyinove od $22+ nego ove mikriće.
4. ne zabrinjavaj se, sa tobom je sve u redu, samo se oboružaj strpljenjem i voljom za učenje.
5. oko izjedanja stacka zbog blindova postoji protustrategija (opet detaljnije u moshmanu) gdje se više ne ide agresivno (push) nego pasivno (call), pogotovo nakon nekoliko limpera i preporučivo sa srednjim konektorima (u boji je to još i premium). pored toga, jak alat je i stop&go, a kad si dominantniji stack na BB ili eventualno na SB, reraise allin!
6. u preflop push/fold odnosno call/fold situaciji pozicija ne postoji. ona se gubi zbog činjenice da nema donošenja odluke poslije flopa!
7. ako smijem dati nekoliko savjeta za sit&go uspjeh: poštuj agresivnost igrača dokle god se ne uvjeriš u suprotno ne sumnjaj u njegov blef ili krađu, ne blefiraj, ne kradi bez vrijednosti u ruci, ostani miran do kraja. ako ostvariš 5% ROI, uspješan si igrač (ne slušaj priče o 20% ili slično, to je možda nekad bilo, danas sa svim dostupnim znanjem to više nije moguće!)

Nadam se da sam možda nekome pomogao

jesi, meni big_smile , ako mozes jos samo rec koja knjiga od moshmana, sve??

A da si imao ljubav kao sigurnu luku, ne bi danas na pozdrav dizao ruku...
00

14

Re: Početak jako jeftinog sng turnira

Papakoder napisao:

jesi, meni big_smile , ako mozes jos samo rec koja knjiga od moshmana, sve??

http://www.amazon.com/Sit-Go-Strategy-C … amp;sr=8-1

očekujem i pozivam izdavača (ako ovo čita) da konačno otisne i pusti u prodaju prijevod ove knjige na hravtski jezik.

Zadnji popravljao Sensei (20-12-2010 08:19:38)

A.K.A. Drž'ih
Sretno za stolovima, veselo pod stolovima...
00

Re: Početak jako jeftinog sng turnira

mislim da se još prevodi wink

Goran Markuš (blog) - http://goranmarkus.com/hr
Goran Markuš (Facebook) - https://www.facebook.com/GoranMarkus
00

16

Re: Početak jako jeftinog sng turnira

iAcesHigh napisao:

mislim da se još prevodi wink

U krivu si IAcesHigh. Ja sam je preveo pred više od godinu dana, a pred 6 mjeseci je dovršeno njeno uređenje koje je tada bilo spremno za tisak. Zašto nije još ugledala tržište i kada će, samo izdavač to zna.

A.K.A. Drž'ih
Sretno za stolovima, veselo pod stolovima...
00

17

Re: Početak jako jeftinog sng turnira

Sensei napisao:
iAcesHigh napisao:

mislim da se još prevodi wink

U krivu si IAcesHigh. Ja sam je preveo pred više od godinu dana, a pred 6 mjeseci je dovršeno njeno uređenje koje je tada bilo spremno za tisak. Zašto nije još ugledala tržište i kada će, samo izdavač to zna.

Tako je. Meni je još u 7 mjesecu poslana na mail skraćena verzija. knjiga je tada trebala biti u tiskari za 10 tak dana.Dakle,knjiga je prevedena i uređena. Danas je 12 mjesec i ni traga ni glasa.

Pokušao sam  već potegnuti to pitanje, ali vidim da nitko ni na to ne trza.

http://www.pokerpro.com.hr/forum/viewtopic.php?id=4402

Zadnji popravljao karik (20-12-2010 13:44:29)

00

Re: Početak jako jeftinog sng turnira

Sensei napisao:
iAcesHigh napisao:

mislim da se još prevodi wink

U krivu si IAcesHigh. Ja sam je preveo pred više od godinu dana, a pred 6 mjeseci je dovršeno njeno uređenje koje je tada bilo spremno za tisak. Zašto nije još ugledala tržište i kada će, samo izdavač to zna.

hmmmm, vidiš nisam znao. Dobio sam i ja skraćenu verziiju s objašnjenjem da se "knjiga još prevodi"... a čuj, ne znam što se onda čeka smile

Goran Markuš (blog) - http://goranmarkus.com/hr
Goran Markuš (Facebook) - https://www.facebook.com/GoranMarkus
00