Tema: Full ring vs. 6max

Dosad sam igrao sng, turnire i u zadnje vrijeme najvise husng, a sad sam odlucio malo vise vremena posvetit cash igri. Za pocetak mislim igrat na nl25. Primjetio sam da ovdje na forumu vi sto igrate cash vecinom igrate 6max. Jel mi mozete malo usporediti 6max i full ring, koje su prednosti i nedostaci jednog i drugog nacina igre (ne mislim na one osnovne tipa u 6max si prisiljen igrat vise ruku i zbog toga ces biti u puno vise marginalnih situacija).

00

Re: Full ring vs. 6max

Neznam bas jeli točno da ces u 6max biti u puno vise marginalnih situacija, nemam iskustva igranja cash 9man, mislim da je to puno teža igra od 6max i da je dosta drugacije. Nadam se da ce ti objasniti netko tko je igrao 9man cash!
Ali ja bih ti preporucio da kao svi normalni ljudi igras 6max big_smile

00

Re: Full ring vs. 6max

zasto mislis da  je  teza , brijem da  je  lakse... sto je  manje  ljudi za  stolom to se  mora  igrat  vise  handova  i ulazit  u teske  situacije

bio je  flip, il cu dobit  il cu izgubit -vis  da  je  50-50
00

Re: Full ring vs. 6max

Teza (ja bi to radije definirao kao - treba više skilla) je igra na 6 max isto kao što je HU "teži " od 6maxa. Kad si prisiljen igrati više loose nalaziš se u težim situacijima.

9 max samo igrao jako malo i prezamorno je.

club  heart  diamond  spade
00

Re: Full ring vs. 6max

mogli bi se reći da na manjim limita je teže biti jako dobar na FR od 6 max jer FR brže ljudi nauče i lakše je igrat pa svi više manje znaju šta treba radit pa zato na manjim limitima da bi bil dobar moraš imat više posebnih play da bi bio bolji od večine a to je teže

00

Re: Full ring vs. 6max

Rodman napisao:

mogli bi se reći da na manjim limita je teže biti jako dobar na FR od 6 max jer FR brže ljudi nauče i lakše je igrat pa svi više manje znaju šta treba radit pa zato na manjim limitima da bi bil dobar moraš imat više posebnih play da bi bio bolji od večine a to je teže


et to sto sam mislio reci, reko je moj odvjetnik tongue

00

7

Re: Full ring vs. 6max

Po meni logicno je da u igri s manje ljudi treba vise skilla jer si prisiljen igrat vise ruku. Ekstreman primjer bio bio full ring i HU. Nemam bas iskustva u 6maxu, ali za tu imam dosta u HU (ali ne cashu). To sto vi govorite o tezini zapravo mislite na profitabilnost ako sam dobro shvatio. @rodman znaci po tvom misljenju je lakse biti uspjesan na 6maxu zato sto je u biti tezi za svladat za vecinu ljudi od FR ?

00

Re: Full ring vs. 6max

Ja sam poceo od 2.mj 2010. igrat jedino FR cash. Tek sam sredinom 11.mj. napravio totalni prijelaz na 6max jer na ovom sajtu gdje sad igram ni nema FR stolova,mozda 1-2,ako i tolko.

Razlike su.....dok igras FR,barem do 25NL skoro nijedan reg se nece bunit ako ga silujes stealovima blindova,nece se previse upustat u blind light 3b defense,svi su regovi samo nitovi i treba ih maltretirat.
Ako vidis da ih imas dosta iza sebe za stolom,onda mozes vec pocet light otvarat iz MP2 da pokupis blindove,oni nece obracat paznju i dalje ce foldat. Zbog toga,postflop ne treba radit nikakva sranja ni lude blefove jer kad odluce da ce vec odigrat hend,onda to bude jaki range hendova i postflop igras samo ABC i nista drugo. S UTG-MP1 treba igrat maximalno tight,tek na MP2 mozes pocet krast,preporucujem ti da ne callas previse IP ako ne znas jos equity za +EV callove i +EV 3betove.

Na 6max je vec skroz drugacije,svi regovi su svjesni light 3betanja,neki cak pocinju i 4b blefirat na NL25 vec. Postflop nemaju toliko jake rangeve u odnosu na FR i generalno agresivniji su i preflop i postflop.
Kada gledas svaki level posebno za sebe,npr. 100NL....generalno regovi sa 6max 100NL ce uvijek biti bolji od regova sa 100NL FR i tako za svaki level uvijek predvode 6max regovi.
Ono sto je isto bitno,na FR je variance manji nego na 6max.

Kad bi morao ponovno gradit BR onda bi opet poceo s FR,otvorio 99 stolova i samo krao protiv nitova big_smile Nadam se da sam ti malo priblizio tu razliku,pozz

Zadnji popravljao RufMichAn666 (12-01-2011 21:25:23)

00

9

Re: Full ring vs. 6max

odlican post RufmichAn takve usporedbe trazim. Kolko ti je trebalo da se priviknes na tu promjenu i da li ti je pao winrate (pretpostavljam da na pocetku je ali kasnije). btw. na kojim levelima igras

00