Tema: tellovi i kako ih primjetiti

Kako skužite kad vas protivnik blefira?

ako kaniš pobjediti
ne smiješ izgubiti
00

Re: tellovi i kako ih primjetiti

gledas ga u oci i ako trepne guraj allin

00

Re: tellovi i kako ih primjetiti

online ili offline?

00

Re: tellovi i kako ih primjetiti

turniri uživo, tj. još bolje cash game

ako kaniš pobjediti
ne smiješ izgubiti
00

5

Re: tellovi i kako ih primjetiti

Ah čuj kao za sve imaš knjige o tome, najbolje početi sa knjigom od Mike Caro:
Caro's Book of Poker Tells

... i narvno ako prošiiriti znanje van toga najbolje je i onda druge knjige čitati kao npr: ALlan Pease Govor Tijela (body laguange)

ili malo Youtubiraj i tamo češ osnovne tellove nači

Poker . Its only a gambling problem if you`re losing
-- I have gambling problem
00

6

Re: tellovi i kako ih primjetiti

Tellovi su precijenjeni.

Evo primjerice na jednom od live turnira koje sam igrao, našao sam se s AQ u srednjoj poziciji u limpanom potu i taman sam mislio napravit standardni raise, kad sam skužio da frajer iza mene samo što ne iskoči iz stolice jedva čekajući da gurne žetone unutra, pa sam odlučio foldat. Frajer insta shovea 30ak BB-a, dobije call od drugog igrača i pokaže AT. Poanta: njegova tjelesna reakcija je nesumnjivo bila tell, no frajer je mislio da ima monstera a ustvari je imao u najbolju ruku marginalnu ruku - vrlo karakteristična situacija za slabije igrače.

Tako da, umjesto fokusiranja na tellove, pokušaj se koncentrirat na betting patterne, tj. vidjeti ima li njegov potez smisla. Npr. vrlo često na nižim limitima ćeš vidjet kako ljudi check-callaju flop i turn na boardovima s mogućom skalom/flushom, da bi donkbetali kad na riveru dođe blank - češće nego ne, ovdje je riječ o blefu. Pravi mentalne zabilješke tipa "limp/calla s malim parovima neovisno o poziciji i veličini stacka" ili "chasea bez obzira na pot oddse", u ključnim trenucima se referenciraj na te zabilješke i vidjet ćeš kako će ti se igra značajno popraviti..

Sretno za stolovima.

Zadnji popravljao dabac (27-11-2009 22:13:17)

00

7

Re: tellovi i kako ih primjetiti

pa normalno da je tako reagirao i to se onda zapamti da ima visoki range "strartnih ruku" ili je možda upravo to napravio da izbaci ljude sa AQ ?

Uglavnom najbolji čitači govora tijela su oni koji su iskustvom to stekli a knjiga vas može jedino samo usmijeriti (možete doznati sta refleksnom nagonski po prirodi radimo - jako je slabo i slabo je jako itd itd ..)

Poker . Its only a gambling problem if you`re losing
-- I have gambling problem
00

8

Re: tellovi i kako ih primjetiti

Vuco napisao:

pa normalno da je tako reagirao i to se onda zapamti da ima visoki range "strartnih ruku" ili je možda upravo to napravio da izbaci ljude sa AQ ?

Uglavnom najbolji čitači govora tijela su oni koji su iskustvom to stekli a knjiga vas može jedino samo usmijeriti (možete doznati sta refleksnom nagonski po prirodi radimo - jako je slabo i slabo je jako itd itd ..)

To je napravio jer ne razumije koliko je ranjiv hand poput AT u full ringu

00

9

Re: tellovi i kako ih primjetiti

dabac napisao:

To je napravio jer ne razumije koliko je ranjiv hand poput AT u full ringu

Eh onda to je je tell da je Donkey

Poker . Its only a gambling problem if you`re losing
-- I have gambling problem
00

10

Re: tellovi i kako ih primjetiti

mislim da ste u pravu, pratim igrače več tri godine i oni kroz taj period skupljaju iskustvo (ne svi) i več znaju kad pročitati protivnika, ali ja mislim da je najteže skužiti nekog tko igra prvi put live turnir jer taj ni sam ne zna točno u kojoj je poziciji i što treba napraviti pa vrlo često odigra hand potpuno krivo i na kraju mu se spari nekaj poput skale ili sl pa to ispada kao da je tako trebao odigrati, i to večinom na riveru. Mislim da je stvar i u komunikaciji i o načinu igre pojedinih igrača pa je zato najbolje imati naočale mada i to nije lijek kad ti drugi dijelovi tijela govore da blefiraš pogotovo kad je pot jako primamljiv.

ako kaniš pobjediti
ne smiješ izgubiti
00

11

Re: tellovi i kako ih primjetiti

Tell ti govori kako se protivnik osječa u tom trenutku. A ti moraš procjeniti dal on samo misli da je jak ili slab. Prvo moraš upoznati igrača da bi mogao znati kako razmišlja. Tad možeš koristiti znanje za tellove.

@dabac
napisao si da je bolje fokusirati se na betting patterne. A za betting patterne isto trebaš skupiti informacije i moraš upoznati protivnika.
Isto kao i za tellove.
Ti si za tell naveo primjer di nisi znao igrača. Da si ga "upoznao" znao bi da on tu može imati svašta.


PS: moj savjet je da koristite i skupljate čim više informacija i koristite ih što je više moguče.

00

Re: tellovi i kako ih primjetiti

roba59 napisao:

Tell ti govori kako se protivnik osječa u tom trenutku. A ti moraš procjeniti dal on samo misli da je jak ili slab. Prvo moraš upoznati igrača da bi mogao znati kako razmišlja. Tad možeš koristiti znanje za tellove.

@dabac
napisao si da je bolje fokusirati se na betting patterne. A za betting patterne isto trebaš skupiti informacije i moraš upoznati protivnika.
Isto kao i za tellove.
Ti si za tell naveo primjer di nisi znao igrača. Da si ga "upoznao" znao bi da on tu može imati svašta.


PS: moj savjet je da koristite i skupljate čim više informacija i koristite ih što je više moguče.


Slazem se sa time upotpunosti!!!

00

13

Re: tellovi i kako ih primjetiti

da dignem malo temu .. ajme kako opsiran clanak o govru tijela ima na net.hr da nisam htio prupustiti objavu i ovdje ... lol

http://www.net.hr/zdravlje/page/2010/03/01/0230006.html

Poker . Its only a gambling problem if you`re losing
-- I have gambling problem
00

14

Re: tellovi i kako ih primjetiti

Ozbiljno lice
Unatoč predrasudi da se lažljivci često smješkaju dok lažu, istraživanja su pokazala da se ljudi češće smješkaju dok govore istinu.

Ako ikad budete igrali sa Iveyem i kad složi svoj poznati poker face, sigurno blefa. Gurajte all in instant  big_smile

00

Re: tellovi i kako ih primjetiti

quickr napisao:

Ozbiljno lice
Unatoč predrasudi da se lažljivci često smješkaju dok lažu, istraživanja su pokazala da se ljudi češće smješkaju dok govore istinu.

Ako ikad budete igrali sa Iveyem i kad složi svoj poznati poker face, sigurno blefa. Gurajte all in instant  big_smile

jer to njega Lady Gaga opisivala u svojoj pjesmi Poker Face? LOL  cool

00

16

Re: tellovi i kako ih primjetiti

Betting pattern je isto tell, kao i igra u poziciji ili OOP i ostalo, ne samo govor tijela (promjene u glasu, držanju, drhtave ruke...). Jednostavno, treba pratiti sve što se događa jer jedini način za pravilno tumačenje tella je što bolje poznavanje protivnika.
Najgora glupost koju sam napravio u vezi tella je bila na jednom live turniru kad sam plaćao čovjeku 4 beta (preflop, flop, turn, river) s AJs - TPTK, a čovjek je prosipao čipove koliko su mu ruke drhtale od uzbuđenja cijelo vrijeme. Naravno, imao je AA, a bio je relativno novi igrač. Uz to sam sjedio 2 sata do njega i čudio se kak strpljivo igra za nepoznatog i novog igrača.

Naravno, ima i igrača koji će probati podvaliti tell, ako ništa drugo promjenu betting paterna... čitanje i tumačenje tellova je kao i seks - praksom do savršenstva.

00