Tema: Koju strategiju bi vi odabrali?

Naime... zanima me koju bi strategiju odabrali protiv igrača koji prate gotovo svaku ruku... tu nema nikkve logike, na nečiji raise  plate 5 a ponekad i 10 BB, i to na karte tipa 47 u boji ili 28 u boji... a ako kojim slučajem nema raisa oni idu i na 29... recimo na moj raise KK od 7 BB oni idu sa 26, i što je ono najžalosnije na flopu izađu karte tipa 2J6.
Šta je po vama najbolje napravit u ovakvim situacijama? dali tražit normalnije igrače ili ...?

00

2

Re: Koju strategiju bi vi odabrali?

raisat koliko su god spremni platit ofc... ako ce callat all-in pf onda open shove jake handove, ez game

when you feel like quitting think about why you started..
00

Re: Koju strategiju bi vi odabrali?

Top pair heavy. Znaci vs takvih bi igrao priblizno ovaj range...
22+, A2s+, K7s+, Q7s+, J7s+, T7s+, 98s, A2o+, K7o+, Q7o+, J7o+, T7o+

Zadnji popravljao ShaneMacGowan (22-01-2011 17:09:46)

I learned a ton from the book previously written by Barry Greenstein:
-When someone dies and has a heart attack, let him lay there and die, and divide the money evenly.
-Have your wife come with you for good sex, if she isn't in the mood, then find a prostitute.
-Stay up all night to keep the fish playing, if all else fails, find a teammate to play while you are off.
00

Re: Koju strategiju bi vi odabrali?

Tesko je ista generalno reci, ovisi kolko bb ima i kakva je riba. ovo su igraci protiv kojih ces imati najvise profita i nema razloga traziti normalne igrace tko god da oni bili. Najbolje da stavis neke primjere i da prokomentiramo i kad igras da skuzis kako fish igra, ce te placat sa 2. parom tri streeta, jel voli lovit drawove, ce bit agresivan ako ima top pair itd itd
kada skuzis kako tko igra mozes igrat wide range protiv njih, ne moras igrat samo vrh rangea da bi im uzeo novce

00

Re: Koju strategiju bi vi odabrali?

Koje normalne? Zapali svijecu i zahvali se bogu sto postoje takvi igraci  smile
Problem je ukoliko ima poziciju nad nama ali opet ako je velika budala ostat cu i igrat izvan pozicije sa njim. Ponekad te znaju iznervirat kad im se posreci ali nemoj se uznemiravat oko toga i cekaj dobar hand.

Kad imas hand a oni cesto znaju blefirat samo moras klikat call smile . Dobar hand uvijek jako reizaj ako je on poslje tebe na redu.. i obavezno cbetaj ako imas jaki hand zato sto ce callat tak i tak i sa trecim parom...

club  heart  diamond  spade
00

6

Re: Koju strategiju bi vi odabrali?

marijan82 napisao:

Naime... zanima me koju bi strategiju odabrali protiv igrača koji prate gotovo svaku ruku... tu nema nikkve logike, na nečiji raise  plate 5 a ponekad i 10 BB, i to na karte tipa 47 u boji ili 28 u boji... a ako kojim slučajem nema raisa oni idu i na 29... recimo na moj raise KK od 7 BB oni idu sa 26, i što je ono najžalosnije na flopu izađu karte tipa 2J6.
Šta je po vama najbolje napravit u ovakvim situacijama? dali tražit normalnije igrače ili ...?

po meni, neki rule of the thumb bi bio - suzi range, a ono s cim igras, igraj agresivnije nego inace.

Small stakes poker is like your birthday: everyone calls you, which is supposed to be nice, but it ends up getting annoying.
00

7

Re: Koju strategiju bi vi odabrali?

marijan82 napisao:

recimo na moj raise KK od 7 BB oni idu sa 26, i što je ono najžalosnije na flopu izađu karte tipa 2J6.

pa tu ne čekaš flop, zguraš i sretan si bez obzira na njegov fold/call

00

Re: Koju strategiju bi vi odabrali?

yea

When you got nothing, you got nothing to lose
00

Re: Koju strategiju bi vi odabrali?

Igraj normalan TAG i nemoraš previše preflop rejzat samo normalno te se pazi kad ti na riveru betaju previše onda imaju nutse i idu se naplatit i pripazi kad boja izađe jer jako vole igrat sa bilo koje 2 karte u boji. Te nemoj c betat previše kad uhvatiš ruku jer kad im je velik pot nemogu odolit ne probat blefat. Check za Value.

"Quit your job"
Dirk Diger poker blog
00

10

Re: Koju strategiju bi vi odabrali?

Dirk_Diger napisao:

Igraj normalan TAG i nemoraš previše preflop rejzat samo normalno te se pazi kad ti na riveru betaju previše onda imaju nutse i idu se naplatit i pripazi kad boja izađe jer jako vole igrat sa bilo koje 2 karte u boji. Te nemoj c betat previše kad uhvatiš ruku jer kad im je velik pot nemogu odolit ne probat blefat. Check za Value.

bitno mu je odvest villaina u valuetown sa dobrim kartama i stajtat jer je teško pot controlat protiv totalnih imbecila. ako uzmemo u obzir da igra protiv totalnih imbecila, oni neće ni shvatiti da rejza različito ovisno o kvaliteti karata, tako da je uredu preflop rejzat više sa monster handovima.

te se pazi kad ti na riveru betaju previše onda imaju nutse i idu se naplatit

ovo ti neće donkovi radit

00

Re: Koju strategiju bi vi odabrali?

marijan82 napisao:

dali tražit normalnije igrače ili ...?

ma daj, pa sta ce ti normalni ako mozes sa nenormalnima

imaj cvijetak u reveru, a u ruci bombonjeru...
00

Re: Koju strategiju bi vi odabrali?

Na ovako nešto sam mislio
Dirk_Diger    ♦K ♦J     Three of a kind     kings
lrt2138924    ♠7 ♥Q     Two pairs of kings and queens
198340900    ♥K ♥8 ♦Q ♣7 ♣K
ček ček i on utrpa

rr poker

"Quit your job"
Dirk Diger poker blog
00

13

Re: Koju strategiju bi vi odabrali?

pa on tu nema nutse, ne kužim

00

Re: Koju strategiju bi vi odabrali?

Mislio sam na igrače na koje se on dvoumi samo nek pripazi lol

p.s. ko god igra micro moja topla preporuka je RR

Zadnji popravljao Dirk_Diger (22-01-2011 18:13:51)

"Quit your job"
Dirk Diger poker blog
00

15

Re: Koju strategiju bi vi odabrali?

ne razumijem te al nema veze, donkovi neće betat masno na riveru SAMO sa nutsima
neznaju ni šta su nutsi, jel

00

16

Re: Koju strategiju bi vi odabrali?

Move up to where they respect your raises...

00

Re: Koju strategiju bi vi odabrali?

Hvala vam na savjetima...sad je na meni red da to sve naplatim. cool

00

Re: Koju strategiju bi vi odabrali?

Dirk_Diger napisao:

nemoraš previše preflop rejzat samo normalno te se pazi kad ti na riveru betaju previše onda imaju nutse i idu se naplatit i pripazi kad boja izađe jer jako vole igrat sa bilo koje 2 karte u boji. Te nemoj c betat previše kad uhvatiš ruku jer kad im je velik pot nemogu odolit ne probat blefat. Check za Value.

Ovo nemoj slusat  smile  samo bet bet bet

club  heart  diamond  spade
00

Re: Koju strategiju bi vi odabrali?

mile88 napisao:

Move up to where they respect your raises...

mislim da nije ok od tebe ovako se zafrkavati..puno ljudi ovo cita a noobovi su i mogili bi ovo shvatiti ozbiljnije..ne samo ovo vec i hrpu ostale zafrkancije..
sad ce marijan sve to naplatiti..mislim kaj,otici na vece lmiite?

00

Re: Koju strategiju bi vi odabrali?

Bet bet u tikvane koji stalno callaju meni se nikakvo nesviđa i 8 x bb rejz pr flop da slučajno nebi callali preflop isto tako. Ja se obožavam igrat sa njima pustit im koju ruku više da bi naplatio kad imam pravu ruku.  Ali ipak ja sam totalni fiš u NL tako da sam vjerovatno u krivu.

"Quit your job"
Dirk Diger poker blog
00

21

Re: Koju strategiju bi vi odabrali?

pa kad imas hand tipa TPGK samo bet bet bet. neces betat ko idiot u njih sa zrakom

00

Re: Koju strategiju bi vi odabrali?

Ako je fiš ipo onda mu ni TPTK neču betat na flopu nego tek na turnu da se ima za nešto uhvatit tu i tamo natkupe ali puno više puta im izvučem više.

"Quit your job"
Dirk Diger poker blog
00

23

Re: Koju strategiju bi vi odabrali?

wtf? kak mos izvuc vise ak betas turn i river od betanja flopa turna i rivera? ak neko stalno calla naravno da ces betat sve streetove posto ce te scallat sa bottom pairom, gutshotom itditditd

00

Re: Koju strategiju bi vi odabrali?

zed napisao:

te se pazi kad ti na riveru betaju previše onda imaju nutse i idu se naplatit

ovo ti neće donkovi radit

Oce oce. Ne moraju nuzno bit stvarni nutsi ali su nutsi u njihovim ocima. 2 para sigurno, ili jace. Beataju top par ako nista, tako da TPTK - no good. Ako igrac koji calla 2-3 streeta sa nekakvim 2. ili 3. parom beta masno na riveru, ne zajebaje se.
Nekad znaju tako stone cold blefat, al stvarno prerijetko da bi ih isli hvatat.
Tako barem po mom iskustvu wink


Dirk_Diger napisao:

Mislio sam na igrače na koje se on dvoumi samo nek pripazi lol

p.s. ko god igra micro moja topla preporuka je RR

Talijanski ludjaci FTW big_smile

00