Tema: $54 9men, AKo PF

UTG je 30/2(!) nakon 110 ruku. Inace sam na auto-pilotu u ovakvim situacijma, no malo me brine njegov PFR.  Sto vi kazete?

Absolute/UB Cereus No-Limit Hold'em Tournament, 150/300 Blinds

CO (t1998)
Button (t2070)
SB (t2185)
Hero (BB) (t2840)
UTG (t2733)
MP (t1674)

Hero's M: 6.31

Preflop: Hero is BB with http://www.flopturnriver.com/pokerforum/images/smilies/as.gif, http://www.flopturnriver.com/pokerforum/images/smilies/kh.gif
UTG bets t600, 4 folds, Hero ?

00

Re: $54 9men, AKo PF

prije da limpa premiume sa takvim statsima...

ship

00

Re: $54 9men, AKo PF

niveaformen napisao:

prije da limpa premiume sa takvim statsima...

ship

sto onda minrejza 73o???

ali u ovom spotu nemozes foldat AK zbog strukture nadas se da ima QQ ili JJ tesko da ces biti u boljem spotu od ovoga s manje od 10BB

Pocetnici cesto overplejaju visoke parove preflop
00

Re: $54 9men, AKo PF

Pa ja sam se na osnovu statsa vodio nekakvom logikom da limpa sve "lijepe karte"  big_smile , a da rejza fakat malo bolje, isto tako sam razmišljao da jednostavno nemrem foldat AKo protiv minrejza lošeg igrača, sa 9.5 BBa i 6 igrača u igri. I onda učitah ruku u onaj prokleti programčić:

http://img829.imageshack.us/img829/8793/wizkm.jpg

Dakle, ako mu damo bilo kakav uži range od 9% (66+ AJo+), što je za ovog klipana možda i too wide i pod uvjetom da neće foldati naš push, onda je ovo fold. Ne znam, teško me je uvjeriti u tako nešto, mada softver zna što govori. Doktore, jel imam leak?

Zadnji popravljao blixa123 (09-02-2011 23:26:31)

00

Re: $54 9men, AKo PF

Ako ti je ovo najveci leak sigurno se ne moras brinuti jer bacanje AK s 10 BB bez obzira na statse (samo 100 tinjak ruku) je cisti hero fold koji nije potrebno raditi barem po meni.

Pocetnici cesto overplejaju visoke parove preflop
00

6

Re: $54 9men, AKo PF

dunjari1965 napisao:

Ako ti je ovo najveci leak sigurno se ne moras brinuti jer bacanje AK s 10 BB bez obzira na statse (samo 100 tinjak ruku) je cisti hero fold koji nije potrebno raditi barem po meni.

10 bb jest ali i drugi po chipovima na stolu. Misliš da to ne igra nikakvu ulogu?

00

Re: $54 9men, AKo PF

pa ne veliku 2-3 kruga odfoldanja i vec je short stack a AK je prevelika ruka za baciti u toj poziciji

Pocetnici cesto overplejaju visoke parove preflop
00

8

Re: $54 9men, AKo PF

dunjari1965 napisao:

pa ne veliku 2-3 kruga odfoldanja i vec je short stack a AK je prevelika ruka za baciti u toj poziciji

da i za 2-3 ruke je moglo teoretski biti i samo 3 igrača na stolu s obzirom na to da su drugi imali više problema sa visinom stejka. Ovako ulazi u pot zasigurno kao dog.

Zadnji popravljao karik (10-02-2011 00:09:02)

00

Re: $54 9men, AKo PF

teoretski ovaj mozda ima AQ i odlucio rejzat ili ce teoretski foldat na shove. Postoji mnogo teorijskih formulacija. Neznam zasto se mora zapoceti s pretpostavkom da ne postoji bas nikakav fold equity. Ponavljam tko zna sto je radio tih 100 ruku nije neki zanemariv uzorak ali nije ni ultimativna istina, a buduci da imamo blockere za AA i KK i dalje sam za ship.

Pocetnici cesto overplejaju visoke parove preflop
00

10

Re: $54 9men, AKo PF

dunjari1965 napisao:

teoretski ovaj mozda ima AQ i odlucio rejzat ili ce teoretski foldat na shove. Postoji mnogo teorijskih formulacija. Neznam zasto se mora zapoceti s pretpostavkom da ne postoji bas nikakav fold equity. Ponavljam tko zna sto je radio tih 100 ruku nije neki zanemariv uzorak ali nije ni ultimativna istina, a buduci da imamo blockere za AA i KK i dalje sam za ship.

A nemam pojma...ja da sam 4-5 po broju čipova,da osjetnije zaostajem za prva 2-3 igrača i da znam da mi ne gine flipanje,prije ili kasnije, za lovu,gurao bi. Ovako ne,pogotovo protiv ovakvog igrača.

Zadnji popravljao karik (10-02-2011 00:28:25)

00

Re: $54 9men, AKo PF

Neznam zasto vjerujes PFR na 100 ruku sto posto nije to jako veliki uzorak. A razlike izmedu chip leada i short stacka su 4 BB s jos 4 igraca izmedu tako da ovdje chip position nije bas bitan jer ako foldamo ovu ruku i sljedecu vec smo na 2300 sto je 7.5 BB sto nije bas comfortable chip position. Ali ti bacaj AK jer mislis da si u raceu pa vidi kako ti to uspije pogotovo na turbo SnG.

Pocetnici cesto overplejaju visoke parove preflop
00

Re: $54 9men, AKo PF

daj nemoj zajebavat, gurni AK . gg

imaj cvijetak u reveru, a u ruci bombonjeru...
00

13

Re: $54 9men, AKo PF

Kaj god vi rekli, 90% je da ima QQ+, mozda JJ+, mada sumljam, takve situacije su jako rijetke tak da ja se bas nezamaram snjima,  i nemas fold equilty,  izgleda da je ipak bolji fold, mada ja tu nefoldam uvjek, kak mi dode  big_smile

00

14

Re: $54 9men, AKo PF

ja to nikad nebi bacil..

Money isn't everything...unless you're playing in a rebuy tournament.
00