Tema: Solomonova formula

Unapređuje pravilo za određivanje procentualne šanse da dobijete out.
Dakle, umesto da samo množite sa 4 broj outa nakon flopa od toga oduzmete razliku između broja outa i 8.
primer kada imate 15 outova: 15x4 - ( 15-8 ) = 53%
prepostavljam da važi i za river kad množite sa 2...

je l poznato nekome ovo? harington to navodi u Volume 2.

Zadnji popravljao Truman (14-02-2011 00:50:20)

00

Re: Solomonova formula

sjedi 5

procitao sam ja sve te poker knjige i igrao po knjigama ali jednostavno nije islo,sad igram po feelingu i preporoden sam...
00

Re: Solomonova formula

Vjerujem da je ova poznato večini koji su ovdje na forumu...

00

Re: Solomonova formula

Pa dobro, onda za novajlije. Meni nije bilo poznato, a kad sam vas pri prvom pojavljivanju na forumu pitao za racunanje procenata niko mi nije spomenuo za ovo. Budite srecni sto doprinosim korpusu znanja koje se nalazi na forumu...barem za pocetnike. big_smile

p.s. ako hoces prebaci ovu temu na pdf za pocetnike

Zadnji popravljao Truman (14-02-2011 00:54:44)

00

Re: Solomonova formula

Inače, ima tu jedan psihološki efekat koji bi posebno voleo da istaknem. Igrači koji nikad nisu čuli za ovo samo će upiti informaciju dok će se oni koji već znaju verovatno praviti pametni ( nije upućeno robi  tongue ).

00

Re: Solomonova formula

Truman napisao:

Pa dobro, onda za novajlije. Meni nije bilo poznato, a kad sam vas pri prvom pojavljivanju na forumu pitao za racunanje procenata niko mi nije spomenuo za ovo. Budite srecni sto doprinosim korpusu znanja koje se nalazi na forumu...barem za pocetnike. big_smile

p.s. ako hoces prebaci ovu temu na pdf za pocetnike

Ako misliš na ovo: http://www.pokerpro.com.hr/forum/viewtopic.php?id=1420
Rodman ti je u prvom postu odgovorio upravo to.

00

Re: Solomonova formula

Truman napisao:

Inače, ima tu jedan psihološki efekat koji bi posebno voleo da istaknem. Igrači koji nikad nisu čuli za ovo samo će upiti informaciju dok će se oni koji već znaju verovatno praviti pametni ( nije upućeno robi  tongue ).

hahahah a jesi kralj

procitao sam ja sve te poker knjige i igrao po knjigama ali jednostavno nije islo,sad igram po feelingu i preporoden sam...
00

Re: Solomonova formula

roba59 napisao:
Truman napisao:

Pa dobro, onda za novajlije. Meni nije bilo poznato, a kad sam vas pri prvom pojavljivanju na forumu pitao za racunanje procenata niko mi nije spomenuo za ovo. Budite srecni sto doprinosim korpusu znanja koje se nalazi na forumu...barem za pocetnike. big_smile

p.s. ako hoces prebaci ovu temu na pdf za pocetnike

Ako misliš na ovo: http://www.pokerpro.com.hr/forum/viewtopic.php?id=1420
Rodman ti je u prvom postu odgovorio upravo to.

ne znam da l smo se razumeli, evo šta je Rodman napisao:

Rodman napisao:

nije tak teško vrlo brzo, neračunaš u svakoj ruci nego samo onoj bitnoj, najjednostavnija formula ti je takva da, ako imaš 10 outova na flopu da ti dođe za tvoj nuts ili šta vec onda su ti šanse 10 outova puta 4, znači imaš oko 40% šanse da ti bude došlo, a na turn ako imaš 10 outova onda množiš s 2, znači imao bi 20% šanse da ti dođe, i onda ako recimo trebaš platit 1000 za pot 3000 na flopu sigurno budeš platio za 40% tvojih ali nebudeš platio na turn 5000 za pot recimo 8000 ako imaš samo 20% da ti dođe, sad to na pamet gruvam brojke al tak je u inace.

Koliko vidim nije objasnio Solomonovu formulu nego onu prostiju. Na to sam mislio...

00

Re: Solomonova formula

Aha, tek sad vidim... Nije ti to potrebno jer samo množenje s 4 ili 2 je približno točno. A par % razlike ti ništa ne znači ako pogriješiš.

00

10

Re: Solomonova formula

Kad imaš manji broj outa i jeste par procenata tako da se verovatno u većini slučajeva i svodi na prostiju varijantu. Al ko voli preciznost računaće. smile

00

Re: Solomonova formula

Truman napisao:

Kad imaš manji broj outa i jeste par procenata tako da se verovatno u većini slučajeva i svodi na prostiju varijantu. Al ko voli preciznost računaće. smile

isti kurac, ionako je sve 50-50 il ćeš dobit il neće

00

Re: Solomonova formula

niveaformen napisao:
Truman napisao:

Kad imaš manji broj outa i jeste par procenata tako da se verovatno u većini slučajeva i svodi na prostiju varijantu. Al ko voli preciznost računaće. smile

isti kurac, ionako je sve 50-50 il ćeš dobit il neće

A gdje ti je jedan % za split?

00

13

Re: Solomonova formula

Truman napisao:

Unapređuje pravilo za određivanje procentualne šanse da dobijete out.
Dakle, umesto da samo množite sa 4 broj outa nakon flopa od toga oduzmete razliku između broja outa i 8.
primer kada imate 15 outova: 15x4 - ( 15-8 ) = 53%
prepostavljam da važi i za river kad množite sa 2...

je l poznato nekome ovo? harington to navodi u Volume 2.

vidim svakakvih odgovora ima, neki nisu ni procitali sta si tocno napisao, ja cu ti samo rec hvala, jer nisam znao za ovu tocniju formulu, vrlo zanimljivo wink

Small stakes poker is like your birthday: everyone calls you, which is supposed to be nice, but it ends up getting annoying.
00

Re: Solomonova formula

eto ti malo s mog bloga o matematici, ako već nisi nabasao/pohvatao taj dio...

http://www.hrsport.net/kolumne/383048/f … matematika

Goran Markuš (blog) - http://goranmarkus.com/hr
Goran Markuš (Facebook) - https://www.facebook.com/GoranMarkus
00

15

Re: Solomonova formula

Hvala na linku, ali ova tema nije o tome jer je to što se nalazi na blogu ono najosnovnije...

00

Re: Solomonova formula

Po čemu je to što se nalazi na blogu osnovnije od ove formule koja uopće nema nekog smisla jer 4-2 pravilo je sasvim dovoljno i jednostavno za aproksimaciju oddova. To je ko da kazes da je 1/2 naprednije od 0.5. Čitaj -  isto sranje/drugo pakovanje. Koristi što ti više odgovara... jer je tak svejedno koju od tih 2 će koristit...

...old people at weddings always poke me and say ''you're next'' so i started doing the same thing to them at funerals
00

17

Re: Solomonova formula

A je l isto 50 i 60%?

00

Re: Solomonova formula

Gle...

Odstupanja koristeći 2-4 pravilo su tolko mala da je to neznačajno. Veća odstupanja su tek kad imaš 12+ outova. Uostalom vidjet ćeš da se nećeš tolko češto nać u situaciji da sa 15 outova nemaš oddove za call (barem ne bi trebo). Uostalom fokusiraj se na neke druge stvari, nije tolko bitno dal imaš 35% za pogodit ili 38,5%.

...old people at weddings always poke me and say ''you're next'' so i started doing the same thing to them at funerals
00

Re: Solomonova formula

Čuo sam za ovu formulu. Ako se ne varam to je bolja aproksimacija u slučaju kad je broj outa veći od 8.

00

Re: Solomonova formula

a kad imam 1 out onda dobivam jos 7 % na mojih 4 odnosono 2%.. a 11/9% nije bas za bacit  lol

00

21

Re: Solomonova formula

da, ovo je formula koja vazi za broj outsa veci od 8... malo sam isao racunat jer me bas zanimalo.

za 9 outsa, po staroj formuli equity je 9*4=36%, a po toj unaprjedjenoj 9*4-1=35%. pravi equity je 34,97%.
za npr 11 outsa, po staroj formuli equity je 11*4=44%, a po novoj 11*4-3=41%. pravi equity je 41,72%.
za 15 outsa, stari equity je 60%, novi je 53%, a pravi je 54,11%

zakljucak je - ko voli nek izvoli, al definitivno nije jako bitno jer, za npr 9 outsa razlika je premala, za veci broj outsa ces ionako vrlo vjerojatno imati oddse za call, osim ako nije overbet u pitanju, a za npr 15 outsa oddsi nisu ni bitni jer si favorit i sa 60% i sa 53% pa obv neces foldati.

Small stakes poker is like your birthday: everyone calls you, which is supposed to be nice, but it ends up getting annoying.
00

Re: Solomonova formula

outs    pct  outs*4  (outs-8#)
    1      4.3      4
    2      8.4      8
    3     12.5     12
    4     16.5     16
    5     20.4     20
    6     24.1     24
    7     27.8     28
    8     31.5     32
    9     35       36        35
    10    38.4     40        38
    11    41.7     44        41
    12    45       48        44
    13    48.1     52        47
    14    51.2     56        50

...old people at weddings always poke me and say ''you're next'' so i started doing the same thing to them at funerals
00