Tema: Nekoliko pocetnickih pitanja

Pozdrav svim pokerašima.. smile  Otvorio sam žiro račun u PBZ-u pošto sam radio preko student servisa, i sad me zanima da li mogu poslati na bwin ili pokerstar novce preko žiro računa? Znači direkt ,bez da koristim moneybookers ili slične stvari..Još me zanima da li moram prijavljivati neki porez ili nesto kod isplate,i kako to sve funkcionira? Hmm,i jos me muci jedna stvar.. Posto moji roditelji imaju poreznu olaksicu na nas djecu smile ,bojim se da nesto ne zeznem. Ako ih mogu zeznuti na samo na nacin da zaradim vise od 10800kn onda je sve ok big_smile jer tolko necu.. Nadam se da se ne ljutite ako sam posatvio neka pitanja koja su vec bila..
Hvala

00

Re: Nekoliko pocetnickih pitanja

mozes sve preko te kartice jer ju i ja imam..a mozes i otvoriti moneybookers pa tako slati lovu..samo upises sve podatke o kartici i one 3 znamenke otraga i mozes normalno uplatiti..porez nikakav ne prijavljujes, ako im je cudno otkud ti pare, onda te pitaju big_smile

00

Re: Nekoliko pocetnickih pitanja

I ako me pitaju što onda? smile Da li postoje neke kazne u vezi toga? Kako da to rijesim ,a da nemam nikakvih problema kasnije..Zapravo kolko znam(nisam siguran) ,iznosi do neke određene visine na žiro računu su neoporezivi.. hmm Dajte mi savjet dal da radim s tim preko žiro računa ili nekako drugačije..
Hvala

00

Re: Nekoliko pocetnickih pitanja

Pošto vidim da neki pokerši s ovog foruma zarađuje velike novce igrajuci poker,sigurno postoji neki siguran i potpuno legalan nacin za isplate tih velikih svota..

Zadnji popravljao snoopy_vector (19-02-2011 13:51:52)

00

Re: Nekoliko pocetnickih pitanja

moj savjet ti je da otvoris moneybookers u $$$ i da na taj nacin depozitas..ako te ikad netko pita otkud ti lova kazes da si je dobio od igri na srecu..ili da si prodao nesto preko neta..ugl, nije ti to bas kod nas regulirano tako da nema kazni..

00

Re: Nekoliko pocetnickih pitanja

I najbolje da sve radiš preko deviznog i tekućeg.

00

Re: Nekoliko pocetnickih pitanja

A koja mi je razlika ako saljem novce direkt s kartice ili prvo na moneybookers(osim da ne moram pisati svoje podatke na vise poker soba)..?A dobro,onda cu uplatiti preko ziro racuna,a isplata ce onako pricekati,aa do onda si mozda otvorim i devizni,posto je devizni neoporeziv,jelda?

00

Re: Nekoliko pocetnickih pitanja

jos me zanima dal moram imati neku posebnu karticu za internet bankarstvo ili mi je dobra ova obicna od ziro racuna??

00

Re: Nekoliko pocetnickih pitanja

internet bankarstvo ti je druga prica..tu ti je vazan token..u PBZ-u ti daju onaj u koji mozes bilo koju karticu gurat..

razlika ti je za moneybookers sto imas jedan odvojen racun gdje ti je lova za poker i ne mijesas ju s ostalom lovom..i kad isplacujes na MB ne traze te one kopije osobne i kartice i takve pizdarije..

00

Re: Nekoliko pocetnickih pitanja

Znaci,ako sam dobro shvatio,napravim si moneybookers account i sve sto mi treba za uplatu je obicna kartica od ziro racuna?? Ne treba mi nikakvo internet bankarstvo i slicno?

00

11

Re: Nekoliko pocetnickih pitanja

ma uzmi internet bankarstvo, olakšat će ti dosta puta...i nemoj isplaćivat na tu karticu od žiro-a, bar ne preko 10800 godišnje s tim da to moraš kombinirat s drugim poslovima ako si negdje radio preko student servisa

When you got nothing, you got nothing to lose
00

12

Re: Nekoliko pocetnickih pitanja

otvori si devizni u $ jer ce ti bit problem ako su ti moneybookers i racun u razlicitim valutama.. A opet glupo je radi moneybookers u kunama jer ce ti uzimat proviziju uvijek

00

Re: Nekoliko pocetnickih pitanja

kiklop napisao:

ma uzmi internet bankarstvo, olakšat će ti dosta puta...i nemoj isplaćivat na tu karticu od žiro-a, bar ne preko 10800 godišnje s tim da to moraš kombinirat s drugim poslovima ako si negdje radio preko student servisa

A jel to znaci da na devizni mogu isplacivati koliko zelim? Banka ne vidi kolko mi dolazi ili kaj? Oprostite na glupim pitanjima big_smile I kad otvaram devizni,jel im mogu reci da mi posalju na mail pin i broj racuna? Ok,ovako cu onda..Otvorim si devizni racun u dolarima i moneybookers u dolarima i to je to? Ne trebam traziti nikakvo interenet bankarstvo? Dovoljno je daa napisem samo informacije s te kartice u moneybokers i to je to? Treba mi i onaj iban i swift?

00

Re: Nekoliko pocetnickih pitanja

kad im daš broj kartice,oni će ti skinut nasumce cifru do tri doll koju ćeš morat upisat da bi verificirao karticu,tj. dokazao da je tvoja.tek onda ćeš moć napravit deposit na money bookers.pazi da ne ukucavaš napamet cifre,radije pričekaj izvod iz banke da vidiš koliko su ti skinuli točno u cenat ili ako ti se ne da čekat izvod nazovi banku da ti kažu ma da nisam siguran da će ti dat tu inf.preko telefona
iban i swift ti treba kod isplate eventualne ako ćeš si isplaćivat na devizni

Zadnji popravljao vito975 (19-02-2011 14:52:09)

00

Re: Nekoliko pocetnickih pitanja

ok,hvala..A kako jos mogu isplacivati nego na devizni?

00

Re: Nekoliko pocetnickih pitanja

Ako imam nesto love na bwinu i pokerstarsu ,a da sam je zaradio na freerolovima i da nisam uopce napravio deposit,kako mogu tu lovu najlakse isplatiti? Moram imati samo prvi deposit ili?

00

Re: Nekoliko pocetnickih pitanja

moraš napravit minimalni deposit da bi mogao isplaćivat,bar je tako do sad bilo

00

Re: Nekoliko pocetnickih pitanja

snoopy vector ti  brkas neke stvari.

Ziro racun koji imas sluzi ti za primitak uglavnom oprezivih primitaka odnosno dohodaka preko određene cifre (tipa rad u student servisu) na koji mozes vezati dadatne opcije-kartice i online bankarstvo, sto ti u ovom slucaju ne treba.
Devizni racun sluzi za transakcije u stranoj valuti uz koji dobijes (zatrazi) Visa Electron karticu s kojom mozes raditi transakcije vezane uz internet, inozemno i ino karticno poslovanje. Taj racun je "fizicki" odvojen od ziro racuna, osim ako ga ne zelis spojiti, sto
ti ne zelis. Također, korisna opcija je internet bankarstvo- omgućava neke transakcije da ne moras u banku (do 5 kuna nadoknade).
Dosta ljudi koristi deposit i withdrawl direktno tom Electron karticom. Jos vise ljudi koristi Moneybookers ("internet novcanik") na koji uplacuju lovu karticom i onda preko Mbookersa rade deposit i withdrawl (opet na karticu). To je dodatan korak, ali ima svoje prednosti. Koje? Pogledaj pod moneybookers sekciju.

Limit poker is a science, but no-limit is an art.  In limit you are shooting at a target.  In no-limit, the target comes alive and shoots back at you.
00