Tema: NL50: TPWK u 4bet potu deep protiv dobrog rega

Lik je 23/20, 9.5% 3bet. Dosta agresivan, rijetko dopušta showdown, dobar winner na PTR (igrao i NL400). Nemamo neki preveliki history osim par 3bet/4bet pota, ništa spewy niti s njegove niti moje strane.

Njegov 3bet mi je izgledao kao klasičan light 3bet steal s obzirom na statse, pozicije i dosta mali 3bet size OOP s obzirom da su deep pa sam odlučio 4betat. Sizing je možda malo premali, ali mislio sam da to ne igra preveliku ulogu ovdje jer i inače imam dosta male 4bet sizove sa cijelim range-om.

Da me flop fulao cbetao bi 90%, ali ovako je malo kompliciranije bez kickera. Ako cb znat će da imam neki shodown value, ali da nisam prejak, ako cbetam ne vidim šta me plaća, a da ja beatam (možda KK jedan street).

Koji bi mi plan trebao bit na ovom flopu?

____________________                  

Holdem Manager, No-Limit Hold'em Ring
Small Blind: $0.25
Big Blind: $0.50

BB (Alpha Scorpii) ($92.7)
UTG ($14.55)
MP ($53.25)
CO ($78.25)
BTN ($92.8)
SB ($114.55)

Dealt to BB (Alpha Scorpii)
http://www.pokerpro.com.hr/forum/extensions/hand_history_converter/HandHistoryConverter/images/AS.png http://www.pokerpro.com.hr/forum/extensions/hand_history_converter/HandHistoryConverter/images/3S.png

Preflop: (Pot is: $0.75)

UTG & MP & CO fold, BTN raises to $1.5, SB raises to $5, BB (Alpha Scorpii) raises to $12, BTN folds, SB calls $7

Flop: (Pot is $25.5, 2 players)

http://www.pokerpro.com.hr/forum/extensions/hand_history_converter/HandHistoryConverter/images/5D.png http://www.pokerpro.com.hr/forum/extensions/hand_history_converter/HandHistoryConverter/images/AH.png http://www.pokerpro.com.hr/forum/extensions/hand_history_converter/HandHistoryConverter/images/2H.png
SB checks, BB (Alpha Scorpii) checks

Turn: (Pot is $25.5, 2 players)

http://www.pokerpro.com.hr/forum/extensions/hand_history_converter/HandHistoryConverter/images/5D.png http://www.pokerpro.com.hr/forum/extensions/hand_history_converter/HandHistoryConverter/images/AH.png http://www.pokerpro.com.hr/forum/extensions/hand_history_converter/HandHistoryConverter/images/2H.png    http://www.pokerpro.com.hr/forum/extensions/hand_history_converter/HandHistoryConverter/images/8D.png
SB bets $20.5

River: (Pot is $46, 2 players)


                                                                     
Total Pot: $46 | Rake: $46

Zadnji popravljao AlphaScorpii (28-02-2011 23:03:29)

00

Re: NL50: TPWK u 4bet potu deep protiv dobrog rega

fold preflop

Pain is temporary, pride is forever
00

Re: NL50: TPWK u 4bet potu deep protiv dobrog rega

ma ok je play preflop...i super flop u 4b potu za tvoj hand imo...znači bet flop za početak...ovako valjda ćeš/moraš callat turn...problem je što ovaki likovi će uvijek ispalit i river i onda neznaš di si

When you got nothing, you got nothing to lose
00

Re: NL50: TPWK u 4bet potu deep protiv dobrog rega

Vale tudo napisao:

fold preflop

Wow.


Veči 4bet pre jer ste deep.
Možda je i bolji cbet nego da moraš bluffcatchat ako pretpostavljaš da će bombardirat turn i river. Turn je call  a river onda procijeni. Imaš i oute.

00

5

Re: NL50: TPWK u 4bet potu deep protiv dobrog rega

check na flopu je bolji od beta, ja ne foldam vise...

00

Re: NL50: TPWK u 4bet potu deep protiv dobrog rega

BLah, sad sam tek skužio da sam i turn stavio... htio sam samo flop ostavit. Ugl. njegov sizing mi izgleda kao set up za river shove.
Mislim da je call turn, fold river ovdje najgora opcija. Čini mi se bolje ili fold turn ili call turn i river.

Zadnji popravljao AlphaScorpii (01-03-2011 01:07:52)

00

Re: NL50: TPWK u 4bet potu deep protiv dobrog rega

+ Ne vjerujem da će te bluffrejzat na ovom flopu ako cbetaš. Recimo  dobiješ call, imaš easy check turn i onda vidiš river i river akciju.

00

Re: NL50: TPWK u 4bet potu deep protiv dobrog rega

AlphaScorpii napisao:

Mislim da je call turn, fold river ovdje najgora opcija. Čini mi se bolje ili fold turn ili call turn i river.

Ma u pravu si. Ali ako recimo padne flush moraš ga stavit na stone cold bluffčinu.

Zadnji popravljao salemetal (01-03-2011 01:12:39)

00

9

Re: NL50: TPWK u 4bet potu deep protiv dobrog rega

ja bi foldao turn. ako je dobar onda zna da cbetas 100% air na ovom flopu

Fri 2012-08-17 17:50:06»⇓ mungos» POZDRAV SVIM BLEFERIMA
00

Re: NL50: TPWK u 4bet potu deep protiv dobrog rega

milac napisao:

ja bi foldao turn. ako je dobar onda zna da cbetas 100% air na ovom flopu

Da, ali zna da cbacka showdown handove koji su preslabi da betaju flop i koje će najvjerojatnije foldat na bet shove.

00

11

Re: NL50: TPWK u 4bet potu deep protiv dobrog rega

Tilt napisao:

, ja ne foldam vise...

?

pogodio si top par no kicker  180bb deep i uvijek to callas do kraja?

bio je  flip, il cu dobit  il cu izgubit -vis  da  je  50-50
00

Re: NL50: TPWK u 4bet potu deep protiv dobrog rega

Betaj flop, turn i river su nakon toga prelaki za odigrat. Uostalom, na njegovom mjestu ja ti leadam turn sa svim mogucim TT-KK kao apsolutni default.

Pravi šubara lovac voli lov, žene i novac.
Roba, moderator ti je sramota.
00

Re: NL50: TPWK u 4bet potu deep protiv dobrog rega

boboman napisao:

Uostalom, na njegovom mjestu ja ti leadam turn sa svim mogucim TT-KK kao apsolutni default.

Zašto? I kaj betaš skoro pot ovdje s KK?

MAMIĆU CIGANE ODLAZI IZ SVETINJE!!!
00

Re: NL50: TPWK u 4bet potu deep protiv dobrog rega

To sam htio napisati ali je netko vec prije mene komentirao. I mene zanima s kojim hendom on prakticki pota blank turn. Dva flush drawa su dolje, dakle ukljucena je opcija da ne zeli dati free card pa radi protection/value bet. Kad mu chekiras u 4bet potu taj flop behind, vjerujem da 90% regova te stavlja na showdown value type hand koji nije as.

Ili jednostavno ima AK/AQ i fat value beta.

Pravi šubara lovac voli lov, žene i novac.
Roba, moderator ti je sramota.
00

Re: NL50: TPWK u 4bet potu deep protiv dobrog rega

Bet flop, imaš i gutera na koji će te teško stavit ako hitaš.
Uvijek bih callo turn jer ako je dobar, a po tvom opisu je, on će tu betat turn uvijek sa any2 praktički.

Zadnji popravljao niveaformen (01-03-2011 03:34:02)

00

Re: NL50: TPWK u 4bet potu deep protiv dobrog rega

dobro pf!
check flop dobar, call turn, call river!

00

17

Re: NL50: TPWK u 4bet potu deep protiv dobrog rega

IMO nije predobar play za NL50 preflop ak neznas sto ces deep u ovakim situacijama protiv dobrog i jakog igraca (bar si ga tak opisao) Nece napraviti puno gresaka i nije bas neki profitabilan spot makar izgleda da si i ti full of shit ovdje puno puta, tak da bi ja ubaciva   vise value handova jer ce te agresijom sjebat puno puta (pogotovo ak nemas neki konkretniji read ili leak u njegovoj igri koji bi exploitao)
No eto, as played mislim da bi betao jer kao prvo imas gutera i top par i s obzirom da si napravio mali 4bet za ovak deep igru vjerojatno ovdje ima puno puta manje pockete, broadwaye itd. , a betom na A high flopu predstavljas i jako siroki range jer puno ljudi cbeta na A high flopovima po deafultu... cim cekiras ovaj flop jasno je da nemas neki uber hand i predstavljas neki shwdown value te da ce on pokusati blefati turn, a mozda i rivr kojeg bi tesko  callao sa JJ-KK i sa slabim asom.
Vjerojatno bi isao neki line bet, check behind, check behind, jer ne vjerujem da imas vise od jednog streeta valuea ovdje... ili kak si ti odigrao ch back, call, fold na river bet ili ch back ak dopusti... river ce blefat mali postotak villiana, a posto je ovaj "dobar" bolje se ne igrat sa varijancom pa radit ove playeve ak nisi komforan...

00

18

Re: NL50: TPWK u 4bet potu deep protiv dobrog rega

Zašto nitko nije napisao range-ve od obojice?
Protivnikov range je tu uvijek QQ, AK (i nekad JJ i KK). Ako nam je ovo prvi cold 4bet, dobar reg nema razloga da calla s slabijim.
Naš range su asevi (najčešće 4bet blefamo s Asom blocker) i QQ+.  Rjetko 4bet befamo bez asa.

Ako cbetamo flop može comforno baciti slabije. Zato bi ja chekirao.
Ako si želiš pojednostavniti odluku na turnu, možeš betati 1/3 pota.

Turn kad tako pota, ne vidim da to radi s slabijim i ovo bi foldao. Ne vjerujem da tako igra QQ ili KK. AK ovo odigrava jer ima 2 FD-a na boardu pa želi što prije završiti hand.

00

Re: NL50: TPWK u 4bet potu deep protiv dobrog rega

roba59 napisao:

Zašto nitko nije napisao range-ve od obojice?
Protivnikov range je tu uvijek QQ, AK (i nekad JJ i KK). Ako nam je ovo prvi cold 4bet, dobar reg nema razloga da calla s slabijim.
Naš range su asevi (najčešće 4bet blefamo s Asom blocker) i QQ+.  Rjetko 4bet befamo bez asa.

Ako cbetamo flop može comforno baciti slabije. Zato bi ja chekirao.
Ako si želiš pojednostavniti odluku na turnu, možeš betati 1/3 pota.

Turn kad tako pota, ne vidim da to radi s slabijim i ovo bi foldao. Ne vjerujem da tako igra QQ ili KK. AK ovo odigrava jer ima 2 FD-a na boardu pa želi što prije završiti hand.

Ovo je do sad najsličnije razmišljanje mome. Rangeove nisam spominjao jer mislim da je prilično očito s obzirom na situaciju. Da sam ja na njegovom mjestu i imam AK, nebi se previše brinuo oko protekcije zbog FD-a jer je 4bet pot, a i vrlo je vjerojatno da ću ja betat FD, već bi mi glavno bilo izvuć value iz slabijih handova.
Eh i da, mislim da su mu i AA u range-u. Nekako malo vjerojatno da ih je baš ovdje imao zbog mog blockera i A na flopu, ali moguće. Nisam siguran, ali moguće da lik 3beta slabije sa AA PF.

@bebach:

Ubacivao bi više value handova? Ne kužim što si time htio reći... pa sigurno ću ovdje 4betat i jače handove. Ovakve su situacije rijetke i mislim da se netrebam previše brinut oko blanasa, a i radi se o NL50.
Prvenstveno sam htio pokupit ovo PF, a da znam savršeno odigrat u svakoj situaciji onda nebi pričali ovdje o handu i gledali bi me na nekom poker showu smile.

Zadnji popravljao AlphaScorpii (01-03-2011 14:39:33)

00

Re: NL50: TPWK u 4bet potu deep protiv dobrog rega

Ubacivao bi više value handova? Ne kužim što si time htio reći... pa sigurno ću ovdje 4betat i jače handove. Ovakve su situacije rijetke i mislim da se netrebam previše brinut oko blanasa, a i radi se o NL50.
Prvenstveno sam htio pokupit ovo PF, a da znam savršeno odigrat u svakoj situaciji onda nebi pričali ovdje o handu i gledali bi me na nekom poker showu .

Ako sam dobro skuzio bebacha, a mislim da jesam - htio je rec da ovdje cesto imamo prostora (barem na turnu) za thin value bet upravo sa handom kakav imamo. Mislim, imali mi A3 ili AJ ovdje apsolutno je ista stvar - ne volim previse overrejtat guttere, bar ne u spotovima kad je sasvim jasno da villain ima made hand.

Pravi šubara lovac voli lov, žene i novac.
Roba, moderator ti je sramota.
00

Re: NL50: TPWK u 4bet potu deep protiv dobrog rega

boboman napisao:

Ako sam dobro skuzio bebacha, a mislim da jesam - htio je rec da ovdje cesto imamo prostora (barem na turnu) za thin value bet upravo sa handom kakav imamo. Mislim, imali mi A3 ili AJ ovdje apsolutno je ista stvar - ne volim previse overrejtat guttere, bar ne u spotovima kad je sasvim jasno da villain ima made hand.

Mislim da se njegov komentar odnosio na PF igru.

Kad sam pričao s frendovima o handu, također sam za uspredbu uzeo AJ koji je u ovoj situaciji jednak kao i A3. A nije ni AQ daleko.

00

Re: NL50: TPWK u 4bet potu deep protiv dobrog rega

Yep, ja sam malo uspavan procitao njegov post pa sam krivo skuzio. Enivej, slazem se s napisanim.

Pravi šubara lovac voli lov, žene i novac.
Roba, moderator ti je sramota.
00

23

Re: NL50: TPWK u 4bet potu deep protiv dobrog rega

roba59 napisao:

Zašto nitko nije napisao range-ve od obojice?
Protivnikov range je tu uvijek QQ, AK (i nekad JJ i KK). Ako nam je ovo prvi cold 4bet, dobar reg nema razloga da calla s slabijim.
Naš range su asevi (najčešće 4bet blefamo s Asom blocker) i QQ+.  Rjetko 4bet befamo bez asa.

Ako cbetamo flop može comforno baciti slabije. Zato bi ja chekirao.
Ako si želiš pojednostavniti odluku na turnu, možeš betati 1/3 pota.

Turn kad tako pota, ne vidim da to radi s slabijim i ovo bi foldao. Ne vjerujem da tako igra QQ ili KK. AK ovo odigrava jer ima 2 FD-a na boardu pa želi što prije završiti hand.

nice post roba, taman sam htio pitat kakav bi bio njegov 4-bet calling range tongue

Just admitting you are a fish is a big step forward!
00

Re: NL50: TPWK u 4bet potu deep protiv dobrog rega

Range mu uopće ne mora bit uzak kao što mislite s obzirom da je 4bet bio mali a oni deep, možda dečko voli igrat postflop poker.

00

Re: NL50: TPWK u 4bet potu deep protiv dobrog rega

Checkom na flopu se u ovom slucaju dovodis u nezgodnu situaciju, posebice ako ti je protivnik losiji ili agresivniji reg.
Tim checkom na flopu reprezentiras ruku poput KK ili QQ ili nesto slabijeg keca, poput AJ ili cak AQ ( netko ce razmisljati i o AA)...
Dobar reg, na ovakvu akciju, ti nikada nece betovati turn, kao sto je on uradio, jer zna da ce ga callovati svaki kec kao i KK, QQ...
Jedna jedina ruka sa kojom bi on mogao betovati turn bi bila AK.

00