Tema: 3-bet za nl100

Tek odnedavno koristim HEM i polako se privikavam ( i nemam pojma kako podatke s njega prikazati ovdje) ...
Odigrao sam 25 K ruku iskljucivo na nl100 (microgaming mreza)... u minusu sam 350 eura, tj, 3,5 stacka...
Igrao sam 22/17, ali ono sto me zanima su stavke oko 3-beta i sqz-a.
3-bet mi je 4.8 odsto, sqz 2.1, a call tudjeg 3-beta 43.8 ......
Koji su, otprilike, idealni procenti ovih stavki, za ovaj limit... hvala...  smile

00

Re: 3-bet za nl100

pretpostavljam da  je 6max  u pitanju
3b ja  mislim izemdu 6-8 %, SQ bi rekao  5-7 %
mislim da bi fold to 3b trebao bit  oko 70 %
sacekaj jos nekoga  , mozda je  neko negdje nesto procitao ja  to ovako otprilike

bio je  flip, il cu dobit  il cu izgubit -vis  da  je  50-50
00

Re: 3-bet za nl100

a nemoš imat to standardno, adjustaš se stolu... al valjda bi trebalo bit ovak kak puki veli...

00

Re: 3-bet za nl100

Call to 3 bet ti je prevelik

00

5

Re: 3-bet za nl100

smanji call 3bet povecaj sqz, 3bet i ne moras povecavat aok ti je ovako ugodno..

00

Re: 3-bet za nl100

Ne znam gdje je ta stavka u hem-u, ako je uopce ima, ali 3-bet sam callao, sigurno u preko 90 odsto slucajeva IP i to protiv loose igraca...
I to gotovo uvijek na SC (rjedje na male parove), gotovo nikad na KQ, AJ, AT itd.... Oni kojima je 3-bet izmedju jedan i dva odsto sam bacao i JJ, AQ... i to IP.... i opet imam 43.8

00

Re: 3-bet za nl100

SC su najlošiji handovi za callat 3bet. Protiv loose igrača su bolji AJ i KQ.

00

Re: 3-bet za nl100

Sa tim handovima nikad ne znas na cemu si.

00

9

Re: 3-bet za nl100

Imas na forumu temu o 3betu pa to procitaj, imas sigurno i na 2+2 neki sticky o tome pa procitaj, i nađi neki video na istu temu pa pogledaj.
Uvijek me iznova iznenađuje ovo trazenje "idealnih" postotaka wtf, i sta kad ti netko kaze 3betaj 8%, sqzaj 8%  sta ce se desit? roll sigurno nista dobro

when you feel like quitting think about why you started..
00

Re: 3-bet za nl100

check_fold napisao:

Sa tim handovima nikad ne znas na cemu si.

Ako flopneš par znaš na čemu si.

00

11

Re: 3-bet za nl100

salemetal napisao:

Ako flopneš par znaš na čemu si.

+1  big_smile

00

Re: 3-bet za nl100

A ako flopas gutshot isto znas na cemu si, check/shove na flopu kao default line.

Pravi šubara lovac voli lov, žene i novac.
Roba, moderator ti je sramota.
00

Re: 3-bet za nl100

Mislim da teoretski ne postoji gora karta od AJ za callati 3-bet, cak i protiv loose igraca a kamoli tightera.
Sto ces raditi kad te pogodi kec na flopu protiv loose-a koji voli double barellati 3-bet potove...
Igrati svaki put za stack mozda...
Ne znam bas...

00

14

Re: 3-bet za nl100

A kaj ćeš s 67s protiv istog igrača. Foldat svaki puta kad te pogodi par?

00

15

Re: 3-bet za nl100

Taj pojam o dominiranim handovima je overvalued (sanse da vas pogodi isti par je jednak dolasku seta na  board sto i nije tako cesto)...  loose 3betore ces lako obuzdat sa callanjem tih jacih broadway handova, dobro je ubacit tu u range i KK+  i zmirecki callat do river shovea protiv agresivnijeg regulara jer se na 4bet dosta foldaju a ovak rado zblefaju.  Sjutani konektori su isto tako jako overvalued. Izgledaju sexy itd, al call 3beta s njima i igranje postflop zahtijeva dobar skill... pogotovo u 100bb igri gdje je u 3bet potu stack to pot ratio mali pa i da imas veci edge nemozes ga unovciti...

Isto tako nema cvrstih pravila o  %  3beta... Sve je u prilagodbi stolu i villianima...

Zadnji popravljao Bebach (05-03-2011 01:15:34)

00

Re: 3-bet za nl100

Sa 76s neces toliko puta doci u situaciju da te pogodi top par kao sa AJ i KQ.
A mozes flopati monster drawove s kojim ces uvijek bez dvoumljenja uci u borbu za stack.

00

17

Re: 3-bet za nl100

check_fold napisao:

Sa 76s neces toliko puta doci u situaciju da te pogodi top par kao sa AJ i KQ.

obv, ali kad te pogodi par imaš goli kurac u ruci.

check_fold napisao:

A mozes flopati monster drawove s kojim ces uvijek bez dvoumljenja uci u borbu za stack.

Možeš i sa broadway kartama.

00

Re: 3-bet za nl100

Ok, koji bi to, npr, bio monster draw flop sa AJo ili KQo sa kojim ces uci u borbu za stack...

00

19

Re: 3-bet za nl100

s ljudima koji jako puno 3betaju callaj AJ+,KQ,QJs, 99+ u poziciji i kad god flopas TPTK callas do kraja i gg.. Ako je drawy rejzas obv.. Isto flatas i AA,KK.. Igraj tako pa ces vidit da nemaju toliko cesto jaci hand od tebe

00

Re: 3-bet za nl100

Udjes 3-bet protiv loose-a na KQ, recimo cak i da su suited...
Flop je J T 5... sa backdoor flushom, idealno.
On bet 15 bb, mi call.
Turn je 3, on bet 42 bb, mi shove... On je call, jer je vec commitovan.
Problem sa ovakvim rukama je sto ce on u vecini slucajeva drzati vecinu nasih outsa u rukama...
AK, AQ, AJ, KJ, AT. QJ...

00

21

Re: 3-bet za nl100

zasto shoveas ako je on COMMITOVAN

00

Re: 3-bet za nl100

OK, znaci, zazmiri i callaj do kraja na TP.
S tim da ce i najveci loose u vecini slucajeva povuci rucnu do rivera i stati, a kad bude imao AQ , AK naplatit ce me 100 bb svaki put.

00

Re: 3-bet za nl100

Dobro, necu.
Izgubio sam 70bb, ne 100.

00

24

Re: 3-bet za nl100

ok nema smisla

00