Tema: coin flip

Bok,

Evo iman jedno pitanje, ne znam gdje ga postati, no zanima me nešto. Uglavnom neka je prepirka između frendova i sad mene zanima što je to coinflip. Mislim znam što je znači all in (u preflopu?) gdje je otprilike 50:50 za pobjedu. znači AK vs QQ je coin flip. I sad je rasprava bila dali je u heads up-u 22 protiv AK coinflip? bilo je dosta dobrih obrazloženja s jedne i druge strane, makar je prevladalo mišljenje da nije no zanima me Vaše mišljenje.  po kalkulatoru apsulutno jest jer je šansa za pobjedu s 22 52posto, dok je s qq 58 posto(protiv AK off).
i drugo zanimljivo pitanje, da ste u heads up-u i znate da sljedeću ruku igrate all in(pretpostavka) i dva moguća handa su na raspolaganju 22 i AK i možete birati koji ćete uzeti? znam da je ovo sve pomalo glupavo ali čisto me zanima s psihološke strane jer ipak 22 ima veće šanse za pobjedu a sumnjam da bi više ljudi odabralo taj hand

pozdrav

When you got nothing, you got nothing to lose
00

Re: coin flip

Sve što je oko 50-50 je coinflip. Ako i na flopu idete all in i 50-50 sansa je, to je coinflip.

2. pitanje:
Ako znam da protivnik ima AK dok ja imam 22 onda biram 22 jer ima veće šanse za pobjedu.
Ako neznam što protivnik ima tada biram AK jer je jači od njegovog range-a.

00