Tema: Statsi

da vas jos pitam , uspio sam ga kupiti konacno , jos se ne snalazim najbolje
pa da vas pitam vi koji igrate cash
1 .koje vi statse pratite ?
2. neznam dal je bug ili sto vec , al dogodilo mi se odma da mi za jednim stolom pise statse od covjeka koji sjedi za drugim ...

00

Re: Statsi

Najviše pratiš ove 3 statistike:
VPIP - postotak handova koji protivnik igra
PFR - postotak handova koje protivnik rejza prije flopa
AF - faktor agresivnosti (neki srednji je oko 3, ako je <2 onda je protivnik pasivan, ako je >4 onda je jako agresivan i blefa dosta)

00

3

Re: Statsi

za cash koristim ove statse:
VPIP
Voluntarily Put $ In Pot, The SB and BB postings are not voluntary unless they add more money eg SB calling or BB calling or raising

Preflop Raise
When someone raises Preflop, if someone 3bets this is also counted towards your PFR as well

Agg Factor
Aggression factor is calculated (Bet + Raise) / Call, checking or folding has no effect

Hands
Amount Of Hands The Player Has Played
-------------
Steal
When someone raises from the CO, button or Small Blind when the pot is unopened.

BB Fold vs Steal
When in the BB facing a raise from either the Cut-off, button or SB and they fold.

Three Bet
This refers to preflop only where someone re-raises a raise. To explain the difference between prelop and postflop for the term 3bet. The BB is counted as a forced bet preflop, the open raise is then counted as a raise or 2nd bet and the 3bet is when someone re-raises. Post Flop the 1st bet is just a bet, the 2nd bet is a raise and a re-raise is sometimes referred to as a 3bet, just to be aware of the difference between the two.

Fold to 3bet
How often the person folds to a 3bet (see 3bet for more details)

Call Open
This is when you’re facing a raise and you just call preflop.
------------
Flop Continuation Bet
Bet the flop after being the Pre Flop Raiser Preflop

Fold to Flop Continuation Bet
How often they fold the flop when faced with a continuation bet

Went To Showdown
How often you go to showdown when you’ve seen a flop

Won $ At Showdown
How often you win a positive amount when you see a showdown.

Limp Call
Where someone limps and then calls a raise
---------
Name
Players Name in full

i to izgleda ovako:
http://img101.imageshack.us/img101/4715/image2yt4.jpg

00

Re: Statsi

Super post. Bilo bi idealno da je prevedeno.

00

5

Re: Statsi

za SNG i turnire mi je dovoljno ovo
VPIP/PFR
STL/FBB/Hands

http://img413.imageshack.us/img413/2606/image1rdc.jpg

Jedino sam na svoje statse dodao na kraju "name" da mi u  bojama (zeleno,žuto,naranđasto i crveno) signalizira Haringtonove M Zone

Zadnji popravljao k0lja (22-12-2009 18:52:11)

00

Re: Statsi

VPIP
Dobrovoljno stavljanje novca u pot, SB(small blind) i BB(big blind) ne stavljaju dobrovoljno jedino ako dodaju još više love, recimo da SB i BB callaju ili rejzaju.

Preflop Raise
Kad netko rejza prije flopa, ako neko 3beta to se također računa kao rejz prije flopa ili ti ga PFR.

Agg Factor
Faktor agresivnosti se računa (Bet + Rejz)/Call, checkiranje ili foldanje nema efekta.

Hands
Količina odigranih ruku

Steal
Kad neko rejza iz CO(cutoff), buttona ili small blinda kada pot nije otvoren

BB Fold vs Steal
Kada igraču u BB prijeti rejz  iz CO,buttona ili SB a igrač folda

Three Bet-3BET

Ovo se odnosi samo preflop kada se nečiji rejz rerejza. Da se objasni razlika između preflop i postflopa za 3bet. BB se računa kao forsirani bet prije flopa, open rejz se računa kao rejz ili drugi bet , a 3bet je kada neko rerejza. Post flop prvi bet je jednostavno bet, drugi bet je rejz a rerejz  na to se neki put referira kao 3bet.

Fold to 3bet

Koliko često osoba folda na 3bet

Call Open
To je kad smo suočeni s rejzom a samo callamo.

Flop Continuation Bet
Bet na flopu nakon što smo rejzali prije flopa.

Fold to Flop Continuation Bet
Kako često protivnik folda na flopu kad je suočen s continuation betom

Went to Showdown
Koliko se  često ide do showdowna kad se vidi flop

Won $ at Showdown
Koliko često osvajate novce kada dođete do showdowna.

Limp Call
Kad netko limpa i tad zove rejz.

Name
Ime igrača

00

7

Re: Statsi

Može neki link na dobar tekst/video gdje se objašnjava (i po mogućnosti malo ulazi u detalje) na koji način interpretirati statse, te potom kategorizirati i exploitati igrača s istima?

00