Tema: 5. Tjedan - 05.09 - 12.09

http://www.shrani.si/f/k/ee/3NFiT4bA/screenshot204.png

NL200, 6 max online. Loose igrač rejza UTG do $7 i vi 3betate za value do $22. Jako tight button cold calla, orginalni rejzer folda. Flop dolazi Qc 6s 7h. Betate $35 i button rejza do $80. Koji je vaš potez?

00

Re: 5. Tjedan - 05.09 - 12.09

Fold
AKo je button jako tight - čisto je jasno da mora imati JJ+(eventualno AKs), zbog callanja 3beta preflop, a zbog raisa na flopu, otpada JJ i AKs, pa nam ostaju QQ,KK i AA od čega smo daleko iza...

Zadnji popravljao wildgh (06-09-2009 14:08:07)

assumption is the mother of all f ups

00

3

Re: 5. Tjedan - 05.09 - 12.09

da li taj tight button moze flatat AA,KK? Ako je scared money tight/mass tablea onda ce uvijek 4 betat a ako je pametan ce balansirat ovdje tako da treba o tome razmislit.
ako je odgovor ne onda naravno ne mozemo bacit hand jer nema 66,77 u rangeu tj bar ja mislim da po opisu ne bi trebao imat a za QQ imamo 2 blokera tako da imamo relativni nuts.

00

Re: 5. Tjedan - 05.09 - 12.09

S obzirom da je "jako tight" i da je call nakon 3-beta nelogičan potez (nameće se ili 4-bet ili fold) koji može biti i zamka AA-KK, i posljedica neodlučnosti s TT-QQ, AK,  ali i rizika 99-22 ,  bez boljeg poznavanja dotičnog igrača od jako tight odlučio bi se za FOLD.

Malo mi je teško procjeniti A,Q jer bi na FR koji uglavnom igram to bacio već preflop.:)

00

Re: 5. Tjedan - 05.09 - 12.09

ova pitanja su glupa i nemaju smisla jer ne pise kak hero igra ni kak villain igra

Zadnji popravljao paziteDace (06-09-2009 18:20:00)

00

6

Re: 5. Tjedan - 05.09 - 12.09

S cim moze flatat preflop? AK, QQ-AA. I to je to. Mozda JJ, ali AK i JJ ne rejza na flopu, tak da FOLD.

Prijavi se na PokerPro Coaching
00

7

Re: 5. Tjedan - 05.09 - 12.09

foldas i bacis se kroz prozor kad flipa AQ

I na kraju bude " HARAŠO"
00

Re: 5. Tjedan - 05.09 - 12.09

Fold

Pot bi lako mogao narasti previse za hand koji drzimo, a protivnik vjerojatno ima QQ KK ili AA.

00

Re: 5. Tjedan - 05.09 - 12.09

po mome mišljenju ovo se ne smije bacit, all-in na flopu, zato da ti predstaviš sebe kao monstera, mislim da je to dugoročno gledano najisplativije...

00

10

Re: 5. Tjedan - 05.09 - 12.09

equusDU napisao:

po mome mišljenju ovo se ne smije bacit, all-in na flopu, zato da ti predstaviš sebe kao monstera, mislim da je to dugoročno gledano najisplativije...

Logika ti je malo nejasna.
Što točno postižemo gurajući all-in ako znamo da smo 90% vremena beatani?
Ako ima QQ, što je rijetko zbog blockera, drawing dead smo.
Ako ima KK, imamo 5 outa.
Ako ima AA, imamo samo 2 outa.
Sretni smo ako imamo split.
Onako kako je igrač opisan, to nije nikad bluff. Što on može rejzati tu za value, a mi beatamo? Ništa.

Prijavi se na PokerPro Coaching
00

Re: 5. Tjedan - 05.09 - 12.09

gmiko napisao:
equusDU napisao:

po mome mišljenju ovo se ne smije bacit, all-in na flopu, zato da ti predstaviš sebe kao monstera, mislim da je to dugoročno gledano najisplativije...

Logika ti je malo nejasna.
Što točno postižemo gurajući all-in ako znamo da smo 90% vremena beatani?
Ako ima QQ, što je rijetko zbog blockera, drawing dead smo.
Ako ima KK, imamo 5 outa.
Ako ima AA, imamo samo 2 outa.
Sretni smo ako imamo split.
Onako kako je igrač opisan, to nije nikad bluff. Što on može rejzati tu za value, a mi beatamo? Ništa.

zašro misliš da on nebi mogao flatat sa JJ ili TT, ja bih možda to prije očekivao nego sa KK ili AA??
hoću reci da bih ga stavio prije na QQ- nego na KK ili AA...bez obzira koliko tight bio igrač...

00

12

Re: 5. Tjedan - 05.09 - 12.09

equusDU napisao:

zašro misliš da on nebi mogao flatat sa JJ ili TT, ja bih možda to prije očekivao nego sa KK ili AA??

gmiko napisao:

S cim moze flatat preflop? AK, QQ-AA. I to je to. Mozda JJ, ali AK i JJ ne rejza na flopu, tak da FOLD.

00

13

Re: 5. Tjedan - 05.09 - 12.09

Odgovor je: FOLD

Buttonov range je jako tight ovdje. Nešto poput AA-QQ. Poslije rejza i 3beta, tight-agresivni igrači često samo callaju s top 3 handa, jer 4betanje okreče njihov hand "face up". Kad rejza flop, vi ste jako loši i najbolje je foldati i spasiti preostale čipove. Zato foldajte i krenite na sljedeću ruku.

00