Tema: ak na 3-bet od agrro donka

Imao sam sa prijateljom (koji je negdje na istom stupnju poker razvoja kao i ja) raspravu na ovu temu...
Predmet rasprave je bio moj protivnik na nl 100, agrro donk sa statsima 80/50/9.0 koji voli callati preflop shove sa srednjim parovima + i AJo +   ... zatim, raditi 3-bet oop sa 22 ili 33, a onda sa tim flatati 4-bet.....
Spomenuti prijatelj tvrdi da sa ovakvim protivnicima AK na njegov 3-bet moras flatati i IP (sa cim bi se mogao djelomicno i sloziti), ali isto to raditi i oop... check-callati vecinu promasenih flopova i check foldati svaki turn....... (govorimo o stacku od 100bb).
Jednostavno, sa takvim ribama zelis igrati postflop a ne flipati sa AK...
Naime, kad sam vidio da lik flata 4-bet oop sa 22 i 33, dvaput sam ga 4-bet shovao sa AKo oop, gdje me je callao sa AQo i 77.
Pitam da li je takav play sa ovakvim igracem pogresan i kako treba igrati AK....

01

Re: ak na 3-bet od agrro donka

Ako se lik zgura s AJ i sl i malim parovima onda to nije flipanje preflop i želiš se zgurat sto prije. Flat s AK bi imao smisla tek kad bi on foldao AJ ili AQ preflop koje naravno ne želiš da folda.

MAMIĆU CIGANE ODLAZI IZ SVETINJE!!!
00

Re: ak na 3-bet od agrro donka

OOP je standard  4b / call s ovakvim likom
a  IP mozes  flatat ak se  neces  izgubit postflop jer  naravno nemres  mu uvijek foldat na cbet  sa AK

Zadnji popravljao puki86 (25-04-2011 10:20:13)

bio je  flip, il cu dobit  il cu izgubit -vis  da  je  50-50
00