Tema: razlika u ev winingsu

nakon 1600 sitngo 6,5 turbo odigranih turnira profit mi je 885 $....ROI mi je 8,4 a $EV adjusted ROI mi je 2,00 % a profit 209 $...pretpostavljam da to bas nije normalno..zanimaju me komentari na tu temu..moram priznat da ne stignem vjezbati u sitngowizu zbog posla i drugih obaveza pa pretpotavljam da je to problem u tolikoj razlici između EV-a i ROI....to me zanima jel koliko sam skuzio bitno je da crvena linija treba pratiti zelenu

00

2

Re: razlika u ev winingsu

koristis HEM ili PT3?
koliko znam HEM bas i ne racuna EV najbolje za bilo koji oblik SNGa

BUBBLE BOY
Stars: Adzivu
FTP: Zagavu
00

Re: razlika u ev winingsu

HEM

00

Re: razlika u ev winingsu

znam da ne moze bas biti sreca da mjesec dana linija dobitka ide prema gore, ali kad gledam grafove od drugih članova(npr. deca), crvena i zelena linija su blizu..

00

Re: razlika u ev winingsu

Crvena linija u HEMu je pouzdana, koliko je to moguće, za 6 i 9man SNGove, pogotovo ove sa bržim strukturama (turbo / superturbo) jer je u njima količina allin odluka veca. U osnovi se računa na način da kada ti i villain idete allin gleda tko je u trenutku kad ste oba gurnuli bolji, vodeći računa o ICMu, odnosno equityju igrača. Naravno, allin sreća je samo dio priče, no u SNGovima, pogotovo u brzim, je to dobar dio ukupne priče, tako da je linija manje više pouzdana.

Sve što se za tvoju situaciju moze reći je da si u 1600 SNGova u allin situacijama imao više sreće nego što nisi smile...Obzirom da je varijanca u ovoj igri ogromna, uopće je teško reci koliki uzorak (broj odigranih partija) ti treba da bi mogao nešto pouzdanije tvrditi...Na 2p2 ima ljudi sa 10k turnira i zastrašujućim grafovima (zelena u minusu, crvena u debelom plusu)..Sve što možeš napraviti je raditi na svojoj igri i neopterećivat se previše linijama...

Sam si rekao da ne radiš previše u SngWizu pa je očito to prvo na čemu bi trebao poradtiti, npr. ako koristiš HEM možeš lako tijekom igre "markirati" pojedine ruke za koje nisi siguran jesi li ih ispravno odigrao i kasnije ih učitati u SNGWiz za analizu. To je doslovno desetak minuta posla dnevno, a možeš jako puno naučiti, barem je kod mene bio takav slučaj.

Zadnji popravljao blixa123 (03-05-2011 10:59:13)

00

Re: razlika u ev winingsu

ma jebeš EV. igraj dobro ko do sad i to je to. na 6icama turbo ima masu flipanja, budi ponosan sta dobijas vecinu i gotovo. bolje nego da natkupljuju

imaj cvijetak u reveru, a u ruci bombonjeru...
00

Re: razlika u ev winingsu

Ja sam nedavno poceo igrati 6.5$ turbose samo je kod mene suprotna priča, EV roi mi je 7.5%, a pravi oko 2%, nakon 400 turnira.
Nemoj se bas potpuno pouzdati u EV crtu, jer njoj isto treba vremena da konvergira pravoj vrijednosti, samo konvergira malo brže od zelene crte, konkretno EV crta ne uzima u obzir koje karte si dobio, npr. kao igrač s pozitivnim roi-om ćeš puno stealati sa SB pozicije. Ako ti se dogodi 10 put za redom da te BB calla sa AA tu si imao velike nesrece sto se tice card selectiona, ali EV-crta to nece prepoznati.
I nemoj prelaziti na 16$ prije nego imas barem 1500$...

00

Re: razlika u ev winingsu

hvala na komentarima...igram na FT-u tako da ni ne mogu preći na 16$..mislim od ovog mjeseca preci na 12$ s tim da bi u pocetku smanjio broj stolova sa 16 na 9 pa cu vidit kako ide i pobat se naterat vjezat malo u wizu..odnosno označavat ruke i analizirati ih sve u nadi da ce crvena pratiti zelenu..znam da se ne bi trebao zaliti s obzirom da kad se sve uzme u obzir profit od 885 $ nije uopce lose ali ne mogu si pomoci...zivcira me ta glupava crvenka jer ne zelim da mi pokazuje da me sere..hocu na znanje

00

Re: razlika u ev winingsu

Ovako to kod mene izgleda, ove 6.5usd Turb. na Tiltu sam nedavno poceo igrati jer su mi nizi leveli uzimali previse ulozenog vremena u odnosu na prihodovani usd/h. Na ovom levelu je za sada oko 10usd/h sto mi je prihvatljivo, znam da je sample dosta mali al eto.

http://www.pokerpro.com.hr/forum/extensions/hcs_image_uploader/uploads/70000/3000/73298/thumb/p15vqvd9lf16t2qli13en1gt92om1.jpghttp://www.pokerpro.com.hr/forum/extensions/hcs_image_uploader/uploads/70000/3000/73298/thumb/p15vqvd9lfa81lo21u4ch5d106u2.jpghttp://www.pokerpro.com.hr/forum/extensions/hcs_image_uploader/uploads/70000/3000/73298/thumb/p15vqvd9lf10pva181s150v1ekn3.jpg

Btw. jel mi moze netko prostim rijecnikom smile u kratkim crtama objasniti tu crvenu liniju i sto utjece na nju i "show ev$s adjusted value" ? ty

Zadnji popravljao DadoRi (16-05-2011 01:27:52)

00