Tema: pomoć!

Imam Lenovo T61 , star je par godina al radi (do danas  sad ) . Resetirao sam ga i javilo mi je error :  HDD0 2100 Initialization Error & Bad Hard Drive . Malo sam guglao i skinuo neki file koji bi trebao instalirati novi HDD firmwire međutim kad sam to napravio nije mi se ništa promijenilo.

Je li netko imao sličnih problema i kako je riješio ?

00

Re: pomoć!

u biosima ti javi tu grešku?
uzmi hdd od nekog drugog laptopa pa probaj stavit na svoj jer mislim da je otišao hard

00

Re: pomoć!

pretpostavljam da je disk otisao, evo tu se nesto spominje ta greska i dole u komentarima je netko napisao da je kontaktirao lenovo suport pa je naso neko rjesenje - http://www.somelifeblog.com/2007/12/len … drive.html
ovaj firmaware si skinuo? - http://www-307.ibm.com/pc/support/site. … MIGR-63685
nadam se samo da nemas gore neke vazne podatke, jer je spasavenje istih dosta skupo. naravno mozes probati i sam, evo nekih linkova pa pogledaj - http://www.google.com/search?hl=hr& … aka+sa+hdd
friendu se nedavno desilo slicno nesto, pa smo sve zivo pokusavali, i na kraju uspjeli quick format diska sa xp-ovim instalacijskim diskom, i stavili gore nove winse i zacudo lap radi, a sad koliko dugo ce raditi big_smile

if you are a losing poker player, bankroll management is not going to help you win money.
00

Re: pomoć!

@CHIDAMBAR - puno hvala na savjetima , al to sam sve pokušao. stvarno neam pojma šta bi  roll

idem ga rastvorit pa ćemo vidit , gl to mee smile

Zadnji popravljao ivica5261 (13-06-2011 19:55:18)

00

Re: pomoć!

ivica5261 napisao:

@CHIDAMBAR - puno hvala na savjetima , al to sam sve pokušao. stvarno neam pojma šta bi  roll

idem ga rastvorit pa ćemo vidit , gl to mee smile

znaci pokusao si formatirati disk i ne ide?
jel ga uopce vidis tamo u postavkama biosa?
ne vidim smisao otvaranja lapa ako nemas zamjenski disk, al ako si vec naumio, iskopcaj iz struje i izvadi bateriju.

if you are a losing poker player, bankroll management is not going to help you win money.
00

Re: pomoć!

Nosio sam laptop na servis . Tamo smo ga otvorili i pokušali prebaciti disk na drugo računalo da spasimo podatke . Disk je mrtav totalno i trebam uzeti novi   . Hvala svima na pomoći

ps. ako imate viška disk za laptop javite se na pm . nije bitno koliko GB  smile

00

Re: pomoć!

ivica5261 napisao:

Nosio sam laptop na servis . Tamo smo ga otvorili i pokušali prebaciti disk na drugo računalo da spasimo podatke . Disk je mrtav totalno i trebam uzeti novi   . Hvala svima na pomoći

ps. ako imate viška disk za laptop javite se na pm . nije bitno koliko GB  smile

jel sata ili ide disk?

00

Re: pomoć!

sata  . laptop sam dobio prije pola godine . inače je bio od firme, star je 3 god . uopće nemogu ući u bios ,kreteni koji im održavaju računala su postavili lozinke za bios. To je jebeni ibm i nemogu nikako isključiti lozinke osim da rastavim cijelu matičnu.

Na cijelom disku od 100GB imam vrijednih stvari možda 300mb (među njima i HH i notes sa pokerstarsa) ... a jbg

Zadnji popravljao ivica5261 (14-06-2011 11:59:22)

00