Tema: 6MAX savjeti za početnike/BUTTON I CUT OFF igra

Prva stvar koju želim spomenuti je pozicija i button i da kao početnik savladate TAG style (tight aggresive).Jasno je ko dan zašto je button tako važno mjesto u NL. Biti zadnji na potezu vam jednostavno daje prednost nad svojim protivnicima. Zato, ako otvorite pockertracker ili holdem manager i imate dovoljno veliki uzorak ruku, vidjet ćete da su gumb i CO najprofitabilnije pozicije za odigrati.

Također bi htio napomenuti da se skoro nikad ne limpa ako prvi ulazite u pot, rađe napravite rejz. Bolje rejzati  nego limpati. Uzmite blindove i krenite na drugu ruku smile Limpati na 6 max je jednostavno grijeh:P. Znaci ne OPEN LIMP(limpanje ako prvi reagirate) nego OPEN RAISE(raise ako prvi reagirate).


Kada ste na buttonu ili CO, razmišljajte kao da ste vratar.Na vama je da odlučite dali će ljudi ući u pot jeftino ili će ih to ipak koštati.Uostalom zašto bi im dali da igraju neke ruke VAN POZICIJE JOŠ K TOME JEFTINO? Treba ih abjuzati s buttona i CO . Pravi TAG(tight agressive igraci) shvaćaju ovaj koncept i rade to do bola tongue.Ruke koje  će istinski TAG rejzati (naravno ako je foldano do njega) na button / CO je: 22 -> AA, što znači da svaki pocket pair, svaki AXs(u boji), svaki suited konektor, i dosta vrsta visokih karti, A10o i bolje . To uključuje KJo, QJo.Neki čak i bilo koji AXo(offsuit) ako je foldano do njih.

Razlozi zbog kojih to MORATE učiniti:

1) Ukrasti ćete blindove ako foldaju
2) Ako vas callaju igraju rejzani pot, a vi imate poziciju i sa time prednost!! CB(continuation bet) često bez ičega uzima pot:)
3) Floppanje seta / monstera u ne rejzanome flopu je u biti katastrofa pot.
4)Osim toga, ljudi će vas često blefati u rejzanom potu(nego u ne rejzanom) jer su već uložili novce i automatski se shipa više love vama smile.

Primjer:

UTG limpa, svi foldaju do vas na CO, vi u ruci držite 22. Što radite?

Odgovor: Rejz. Koliko ? 4-5x BB.(4 do 5 puta big blind)

Primjer 2:

UTG limpa, MP limpa, vi u ruci držite 22. Što radite?

Odgovor: REJZ!

Ako vas oni prate, često ćete ih dobiti samo s CB!!!  CB treba raditi 75-90% vremena. Oni će najvjerojatnije odustati od ruke koja nije bila pogođena na flopu. A zamislite da flopate set, oni su vaš rejz najvjerovatnije pratili s nekom premium rukom i ako su dobili bar mali dio flopa recimo villan ima AK dode flop 2KQ ili 2KA vi skoro garantirano uzimate cijeli njegov stack big_smile

C/P s 2+2 foruma
Prijevod:MRRRCINA:cool:

00

Re: 6MAX savjeti za početnike/BUTTON I CUT OFF igra

nije mi cilj nikoga vrijeđat ali ovaj tekst je loš do bola. iako vidim da je preveden s 2p2 foruma al svejedno. mislim kakvi su ovo primjeri, dobro savjeti standardni i zna ih mala beba u pokeru al dobro.'' A zamislite da flopate set, oni su vaš rejz najvjerovatnije pratili s nekom premium rukom i ako su dobili bar mali dio flopa recimo villan ima AK dode flop 2KQ ili 2KA vi skoro garantirano uzimate cijeli njegov stack'' ma super, kakav je ovo primjer. prvo taj villain ako je imalo normalan će 3-betat jako taj rejz sa butona i sa slabijim kartama od AiK pa se onda vi mislite šta čete s tim ''patkama''. inače ta ruka 22 je posebno super, protiv nijedne ruke nije favorit

When you got nothing, you got nothing to lose
00

Re: 6MAX savjeti za početnike/BUTTON I CUT OFF igra

kiklop napisao:

nije mi cilj nikoga vrijeđat ali ovaj tekst je loš do bola. iako vidim da je preveden s 2p2 foruma al svejedno. mislim kakvi su ovo primjeri, dobro savjeti standardni i zna ih mala beba u pokeru al dobro.'' A zamislite da flopate set, oni su vaš rejz najvjerovatnije pratili s nekom premium rukom i ako su dobili bar mali dio flopa recimo villan ima AK dode flop 2KQ ili 2KA vi skoro garantirano uzimate cijeli njegov stack'' ma super, kakav je ovo primjer. prvo taj villain ako je imalo normalan će 3-betat jako taj rejz sa butona i sa slabijim kartama od AiK pa se onda vi mislite šta čete s tim ''patkama''. inače ta ruka 22 je posebno super, protiv nijedne ruke nije favorit

Krivo. 22 je favorit protiv svih non-pair handova. To sto se radi o coinflipu sa minimalnim postotkom prednosti je nebitno, matematicki gledano je favorit.

Medjutim ako pricas o hand vs range, onda je tvoja tvrdnja tocna, 22 flipa sa apsolutno cijelim protivnikovim rangem (osim 23 recimo) ili je daleko behind.

I ono sto je napisano u textu stoji. Sa bilo kojim pocket pairom bolje je izolirati limpere kad imas position nego limpati behind.

Pravi šubara lovac voli lov, žene i novac.
Roba, moderator ti je sramota.
00

Re: 6MAX savjeti za početnike/BUTTON I CUT OFF igra

kiklop napisao:

nije mi cilj nikoga vrijeđat ali ovaj tekst je loš do bola. iako vidim da je preveden s 2p2 foruma al svejedno. mislim kakvi su ovo primjeri, dobro savjeti standardni i zna ih mala beba u pokeru al dobro.'' A zamislite da flopate set, oni su vaš rejz najvjerovatnije pratili s nekom premium rukom i ako su dobili bar mali dio flopa recimo villan ima AK dode flop 2KQ ili 2KA vi skoro garantirano uzimate cijeli njegov stack'' ma super, kakav je ovo primjer. prvo taj villain ako je imalo normalan će 3-betat jako taj rejz sa butona i sa slabijim kartama od AiK pa se onda vi mislite šta čete s tim ''patkama''. inače ta ruka 22 je posebno super, protiv nijedne ruke nije favorit

I piše"Ako vas oni prate" nije bitno dal je 22 ili 88 ako flopas set flopas set. Nisi skuzio poantu, ovo su savjeti za početnike znači uNL a ne low,mid ili high stejks. Naravno da ce te 3 betat s AA,KK,QQ makar puno njih samo calla jer su loši igrači , a skoro nitko ne radi 3bet s KQ,KJ,QJ itd... i sad mi smo slucajno rejzali s 22 i calla nas neko s QJ i dode na flop 2Q10 ili 2QJ- na to se mislilo, tek sturi primjer snage pocket para, ne treba nist uzimat zdravo za gotovo

Zadnji popravljao Mrrrcina (07-01-2010 11:34:38)

00

Re: 6MAX savjeti za početnike/BUTTON I CUT OFF igra

I ako obratite pažnju, UTG je limpao pa to smanjuje šasnu za neki monster hand.

00

Re: 6MAX savjeti za početnike/BUTTON I CUT OFF igra

kiklop napisao:

ako je imalo normalan će 3-betat jako taj rejz sa butona i sa slabijim kartama od AiK

Pogledaj malo handove po forumu koje su postali microstackeri pa ćeš vidjeti da često znaju callati samo s AK i da rade svašta s dobrim kartama.

00

Re: 6MAX savjeti za početnike/BUTTON I CUT OFF igra

ma ja se slažem da je ovo školski primjer kako treba odigrat u ovoj situaciji (iako i to ovisi o mnogo drugih stvari poput toga kakav je stol) i nije to bila poanta nego kako je primjer malo banalan a u pokeru se takvo što rijetko događa. i na taj način novi igrači mogu imat pogrešno shvaćanje igre. pogotovo ono  ala držite 22 na butonu rejzate, prati vas bb (koji u ruci drži qj) i dođe flop 2qj i onda zaključak sigurno ćete mu uzet cijeli stack..uua primjera...takvi primjeri su mi malo sorry glupavi a pogotovo što u toj situaciji i ne mora nužno bit točno da ćemo mu uzet stack jer villain ima 8 outa za full pa bi se moglo dogodit da on nama uzme stack. a to što ja mislin da u ovoj situaciji ponekad nije loše ni limpat (pogotovo ako imamo dojam da sb i bb neće rejzat) jer ćemo na taj način jeftinije proć to je druga stvar

@ boboman da pisao sam ili barem mislio  o rangu...jednostavno želim ukazati na to da bez obzira što svaki par u holdeemu ima posebnu težinu preflop ali poslije flopa je s njima teško igrati (naravno ukoliko ne pogodimo set)

When you got nothing, you got nothing to lose
00

Re: 6MAX savjeti za početnike/BUTTON I CUT OFF igra

+ piše SKORO što ne znači uvijek:P mislim često se događa da uzmeš nekom stack s setom a on ima top par ili 2 para. Naravno da se to ne događa stalno i neces svaki put uzeti stack, al evo predlozi jedan primjer ili ovo prepravi kak misliš da je dobro budem ja to promjenil.

00

Re: 6MAX savjeti za početnike/BUTTON I CUT OFF igra

Nije poanta samo u uzimanju stacka. Nego i pota kad tebi ne dodje set, a njemu ne dodje par.

00

10

Re: 6MAX savjeti za početnike/BUTTON I CUT OFF igra

roba59 napisao:

Nije poanta samo u uzimanju stacka. Nego i pota kad tebi ne dodje set, a njemu ne dodje par.

apsolutno pa to se događa u ono 60-70 posto slučajeva...ali opet kažem teško je igrati s malim parovima kad te flop ne pogodi...pogotovo protiv agresivnog igrača...a ponekad čak ni to ne mora biti...
pr. držimo 22
vilain drži A10
flop q, 7, j  teško ćete tu nastavit dalje igrat...a sad sam ja počeo davat banalne primjere smile

When you got nothing, you got nothing to lose
00

Re: 6MAX savjeti za početnike/BUTTON I CUT OFF igra

Jebiga nekad moras odustati odmah na flopu.Ne mozes c-betati svaki put.Nekad jednostavno check foldaj flop iako si bio pf-raiser.
Izgleda jako weak ali...

00