Tema: NL 25 Zanimljiva ruka sa cardrunnersa

http://i56.tinypic.com/311xrtc.png

Na CR forumu sam naišao na jednu zanimljivu ruku, pa bi želio potaknuti raspravu sa par svojih nedoumica:

1) trebet oko 15%? Odgovara li takvom profilu igrača ovakav range za 3bet? (ovo ispada da je oko 12%)

99+,A2s+,KTs+,QJs,T9s,98s,AJo+,KQo

Ako pogledamo takav range, vs njega sa TT imamo 55%, a pošto smo op dal je bolje callat 3bet ili 4bet shipat? Isplati li se uopce line 4bet/fold?

2) cr pro neki je napisao:
I would fold this preflop and save ourselves the trouble. If you think of the hands your opponent is likely to be 3-betting vs you: AJ-AK, KQ, KJ, 99-AA, our hand doesn't really play particularly well vs many of them. So I don't like calling, and 4-betting is likely to be a marginally profitable, or slightly losing play overall.

Nije li malo preniterski foldat vs tolikog visokog 3beta preflop?

I learned a ton from the book previously written by Barry Greenstein:
-When someone dies and has a heart attack, let him lay there and die, and divide the money evenly.
-Have your wife come with you for good sex, if she isn't in the mood, then find a prostitute.
-Stay up all night to keep the fish playing, if all else fails, find a teammate to play while you are off.
00

Re: NL 25 Zanimljiva ruka sa cardrunnersa

problem je sto neznamo nista o postflop statsima i jel imam kakav history protiv njega? jesmo ga 4bet bluffali kad? kolko nas je cesto 3beta s lp vs utg open ili je vecinom bio agresivan u blindovima protiv protiv naseg steala.
kolko cbeta, ce barrelat? ovako ja to fold pre and feel good and call me a nit big_smile

00

3

Re: NL 25 Zanimljiva ruka sa cardrunnersa

ShaneMacGowan napisao:

Nije li malo preniterski foldat vs tolikog visokog 3beta preflop?

Da, mene ful zanima odgovor, ne igram cash btw, ali da igram, brijem da nikad ne bi foldo preflop

Zadnji popravljao CW (14-08-2011 21:38:11)

00

Re: NL 25 Zanimljiva ruka sa cardrunnersa

plan dalje? sto na low boardu na cbet, sto na AKx boardu na cbet, sto na Axx boardu na cbet ili samo callamo da flopamo set?
al opet je ovo tesko rec bez statsa

00

5

Re: NL 25 Zanimljiva ruka sa cardrunnersa

"He's also run really well against me" ----> FOLD  big_smile

ShaneMacGowan napisao:

1) trebet oko 15%? Odgovara li takvom profilu igrača ovakav range za 3bet? (ovo ispada da je oko 12%)

99+,A2s+,KTs+,QJs,T9s,98s,AJo+,KQo

Ako pogledamo takav range, vs njega sa TT imamo 55%, a pošto smo op dal je bolje callat 3bet ili 4bet shipat? Isplati li se uopce line 4bet/fold?

Ako ima 3 bet 15 ne znaci da 3beta taj range, puno bi prije rekao da 3beta polariziran BTN obzirom na vpip/pfr 30/21.

4bet/fold mi se ne cini dobra opcija (osim ako nemamo konkretne readove za to), 4bet/call ili 4bet ship mi se puno vise sviđa.
IMO call bez poznavanja villanovih tendencija ne moze bit profitabilo a pogotovo ako villan npr 3beta range koji si ti gore naveo. Uz neko poznavanje villana i njegovog rangea call mi je sasvim ok.
Fold je ovako isto dobar, ne gubimo nikakav value ako neznamo cca villanov range i njegove tendencije post. Da smo CO vs BTN onda bi bio puno skloniji nekom playu i bez tih informacija, odnosno fold bi mi bila zadnja opcija.

btw ae daj link (moze i PM) tog handa ako se razvila dobra rasprava  wink

when you feel like quitting think about why you started..
00

Re: NL 25 Zanimljiva ruka sa cardrunnersa

http://www.cardrunners.com/cr_forums/sh … 120bb-deep

ne vjerujem da ce bit jos odgovora tamo

00

Re: NL 25 Zanimljiva ruka sa cardrunnersa

As played, call flop, fold na turnu. Nece betat turn bez asa, jer zna da kad ga ti callas flop mozes callat "samo na asa", jer flop je dry.
Problem nastane kad on chekira turn znajuci ovo sta san napisa, a kad ima asa. I onda river slijedi njegov bet zavalue, a mi call/fold? .


Mislim da je fold prf dosta weak vs tolikog 3beta, ali nije loš. 4bet fold takodjer nije pogresan, pogotovo ako namjeravamo callat A high dry flop jedan street. Ako nema nekog crazy historya on nece light sipat nikad, odnosno jedino sa cime si flip je AK. Tako da je ok 4bet foldat.

Ako san napisa sta glupo ispravite

Zadnji popravljao chillin (15-08-2011 01:05:01)

imaj cvijetak u reveru, a u ruci bombonjeru...
00

8

Re: NL 25 Zanimljiva ruka sa cardrunnersa

Po meni je 4bet/fold najgora moguća opcija,radije foldam na 3bet i idemo dalje...
Ako se odlučim za 4bet onda callam i shove...

Chuck Norris ima PFR>VPIP!
00

Re: NL 25 Zanimljiva ruka sa cardrunnersa

Andre_787 napisao:

problem je sto neznamo nista o postflop statsima i jel imam kakav history protiv njega? jesmo ga 4bet bluffali kad? kolko nas je cesto 3beta s lp vs utg open ili je vecinom bio agresivan u blindovima protiv protiv naseg steala.

+1
Može jednim klikom miša saznati s koje pozicije kolko 3beta. A i bez toga, na preko 400 ruku je mogao i morao procjeniti dal lik bezveze 3beta ili zna kad i kog mora 3betati...

Andre_787 napisao:

plan dalje? sto na low boardu na cbet, sto na AKx boardu na cbet, sto na Axx boardu na cbet ili samo callamo da flopamo set?
al opet je ovo tesko rec bez statsa

Low board je najbolji za naš hand jer će on najčešće imati overkarte. Ali problem je što low board dolazi jako rijetko.

Ja mislim da su najgore opcije ovim redosljedom: Call, 4bet/fold
A najbolje: 4bet/call, fold, 4bet/ship

00