Tema: supercow arrrrrrescate.. NL25

bb igra 23/20, agg9, 3bet 2%, vpip bb 9%, check raise 20% na 140hendova
njegov preflop call su imo najčešće PP i AQ, možda KQs, imam blokera za TT, ostalo neznam s čime bi ovo radio a da je ahead?

____________________                  

PokerStars, No-Limit Hold'em Ring
Small Blind: $0.10
Big Blind: $0.25

SB ($25)
BB ($25.35)
UTG ($12.39)
CO ($18.95)
BTN (Alejandro797) ($25)

Dealt to BTN (Alejandro797)
http://www.pokerpro.com.hr/forum/extensions/hand_history_converter/HandHistoryConverter/images/AS.png http://www.pokerpro.com.hr/forum/extensions/hand_history_converter/HandHistoryConverter/images/TD.png

Preflop: (Pot is: $0.35)

UTG folds, CO raises to $0.75, BTN (Alejandro797) raises to $2.25, SB folds, BB calls $2, CO folds

Flop: (Pot is $5.35, 2 players)

http://www.pokerpro.com.hr/forum/extensions/hand_history_converter/HandHistoryConverter/images/5D.png http://www.pokerpro.com.hr/forum/extensions/hand_history_converter/HandHistoryConverter/images/TH.png http://www.pokerpro.com.hr/forum/extensions/hand_history_converter/HandHistoryConverter/images/5H.png
BB checks, BTN (Alejandro797) bets $3, BB raises to $8.75

Turn: (Pot is $17.1, 2 players)


River: (Pot is $17.1, 2 players)


                                                                     
Total Pot: $17.1 | Rake: $17.1




Det. Frank Drebin: We're sorry to bother you at a time like this, Mrs. Twice. We would have come earlier, but your husband wasn't dead then.
00

Re: supercow arrrrrrescate.. NL25

koliki cutoff ima fold to 3bet?
ja nebi ovo 3betao preflop bez nekog reada da calla sa slabijim...

If the player is unlikely to pay you off,
he's a prime candidate to get bluffed!
00

3

Re: supercow arrrrrrescate.. NL25

Mozda JJ? KQhh bi mozda isto tako odigrao obzirom na AF i c/r flop...

Zadnji popravljao fudo9 (28-08-2011 19:27:22)

00

4

Re: supercow arrrrrrescate.. NL25

call/call

00

Re: supercow arrrrrrescate.. NL25

Lik je 23/20 i raisea sa co-a, tak da bi ga i ja 3beto, a pošto je na 140 ruku nemože znat ft3bet.

Neznam vjerojatno je ahead ili 50:50, ja bi ga scalao do kraja ili shipo turn. Možda bi išo razmišljat ak dođe h i ak zgura jer onda neznam kaj beatamo osim suludog blufa

jebiga ja sam neki dan na tiltu s underparom izblefo u 3betanom potu dva puta cijeli stack, al kad je lik slowplayo top set, al ovdije si ti cbeto i neznam baš ko će tu oop ić radit play, al nikad neznaš.

00

6

Re: supercow arrrrrrescate.. NL25

Njegov preflop call su najcesce TT-AA (rijeeetko manji PP), ponekad AK, rijetko AQs, jako rijetko KQs, skoro nikad nesto drugo. Ovdje si vecinom behind osim ako je ovo napravio s KhQh ili AhQh (sto je uopce upitno da li je callao PF). Ako si ahead to je 1 in a million i mora biti lud da blefa ovaj flop. Statovi btw apsolutno nista ne znace u ovom spotu.

Prijavi se na PokerPro Coaching
00

7

Re: supercow arrrrrrescate.. NL25

Oni koji ovo callaju, mislite da je callat 100bb dok beatamo samo 3 kombinacije FD (AhKh, AhQh, KhQh), od kojih su i sve 3 upitne da li su mu uopce u rangeu, profitabilno? Ili mislite da na ovom boardu izvodi suludi bluff? S kojim handom?

Prijavi se na PokerPro Coaching
00

Re: supercow arrrrrrescate.. NL25

Mislim da je nestandard raise da bi bio za blef.

Neznamo kako on tebe vidi, nisi stavio svoje statse kakvi su bili za stolom, tako da neznamo kakav je njegov flat range tu. 
Mozda JJ, rjeđe QQ....

imaj cvijetak u reveru, a u ruci bombonjeru...
00

Re: supercow arrrrrrescate.. NL25

cgreen napisao:

Lik je 23/20 i raisea sa co-a, tak da bi ga i ja 3beto, a pošto je na 140 ruku nemože znat ft3bet.

Neznam vjerojatno je ahead ili 50:50, ja bi ga scalao do kraja ili shipo turn. Možda bi išo razmišljat ak dođe h i ak zgura jer onda neznam kaj beatamo osim suludog blufa

jebiga ja sam neki dan na tiltu s underparom izblefo u 3betanom potu dva puta cijeli stack, al kad je lik slowplayo top set, al ovdije si ti cbeto i neznam baš ko će tu oop ić radit play, al nikad neznaš.

nije cutoff 23/20 nego big blind...
nema mi smisla 3betat ovaj hend bez nekog reada na protiviniku jer neznamo da će callat sa slabijim..

If the player is unlikely to pay you off,
he's a prime candidate to get bluffed!
00

Re: supercow arrrrrrescate.. NL25

RedDevil_7 napisao:

nije cutoff 23/20 nego big blind...
nema mi smisla 3betat ovaj hend bez nekog reada na protiviniku jer neznamo da će callat sa slabijim..

pa šta? nek folda

"Dikod uđe, dikod ne uđe" - Mate Baturina
00

11

Re: supercow arrrrrrescate.. NL25

RedDevil_7 napisao:

nije cutoff 23/20 nego big blind...
nema mi smisla 3betat ovaj hend bez nekog reada na protiviniku jer neznamo da će callat sa slabijim..

da sad sam skužil, al opet moje mišljenje da na microsima ima brdo loših igrača koji unatoč statsima nastavljaju oop s mnogo moguće dominiranih ruku, jednostavno nemogu bacat sjutane brodwaye.

kaj se tiće 3beta sa AT, pa kaj ti uvijek 3betaš da te calaju? prvenstveno napadaš njegov co wide(kod večine trash) range, imaš blokera, ako cala imaš ok hand za 3bet pot i kaje najbitnije poziciju....

00

Re: supercow arrrrrrescate.. NL25

cgreen napisao:

kaj se tiće 3beta sa AT, pa kaj ti uvijek 3betaš da te calaju? prvenstveno napadaš njegov co wide(kod večine trash) range, imaš blokera, ako cala imaš ok hand za 3bet pot i kaje najbitnije poziciju....

+1

"Dikod uđe, dikod ne uđe" - Mate Baturina
00

13

Re: supercow arrrrrrescate.. NL25

RedDevil_7 napisao:

nema mi smisla 3betat ovaj hend bez nekog reada na protiviniku jer neznamo da će callat sa slabijim..

Ma moze 3betat, bolje ATo nego nesto slabije (obv ne za value). Mora nekako i dobiti read na protivniku. Ne kazem da treba 3betat, ali nije nuzno lose ili besmisleno. Samo poanta je onda ne stack offat na T high boardu.

Prijavi se na PokerPro Coaching
00

Re: supercow arrrrrrescate.. NL25

gmiko napisao:

Ma moze 3betat, bolje ATo nego nesto slabije (obv ne za value). Mora nekako i dobiti read na protivniku. Ne kazem da treba 3betat, ali nije nuzno lose ili besmisleno. Samo poanta je onda ne stack offat na T high boardu.

+

If the player is unlikely to pay you off,
he's a prime candidate to get bluffed!
00

15

Re: supercow arrrrrrescate.. NL25

o ćemu vi pričate, kaj "nije nuzno loše ili besmisleno"???, ak je tak onda koji rac ja delam.

meni je danas to standard 3bet, jedino ka je igrač neki agro manijak/4bet happy onda ću calat, sve ostalo 3bet čak i 17/14 ljude ponekad.

da vidiš dok ti takva nitara flopa dva para sa T7s, onda ćeš zbunjeno gledat, pa čak i takvi s co otvaraju čuda....

da se vidit u statsima co open i slična sranja, al neću otvarat pop up za svaki hand, ja govorim opčenito, naravno ima iznimaka....

Zadnji popravljao cgreen (28-08-2011 20:59:19)

00

Re: supercow arrrrrrescate.. NL25

mozemo i fold preflop

imaj cvijetak u reveru, a u ruci bombonjeru...
00

17

Re: supercow arrrrrrescate.. NL25

cgreen napisao:

o ćemu vi pričate, kaj "nije nuzno loše ili besmisleno"???, ak je tak onda koji rac ja delam.

meni je danas to standard 3bet, jedino ka je igrač neki agro manijak/4bet happy onda ću calat, sve ostalo 3bet čak i 17/14 ljude ponekad.

Nije standard 3bet. Kako to moze bit standard 3bet?

when you feel like quitting think about why you started..
00

18

Re: supercow arrrrrrescate.. NL25

cgreen napisao:

o ćemu vi pričate, kaj "nije nuzno loše ili besmisleno"???, ak je tak onda koji rac ja delam.

meni je danas to standard 3bet, jedino ka je igrač neki agro manijak/4bet happy onda ću calat, sve ostalo 3bet čak i 17/14 ljude ponekad.

da vidiš dok ti takva nitara flopa dva para sa T7s, onda ćeš zbunjeno gledat, pa čak i takvi s co otvaraju čuda....

da se vidit u statsima co open i slična sranja, al neću otvarat pop up za svaki hand, ja govorim opčenito, naravno ima iznimaka....

Nisam bas siguran da sam shvatio sto si htio reci.

ATo je protiv random igraca na NL25 ovdje uglavnom 3bet za bluff ili fold. Igraci koji i stealaju puno rijetko to rade s CO, vecinom s BTN. Cesto ces na NL25 vidjeti 8-15% raise 1st na CO i 50%+ na BTN od regulara.

VPIP/PFR statovi nemaju nikakve veze s nasim playom ovdje. Bitni su njegov CO raise 1st, fold na 3bet COvBTN, specificni readovi sto radi s kojim rukama u ovom spotu te naravno history. To naravno utjece i na postflop play. Iako nebitno ovdje postflop jer je drugi villain u igri.

Ovaj komentar za T7s ne razumijem, ne 3betamo zato da villain nebi flopao dva para sa smecem. Ako je sa T7 u rejzanom potu protiv AT to je odlicna situacija za nas.

Primjecujem da se cesto postaju handovi u marginalnim situacijama, a nikad nema nikakvog reada na villainu. Zasto se dovodite u takve situacije ako ne znate kako reagirati? Fold ATo PF i gg.

Prijavi se na PokerPro Coaching
00

Re: supercow arrrrrrescate.. NL25

nije loš 3bet ali ako ti je to standard ne kužim kaj ti je cilj, ako je cilj da folda onda nam je svejedno dal imamo AT ili 72o...
po meni nijedan play nije ekstra loš ali ja bi callao u ovoj situaciji jer mi se čini ko najoptimalniji play,
ATo je prethin za 3bet i neću pretvarat hend u blef, preweak za fold...
sve slabije hendove koje folda na 3bet, s callom zadržuješ unutra i tjeraš ga da radi posflop greške na taj način...

If the player is unlikely to pay you off,
he's a prime candidate to get bluffed!
00

20

Re: supercow arrrrrrescate.. NL25

da cilj mi je da folda, ako cala imam pristojan hand, znam da vjerojatno nema premium i mogu cbetat dosta flopova

tebi je cilj preuzet inicijativu, a ne dok calaš i on cbeta foldat

ne calam s AT, kolko često pogodiš flop i koliko često takav  flop da na njemu dominiraš a da će vilan stack ofat?

koji su to flopovi di AT igra tak dobro u single raise potu. Npr AJx, kaj calaš jedan str i moliš se da lik chekira turn, ili TQx kroz cijeli hand neznaš di si, dali ima brodway draw, Qx ili nekaj treće.

brijem da ćeš na dosta flopova i sa handom ić pot kontrolat pa čak ako i vilan uspori, malo je handova di ćeš ić valubetat bez beda

također ako lik ima veliki cbet flop i mali turn možeš floatat i slično, ak ne pogodiš ali ak je lik koji beta 3 str jebiga onda...

neznam moguće griješim, ali ja i ovak igram microse tak da i ak griješim nije mi bed, šteta da neko od ovih jačih ništ nije reko

Zadnji popravljao cgreen (29-08-2011 02:30:40)

00

Re: supercow arrrrrrescate.. NL25

zamorano11 napisao:
RedDevil_7 napisao:

nije cutoff 23/20 nego big blind...
nema mi smisla 3betat ovaj hend bez nekog reada na protiviniku jer neznamo da će callat sa slabijim..

pa šta? nek folda

+1

next year at this time i will be milionar....a vrime je..

22

Re: supercow arrrrrrescate.. NL25

RedDevil_7 napisao:

nije loš 3bet ali ako ti je to standard ne kužim kaj ti je cilj, ako je cilj da folda onda nam je svejedno dal imamo AT ili 72o...
po meni nijedan play nije ekstra loš ali ja bi callao u ovoj situaciji jer mi se čini ko najoptimalniji play,
ATo je prethin za 3bet i neću pretvarat hend u blef, preweak za fold...
sve slabije hendove koje folda na 3bet, s callom zadržuješ unutra i tjeraš ga da radi posflop greške na taj način...

Ovo da je svejedno da li imamo 72o ili AT ti ne stoji. To vrijedi samo ako protivnik na 3bet reagira iskljucivo ili s 4betom ili s foldom. To na NL25 nikako nije slucaj i cesto cemo ako nam 3bet bluff ne uspije igrati postflop jer villaini vole callati 3betove OOP. Naravno da onda zelimo imati sto jacu ruku. Tako da u principu sve sto je blizu nasem calling rangeu, ali je opet preslabo za call je bolje 3betati za bluff nego trash handove. ATo ovdje definitivno spada u tu kategoriju.

Ako callas ovdje na BTN s AT onda CO mora openati dosta wide i blindovi ne smiju biti squeeze happy i po mogucnosti nitty jer ne zelis multiway pot s ATo. Ako to nije slucaj, AT je 3bet ili fold.

Prijavi se na PokerPro Coaching
00

23

Re: supercow arrrrrrescate.. NL25

cgreen napisao:

da cilj mi je da folda, ako cala imam pristojan hand, znam da vjerojatno nema premium i mogu cbetat dosta flopova

tebi je cilj preuzet inicijativu, a ne dok calaš i on cbeta foldat

ne calam s AT, kolko često pogodiš flop i koliko često takav  flop da na njemu dominiraš a da će vilan stack ofat?

koji su to flopovi di AT igra tak dobro u single raise potu. Npr AJx, kaj calaš jedan str i moliš se da lik chekira turn, ili TQx kroz cijeli hand neznaš di si, dali ima brodway draw, Qx ili nekaj treće.

brijem da ćeš na dosta flopova i sa handom ić pot kontrolat pa čak ako i vilan uspori, malo je handova di ćeš ić valubetat bez beda

također ako lik ima veliki cbet flop i mali turn možeš floatat i slično, ak ne pogodiš ali ak je lik koji beta 3 str jebiga onda...

neznam moguće griješim, ali ja i ovak igram microse tak da i ak griješim nije mi bed, šteta da neko od ovih jačih ništ nije reko

Ne grijesis, sve stoji iz ovog posta. Samo je malo pretjerano radit ovo kao standard play. Protiv odredjenih protivnika, sure, all day. Protiv unknowna isto ok. Ali nadji fold tu i tamo, a postoje i rijetki spotovi gdje mozes i callat.

Prijavi se na PokerPro Coaching
00

Re: supercow arrrrrrescate.. NL25

gmiko napisao:

Ovo da je svejedno da li imamo 72o ili AT ti ne stoji. To vrijedi samo ako protivnik na 3bet reagira iskljucivo ili s 4betom ili s foldom. To na NL25 nikako nije slucaj i cesto cemo ako nam 3bet bluff ne uspije igrati postflop jer villaini vole callati 3betove OOP. Naravno da onda zelimo imati sto jacu ruku. Tako da u principu sve sto je blizu nasem calling rangeu, ali je opet preslabo za call je bolje 3betati za bluff nego trash handove. ATo ovdje definitivno spada u tu kategoriju.

Ako callas ovdje na BTN s AT onda CO mora openati dosta wide i blindovi ne smiju biti squeeze happy i po mogucnosti nitty jer ne zelis multiway pot s ATo. Ako to nije slucaj, AT je 3bet ili fold.

cgreen napisao:

da cilj mi je da folda, ako cala imam pristojan hand, znam da vjerojatno nema premium i mogu cbetat dosta flopova

tebi je cilj preuzet inicijativu, a ne dok calaš i on cbeta foldat

ne calam s AT, kolko često pogodiš flop i koliko često takav  flop da na njemu dominiraš a da će vilan stack ofat?

koji su to flopovi di AT igra tak dobro u single raise potu. Npr AJx, kaj calaš jedan str i moliš se da lik chekira turn, ili TQx kroz cijeli hand neznaš di si, dali ima brodway draw, Qx ili nekaj treće.

brijem da ćeš na dosta flopova i sa handom ić pot kontrolat pa čak ako i vilan uspori, malo je handova di ćeš ić valubetat bez beda

također ako lik ima veliki cbet flop i mali turn možeš floatat i slično, ak ne pogodiš ali ak je lik koji beta 3 str jebiga onda...

+1
blindovi ovdje nisu squeeze happy, ali mislim da je bolje 3b i uzet dead money za koji dobivamo dobru cijenu nego callat, a ako calla imamo inicijativu i poziciju, COa imam na 60ak ruku, što je definitivno premalo ali CO opena 29% i ja ne vidim ovaj moj 3b ovdje kao grešku. postflop vs BB, ako uzmemo u obzir i AhQh ili KhQh protiv kojih smo flip (po stoveu), CK flop? nastavit samo ako hitamo đina?

Det. Frank Drebin: We're sorry to bother you at a time like this, Mrs. Twice. We would have come earlier, but your husband wasn't dead then.
00