Tema: Teoretsko pitanje o kradji blindova

pozdrav

Znaci situacija je ovakva: iza sebe imate 2 nita. Fold to steal 90+%, VPIP <15, 3B < 4%.
Svi foldaju do vas i na buttonu ste. Koliki je pravi bet sizinig ako kradem sa any2? 2.5 ili 3 puta bb?
U dosta literature se navodi 2.5x, ali to je dosta prozirno i vidim iz prakse da me nakon nekog vremena pocnu 3bettati light.
Koja su vasa iskustva s tim?

Zadnji popravljao Jermanzg (02-09-2011 11:26:57)

00

2

Re: Teoretsko pitanje o kradji blindova

Mislim da ako igraš na microlimitima to i nije previše važno jer neće oni obračat pažnju jesi ti njima raisao do 0.25$ il 0.30$. Želiš da foldaju pa više betaš dakle 3bb po meni. Ako igraš na višlim limitima ne bih znao.

00

Re: Teoretsko pitanje o kradji blindova

prije  sam otvarao2,5x pa sam probao samo minrejzat i vidim da se nis  nije  promjenilo tako da sam nastavio, kad je  fish u blindu openam vise jer je  njemu svejedno

bio je  flip, il cu dobit  il cu izgubit -vis  da  je  50-50
00

4

Re: Teoretsko pitanje o kradji blindova

nitovi odjednom pocnu light 3b?

00

Re: Teoretsko pitanje o kradji blindova

Ako te 3beta light shipaj svaki put any two

Pocetnici cesto overplejaju visoke parove preflop
14

Re: Teoretsko pitanje o kradji blindova

Ako gro otvaraš s BTN onda radije otvaraj 2,5bb jer će ti u range biti puno više smeća nego premium handova. Pa ćeš manje gubiti kad te 3betaju itd... Ali onda i premium handove otvaraj 2,5bb. Nije prozirno ako svaki puta s BTN-a otvaraš do 2,5bb. Onda je standard.

Nowdays, at financial crisis, I dont give people to much kredit for second and third barrel!
00

Re: Teoretsko pitanje o kradji blindova

koste napisao:

Mislim da ako igraš na microlimitima to i nije previše važno jer neće oni obračat pažnju jesi ti njima raisao do 0.25$ il 0.30$. Želiš da foldaju pa više betaš dakle 3bb po meni. Ako igraš na višlim limitima ne bih znao.

Pa ako želim da foldaju znači da ja imam smeće i onda ću radije 2,5bb. Ako želim da callaju ću htjeti više, 3,4bb. Ili...?

Nowdays, at financial crisis, I dont give people to much kredit for second and third barrel!
00

8

Re: Teoretsko pitanje o kradji blindova

sinisaT5 napisao:
koste napisao:

Mislim da ako igraš na microlimitima to i nije previše važno jer neće oni obračat pažnju jesi ti njima raisao do 0.25$ il 0.30$. Želiš da foldaju pa više betaš dakle 3bb po meni. Ako igraš na višlim limitima ne bih znao.

Pa ako želim da foldaju znači da ja imam smeće i onda ću radije 2,5bb. Ako želim da callaju ću htjeti više, 3,4bb. Ili...?

Imaš pravo. Ali opet ako betam 2,5 to je manje zastrašujuće a i onda moram uvijek tako betati(jer ako ću dobre karte uvijek jaće betati skužit će nakon nekog vremena) pa ako dobre karte sporije gradim pot.
Ja uvijek bubnem 3bb  bez previše razmišljanja oko toga  big_smile

00

9

Re: Teoretsko pitanje o kradji blindova

Na 2.5x vjerojatno foldaju priblizno isti postotak vremena tak da mozes dobiti koju decimalu na wr, ali nije neka bitna razlika. Ako igras malo stolova mozes eksperimentirat dosta sa sizingom i vidjet kako reagiraju i na 2x (ipak si naveo dream nitove za imat iza sebe), ali ako mass tejblas mislim da nema potrebe previse se zamarat s tim i upisivat razliciti open raise na svakom stolu.

Ako te 3betaju light pocnes callat wider ako su polarizirani, odnosno 4betat ako nisu i dobijes jos i tu malo profita. I slobodno neka to rade dok smanjis raise size, njima je veci risk naprema rewardu nego tebi.

I sto je tocno prozirno kod 2.5x kad otvaras sve handove s istim sizeom, a steal% ti vide na HUDu openao ti 2x ili 4x?

Prijavi se na PokerPro Coaching
00

10

Re: Teoretsko pitanje o kradji blindova

sinisaT5 napisao:

Pa ako želim da foldaju znači da ja imam smeće i onda ću radije 2,5bb. Ako želim da callaju ću htjeti više, 3,4bb. Ili...?

Ovo je jako losa taktika. Sizing ovisno o handu koji imas mozes mijenjati samo protiv fisheva.

Prijavi se na PokerPro Coaching
01

Re: Teoretsko pitanje o kradji blindova

Gledaj 3bet vs steal u tim situacijama vise nego sam 3bet. na full ring stolovima ima igraca koji imaju 3bet max 3% dok im 3bet vs steal zna bit i preko 10% di je na tebi da odlucis ces ga pocet light 4betat il ces tightat steal range protiv takvih likova.

ja rejzam 3bb s co i 2.5 s btn jer puno stealam i kad 3betaju imaju manji sizing i uzimaju manji pot kad foldam a kad je fish unutra unutra 3bb il vise.

00

Re: Teoretsko pitanje o kradji blindova

gmiko napisao:
sinisaT5 napisao:

Pa ako želim da foldaju znači da ja imam smeće i onda ću radije 2,5bb. Ako želim da callaju ću htjeti više, 3,4bb. Ili...?

Ovo je jako losa taktika. Sizing ovisno o handu koji imas mozes mijenjati samo protiv fisheva.

Nije to taktika. Izvučeno je iz konteksta mog prijašnjeg posta. A i ti si zvukao iz konteksta. Never mind...

Nowdays, at financial crisis, I dont give people to much kredit for second and third barrel!
00

13

Re: Teoretsko pitanje o kradji blindova

pot sa svih pozicija osim btn, po nekad ak me 3betaju više puta znam povečat/smanjit s premium handovima, zavisi od igrača i kaj mi je cilj

na btn mi je standard 3x,

manje ako ima ss na blindovima

također manje ako mi lik cala jako puno a ja imam neki marginalan hand al bi ga ipak odigral u poziciji jer brijem da mogu, isto ako jako puno 3beta a ja imam npr KJs, otvorit ću malo s namjerom cala

ako imam premium a na blindovima je ribetina onda po nekad pot i više, drugi za stolom znaju o čemu se radi ali ribe najčešće ne

s tim da ako imaš likove koji gledaju videe i sl znaju za mini btn open i oni će 3betat i do npr 5x, ja to isto radim, jer inače ima odove da cala sa svim praktički

00

Re: Teoretsko pitanje o kradji blindova

hvala svima na odgovorima
Igram prilicno loose na 4 stola (tipa 22/20 il tako nesto) i bitno mi je to stealanje blindova, dobar dio profita mi dolazi od toga.
gmikov post mi ima dosta smisla, od sada cu bettat 2.5x.. I stavit 3bet vs steal stat na HUD (hvala andre)

Zadnji popravljao Jermanzg (03-09-2011 11:06:54)

00

Re: Teoretsko pitanje o kradji blindova

Jebo sebe, otkad je 22/20 poprilicno loose?  lol

Pravi šubara lovac voli lov, žene i novac.
Roba, moderator ti je sramota.
00

Re: Teoretsko pitanje o kradji blindova

evo pogledo sam, imam 23/22 u zadnjih 10 sessiona
cuj, za mikro limite to je dosta loose

00

17

Re: Teoretsko pitanje o kradji blindova

Jermanzg napisao:

evo pogledo sam, imam 23/22 u zadnjih 10 sessiona
cuj, za mikro limite to je dosta loose

ja igram 30/28 big_smile... sta sam ja onda ako si ti loose???  lol

A svako gubi bar ponekad, ali nikad Boža zvani Pub

18

Re: Teoretsko pitanje o kradji blindova

kriss napisao:

ja igram 30/28 big_smile... sta sam ja onda ako si ti loose???  lol

fish!?  big_smile

when you feel like quitting think about why you started..
30

Re: Teoretsko pitanje o kradji blindova

Mislim da je sve do 25 vpip tight.

Uostalom ionako se statsi napucavaju na cutoffu i buttonu, tako da isti kurac dodje. Ja imam >80% steal sa buttona i vjerojatno zbog toga statse oko 35/30.

Al ja sam fish, nemoj mene slusat.

Pravi šubara lovac voli lov, žene i novac.
Roba, moderator ti je sramota.
00

20

Re: Teoretsko pitanje o kradji blindova

Bitno je i koji limit igras, recimo do NL25 duboko sumnjam da se moze imat dobar winrate LAG igrom..
A steal >80% really? meni to zvuci sick, odnosno ne vidim kako je moguce otvarat profitabilno pratkicki any 2 osim ako ti blindovi nisu nitare a opet nemoguce da svaki put kad igras imas nitare u blindovima. Koliki ti je winrate kad stealas na BTNu?

when you feel like quitting think about why you started..
00

21

Re: Teoretsko pitanje o kradji blindova

Tonac napisao:

A steal >80% really? meni to zvuci sick, odnosno ne vidim kako je moguce otvarat profitabilno pratkicki any 2 osim ako ti blindovi nisu nitare a opet nemoguce da svaki put kad igras imas nitare u blindovima.

stavio sam u lol temu ali i tu cu, ajd... yep, u plusu je zavrsio tip.
http://i.imgur.com/saGw3.jpg

00

Re: Teoretsko pitanje o kradji blindova

Tonac napisao:
kriss napisao:

ja igram 30/28 big_smile... sta sam ja onda ako si ti loose???  lol

fish!?  big_smile

   roll

Negdi sam u nekom videu vidio da kazu kako btn treba uvjek minrejzat, odnosno 2x. Jer je isti ucinak za steal ....

I vidim da si napisa da te pocmu light 3betat, pa logicno da trebas uvik imat isti raise sizing. Onda nebi trebali....

imaj cvijetak u reveru, a u ruci bombonjeru...
00

Re: Teoretsko pitanje o kradji blindova

4ladX napisao:
Tonac napisao:

A steal >80% really? meni to zvuci sick, odnosno ne vidim kako je moguce otvarat profitabilno pratkicki any 2 osim ako ti blindovi nisu nitare a opet nemoguce da svaki put kad igras imas nitare u blindovima.

stavio sam u lol temu ali i tu cu, ajd... yep, u plusu je zavrsio tip.
http://i.imgur.com/saGw3.jpg

std. cesto se na stolu nadje neki redikul koji igra "svaki hand" i uvik ima stack od par stotina bb. naravno, stack se istopi ako ostane dovoljno dugo, ali dosta puta sitoutaju prije toga sad

"Dikod uđe, dikod ne uđe" - Mate Baturina
00

24

Re: Teoretsko pitanje o kradji blindova

chillin napisao:

Negdi sam u nekom videu vidio da kazu kako btn treba uvjek minrejzat, odnosno 2x. Jer je isti ucinak za steal ....

I vidim da si napisa da te pocmu light 3betat, pa logicno da trebas uvik imat isti raise sizing. Onda nebi trebali....

Minrejz s buttona se preporuča iz još jednog razloga. A to je što možeš više callati 3betove jer su 3betovi puno manji.

00

Re: Teoretsko pitanje o kradji blindova

Ja 3betam jednaki size koda me je btn 3x raisao.

imaj cvijetak u reveru, a u ruci bombonjeru...
10