Tema: Linux

Trebo bi formatirat komp i razmišljam da stavim linux jer mi se ne da više zajebavat sa ovim windowsima, virusima, spyverima, malverima i slično. Igrice ne igram a jedino što mi treba da radi ko podmazano je Office, Photoshop, PT3, TableNinja, BSplayer pa me zanimaju općenito vaša mišljenja o linuxu i koji bi bilo najbolje da instaliram (Ubuntu, Fedora i sl...) Dali linux općenito troši manje radne memorije od windowsa 7 npr. ili je to tu negdje i dal je većina ovih najpopularnijih programa kompatibilno s linuxom?

...old people at weddings always poke me and say ''you're next'' so i started doing the same thing to them at funerals
00

Re: Linux

za office možeš koristit OpenOffice jer ti je isti kao i Microsoft office i čak možeš i spremat u formatu za Microsoft office.
Postoji neki program, wine se zove, tako nešto koji ti pokreće windows programe na linuxu, ne znam točno kako se zove i nisam nikad to probao tako da ne znam kako ide s tim....

a što se tiče radne memorije i toga, imao sam prije nešto kratko linuxe i mogu jedino reć da rade savršeno, kao digitron skoro big_smile čim stisneš nešto to odma izbacuje program i sve...

00

Re: Linux

ubuntu kolko znam je najbolji. probaj koristiti windowse samo za poker jer mislim da nema tableninja, hem i ostalo za linux, ja inace koristim mac a windowse samo za poker i neku igricu

Zadnji popravljao Andre_787 (04-11-2011 23:12:45)

00

4

Re: Linux

ja koristim ubuntu 11.04 + wine i(li) vm za windows aplikacije. vrlo zadovoljan.

00

Re: Linux

shacal napisao:

za office možeš koristit OpenOffice jer ti je isti kao i Microsoft office

da za neki osnovni rad. za bilo sta kompliciranije nije ni sjena ms officeu. btw sad se zove libre office, a ne open

"Dikod uđe, dikod ne uđe" - Mate Baturina
00