Tema: Hardware (?) pomoć

Nabavio sam HDD i instaliro windowse 7 na njih. Nakon par dana pojavio mi se onaj plavi ekran i to se ponovilo više puta pa sam dobio preporuku da reinstaliram windowse kaj sam i pokušo jučer napravit.

Kod instalacije mi stane na 2. koraku, nezz kak se zove, al stane na 88% i ne mrda po 15-20min. Fable je reko da to može bit svašta i da nemre točno reć. Pokušo sam onda sa windowsima XP i tu mi stane već na samom početku sa greškom "dmio.sys".

U čemu bi mogo bit problem?

Ty

00

Re: Hardware (?) pomoć

probaj spojiti na neki drugi sata konektor,  po mogućnosti ako ih imaš odvojene: npr. 4 na donjoj strani ploče, i 2 na gornjoj. Znači ako ti je bio ušetakn dolje, spoji ga gore i obratno

1. memorija (RAM)  -  skini (nabavi) hirens boot cd > pokreni ga
    a) ako ti je komp na intel platvormi pokreni memtest
    b) ako ti je komp na AMD platvormi pokreni Goldmemory

   ukoliko je problem u memoriji - sve će ti blinkati crveno, ako nije pisati će ti da je test normalno prošao

2. neipravan HDD - valjda još uvijek imaš garanciju. Dal je neipravan možeš (vjerovatno - ovisno o kvaru)provjeriti s nekim od programa na hirenu ili ga staviti u   neko    drugo računalo

3. riknuo ti čipset (matična ploča): sata konroler za HDD ili memorijski kontoler za RAM ili neki random kvar. To možeš provjeriti stavljanjem druge memorije ili HDD. Ili ga odnijeti u servis da ti naprave dijagnostiku

Bolje biti malo glup, nego malo pametan
00

Re: Hardware (?) pomoć

niveaformen napisao:

Fable je reko

roll

"Dikod uđe, dikod ne uđe" - Mate Baturina
20

Re: Hardware (?) pomoć

1. na intel je, probat ću sad

3. Vratio sam stari hard disk u laptop i radi sve normalno.

A nezz kolko ima konektora na laptopu, ja znam samo za 1 :S

00

Re: Hardware (?) pomoć

ako je laptop, onda ima uglavnom samo jedan konektor..., ugl nakon što ti zvrti memetest znat ćeš više - makar mi memtest trebao proći bez problema, znači ostaje ti samo neipravan novi hard...

Bolje biti malo glup, nego malo pametan
00

6

Re: Hardware (?) pomoć

ne mora bit, ja sam imo isti takav problem, ispalo je da je jedan od memorijskih stickova bio otišo (a mislim da su memorijski testovi prolazili), samo sam njega removeao i normalno mi je instaliro vindoze...

00

7

Re: Hardware (?) pomoć

tako nesto slicno se dogodilo na mom kompu na poslu ali je bio pod garancijom
pa sam nakon 2 tjedna uvjeravanja covjeka nagovorio da pocne dijelove mijenjati
i cim je promijenio hard i maticnu sve je radilo super...jbg

00

8

Re: Hardware (?) pomoć

niveaformen napisao:

Pokušo sam onda sa windowsima XP i tu mi stane već na samom početku sa greškom "dmio.sys".

jel to xp sp2? probaj sp3 instalirat.

win7 baci na usb ( http://www.pendrivelinux.com/universal- … -as-1-2-3/ ) pa ih bootaj s njega.

edit: ili instaliraj mint 12 pa sa wineom runnaj poker stuff. linux >> windows

Zadnji popravljao 4ladX (07-01-2012 19:55:35)

00

Re: Hardware (?) pomoć

Ako si uzeo SSD (piše HDD ali i SSD je u osnovi HDD) sa sandforce kontrolerom, postoji mogućnost nekompatibilnosti s intel chipsetima.
Ako je to u pitanju, zamijeni ga za SSD s marvelovim kontrolerom ili samsungov (830 serija) ili pitaj u servisu koji sandforce ti preporučuju, a da su sigurni da radi s chipsetom/pločom koju imaš.

00

Re: Hardware (?) pomoć

Odneso sam SSD na servis i tamo su mi rekli da je ispravan i vratili mi ga. Uspio sam instalirat windowse iz 2. pokušaja.

No, sad je problem da mi je laptop užasno spor. Igram 6 stolova i refresham HEM i na 20ak sekundi sve stane, čujem kak laptop puše ko lud i obv timeoutam na večini stolova.

Esco mi je preporučio da vidim sa "CrystalDiskMark" programom brzinu i piše 264mb/s, što bi trebalo bit to. U čemu je onda problem? Čak ni fable ne zna.

00

11

Re: Hardware (?) pomoć

niveaformen napisao:

Čak ni fable ne zna.

gg onda

20

Re: Hardware (?) pomoć

niveaformen napisao:

Odneso sam SSD na servis i tamo su mi rekli da je ispravan i vratili mi ga. Uspio sam instalirat windowse iz 2. pokušaja.

No, sad je problem da mi je laptop užasno spor. Igram 6 stolova i refresham HEM i na 20ak sekundi sve stane, čujem kak laptop puše ko lud i obv timeoutam na večini stolova.

Esco mi je preporučio da vidim sa "CrystalDiskMark" programom brzinu i piše 264mb/s, što bi trebalo bit to. U čemu je onda problem? Čak ni fable ne zna.

u biosu je problem 99%

00

13

Re: Hardware (?) pomoć

Probaj u task manageru provjerit procese i na koliko cpu usage se procesor vrti

00

Re: Hardware (?) pomoć

shacal napisao:

Probaj u task manageru provjerit procese i na koliko cpu usage se procesor vrti

Da, izgleda da je nešto u tome, CPU usage je 5x% i više, a upaljen mi samo explorer i hem.

00

Re: Hardware (?) pomoć

Evo ako ovo kaj može pomoć?
http://64.imagebam.com/download/pV_D0qAWAXcSlhDaUdPmvA/17274/172733038/Untitled.png

Od memory max mi 140k

00

Re: Hardware (?) pomoć

Regaj se na bugov forum pa pitaj. Moguce da je problem u biosu?

00

Re: Hardware (?) pomoć

Btw, posto pretpostavljam da si nedavno formatirao hard, jel mi mos rec di se saveaju notesi iz hema i di se saveaju one boje sta oznacavamo igrace na ongameu?

00

Re: Hardware (?) pomoć

Ovako na prvu ja bi rekao da je do matične, možeš probati flashati bios ako si radio to ikada. Najbolje da se regas na pcekspert i daš ovako sve detalje oni će ti znati pomoć vrlo brzo. Imaš li garanciju na sve komponente?

00

Re: Hardware (?) pomoć

Ja ne znam zasto se i dalje raspravlja o tome kada sam mu vec jucer napisao da je bios 99%. Iamo sam isti problem pa znam sta pricam.  tongue

Zadnji popravljao masterboy (02-02-2012 14:02:06)

00

20

Re: Hardware (?) pomoć

a šta napravit sa biosom?

00