Tema: Plus500

koristi li tko ovaj program za trgovanje?

http://www.plus500.com.hr/?gclid=CP__wYz8w60CFYFI3goduGnzCA

Ja sam osobno zainteresiran. i uplatio bih neke novce, pa ako ima netko tko ima iskustva s ovim, pa mi da neki koristan savjet i svoje misljenje ?  smile

00

Re: Plus500

Ja ga koristim, ali samo demo verziju za fiktivan novac. Ali da ti mogu dati neke savjete ne baš. Jedino što bih moga je da možeš puno izgubiti i najčešće budeš, jer iskreno treba biti u tome i znati svašta. Ne znam da li si studirao ili izučavao što u tom smjeru?
ovako ti je ko igra, možda dobiš možda izgubiš, ali vjerojatno će dugoročno biti downsloap. Možeš isprobati demo način, samo instaliraš i trebaš mail za login, 3 min posla.

Mu-mu mu mu mu mu mu!
00

Re: Plus500

Imam ti ja jedan bolji, mozes kopirat najbolje tradere (tj. acc ti sam kupuje i prodaje ko i oni samo staviš $ limite do kojih ideš).
pmni ako te zanima.

00

Re: Plus500

uguglaj forex, imaš dosta članaka iz naših novina o scamovima

ima i ok posrednika al ti jednostavno nemaš tolku lovu da bi preživio oscilacije

ukratko, veliki igrači pretaču lovu, citiram iz novina: "ljuljaju tržište", i tako ovi manji polako puše pare

moj savijet raspitaj se prvo malo, imaš negdje i tablicu svih posrednika kao kaj je taj plus500, piše ti koji isplačuju, koji znaju blockirat acc i sl.

ja sam probo davno, pa malo išo prostudirat i moj savijet ti je bjež od toga

00

Re: Plus500

Malo se dobro raspitaj. Mislim da su jako neozbiljni. Znam da je bilo da ako nemas na acc barem 150$ da ne mozes traziti cashout i sl.
Ovisi sta ti tocno hoces, koji su ti ciljevi i sl.
Ako ti je cilj samo pokusat onda ti preporucam da otvoris negdje nano account to ti je jos manji od micro pa vidi a ako budes htio ozbiljno onda Oanda je ok kao retail broker mislim da imaju i opciju da si direktno na trzistu kao ECN broker ali nisam dugo tamo nis radio.

Uglavnom pocni ti sa nano acc. pa vidi kako ti ide.

00

Re: Plus500

Rear_Admiral napisao:

Ne znam da li si studirao ili izučavao što u tom smjeru?

citam dosta u zadnje vrijeme, evo sve koje zanima
http://www.babypips.com/school/

cropoker500 napisao:

Imam ti ja jedan bolji, mozes kopirat najbolje tradere (tj. acc ti sam kupuje i prodaje ko i oni samo staviš $ limite do kojih ideš).
pmni ako te zanima.

e malo cu prvo viditi kako sve to funkcionira u demo modu na plus500, a ako ako budem uplaciovao novce dobis PM  wink

Zadnji popravljao BuffaloBill44 (10-01-2012 12:43:18)

00

Re: Plus500

Na plus500 ti kao daju 100kn besplatno. Ali ja nisam probao jer nema smisla to raditi kad nista ne znas. Ja sad trgujem 4 mjeseca, to vezano za faks i mogu ti reci da mi sve to izgleda dosta tesko za zaradit nesto. Vjerojatno bi morao visjeti gore stalno, jer inace propustas prilike, a naravno moras imat i dosta love gore jer ces ako si dobar dosta sporo napredovati gore, uz to sto ces imati periode da gubis dosta, ko poker.
Ja ti preporucam da pogledas, da obavis 20ak transakcija i da vidis kolko je zahtjevno. Vjerojatno ce te minuti volja.
@cgreen, bas me zanima tko na forexu moze samostalno utjecati na cijene.

Mu-mu mu mu mu mu mu!
00

Re: Plus500

Rear_Admiral napisao:

@cgreen, bas me zanima tko na forexu moze samostalno utjecati na cijene.

vadiš riječi iz konteksta, dole ti je jedan od tekstova, ima toga brdo, od naprednih tutoriala, stručnih članaka itd. uglavnom nemamo BR za to a da i imamo nemamo znanje, tako da ko voli nek izvoli i sretno.....


http://nauka.adsoglasi.com/ekonomija/forexprijevara.php

Nauka i život

   Ekonomija i biznis

Forex prijevara - scam - teorija urote na tzv. slobodnom tržištu


    Forex Market (Foreign Exchange) je najveće financijsko tržište na svijetu u kojem se kupuju i prodaju strane valute. Do 1990. godine tržište je bilo dostupno samo centralnim i komercijalnim bankama i velikim financijskim institucijama. Danas, Forex Market ima dnevni promet od 2 triliona dolara. Ovo jasno govori o veličini i likvidnosti ovog tržišta.
Razvojem Interneta Forex Market otvoren je za sve: poduzeća, investicione menadžere i za vas, samostalne učesnike. Na forexu se više od 85% trgovine obavlja sa sedam glavnih valuta nazvanih 'majors', a to su američki dolar, euro, japanski jen, britanska funta, švicarski franak, kanadski i australski dolar.
Danas na vrlo jednostavan način možete otvoriti svoj račun kod bilo kojeg inozemnog brokera, skinuti njihov softver i početi trgovati, kupovati i prodavati devize pri tome zarađujući na tečajnim razlikama između kupljene i prodajne vrijednosti. Ovo je u mnogome slično trgovanju dionicama, obveznicama itd. te omogućava "onom koji zna kako" da se preko noći obogati.

   Ovako počinje gotovo 80% svih priča koje ćete naći na internetu te svakom doista izgleda primamljivo da u udobnosti svoga doma za računalom ostvaruje milionske zarade. Nažalost ovi snovi brzo se mogu pretvoriti u košmar ili surovu realnost, a za one koji neupućeni ulete u ovu igru mogu izaći samo poderanih gaća. Dakle od neke velike zarade nema niti govora. Statistički podaci pokazuju da samo 5% ljudi, brokera je na forex tržištu uspješno.

Zašto je to tako?
Razlog je taj što forex nije ništa drugo nego čista manipulacija i legalizirana pljačka.
To je samo jedan sofisticirani oblik šibicarenja preko interneta i ništa drugo.
   Sistem na koji se vrši manipulacija je u svojoj suštini vrlo jednostavan i nažalost legalan. Naime svaki puta kada kupite ili prodate neki valutni par npr. EUR/USD transakcija ide preko servera vašeg brokera tako da oni u svakom ternutku imaju evidenciju kada ste i koliko trgovali. Ukoliko ste "uletili" kao mali igrač ubrzo ćete osjetiti kako velika riba jede malu. Naime budući da je vaš broker povezan sa moćnim financijskim ustanovama omogućeno mu je raspolaganje velikim količinama novca. To raspolaganje ide na način da pretaču velike količine novca sa jednog svog računa na drugi račun koji je također u njihovom vlasništvu. Na taj način umjetno podižu i spuštaju cijenu kako njima odgovara, a naravno na vašu štetu jer vi gubite novac. Pretakanjem novca sa jednog svog računa na drugi njima ostaje sav novac naravno uvećan za ono što ste vi izgubili.
   Ovo je samo jedan način varanja, a popularno se još zove "stop loss hunting". Ovo detaljnije nećemo objašnjavati jer možete naći na drugim web stranicama kao i druge metode.
   Oni koji su posvetili sate, dane i mjesece učeči forex market, koji su izgubili velike količine novca sigurno okrivljavaju za neuspjeh svoje neznanje ili kažu da jednostavno nemaju sreće. No stvar je u tome da se radi o legalnoj prijevari.
   Šansu za zaradom imaju samo veliki igrači koji su u mogućnosti uložiti izuzetno velike količine novca te na taj način "ljuljati tržište" u svoju korist. Svi ostali neminovno su osuđeni na gubitak novca ili na totalni bankrot.
   Slične stvari se dešavaju ne samo na forex tržištu nego i na ostalim tržištima roba i kapitala. Npr. tržište nafte i energenata je uveliko izmanipulirano.
Ma kako se kapitalizam busao u svoje slobode i tzv. slobodno tržište postoje mnoge strategije i metode za manipuliranjem odnosno umjetnim podizanjem ili spuštanjem cijena onako kako to velikim igračima odgovara. Slobodno tržište koje će biti definirano samo omjerom realne ponude i potražnje ipak postoji ali u izuzetno malim postocima.

   I na kraju što još reći. Možda najbolje da odluku o forexu donesete sami.
Ipak naš savjet glasi: Cijenite svoj novac, klonite se forexa ili kako naš narod kaže: "Nema hljeba bez motike".

01

Re: Plus500

Rear_Admiral napisao:

@cgreen, bas me zanima tko na forexu moze samostalno utjecati na cijene.

Znam da nisam cgreen ali odgovorit cu ti ja na pitanje.

Od 2005 sam u tome. Mislim da si ti njega krivo shvatio kada je rekao veliki igraci mislio je na vise njih.

Forex je dosta tesko pomaknuti u smjeru gdje netko hoce za razliku od stocks gdje je to maciji kasalj.
Sta se forexa tice dovoljno je da u trenutku slabog volumena se skupe dva tri velika hedge funda i mogu gurati cijenu gdje pozele.
Najcesce to rade mutual fondovi jer imas par mutual koji su vlasnici najvecih hedge fondova.

wink

00

Re: Plus500

btw. taman dok sam ja pisao prijasnji post cgreen je postao svoj...  lol

Zadnji popravljao masterboy (10-01-2012 17:46:43)

00