Tema: nl5 ak vs nity igraca

http://www.boomplayer.com/en/poker-hand … 993EC0E8D0
Evo ovako dosta sam se bio raspricao s frendom oko ovoga pa me zanima vase misljenje. Lik sto mr na pocetku je fishy, a i ova dvojica sto su callali, lik sto je squzeao sa btn-a je nitty. Razumijem da sam trebao malo veci 4 bet prf, ali znam da ova 3 igraca tesko mogu to callati, a nit ce svkakako foldati ako je slab tu (recimo neke srednje pp) bez obzira na sizing, tako da sam odlucio na manji 4 bet. E sad najvise me zanima flop odluka. Ja sam se odlucio na c/r zbog toga sto u tom slucaju dajemo mu priliku da izvucemo od njega jedan bet od ruke tipa ak i aq, koje bi vjerovatno foldao da smo betali prvi. Druga stvar je da mi tu sa c/r izgledamo prejako (sigurno je mislio da imamo kk ili aa) i tako ga tjeramo sa ak protiv kojeg imamo 63%, a protiv jj i qq 55%. Mislim da se razumijemo, njegov fold je tu prelos jer kad je vec toliko betao ima oddse 1:2 za call..
E sad, dali ima smisla ovakav play i ovakvo razmsiljanje, dali mi zelimo njega tu u allinu sa rangeom aq-ak i jj-qq protiv kojih u prosjeku imamo mozda malo manje od 60% ili mozemo biti zadovoljni sto smo osvojili 2/3 njegova stacka bez showdowna...

00

Re: nl5 ak vs nity igraca

UVIJEK možeš biti zadovoljan što si uzeo 2/3 nečijeg stacka bez showdowna:D.

Postflop bi i ja tako odigrao, što ne znači nužno da je to i dobro smile, FD+dva overa su mi easy shove na flopu protiv bilo koga. Što bi napravio na blank turn da je checkirao behind?

00

Re: nl5 ak vs nity igraca

Ma da je chekirao nebi imao problem zgurati se na bilo koji turn

00

Re: nl5 ak vs nity igraca

Daj BTNa više opiši, jer je dosta specifična situacija. Sad ispada da je super play jer si izvukao puno i to bez showdowna, ali isto tako je mogao ch backat.

Mu-mu mu mu mu mu mu!
00

Re: nl5 ak vs nity igraca

A gle neam neki poseban read na njemu, lik igra recimo 16/12, agrr fac. 2, sada mislim da je na ovom limitu kad si agresor a chekiras flop da je to dosta weak i pretpostavljao sam da nece odoljeti probati uzeti taj pot

00

6

Re: nl5 ak vs nity igraca

Ako mislis da ce villan betat flop onda si dobro odigrao. Na flopu se zelimo zgurat ugl odnosno nemamo nista protiv, "problem" kod ovog playa je ako villan nije sklon betat flop, bilo to sa handom ili za blef. A na ovim limitima igraci znaju bit pasivniji o ovim spotovima pogotovo ovi tight jer ocekuju da imas hand kad 4b pf. Standat play bi po meni bio cbet ali uz read je bolje c/shoveat kako si i napravio

when you feel like quitting think about why you started..
00

Re: nl5 ak vs nity igraca

Rear_Admiral napisao:

Daj BTNa više opiši, jer je dosta specifična situacija. Sad ispada da je super play jer si izvukao puno i to bez showdowna, ali isto tako je mogao ch backat.

koje handove u 4betanom ovdje check backa?

Limit poker is a science, but no-limit is an art.  In limit you are shooting at a target.  In no-limit, the target comes alive and shoots back at you.
00

Re: nl5 ak vs nity igraca

Pa ne igram tak nisko i slažem se da, ako vidite da više betaju kad im se čekira onda je puno bolji play ch/ship jer handovi koje calla kad C/shipamo će callati i da betamo. Ali će nekad i foldati kad shipamo, a budući da nema baš u rangeu low PP neće se natjerati na call kad već beta, a s AJ i AQ smo super zadovoljni ako beta i calla.
Ne znam ako išta ch backa, ali može i JJ, QQ, AA, AJ, AQ, AK. Nije baš tak veliki problem ako ch backa, ali u slučaju da ne beta je bolje da mi betamo.

Mu-mu mu mu mu mu mu!
00

Re: nl5 ak vs nity igraca

Izgleda ko da je cbet standard, ali betom ne postižemo ništa. Jače nam ne folda, slabije nas ne calla.

00

Re: nl5 ak vs nity igraca

E pa da, jer bit je da sam ja htio izvuci bet od ruke tipa aq i ak protiv kojih imamo dosta dobre oddse, a svakako ovo nebacam nikako na bilo kakav njegov play

00