Tema: Trebam savjet!

Pozdrav, forum čitam već ima 3 godine ako se ne varam, ali neam niš pametno za dodat pa ne pišem često tongue...

Trebam jedan savjet, nadam se da nisam profulao podforum.

Prvi put u životu odkad igram poker (a to je oko 4 god., većinom ljeti ili oko zime zbog financija, vremena itd) odlučio sam krenuti kak se spada (koliko mi to trenutna situacija dozvoljava) i krenuo od 30$ igrati nl2 bez ikakvih skokova na više limite, pokušaja jačanja psihe i tih osnovnih pogrešaka da bi kroz par dana došao blizu 25BI nl5 rollu pa sam odlučio probat i uspjelo je te se roll popeo na 160$ (igram nl5 6max, 4-6 stolova) i dobio sam silver status na FT.

Problem i situacija oko koje trebam savjet:

Ističe mi HEM2 trial (a pokertracker sam davno iskoristio) i sad nisam pametan dal da uzimam small stake verziju (dodatnih financijskih mogućnosti neam) od rolla ili da igram manje stolova tipa 2-3 bez HEM-a dok ne dignem roll još.

Generalni cilj mi je doć kad tad na nl10, uzet coaching neki i opskrbit se sa svim potrebnim, ali do tada ima vremena.

Problem mi je jer sam ovo ljeto uzeo baš dosta vremena da bi proučio i sastavio hud kako mi najviše odgovara i dosta hem koristim za analize ruku, pogrešaka itd...

Eo pa ako ko od Vas ima kakvu ideju kaj napravit bio bih zahvalan.

P.s. znam da ovo nije mjesto općenito, ali ako neko ima neku krekiranu verziju ili loader dok se ne dignem barem do neke cifre koja mi ne bi ugrozila nl5 roll ako kupim hem2 taj bio bih zahvalan.

Eo toliko, sry na filozofiranju wink i hvala unaprijed!

2

Re: Trebam savjet!

Ako ne uspijes drugacije probaj naci nekog da uzmete po pola sa nekim HEM jer dobijes key za 2 kompa. Ili imas na sluzbenim stranicam HEM-a mogucnost da preko njih napravis acc na nekom siteu i depositas pa dobijes HEM ubiti nakon nesto sitno VPP-a sto moras skupiti.

when you feel like quitting think about why you started..
00

Re: Trebam savjet!

Hvala ti, za ovo s depositom znam, al više me zanima dilema... mislim za sad ako dodjem do oko 200$ u slijedeća tri dana da ću kupit... ak ne smanjit cu broj stolova xd

Re: Trebam savjet!

Netreba ti HUD do NL50 sigurno, a da se naravno i iznad bez huda. Također coaching ti netreba do NL50 jer ima dovoljno materijala na netu i prostora za učenje. Problem je što mikro igrači 95% vremena provedu igrajući, a 5% učeći dok bi omjer trebao biti bar najviše 3:1 po meni. Tek kad uz redovito gledanje videa, postanje ruka itd. nema napretka, tada je vrijeme za coaching. Ljudi misle da bu u 1-2h coachinga naučili igrat poker... neide to tako.

btw. ne prozivam tebe, već znam da ima puno ljudi kao i ti pa sam zato to napisao.

Zadnji popravljao AlphaScorpii (29-07-2014 22:50:20)

00

Re: Trebam savjet!

+1 za sve, ne slažem se za HUD, može se bez njega, al svakako bi ti ga  preporučio, puno će ti olakšati igru  i na ližim limitima kad ga imaš, a ako si se naviknuo na njega, otežat ako ga nemaš. A isplatiš investiciju u njega već nakon par sessiona.

00

Re: Trebam savjet!

Javi mi se na skype, pa ćemo nešto smisliti...

00

Re: Trebam savjet!

Svi nauče igrat s hudom na NL2 i onda naravno da nitko ne kuži rangeve na višim limitima kada postane bitno.

00

Re: Trebam savjet!

@alpha - hvala, tvoje mišljenje je uvijek dobrodošlo. Razlika je možda samo u tome da kako ja nisam ponekad imao para za deposit ili vremena za igru, prošle 2 godine puno sam čitao - i to ne obično čitao (kao jo nesboa haha) nego vadio bilješke, ispisao 7 bilježnica itd. Naravno da je većina knjiga outdated i puno ljudi preporučuje video materijale, ali to sam si rekao da ću početi kad prvi put zaigram normalan poker, a ne kao 90% igrača koji kad im nejde igraju veće limite, glupiraju se itd.

Kod literature možda sam se i zeznuo pa sam čitao neke stvari koje su za više limite nego kaj ću ja ubrzo igrat primjerice:
Easy game vol 1 i vol 2 od baluge
let there be range
small stakes od millera i grupe autora

i naravno one osnovne koje se čitaju danas više 4fun nego kao preozbiljna metagame literatura:
ace on the river
super system 1 - 2

I zadnje što se tiče nečeg poučnog za manje limite je verneer cijeli thread i ona 3 ebooka.

Naravno nisam sve vadio bilješke, ali iz verneera, nguyena jesam. Ima tu još posla puno i ne smatram se wanna be 1 dan naučen poker pro. Fish jesam, ali bar se trudim kad imam vremena smile.

E sad što se tiče hud-a, igrao sam dugo bez njega na titan pokeru isto 6 stolova, ali moraš priznat da stvarno olakšava neke stvari, a kako ja ne znam vremenski kad ću opet deposit ako bustam roll, mislim da je svaki edge dobrodošao xD.

Za coacha sam mislio samo zato jer (ne znam kako će mi ić nl10 ako do njega dođem) sigurno ću imat nekoliko pitanja ili situacija ili stvari koje mi nisu jasne zašto i kako. Nisam ono kak se veli od jučer, razumijem ja stvarno koliko posla čovjek treba uložit u bilo koji posao pa tako i u poker i ne mislim igrat samo kako coach kaže, treba to razvijat i sam promišljat.

Eo sorry na podužem odgovoru, ali ono znam i sam kakvi se ljudi često javljaju s nekim pitanjima i tvrde da sve znaju i da su najpametniji, a nemaju pojma. Ja možda igru još nisam savladao, ali sam 100% uvjeren da tehniku kako da se barem malo poboljšam razumijem.

Ty, još jednom.

@ roba - budem hvala wink

Zadnji popravljao chillyfingaz (30-07-2014 12:48:23)

Re: Trebam savjet!

Stvari koje te muče, gdje imaš dosta pitanja i ne snalaziš se stavi na forum. Sigurno će netko pomoć
Sretno!

10

Re: Trebam savjet!

yep, ako nastavim i ne bustam, morat ću se aktivirat više na forumu wink... ty

11

Re: Trebam savjet!

naznam di bi postavio, ovo mi se cini ko najprikaldnija tema.

di mogu u zg kupit zatone za poker? da nisu preskupi, a trebaju mi do sutra

00

12

Re: Trebam savjet!

na njuškalu pogledaj, nove do sutra neznam..

00

Re: Trebam savjet!

laxzg napisao:

naznam di bi postavio, ovo mi se cini ko najprikaldnija tema.

di mogu u zg kupit zatone za poker? da nisu preskupi, a trebaju mi do sutra

Prodajem ja zetone. 500kom,u koferu su,ima 2 spila, stanje ko novo za 280kn.

00