Tema: Lov na sne 2015.

Pozdrav svima,

S obzirom da od početka godine radim posao koji mi dnevno oduzima cca 2 sata vremena, donio sam odluku da ću nakon ljeta ostatak slobodnog vremena u potpunosti posvetiti pokeru koji sam do sada godinama pratio i igrao rekreativno, koliko su mi faks i posao dozvoljavali.

Pošto se pokerom planiram baviti full time, bilo mi je logično prijaviti se Robi za coaching, koji sam i dobio. Kako bi se dodatno motivirao zacrtao sam si poprilično ambiciozne ciljeve čije ću ostvarenje dijeliti s vama putem ovog projekta.

Igrat ću 6max zoom na starsima, a generalni plan izgleda ovako:

https://imageshack.com/i/iqzo4sf1j

S projektom krećem danas, tako da pozdrav svima do sljedećeg ponedjeljka...

100

Re: Lov na sne 2015.

kaj nije da se SNE ukida uskoro ?

bio je  flip, il cu dobit  il cu izgubit -vis  da  je  50-50
00

3

Re: Lov na sne 2015.

U 2015. sigurno ne. Ovo je jedina službena promjena:
http://forumserver.twoplustwo.com/28/in … s-1481864/

00

Re: Lov na sne 2015.

Sretno u projektu! Bilo bi fora da napises nesto o svojoj poker karijeri do sada, koje si limite igrao, kakve si rezultate imao, itd.

20

Re: Lov na sne 2015.

Sve je to lijepo zamišljeno, super je što imaš plan i vjerujem dosta motivirajuće. Inače sam dosta kritičan i znam da djelujem ne motivirajuće za ljude, ali tako je lakše nositi se sa razočaranjima koja gotovo uvijek slijede (posebno u pokeru).
Ono što želim reći je da ako nisi bio na ovim limitima (NL50+) moraš znat da je stres puno veći, a igra pod stresom u pokeru jednostavno ne profitabilna. S obzirom da si si zadao jako veliki cilj, nema mjesta za previše odmora pa eto, nebi volio da ti se desi da zbog prevelikog cilja ustvari zezneš sami winrate, a time i uspijeh u pokeru pa razmišljaj i o tom aspektu.

U svakom slučaju, sretno!!

Zadnji popravljao AlphaScorpii (03-11-2014 23:47:39)

10

Re: Lov na sne 2015.

Zanimljiv projekt kojeg ću svakako pratiti. Mislim stvarno je cilj težak, ali lijepo si ti to sebi isplanirao. Mislim malo će biti teško jer recimo NL50 imaš vjerojatno samo praktički  8 tjedana(vjerojatno češ uzeti 1 tjedno slobodno) što znači otprilke nekih skoro 70k ruku/tjedno što je naravno moguće, ali super teško dugorčno izdržati s obzirom da se radi skoro o 12k ruku dnevno što ukoliko ne miješaš limite ili dodaješ koji regularni stol,znači +12h grinda dnevno, 6 dana u tjednu. Svakako moguće, samo moraš biti spreman u globalu oprostiti se od socijalnog života jer nešto češ morati žrtvovati šta god to bilo.

Naravno ukoliko uspiješ bilo bi to epski i želim ti GL kao i za tvog coach-a ! S profesionalnog aspekta, s obzirom na generalni value SNE(rekonfirmicja je naj +EV ili 2 miliona u prvoj godini) i sadašnjih/budućih promjena to je naravno upitna odluka s obzirom šta moraš napraviti zato, ali vjerujem da to nije motiv ovog projekta, izazova.

00

7

Re: Lov na sne 2015.

Bok ljudi,

evo prosao je prvi tjedan, nije da se imam cime pohvaliti, ali krenimo redom  smile

@Chainvkci
Vezano za poker "karijeru" smile... Kao sto sam i napisao u prvom postu, donedavno sam se uglavnom rekreativno bavio pokerom. Od 3. mjeseca ove godine sam odlucio to sve dovesti na neku vecu razinu, buduci da mi je vecina dana slobodna. Pregledao sam hrpu videa i pročitao hrpu knjiga i odlucio sam krenuti od samog pocetka, pa sam startao sa NL2 na Starsima i ubrzo moveupao do NL20 (eur) koji sam do početka ovog projekta igrao na Ipokeru.

@AphaScorpii & HansTheGreat
Apsolutno se slažem s vama i bilo kakve kritike ne djeluju demotivirajuće na mene. Dapače, konstruktivne kritike, pogotovo od ljudi koji su postigli nešto su mi definitivno najkorisnije. Iz ovog projekta, kako god on završio, želim naučiti što je više moguće o pokeru (naravno najviše putem coachinga), a ovim volumenom postići maksimalnu predanost i disciplinu za koju smatram da je većini ljudi najveći problem.


A sada nažalost osvrt na prosli tjedan smile

Igrao sam NL25 na Starsima, cca 6.000 ruku dnevno i bilo je vise nego lose:

https://imageshack.com/i/ex7F63oqp

https://imageshack.com/i/f0ijIrzkp

Projekt sam startao s početnim rollom od 1.000$ i pao na ispod 300$ (cca -30bi). Kao što se vidi iz moveup/movedown tablice, odlucio sam da nema vise vracanja na NL10 iz razloga što imam dovoljno velik roll da restartam projekt ukoliko bustam.

Glavni razlozi koji leže iza ovotjednog sramotnog rezultata su sljedeći:

1. Tilt i nepotrebni fancy playevi (Starsi su definitivno više soft od Ipokera a ja jednostavno nisam mogao završiti session u plusu što me izluđivalo). Manjak discipline što se toga tiče je definitivno najbitnija stvar na kojoj moram poraditi.

2. Par očitih leakova (npr. premali 3bet na BTN-u, CO i MP) na koje mi je Roba ukazao na kraju tjedna a koje sam iz nekog neobjašnjenog razloga očito razvio prelaskom s Ipokera na Starse i nepotrebno vukao kroz cijeli tjedan. Radit ćemo HH i stats review minimalno jednom tjedno i mislim da tu više ne bi trebalo biti problema.

3. Relativno loše runnanje (-7bi ispod EV-a i poneki setupi epskih razmjera) koje me dodatno bacalo na tilt. Ovo je sastavni dio pokera i to jednostavno ne smije biti nikakvo opravdanje za ovaj rezultat.

4. Veliki volumen (odjednom). Primjetno je da sam zadnjih 1-2k ruku u danu odigravao nešto lošije što zbog manjka koncentracije, što zbog smanjene tolerancije na loše runnanje. Definitivno ću se od ovog tjedna striktno pridžavati toga da dnevni volumen odradim u 2 velika sessiona od po 3k ruku te da radim pauzu od 10ak min svakih 1k handova i pregledavam dosadašnji tijek sessiona da ocijenim da li je sve pod kontrolom.

Prvi dan drugog tjedna isto je odrađen i čim sam eliminirao ovo gore navedeno, rezultat je bio super i ne vidim razloga da tako ne nastavim i do kraja tjedna.

Pozdrav do sljedećeg ponedjeljka...

40

Re: Lov na sne 2015.

Mozda zbog dosta velikog volumena previse igras na autopilotu, tj. premalo razmisljas o svakom handu pojedinacno i ne odigras ga na najbolji nacin..  Mozda bi ti bilo bolje da se ne opterecujes volumenom i maximalno poradis na kvaliteti, a kasnije kad budes usvojil dosta stvari onda ti ne bude problem volume..  to je moje misljenje ali ti najbolje znas kaj ti najvise odgovara;)

Probaj igrati vise loose jer si pre tight, i moras vise stealati.. Takodjer povecaj 3bet s CO i BTN-a jer ti je puno puno premali (1,6 i 2,7)
znaci range ti je samo QQ+ i AK eventualno JJ ili neki bluff i sad ako igras protiv malo boljih igraca koji to uoce oni na tvooj 3-bet uvijek mogu savrseno odigrat (lako foldaju sve slabije jer znaju da si jaci, a nastavljaju s istim ili jacim handovima..)

10

Re: Lov na sne 2015.

Nema ti smisla igrati s takvim statsima,a pogotovo ne toliki volumen, trebas se prvo pozabaviti velikom dozom teorije izvan stolova jer ovako pretesko da ces ista postici.

11

10

Re: Lov na sne 2015.

Sretno sa projektom, respect na tjednom volumenu  wink

when you feel like quitting think about why you started..
00

11

Re: Lov na sne 2015.

Bok svima,

evo mene s drugim tjednim updateom.

Smanjio sam broj stolova pa sam tako ovaj tjedan igrao 3 zooma sto se vidi i na tjednom volumenu, ali i na grafu.
Ipak mi je do 1.1. najbitnije što više stvari ispraviti kako bi bio spreman za nl50.

S robom sam u cetvrtak prolazio kroz statse i imao jedan sweat session što mi je koristilo jer smo identificirali jos par leakova koje treba ispraviti.

3bet na MP, CO i BTN sam povećao, preflop trebam biti malo vise loose, pogotovo iz big blinda, a postflop sam bio preagresivan s nekim handovima s kojima ne mogu dobiti 3 streeta valuea a imaju showdown value koje sam prije bez razmisljanja cbetao, a sad sam počeo više c/callati. River agreesion mi je isto relativno nizak tako da trebam u vise spotova ispaljivati treći barrel što mi nije teško palo smile.

Statsi za drugi tjedan:
https://imageshack.com/i/p5IRGAuwp

Graf za drugi tjedan:
https://imageshack.com/i/p85LBxedp

Pozdrav svima do sljedećeg ponedjeljka...

50

12

Re: Lov na sne 2015.

Jako zanimljiv projekat...nadam se da ce 3. tjedan graf krenut prema gore..GL

00

13

Re: Lov na sne 2015.

Bok ljudi,

evo i treci tjedan je iza mene, nazalost i dalje u istom smjeru sad

Odlucio sam smanjiti broj stolova na 2 dok se neke stvari dogovorene s Robom ne promjene..

Evo i grafa i statsa, pa se cujemo slj tjedan, nadam se sa nesto boljim rezultatima

https://imageshack.com/i/p7J626qbp

https://imageshack.com/i/iduhbjBjp

00

Re: Lov na sne 2015.

Imas opet iste monstruozne leakove kao prvi put kad si poslao statse.
Vjerojatno vec ni na NL20,a garantirano na NL50+ na main poker sobama ne mozes toliko overfoldati vs 3b i vs 4b.
69% FT3b i 70% FT4b su omiljeni leakovi za exploitanje vecini igraca koji zapravo niti ne moraju biti uopce dobri da te exploitaju za ta 2 spota.
Treca stvar je da imas premali gap izmedju VPIP i PFR=flatas preflop manje od najminimalnijih granica= propustas tonu +EV preflop flat situacija.
Eto te 3 stvari barem da ti kazem kad te vec ne ide.

Zadnji popravljao SVEZNADAR (28-11-2014 23:12:39)

10

Re: Lov na sne 2015.

Generalno mislim da ovo što je SVEZNADAR naveo ima smisla, ali opet uvijek sumnjao u tome da microigrači exploitaju(pogotovo) F4B stat isto kao F3B tako strašno da bi mi zadalo glavobolju. Još na iPokeru, ajde, ali na bilo koje drugom site-u sumnjam.
Što se tiče CC takoder u teoriji istinito, ali u praksi i ne tako relevantno. Baš neki dan čitam od NL500 Zoom rega blog, tip igra 18/17 i sam kaze da nema CC range, a ima 1,5bb/100 koji s obzirom na field i strategiju(feeling player/0 GTO) i nije tako loše. Preflop edgevi su generalno precijenjeni, jer su generalno mnogo, mnogo manji od onih postflop.
Nemoj se sada zanemarivati sa statovima nego fokusiraj se na ispravke pojedinih dijelova tvoje igre, pa će statovi sjesti na svoje. Ja sam imao F3B od +67%(isključeno m3B), a sada kako radim na igri pada na oko 50%-55%. Isto tako sa CB %.
Razmišljaj i zapamti spotove koje su ti teški i tamo trazi savjete od robe jer upravo je zato coach tu. Na kraju krajeva ne bediraj se jer CFP uvijek treba vremena da student pohvata sve konce. Sretno!

00

Re: Lov na sne 2015.

HansTheGreat napisao:

Što se tiče CC takoder u teoriji istinito, ali u praksi i ne tako relevantno.

Ne slazem se nikako s tim,to je krivo razmisljanje. Bez CC rangea se nema sto traziti u fieldu bez fisha. Ma i s fishevima pogotovo kad igras zelis sto vise potova odigrati s njima,pa i u takvom table lineupu treba callati puno.

Taj igrac sto ima 1.5bb bez CC rangea je onda poker lumen.
Moze link od njegovog bloga ako nije problem ili napisi samo na kojem sampleu ima 1.5bb s takvom igrom na 500z?

Zadnji popravljao SVEZNADAR (29-11-2014 21:01:33)

00

Re: Lov na sne 2015.

SVEZNADAR napisao:
HansTheGreat napisao:

Što se tiče CC takoder u teoriji istinito, ali u praksi i ne tako relevantno.

Ne slazem se nikako s tim,to je krivo razmisljanje. Bez CC rangea se nema sto traziti u fieldu bez fisha. Ma i s fishevima pogotovo kad igras zelis sto vise potova odigrati s njima,pa i u takvom table lineupu treba callati puno.

Taj igrac sto ima 1.5bb bez CC rangea je onda poker lumen.
Moze link od njegovog bloga ako nije problem ili napisi samo na kojem sampleu ima 1.5bb s takvom igrom na 500z?

To što si ti rekao po meni nije razlog zbog čega njemu ne ide. Kad popraviš postflop i sve vezano uz to bi vidio kako ide. Da li će CC koji PP više ili manje koji Suitani broadway ili connector u konačnici sve ovisi o postflop igri. Naravno kvalitetna selekcija ruku nam daje bolje postflop mogućnosti no ipak taj postflop skill je najbitniji. Nije bez veze da je jedan od najvećih leakova ljudi, da CC pre a postflop ne ostvaruju profit već gube na tim limitima.

Što se tiče ovog tipa, ti si isto reagirao kao i vjerojatno masa ljudi. Uzorak je preko 2,5 milliona ruku, a uostalom možeš sam provjeriti pa se uvjeri kao i ostali, ali je i rekao da WR od preko 1bb/100 nije moguć. LINK
i
Svejedno tip je zaradio 138k$ (samo) od winnings u prošloj godini igrajući taj stil 18/17.  Vjerojatno i bajko i veći članova ovog foruma se ne bi žalio da je zaradio toliko svotu, iako nema(ju) CC range-a. big_smile   Postoje razni načini kako uspijeti u pokeru i nije uvijek onaj jedan te isti koje čitamo na forumima od poker teoretičara i stats znalaca.

Ja sam out! Sorry bajko na off topic.

Zadnji popravljao HansTheGreat (30-11-2014 02:44:23)

10

Re: Lov na sne 2015.

HansTheGreat napisao:

To što si ti rekao po meni nije razlog zbog čega njemu ne ide. Kad popraviš postflop i sve vezano uz to bi vidio kako ide.

Nije to jedini razlog zasto mu ne ide,ali nema smisla ignorirati da to ne pridodaje tome sto mu ne ide i ohrabrivati ga da ne cini ono sto je dobro za njega. Ako winning igraci zaradjuju novac s CC zasto bi sam sebi cinio hendikep i ne radio ono sto mu donosi novac.
Isto vrijedi i za ovog zoom rega. On sam sebi svjesno nanosi stetu i ispusta novac. Apsurdno zato jer je winner,a ne zeli namjerno dodatno povecati svoj WR. Mazohist!

00

Re: Lov na sne 2015.

Tek sad vidim...zaboravio si vrlo vaznu stvar napisati u vezi tih statsa,a to je da je lik te statse imao dok je bio shortstacker 40-60bb. Tako da o tome nema smisla ni raspravljati niti takve statse usporedjivati s pravim pokerom.

00

20

Re: Lov na sne 2015.

Ne može odjednom ispraviti sve leakove. Kad bi sad počeo 4betati više i manje foldati na 3bete, ovaj projekt bi se mogao pretvoriti u katastrofu.

Svi njegovi leakovi su meni jasni, ali ne mogu mu reći ispravi ovo, ovo i ovo jer će se pogubit i na kraju izgubit još više nego prije. Nisi ni ti sve što danas znaš naučio u tjedan dana.

00

21

Re: Lov na sne 2015.

Bok svima,

Evo završio je 4. tjedan, a time i prvi mjesec mog projekta/coachinga pa krenimo redom...

4. tjedan

Nakon katastrofalnog ponedjeljka i jednog opsežnog leakfindera i HH reviewa s Robom u utorak odlučio sam da ću do kraja tjedna igrati samo 2 stola zooma.

Preflop

Iako znam da imam preflop leakova koje je SVEZNADAR gore naveo i okarakterizirao kao MONSTRUOZNIMA, imam osjećaj da sam do sad i igrao par % više wide i foldao par % manje na 3bet da mi se to ne bi odrazilo (pozitivno) na winrate. Zašto? Zato što pravi problem nije i ne može biti u malim preflop leakovima koje se na nl25 pola regova jedva pa usudi i probat pošteno exploitat, već u većim (naravno u bb smislu) postflop leakovima. Nije mi problem naučit 20 chartova sa GTO preflop rangevima, ali kako dalje postflop?
Kako god, povećao sam nešto RFI na BTNu i SBu, CC na BTNu i pogotovo na BB i uspio nešto smanjiti F3BET.

Postflop

1. Odmah na početku coachinga sam shvatio da sam preagresivan s nekim srednje jakim rukama koje imaju showdown value, gdje se jednostavno konstantno izoliram protiv jačih handova i nikad ne dozvoljavam villanu da staba kad je slabiji od mene. To i nisam prije primjećivao na nl10 jer je field ultrapasivan postflop.

2. Također, najčešće na turnu bi znao bit preagresivan s nutsom jer jednostavno želim pošto-poto do rivera ugurat cijeli stack unutra a da uopće ne razmišljam o villainovom rangeu i samo ga bacam s blefova i gubim hrpe valuea.

3. Tek prošli tjedan sam u biti shvatio da sam s početkom coachinga jednostavno prestao blefirati (a samim time počeo i manje razmišljati o villainovom rangeu) i uopće tražiti dobre spotove (i villaine) za blefove i za semiblefove što se definitivno vidi na dosadašnjem ultratragičnom redlineu. Jednostavno kao da nikad nisam bio siguran kako bi to (i da li uopće) trebao raditi a sama činjenica što mi netko pregledava ruke nakon sessiona me valjda nekako podsvjesno u potpunosti odgovorila od toga.

Dakle na ova tri postflop leaka sam ovaj tjedan obratio najviše pozornosti, a dobivanje veće doze sigurnosti u tim spotovima rezultiralo je i nešto wider i looser preflop statsima i nešto ljepšim grafom.

Inače, ulovila me neka prehlada početkom tjedna pa je to uz igranje samo dva stola uzrok za ovotjedni tragičan volume. Pozitivna strana je što sam se pretplatio na RIO i pogledao hrpe videa smile.

Graf za 4. tjedan
https://imageshack.com/i/p5WqmRIgp

Statsi za 4. tjedan (nakon coachinga u utorak)
(loš winrate na BTNu je rezultat bar 5 gargantuoznih spewova gdje sam se malo previše zaigrao smile )
https://imageshack.com/i/eytjVEaKp
https://imageshack.com/i/p4v8tOtSp


1. mjesec

Sve u svemu, ovo je bio jedan jako zanimljiv mjesec.
S jedne strane, ovo mi je rezultatski sigurno jedan od najgorih mjeseci u pokeru, a s druge strane mjesec u kojem sam definitivno naučio najviše o pokeru ikada.

Prije početka mjeseca sam se nekako nadao da ću uz par manjih adjustmenata nastaviti beatati nl20 kao što sam do sada to radio na nl10 i odigrati cca 150k handova i bit spreman za nl50. Naravno da to nije bilo i ne može biti tako. Identificirao sam par velikih leakova koje sam ipak zadnji tjedan uspio pomalo ukrotiti i u konačnici ipak puno bolje razumijem igru nego prije. Super sam zadovoljan s coachingom za koji sam siguran da će mi dugoročno biti od ogromne koristi. Ciljevi za 2015. i dalje ostaju isti, a u 12. mjesecu ću se potruditi odigrati što bolje što je više moguće handova igrajući 2-3 zoom stola.

Graf za 11. mjesec
https://imageshack.com/i/idYW1Majp

Statsi za 11. mjesec
https://imageshack.com/i/hlW1BVTip
https://imageshack.com/i/f0IelFL1p

To je to od mene, nastavljam dalje s tjednim updejtima, sretno svima!!!!!

50

22

Re: Lov na sne 2015.

5. tjedan

Najbolji tjedan i najgori dan do sad smile

https://imageshack.com/i/f0BOK9sfp

https://imageshack.com/i/iqqT8c4pp

https://imageshack.com/i/id1sDmTSp

Pozzz

30

Re: Lov na sne 2015.

update?

Oh, you think SNGS are your ally, but you merely adopted the SNGs. I was born in them, molded by them. I didn’t see the ITM until I was already a man. By then, it was nothing to me but blinding (out)! The rivers betray you, because they belong to me!
10