226

Re: Nivea blog

S PIOm ne gledamo kako stojimo s kojim handom nego kako ga treba odigrati.

1. Ne možemo točno unijeti range, ali možemo približan. Neće to biti velika odstupanja, ako znaš kolko otprilike protivnik ima npr. open.

2. PIO izbacuje kako treba igrati protiv GTO igrača. Da, ima puno kombinacija na puno različitih boardova, ali se lijepo može vidjeti koji tipovi handova se betaju, a koji ne i sl. Isto tako ako mi nismo agresor, koje handove treba braniti.
Može se i namjestiti da ti izračuna najbolji exploit protiv određenih tipova igrača (sam si namjestiš kako želi da protivnik igra).

oldpokerplayer napisao:

Ukrratko, kako će se meni poboljšati igra koristeći PIO u odnosu na ako ga ne koristim?

Većina stvari koje PIO radi je logična, ali ima i stvari koje su malo kontra logike na prvu (iako se može logički zaključiti zašto je tako bolje). I tu ćeš poboljšati svoju igru, na stvarima koje igraš drugačije.
Naučit ćeš braniti protiv betova, odnosno vidjeti što treba callati, a što rejzati (ili x/r).

Ima stvarno puno načina na koji možeš poboljšati igru koristeći PIO.

00

227

Re: Nivea blog

niveaformen napisao:

Kako je to prehrana na unosu 75% masti, 25% proteina i 5% ugljikohidrata nema više tih "inzulin spikeova". Sve je onak stabilnije. Nema gore-dole u energetskim levelima.

Kako unosiš 75% masti pa to je 1500 kalorija, uzimaš iz prirodnih izvora tipa avokado, bademi orasi ili neku kemiju. Baš si me zainteresirano sa ovim podatkom moram priznat da nisam čuo za takvu prehranu. Ja kad krenem na manji unos ugljikohidrata uvijek to nadoknađujem  proteinima...

00

Re: Nivea blog

Ma kemiju izbjegavam kolko god mogu. Špek, čvarci, masnije meso, dosta vrhnja. I orašari naravno. Avokado nisam siguran hoću koristit. Inače radim i svoju pastu za zube i šampon.

Kalorije su nebitne, bitna je kvaliteta namirnica (upiši Jason Wittrock u youtube i pogledaj 21-day challenge videe).
Ne uspijevam doć do točno 75% masti, većinom sam 60-65%, ali sad prvi put u životu mjerim pa nisam siguran jel sve točno i radim. Važem gramažu, ali nekak nisam siguran da je sve na myfitnesspal točno. Fokus je na izbjegavanju UH

1.3. https://www.screencast.com/t/DlplUfHe
2.3. https://www.screencast.com/t/s6Y1krfM1lU
3.3. https://www.screencast.com/t/tqS8i17K

Evo par primjera. Prve dane sam bio gladniji, sad jedem manje. Imam 85kg.

Anita Šupe (istineilaziohrani.blogspot.com  hrvatska nutricionistica preporuča isto, pročitao sam nj knjigu)
Peter Attia (eatingacademy.com znanstvenik i sportaš koji je bio kod Tim Ferrissa jede ovak 4 godine)
www.dietdoctor.com  ima i tu nešto materijala
i veći broj sportaša iz Tim Ferissove knjige (top u svojim sportovima) jedu ovak

i onaj gore youtube kanal mi je bio smjernica kako to izgleda u praksi...

Zadnji popravljao niveaformen (06-03-2017 18:33:58)

00

229

Re: Nivea blog

To sto ti radis ne znam da moze ikako biti zdravo? Pa ti izvori hrane iz kojih izvlacis masti su totalno nezdravi za organizam a i samo unosenje masti od 75% je skroz nepotrebno. Pa UH koje unosis i one koje se ne iskoriste se pretvaraju u masnocu ne znam zasto 75% masti?? Mozes imati ozbiljnih zdravstvenih posljedica ako nastavis to raditi.

Zadnji popravljao nokeee (06-03-2017 18:39:12)

00

230

Re: Nivea blog

Gle  gram proteina i ugljikohidrata oslobađa 4 kcal a masti 9 kcal.  Logika je da ako uzimaš više masti da ćeš količinski jest puno manje. Ovo kaj si ti stavio je 3000 kcal dnevno što je puno osim ako aktivno treniraš, meni je taj izbor namirnica ok jedino bi umjesto svinjetine ubacio ribu i piletinu/puretinu. Mislim ima logike da to funkcionira dobro za organizam ali dugoročno ne bi preporučio.
Iz osobnog iskustava znam da ako duži period imaš manji unos ugljikohidrata metabolizam se usporava i umjesto potrošnje od nekih recimo 2500 kcal/dnevno to se smanji na 2000 kcal/dnevno, a posljedice su nakupine masnog tkiva, malaksavost bezvoljnost....

00

231

Re: Nivea blog

Nisam otvarao clanke ali to sto ti radis je keto dijeta...ona se koristi jako puno u bodybuildingu kad su ljudi u procesu definicije i jako je ucinkovita. Meni osobno preteska jer me cini malim vragom koji jede malu djecu od nervoze. Zato je meni drazi carby cycling dijeta od toga ...isto tako pitanje je radi cega koristis keto dijetu jer ako mislis odrzavati kilazu "not gonna happen", ako zelis skinuti kile to svakako, ali jest godinama tako nevidim smisao...

00

Re: Nivea blog

nokeee napisao:

To sto ti radis ne znam da moze ikako biti zdravo? Pa ti izvori hrane iz kojih izvlacis masti su totalno nezdravi za organizam a i samo unosenje masti od 75% je skroz nepotrebno. Pa UH koje unosis i one koje se ne iskoriste se pretvaraju u masnocu ne znam zasto 75% masti?? Mozes imati ozbiljnih zdravstvenih posljedica ako nastavis to raditi.

Istina pogotovo ako ovo potraje..

00

Re: Nivea blog

Nisam nutricionist i ne planiram se raspravljat i uvjeravat ikoga. Napisao sam zašto sam to napravio i koje materijale sam pročitao/pogledao. Pretpostavljam da niste prošli nijedan od tih materijala.

Sad mi je 7.dan na toj prehrani, mislim da sam već krajem 2. dana ušao u ketozu i dobio sam ono što sam htio: nemam ogromne padove koncentracije nakon jela, puno manja varijanca energije tokom dana, a i s obzirom na pročitane materijale i iskustva ostalih poprilično sam siguran da je ovo longterm najbolja prehrana.

To je to od mene za prehranu...

00

234

Re: Nivea blog

Vidim da spominješ Anitu Šupe i njenu knjigu, moja supruga je usko surađivala sa njom dugoročno, i tijekom faze njenog bloga, i obje knjige (Istine i laži o hrani i LCHF kuharica). Obzirom da mi je ona dosta pričala o cijelom konceptu LCHF prehrane, ne znam baš gdje si našao ovih 5% UH. Istina je da je glavnina nutrijenata iz masti i proteina, te da u potpunosti treba odbaciti industrijske UH poput brašna, tjestenine i sl., ali isto tako postoji jako puno kvalitetnih izvora UH, koji su još pritom bogati i drugim nutrijentima poput vlaknima.

Poprilično sam siguran da kod Anite nisi mogao pročitati da si važeš namirnice i premjeravaš grame i slično. Žena ima super koncept koji je iz Skandinavije prilagodila Hrvatskoj, svodi se na organsku prehranu i comeback "zabranjenih" namirnica poput (osobito) svinjske masti, čvaraka, slanine, maslaca i sl u odnosu na rafinirana biljna ulja, margarin i sl., te je sigurno uspješan koncept ako se pravilno primjenjuje. Ali sve povrće (koje je kod njenog koncepta jako zastupljeno), sadrži određenu količinu UH..

20

235

Re: Nivea blog

Ne znam prijatelju, nije ti dovoljno samo bazirati misljenje na tudjim misljenjima.. Ja studiram fakultet vezan za nutricionizam  i sigurno da nisam tek tamo neki forumas i da lupetam gluposti. Unosenje tolikog broja masti ce ti uveliko povecati sansu za kardiovaskularne bolesti a da ne nabrajam sta sve drugo dolazi sa unosenjem tolikog procenta masti. Glavni izvor energije su UH i uvijek ce biti a bilo koje UH iz one kvalitetnije grupe su sigurno bolje od cvaraka ili vrlo masnog vrhnja i sta si sve vec naveo. Niko me na svijetu ne moze uvjeriti da je ujutro bolje pojesti 100g domaceg speka umjesto recimo 100g zobenih pahuljica. Ali tvoj zivot tvoja stvar, ja ti samo dajem dobar savjet koji je 1000% tacan.
I naravno da se moraju jesti masti ali u normalnim kolicinama a to je 20-25%, iznad toga je nepotrebno ici.

Zadnji popravljao nokeee (07-03-2017 15:55:56)

20

Re: Nivea blog

@fudo9  http://istineilaziohrani.blogspot.hr/search?q=ketoza

@nokee  Citat iz 2. članka sa linka gore:
"To što se danas smatra ”normalnom prehranom” zapravo je aberacija nastala zlouporabom i iskrivljavanjem znanstvenih istraživanja u korist farmaceutskih i poljoprivrednih korporacija (”Big Agra” i ”Big Pharma”). Odemo li u vrijeme prije nego je suvremena prehrana postala norma posredstvom korporacija i poljoprivrednih interesa, vidjet ćemo da je ketoza bilo normalno stanje metabolizma. Današnje stanje ljudskog organizma je nenormalno. Vrijeme je da se to izmijeni."

Nisam radio nijedno od to istraživanja niti mogu išta dokazat. Jedino istraživanje je moje tijelo i nakon "domaće " (jedi sve umjereno, zdravo je pojest nešto slatko poslije jela ,trebaš jest "jaku" hranu...), sportske (trpaj se UH, izbjegavaj masnoću, više puta dnevno manje obroke) i bezglutenske prehrane, isprobao sam ovu i najbolje se osjećam (i opisao sam gore na čemu temeljim taj "najbolji osjećaj").

Općenito je poprilično teško dokazat koja je prehrana najbolja jer je svaki čovjek drugačiji. Nekom mojom, teško reć jel zdravom, logikom i povezivanjem svega pročitanog i isprobanog ovo mi djeluje najbolje.

Ne silim nikoga, preporučam da probate pa ako vam se ne svidi, kao što je slučaj kod gi85, lagano se vratite na ono što mislite da je najbolje za vas.

00

Re: Nivea blog

Da se nadovežem za fudeka. Važem namirnice čisto da provjerim koliko UH unosim jer nemam pojma koliko koja namirnica sadrži čega. U ovoj prehrani se broje "net carbs", a to je ukupan UH - (minus) vlakna. Svakako planiram povećat unos povrća. Ketogenska prehrana je malo rigorozniji LCHF koji Anita preporuča, a svakako se trudim koristiti namirinice "paleo" (što isto Anita preporuča), a to je bio/eko/domaći proizvodi. Od povrća treba pazit da se ne unese previše krumpira (15g net carbs na 100g) i batata (17g na 100g), a ostalo neće premašit nekakav dnevni limit od 30-50g koliko bi te izbacilo iz ketoze (što opet ovisi od osobe do osobe).


I nokeee, ne razumijem dio "nije ti dobro bazirati mišljenje na tuđim mišljenjima"?

00

Re: Nivea blog

Uh, dugo me nema na forumu u pisanom obliku (budući da me se obično napadne čim se pojavim tongue ), ali budući da uistinu mislim da si dobar momak/kolega/osoba ovdje ću se samo nakratko umiješat jer za raspravu je pametnije sjesti na kafe smile

Ukratko - bjež od ketoze!!! smile Šalim se, naravno wink Ali sad u malo ozbiljnijem tonu - kao i većina ideja/proizvoda (ili nusproizvoda) koji izlaze iz straha odnosno neke uvjerenosti u "veliku zavjeru" bilo duhanske, farmaceutske, prehrambene industrije ili opus deija/"pravih vladara svijeta" i svih sličnih alternativnih teorija (nažalost, u današnje vrijeme ispada da su alternativne činjenice pouzdanije od znanstvenih činjenica smile ), tako se ni ova dijeta (odnosno točnije prehrambeni režim) nažalost većinom ne prezentira u svom pravom svjetlu i koristi se pregršt "vjerojatno", "moguće" i sličnih pojmova kod prezentiranja "pozitivnih", ali i "negativnih" strana. Da ne zabrazdimo svi s detaljima, ona je osmišljena primarno kao privremeno riješenje za dobivanje određenih rezultata, a sve ostalo (poput korištenja ove dijete za liječenje raka) samo je nepotvrđeno (znanstveno barem) nadanje u dobar ishod. Primjerice, kad je u pitanju liječenje raka postoji NULA studija na ljudima (osim ako se u međuvremenu nešto veliko nije desilo) što ne znači da NIJEDNU osobu ova dijeta nije "izliječila" jer kao i mnogi alternativni pristupi liječenju istog, i ovaj će kad-tad dobiti svog "čudesno" izliječenog pacijenta. Dal to znači da je ova dijeta loša za borbu protiv raka - ne, nipošto, no svakako nije nešto na što se treba oslanjati.

Ukratko, za razliku od pristupa pokeru, kad je u pitanju prehrana nemoj se pouzdati u jedan/dva izvora. Ne znam što je drugi forumaš htio reći s "nije ti dobro bazirati mišljenja na tuđim mišljenjima", no ako moram pogađati htio je reći da u ovom slučaju (kao i nažalost kod podosta "alternativnih" dijeta), ne postoje skoro nikakva znanstvena utemeljena da je ovako nešto dugoročno, a to je najvažnija riječ, zdravo. Napravi malo veće istraživanje, porazgovaraj sa stručnim ljudima (bili to doktori, nutricionisti, alternativni medicinari ili najbolje - sa svima) i često ćeš na taj način vrlo brzo saznati dosta "skrivenih" mana (ali i benefita). U krajnjem slučaju, probaj, no prezentirati nešto kao što si to ti napravio je prilično neodgovorno. Naime, ni ti ni ja nismo stručnjaci stoga reći da će ljudi "sigurno od toga imati koristi" baš i nije pametno. Isto tako, mali side note: "Po preporukama top ljudi, nekorumpiranih od prehrambene industrije" - od kud bi ti (ponavljam, i ja) znao tko je nekorumpiran u tom krugu ljudi jer iskreno nijedan od nas nije ni približno dovoljno uključen u tu industriju da bi imao pravi educated guess već svoje mišljenje temeljiš na tuđima - jesu li to mainstream mišljenja ili alternativna potpuno je nebitno jer nijedno "mišljenje" nije samo za sebe dovoljno za znanstvenu potvrdu (iako je danas uvrijeđeno mišljenje da su mainstream mišljenja u 99% slučajeva "izmanipulirana" i sve što je alternativno je dobro pa dobijemo idiote koji se nagutaju otrova za štakore jer im je budala rekla da će vidjeti boga).

Međutim, vratimo se na temu - svakako bi ti preporučio da, vjerovao ili ne, isprobaš ovu dijetu (kao i neke druge) smile Ovo zadnje možda ne zvuči logično nakon svega napisanog, no ketoza je dobar primjer nečega što sigurno kratkoročno neće uništiti tvoj organizam, no mislim da ćeš se i sam brzo uvjeriti zašto dugoročno nije zdravo i dobro. Da se još uvijek izuzetno aktivno baviš sportom ne bih ti to preporučio (osim u ciljane svrhe), no ovako, svakako, isprobaj i onda se makni i okreni zdravoj i umjerenoj prehrani u koju uključiš sve na što ti organizam dobro reagira i izbaciš sve ostalo te si - umjeren u svemu smile

Ako želiš isprobati nešto drugo i alternativno puno bih ti prije preporučio time-restrictive diet (basicly hranjenje unutar samo 9 sati dnevno, ako me sjećanje dobro služi), nešto što je trenutno izuzetno obećavajuće i moglo bi se pokazati jednim od najvećih nutricionističkih otkrića modernog doba, no i to je sve još uvijek u začecima (ako me sjećanje dobro služi mislim da su ovih dana na dokazivanju svojih očekivanja na majmunima) i pitanje je kako bi odgovaralo tvom životnom stilu, no ako te zanima mogu iščeprkati točno ime i o čemu se radi. Napomena: nisam stručnjak i nikome ne preporučujem ovu, kao ni bilo kakvu "ograničavajuću" dijetu bez da se sami opširno ne informiraju jer su se mnogi ljudi već mnogo puta opekli na razne "alternative" te se nažalost, neki nikad nisu ni oporavili

Stoga, google i razgovor s ljudima koji su proveli puno više od par sati čitajući neku temu (uključujući i mene wink ), a možda dobar početak je i članak poput ovog (ima i audio verzija za preuzeti na vrhu ako si više audiobook guy) - http://www.precisionnutrition.com/ketogenic-diet - samo napomena, nisam cijeli ovaj tekst prošao, samo mi je kolegica (jedna od nutricionistkinja s kojom se u mnogo toga slažem) između ostalog nakon jednog predavanja poslala i ovaj link pa pretpostavljam da je, ako ništa drugo, dobar početak za dodatno istraživanje...

Za kraj - sretno s ostatkom poker projeka smile

P.s. Ljudi koji žive u Veneciji nisu ništa posebno deblji od ostatka Talijana koji pak nisu ni blizu vrha nacija koje imaju problema s debljinom (dapače, mislim da su pri dnu), no jedno je posjetiti grad/državu, a drugo živjeti tamo i poznavati što/gdje i kako jesti/živjeti...

Zadnji popravljao iAcesHigh (08-03-2017 01:54:22)

Goran Markuš (blog) - http://goranmarkus.com/hr
Goran Markuš (Facebook) - https://www.facebook.com/GoranMarkus
20

239

Re: Nivea blog

Nivea, da se u startu razumijemo, ja sam pobornik (neuspješni!!! ali i dalje pobornik) stava o prehrani koji Anita preporuča, i ako se dobro osjećaš uz neke dodatne modifikacije, go for it... Liječnici nisu (iz prve ruke) dovoljno educirani o prehrani i metabolizmu, a često se uzimaju kao apsolutni autoriteti nutricionizma, metabolizma i sl. Piramida prehrane koja smo svi vidjeli x puta u osnovnoj i srednjoj školi, čak i fakultetima (supruga je završila PBF prosjekom 4.7 i kaže da je masa stvari koje su ih učili apsolutna glupost i zastario koncept) je sigurno progurana od strane prehrambene industrije. Nisam pobornik teorija zavjere, ali koga malo zanima i ima vremena, neka pogleda BBC serijal "Food that makes billions" i "All that sugar" koji govore o samoj srži prehrambene industrije danas... Ja se za sada držim mljekare Veronika (toplo preporučam), domaćih jaja iz Ruda kraj Samobora i malih mesara, barem za hranu za klinca. Ja se i dalje tovim glupostima big_smile

00

Re: Nivea blog

eh dan, zaboravih podijeliti i nešto što je zapravo izuzetno interesantan pokus dva doktora i blizanca smile Fat vs sugar - which is worse? Samo kao "alternativa" današnjim dosta popularnim uvjerenjima kad su u pitanju LCHF prehrambenim režimima- i svakako nešto prema čemu također treba gledati kritički...

http://www.dailymotion.com/video/x1amh2 … _lifestyle

Goran Markuš (blog) - http://goranmarkus.com/hr
Goran Markuš (Facebook) - https://www.facebook.com/GoranMarkus
00

241

Re: Nivea blog

iAcesHigh napisao:

eh dan, zaboravih podijeliti i nešto što je zapravo izuzetno interesantan pokus dva doktora i blizanca smile Fat vs sugar - which is worse? Samo kao "alternativa" današnjim dosta popularnim uvjerenjima kad su u pitanju LCHF prehrambenim režimima- i svakako nešto prema čemu također treba gledati kritički...

http://www.dailymotion.com/video/x1amh2 … _lifestyle

Cliffs? smile

Prijavi se na PokerPro Coaching
00

Re: Nivea blog

gmiko napisao:
iAcesHigh napisao:

eh dan, zaboravih podijeliti i nešto što je zapravo izuzetno interesantan pokus dva doktora i blizanca smile Fat vs sugar - which is worse? Samo kao "alternativa" današnjim dosta popularnim uvjerenjima kad su u pitanju LCHF prehrambenim režimima- i svakako nešto prema čemu također treba gledati kritički...

http://www.dailymotion.com/video/x1amh2 … _lifestyle

Cliffs? smile

Svakako se isplati pogledati, iako kao i sve i ovaj dokumentarac treba uzeti sa zadrškom - posebice prvi dio gdje uspoređuju low-fat-high-sugar vs high-fat-low-sugar režime budući da i sami kasnije kažu - rezultati su uspoređeni na temelju dvoje ljudi, a za pravu studiju isto istraživanje treba napraviti na tisućama ljudi...

Ukratko: momak na high-fat-low-sugar režimu je pokazao veći gubitak mentalnih sposobnosti, više problema sa šećerom u krvi (što je pomalo kontraintuitivno) te ipak očekivano manji fizički output, no s druge strane izgubio je oko 3x više težine (od 3,5 kg 2 kg su otišla na gubitak mišićne mase što je dugoročno itekako zabrinjavajuće). Kod "šećeraša" big_smile pokazalo se suprotno iako dugoročno takva ishrana potaknula bi također niz problema s krvnom slikom - bottom line - nijedna prehrana nije nešto posebno uspješna...

Upravo je ta premisa uzeta za drugi dio videa gdje jedna prilično poznata nutricionistkinja govori o svom istraživanju prema čijim rezultatima nijedan "ekstreman prehrambeni režim" ne polučuje nikakve revolucionarne rezultate (što je zapravo potpuno logično) i da je balansirani, zdravi režim zapravo najbolji (iako bi ljudi najradije da im se kaže danas jedi crvene a sutra zelene namirnice i to je to).

Dokumentarac je završen prikazom jedne prilično aktualne studije na štakorima koja je pokazala da štakori koji su na high fat low carb dijeti, kao i oni na obrnutoj, zapravo znaju kako se nositi s unosom kalorija i nijedni zapravo ne jedu više nego što im tijelo traži - s druge strane kad im se ponudi procesuirana hrana (u njihovom slučaju cheescake, meni najdraža poslastica) ne mogu se zaustaviti i kroz određeni period itekako nabiju kile - zaključak: u današnje vrijeme procesuirana hrana je zapravo najveći problem i ono što bi trebalo najviše izbjegavati jer "isključuje" mehanizme u našem mozgu koji nam kažu "dosta je bilo" dok jedemo. To ne znači, naravno, da ne smijemo pojesti cheescake ili dva s vremena na vrijeme i to ne znači da se trebamo prebaciti na 100% domaću hranu (koliko god se to sexy danas predstavljalo) već da balansirana ishrana koja se primarno temeljni na zdravim i jednostavnim sastojcima svakako je najbolje što možemo svom tijelu dati... A ekstremnosti bilo koje vrste, ne samo HFLC već obrnuto i sve slično, treba ostaviti po strani - jer na kraju dana, ni masti ni šećeri nisu problem, problem su razne "zanimljive" kombinacije

U svakom slučaju, dokumentarac je svakako dobar uvod u tematiku, očekivano prilično "površan" budući da je namijenjen povećim masama, no ako ništa drugo barem sugerira da razne "moderne" prehrane iza sebe skrivaju puno više toga nego što njihovu tvorci ili pobornici vole (ako uopće znaju) priznati smile

Goran Markuš (blog) - http://goranmarkus.com/hr
Goran Markuš (Facebook) - https://www.facebook.com/GoranMarkus
10

243

Re: Nivea blog

Znam lika koji je prešao na keto prehranu prije 4 god. zbog problema s crijevima ,virusne učestale infekcije il šta već slično , kaže da se to sve brzo povuklo,on je znao reći da je izgladnio na taj naćin.Inače prešao je radikalno i naglo na to,nejede uopće,šećere i ugljikohidrate ,mislim da čak ni voće.Lik ima mišićnu masu iznadprosječnu, na malonogometnom terenu trči brže od svih skoro upola mlađih suigrača.Kaže da se preporodio i da ika energije na pretek.Ovu pšenicu koju danas jedemo je hibrid star 40 god otporan na pesticide s većim prinosom i mislim 50 % glutena u odnosu na staru sortu koju su jeli naši preci koja je sadržavala tek svega 2%.Naše tijelo genetski nemože i nije stvoreno da se hrani i probavlja takvu namirnicu.Otud i izjave da je 90% posto populacije intolerantno na novu pšenicu.Caka je i u modernom kvascu koji pravilno (prirodno) ne radi i tvori večinom teško i neprobavljiv proizvod.Alternativa je opet od naših starih, sourdough il sirovi kvas,kultura koja pravilno odrađuje i tvori lako probavljiv proizvod.Isto je i sa svim žitaricama i orašidima čak,namakanje kojom se tvori fermentacija koja tvori enzima za lakšu probavljivost i uklanjanje negativnih spojeva.O pekaram neću pričat šta se sve stavlja unutra,nemožete ni ući unutra,preparati i supstance se kriju i zaključavaju( hormon rasta itd). I tako puno ljudi pati a i da nezna da uzrok se krije u svakodnevnom proizvodu ispred nosa, idu doktorima koji nemaju educiranost toliko široku,a i ne izgledaju nimalo slično onim posterima anatomskog čovjeka koja im visi iza leđa.Daju dijagnozu ,kolitisa,cronove bolesti,alergija,osipa itd ,a na netu se mogu naći svjedočanstva ljudi koji su se izvukli iz ralja smrti i simptomi se povukli.O čemu mi pričamo,današnja jabuka je prskana 28 puta,na tv u javno nutricionisti apeliraju,uzmite ribaču četku i ribajte koru prije pranja i konzumacije.Teta u vrtiću mi kaže da im je iz Ministarstva došla depeša da djeci jabuke obavezno tope pod vodu sat vremena i obavezno gule koru.Otuđujemo se globalno od prirodnih zakonitosti koja su već donesena ,a na uštrb brzine koja nevodi nigdje i nikuda.Citiraću Korada Korljevića iz zvjezdarnice Višnjan jedanput na radiju kad su prije par godina pitali za neki asteroid i opasnosti prolaska blizu Zemlje.Reče: Nebojte se za komet,uništićemo mi prije sami sebe. (-;

10

Re: Nivea blog

jep, kraj svijeta je iza ugla, sve što jedemo, čitamo, gledamo i čime se bavimo je lažno i nezdravo i zapravo je uopće pravo čudo da smo živi (a baš sam gore spomenuo da svaka dijeta ima svoje pobornike koji su nekim čudom baš zahvaljujući toj dijeti ozdravili/jači/brži/plodonosniji nego ikada/itko).... Ljudi, ajmo bez senzacionalizma - ne znam jeste li svjesni no danas se živi bolje i duže nego ikada ranije, primarno zahvaljujući kvaliteti i dostupnosti hrane/higijene i medicinskim dostignućima smile

Nažalost, ko' i kod nogometa tako i kod nutricionizma svatko ima svoje mišljenje i zna najbolje (uključujući i mene), a stručnjaci se od strane većine smatraju preplaćenima idiotima ili potplačenim od strane "prehrambene mafije" ... samo je znanost i stručnost bitna.....

Zadnji popravljao iAcesHigh (09-03-2017 23:02:49)

Goran Markuš (blog) - http://goranmarkus.com/hr
Goran Markuš (Facebook) - https://www.facebook.com/GoranMarkus
20

Re: Nivea blog

Tjedan 10/52

Pozdrav svima iz Poljske.

Iznimno naporan tjedan gdje nije previše vremena otišlo na poker...

Putovao sam do Poljske 17h, poprilično naporno. Kad smo došli, stan još nije bio gotov pa smo morali u hotel i drugi dan zujat po gradu dok se ne završi. Inače nisam odsjeo u domu, jer ne mogu skupa u sobi bit različiti spolovi već kod jednog kolege sa 100zoom, čiji sam kontakt našao preko prijatelja od njegovog prijatelja iz jedne skype grupe. Ustvari, ovaj iz grupe nije prijatelj sa ovim drugim, već ga je dodao da mu šalje ruke kad ga izowna... ali to mi je tek naknadno rekao smile
Svakako se ne isplati mrcvarit u busu, koliko god da je karta bila jeftina (12e budimpešta-wroclaw) pa ću nazad gledat nekak drugačije, ali je problem hrpetina stvari koje smo uzeli. A avion i bez prtljage 1k kn+.

Wroclaw je lijep, volim gradove sa mostovima, ovaj ih ima 250+. Imaju te male kipove patuljaka po gradu, što je baš epic, uvijek se razveseliš kad ih pronađeš. Sve je otprilike 20% jeftinije nego u hrv, sa tim da je alkohol još jeftiniji  big_smile  Pivo pola litre 3.5kn, litra vodke 30kn  big_smile  big_smile  big_smile  E, imam i optiku, 15e mjesečno 120mbita dl speed!. Bojim se da se ne naviknem jer modem doma neće dugo izdržat...

Uglavnom, uvjeti fantastični, ne planiram izlazit iz stana puno, osim na nekakav workout i do dućana koji je udaljen 200m. Nemam više nijednu ispriku, sad samo ostaje uložit kvalitetne i mnogobrojne sate.

https://content.screencast.com/users/niveaformen/folders/Jing/media/d8785f59-160c-4d8b-89da-ef358f2cf957/2017-03-12_2204.png

Kaj se tiče prehrane, slažem se sa aces zaključkom da je ustvari najbitnije jest što manje kemije. Ja bih još dodao da treba slušat svoje tijelo.

Roba je dobro odgovorio na piosolver pitanje i nemam baš kaj nadodat.

Samo jako! 500z!

20

Re: Nivea blog

Tjedan 11/52

Cijeli tjedan je prošao sa min 10h dnevno u pokeru. Nažalost, rezultati nisu pratili trud, tj. bilo je skroz obrnuto. Do petka još mali minus, ali onda kreće sve nizbrdo. -12bi dan. Prošao sam kratko kroz hands, vjerojatno sam mogao uštedit 2-3BI.
Jučer subota, krenem lakše sa nl50, čisto da uzmem koji pot. Pogledam pool na 100, a ono, najbolji dan za grind. I dodatnih -7bi.

Nemam dojam da sam toliko griješio. Vjerojatno sam mogao foldat turn ili river u više situacija, ali izanalizirat ću sve detaljno. Radio sam na situacijama gdje mogu povećat wwsf, ali jednostavno ništa nije funkcioniralo.

Zadovoljan sam što se jako dobro nosim s ovim. Dan prije puta sam išao u ŠC Prečko i vidio na jednom štandu knjigu "Moć sadašnjeg trenutka" od Eckhart Tollea. Pročitao sam pola te knjige na engleskom i odustao jer nisam baš puno toga shvatio. Knjiga je poprilično teška i na hrvatskom. Osjećam da mi je knjiga dosta pomogla na psihološkom dijelu, zajedno sa meditacijom. Hvala Deanu koji me motivirao da ponovo krenem sa headspaceom.

Trenutno osjećam popriličnu nesigurnost i manjak samopouzdanja.

Razmislio sam jučer prije spavanje gdje su moguće greške i zapisao par stvari:
1. Forced agression  (potvrdit ću sa hh review, ali možda sam pretjerao u par spotova)
2. Loš adjusting  (tu mislim na 2 situacije: adjusting vs agro regova gdje sam vjerojatno mogao foldat koji street prije i adjusting vs regova koji su odgovorili na moju agresivnost sa lighter calldownom)
3. Fold river  (ovdje će se sigurno pokazat da sam mogao par BI uštedit)
4. Tigher preflop (kad nisam siguran kaj ću postflop, pogotovo oop)
5. Prebrzo klikanje  (ovo generalno varira, neke sessione je dobro, neke nije... ali svakako min. 10 sekundi za svaku turn i river odluku mi se čini optimalno)

https://content.screencast.com/users/niveaformen/folders/Jing/media/16a35be0-9e3f-4370-b90b-45d00df10fb6/2017-03-19_0915.png

Treba ovo iskoristit kao priliku za napredak.

NL500

20

Re: Nivea blog

Pitanje za headspace...
Jesi prošao 10 dana trial?
Dal meditiras prije sessiona ili nebitno tokom dana?
Što nakon 10 dana?

00

Re: Nivea blog

Tjedan 12/52


Iznimno težak tjedan iza mene. Ogromne mindset borbe nakon užasnog prošlog tjedna. Što god sam upalio donirao sam lovu.
Forced agression, nedisciplina (fold), spew...

U cijeloj svojoj poker karijeri, a i ostalim karijerama nisam imao rješenje za ovo. Kad sve krene prema dolje. Kad ništa neće.
Moje rješenje za to je uvijek bilo, vatrom na vatru.

Npr. dok sam igrao nogomet i gubimo, a blizu je kraj:
forced agression - počeo mindless trčat, kao radit pritisak
nedisciplina - izlaženje iz timske taktike
spew - dribling u rizičnim situacijama (u obrani, na našoj polovici...)

I to sam sebi razjasniš kao "dobro je, dao sam sve od sebe" jer sam, eto, zadnjih 5min počeo trčat ko debil jer "ne želim poraz". Možda je to urodilo plodom 1 od 100 puta i to protiv najgoreg protivnika... i sjetiš se toga kad krene loše, kad tvoj um uhvati panika, stres, neprihvaćanje. U većini ostalih utakmica popiješ još par komada. Ali um nije objektivan.

Nekako mi sad to sve dolazi kad pišem, ali bilo je slično i kad ne gubiš. Nedisciplina i spewanje zbog ego issues: netko drugi iz ekipe je kriv za gol, ne mogu sam, spewanje u riskantnim situcijama da se pokažeš boljim/nadmoćnijim....


I ne bih to shvatio, ustvari ne shvaćam ni dalje skroz, da nisam naletio na knjigu od Eckhart Tollea. Koliko je naš ego ograničen i jadan. Dat ću vam par primjera koje sam si zapisao negdje u srijedu kad sam bio down 500ak $ i um ti razmišlja o milijun stvari:

strah od poraza - trenutno sam nesiguran u svoju igru i emocije koje mi se javljaju tokom. Preispitujem svaki play. Svaki izgubljeni pot smatram lošim playom jer želim izbjeći dodatno gubljenje novca što je povreda ega.
Moj ego se bori s tim na razne načine, povećanjem broja stolova ili upalim drugi site ili idem igrat normal stolove. U prošlosti je to većinom bilo neigranje pokera neko vrijeme.

zaslužio si beatat niže limite - bez obzira koliko se trudio, trebao bi easy beatat/printat lovu. Ego nas navodi da smo iznad tih protivnika i možemo ih beatat bez truda jer su svi loši, već sam ih razvalio itd


Nekako nisam nikad bio stvarno svjestan ovih stvari i njihovog utjecaja. Podcijenio sam ego. Tek sam čitajući knjigu shvatio koliko je ustvari moćan ego. Kako zbog toga pati cijelo čovječanstvo... Neću predugo o ovome jer ni sam nisam svjestan još dosta toga. Ali svakako preporučam da kupite knjigu.


Inače, kad sam došao tu, prijatelj koji mi je rento stan me obavijestio da od 1.4. vjerojatno će bit blokada online pokera. Ne mogu vam objasnit kako sam veselo primio tu poruku nakon 17h putovana. Bilo je kao ništa posebno, da će vjerojatno trebat dugo vremena da se sprovede zakon itd. I početkom tjedna je william hill blokirao poljake i bet365 i starsi već šalju obavijesti da kreće blokada.

Skupilo se svega ovaj tjedan...

U četvrtak sam nakon meditacije uspio doć u "normalan mindset". Ego me nagovorio da odem na normalne stolove bumhuntat "easy lovu" i tu me krenulo nešto bolje, pogotovo preko vikenda. Nakon 3-4 pozitivna dana se osjećam dobro i nadam se da ću ubuduće lakše dobivat ove bitke. Uz manje self-destrukcije.

Nemam pojma gdje ću igrat za par dana, ali nije ni bitno. Važno je da sam što više "unutra" dok grindam, da je to top kvaliteta i beatat će se sve. Vjerujem da ću ubuduće puno lakše dobivat ove mindset borbe.

https://content.screencast.com/users/niveaformen/folders/Jing/media/d49dc977-4867-40fc-998f-483758684144/2017-03-27_1318.png

NL500!

@chinglin
Meditiram nekih 1h nakon što se zbudim.

20

Re: Nivea blog

Tjedan 13/52

Ovaj tjedan sam se skroz prebacio na noćni ritam. Sigurno su bolje igre.

Nisam prezadovoljan sa kvalitetom igre, ali imam osjećaj da napredujem, da pomalo ispravljam dosta gluposti kaj radim.

Nemam kaj puno za nadodat, veselim se napretku.

Kaj se tiče Poljske, na kraju banali par većih kladionica, većina siteova je ostala.

https://content.screencast.com/users/niveaformen/folders/Jing/media/de067849-8d1a-4f05-9d4e-cc54d414167a/2017-04-03_1448.png

NL500

00

Re: Nivea blog

Tjedan 14/52

I dalje mi varira kvaliteta igre, a nekako svaka greška koju napravim je kažnjena. Naravno da je to isprika, ustvari sam zadovoljan sa tim, jer me tjera da podignem kvalitetu igre.

Odrađeno poprilično sati u PIO.

Ovaj tjedan mi dolaze burazi, pa ću nešto manje grindat. Subota idem na cijeli dan u Varšavu. Ryanair Wroclaw-Varšava 3€ u jednom smjeru. Kako je moj brat skomentirao "jeftinije nego Samoborček do Črnomerca".

Kako baš i nema profita, prebacujem se skroz na nl50 reg stolove. Mislim da ću i ostat tamo dok ne odradim još neke stvari.

https://content.screencast.com/users/niveaformen/folders/Jing/media/7b8cd6e7-f343-421f-bd05-fe7661183d63/2017-04-10_1129.png

NL500

Zadnji popravljao niveaformen (10-04-2017 11:37:45)

20