Tema: Procrastination in poker

Pozdrav svima,

Nisam novi clan, ali nisam bas bio ni preaktivan (citam sve, ne pisem nista  smile ).

Kratko o meni:

- poker igram cca od 2009. uglavnom u neuspjesnim epizodama
- u 11. mjesecu prosle godine zapoceo sam coaching kod Robe koji je trajao do 01.06.2015.
- za vrijeme coachinga dosao od NL10 do NL100-NL400 sto igram i sada

Odlucio sam otvoriti blog ovdje gdje cu postati po par handova tjedno sa spotovima u kojima sam imao problema pa tko ima volje nek prokomentira. Ovdje necete vidjeti moje grafove i statse jer ih ne planiram postati. Cilj mi je vrlo jednostavan, nastaviti napredovati u pokeru

Evo i prvi hand:

https://www.weaktight.com/h/55808237a525112435909d44

SB je reg, 3bet sa SB vs BTn steal 20, cbet in 3bet pot flop 58, turn 52, river agg 33. Koji je najslabiji hand koji callate ovdje? Imam neki history sa ovim regom, dosta light barrela K high boardove, ja nF nemam jer ga vecinom raiseam na flopu isto tako full ne mogu imati osim 55.  Poceo sam ga lighter callat na K high boardovima i sad nakon malo losijeg runna ne znam jel to prespewy ili ok?

E da i za one koje zanima sto je to procrastination http://waitbutwhy.com/2013/10/why-procr … inate.html vjerujem da nas ima dosta takvih u poker krugovima smile

Zadnji popravljao Sheed (16-06-2015 23:07:52)

00

Re: Procrastination in poker

Lijep napredak, sretno dalje!

00

Re: Procrastination in poker

Foldam ovo.. jest da imamo Js blockera, ali ovo je spot di generalno ekipa ne bluffa.
Mislim da je greška što raiseaš sve NF i zbog tog ti je preslab range na riveru. Foldao bi river sve osim flusha (KQ i 55 guram turn tako da to nemam).

00

4

Re: Procrastination in poker

Tnx na odgovoru. Da, moze bit da s preslabim rangeom dolazim na river.

Znaci 3bet callam s ovim rangeom: AA, 99-66, 44-22, 5d5h, 5d5c, 5h5c, AJs-A9s, J8s+, T8s+, 97s+, 87s, 76s, KhQh, KcQc, KhJh, KsJs, KcJc, QdJd, QhJh, QcJc, KhTh, KsTs, KcTc, QdTd, QhTh, QcTc, Kh9h, Ks9s, Kc9c, Qd9d, Qh9h, Qc9c, Qd8d, Qh8h, Qc8c, 6d5d, 6h5h, 6c5c, AJo-A9o, KhQd, KhQc, KsQd, KsQh, KsQc, KcQd, KcQh, KhJd, KhJs, KhJc, KsJd, KsJh, KsJc, KcJd, KcJh, KcJs, KhTd, KhTs, KhTc, KsTd, KsTh, KsTc, KcTd, KcTh, KcTs, QdJh, QdJs, QdJc, QhJd, QhJs, QhJc, QcJd, QcJh, QcJs (195 komboa)

Flop raiseam s AsJs, AsTs, JsTs, As9s, Js9s, Ts9s, AsJd, AsJh, AsJc, AsTd, AsTh, AsTc (12 komboa)
Flop callam s AA, 5d5h, 5d5c, 5h5c, JTs, KhQh, KcQc, KhJh, KsJs, KcJc, QdJd, QhJh, QcJc, KhTh, KsTs, KcTc, QdTd, QhTh, QcTc, Kh9h, Ks9s, Kc9c, Qd9d, Qh9h, Qc9c, Qd8d, Qh8h, Qc8c, Js8s, Ts8s, 9s8s, 9s7s, 8s7s, 7s6s, KhQd, KhQc, KsQd, KsQh, KsQc, KcQd, KcQh, KhJd, KhJs, KhJc, KsJd, KsJh, KsJc, KcJd, KcJh, KcJs, KhTd, KhTs, KhTc, KsTd, KsTh, KsTc, KcTd, KcTh, KcTs, QdJh, QdJs, QdJc, QhJd, QhJs, QhJc, QcJd, QcJh, QcJs (76 komboa)

Znaci na flopu foldam 195-76-12= 107 komboa, tj. 48,5% handova

Turn raiseam sa AA, 5d5h, 5d5c, 5h5c, KhQh, KcQc, KhQd, KhQc, KsQd, KsQh, KsQc, KcQd, KcQh (18 komboa)
Turn callam sa KhJh, KsJs, KcJc, KhTh, KsTs, KcTc, Kh9h, Ks9s, Kc9c, Js8s, Ts8s, 9s8s, KhJd, KhJs, KhJc, KsJd, KsJh, KsJc, KcJd, KcJh, KcJs, KhTd, KhTs, KhTc, KsTd, KsTh, KsTc, KcTd, KcTh, KcTs (30 komboa)

Znaci na turnu foldam 107-30-18= 59  komboa, tj. 55%

Na riveru sam onda sa tih 30 komboa i po ovom ispada da su mi KJo i KTo bottom rangea ali ako callam samo flusheve onda callam samo sa 12 komboa, to je dovoljno jel tako, treba mi 30%? Ako tome dodam KJo a foldam samo KTo onda sam na 21 kombo? Ako callam samo KhJs, KsJd, KsJh, KsJc, KcJs, znaci Ks i Js blockere onda sam na 17 komboa od 30 s kojima callam river bet.

Evo kad sam ispisao vidim i ja da imam rupa.

- Flop raiseam samo sa drawovima, al dobro od toga imam 6 monster drawova s kojima se stackam, jel to ok? 
- Turn nemam blefova u raiseing rangeu
- River ne znam dal callam samo flusheve

Sad kad gledam naknadno vidim da bi mogao ne foldati ni jedan FD na turnu (dobijem jos 3 komboa) i time malo smanjim turn fold da mi ne bude tako velik a i onda na riveru imam vise flusheva i callam samo flusheve a foldam ove KJ i KT.

Ali sto onda kad missa FD na riveru? Onda bi imao isti taj range KhJh, KsJs, KcJc, KhTh, KsTs, KcTc, Kh9h, Ks9s, Kc9c, Js8s, Ts8s, 9s8s, 9s7s, 8s7s, 7s6s, KhJd, KhJs, KhJc, KsJd, KsJh, KsJc, KcJd, KcJh, KcJs, KhTd, KhTs, KhTc, KsTd, KsTh, KsTc, KcTd, KcTh, KcTs (33 komba - dodao sam ta 3 komba FDova kojih nema u gornjem rangeu) i dovoljno mi je callati 30% tj 12 komboa odnosno KhJh, KsJs, KcJc, KhJd, KhJs, KhJc, KsJd, KsJh, KsJc, KcJd, KcJh, KcJs?

Moze neka kontrola i pomoc? Tnx svima

Zadnji popravljao Sheed (18-06-2015 00:58:05)

00

Re: Procrastination in poker

Nama treba 30.6% equity-a da bi bili breakeven s callom na riveru.

Zajebano je na riveru jer neznamo točno s čime će betati flop i turn.

Igrao sam se malo s equilabom i došao do zaključka da on tu na riveru mora imati u range-u AJo barem (a onda valjda ima i ATo) da bi call bio isplativ, što je teško pošto ima samo 50% turn cbet u 3betanom. To je za slučaj da on valuebeta na riveru i AA i AK (što puno igrača radi jer ne žele x/f ili x/c tako jak hand)

Ako pak mu izbacimo AK onda je zajebano jer imamo blizu breakeven calla, ali je problem što svaki combo missanog FD-a puno mjenja equity.
Npr. Ako mu stavim da cbeta Ad9d-Ad6d, onda imamo malo manje od 33%, a ako mu to izbacim iz range-a onda imamo 26%. A čim je tak blizu, onda je bolje foldati jer svaka mala greška će naš puno koštati.

Da je missao FD, callao bi. Ovako foldam osim ako nemam nekakav read.

00

Re: Procrastination in poker

Kad sam ovo gore pisao nisam vidio tvoj post.

Ako gledamo s GTO strane, onda možemo tako napraviti range-ve. Samo što bi ja promjenio neke stvari.

Nebi rejzao na flopu combo drawove jer s combo drawovima možeš callati i na turnu. Rejzao bi A high FD-ove i neke blefove. I rejzao bi KQ. KQ je ranjiv hand i bolje da se odmah zguramo. Može biti slowplay, ali onda opet nemaš value handove u raising range-u. A kad dodaš te valuehandove možeš dodati još neke blefove pa ćeš morati manje foldati.

Na turnu bi onda imao uži valuerange što je dobro pošto nemaš blef range. A za blef range bi stavio ove handove: Js8s, Ts8s, 9s8s, 9s7s, 8s7s, 7s6s.

U ovom mom slučaju bi vjerojatno ispalo da moraš callati s par kombova KJ.


Ali sto onda kad missa FD na riveru? Onda bi imao isti taj range KhJh, KsJs, KcJc, KhTh, KsTs, KcTc, Kh9h, Ks9s, Kc9c, Js8s, Ts8s, 9s8s, 9s7s, 8s7s, 7s6s, KhJd, KhJs, KhJc, KsJd, KsJh, KsJc, KcJd, KcJh, KcJs, KhTd, KhTs, KhTc, KsTd, KsTh, KsTc, KcTd, KcTh, KcTs (33 komba - dodao sam ta 3 komba FDova kojih nema u gornjem rangeu) i dovoljno mi je callati 30% tj 12 komboa odnosno KhJh, KsJs, KcJc, KhJd, KhJs, KhJc, KsJd, KsJh, KsJc, KcJd, KcJh, KcJs?

Ovo je krivo. Trebaš 30% za call, što znači da moraš foldati samo 30%.

00

7

Re: Procrastination in poker

Znaci onda po tome:

Raise flop: KhQh, KcQc, AsJs, AsTs, As9s, AsJd, AsJh, AsJc, AsTd, AsTh, AsTc, KhQd, KhQc, KsQd, KsQh, KsQc, KcQd, KcQh (18 komboa od toga 6 blefova (gutshot), 3 nFDa, 9 KQ)
Call flop: AA, 5d5h, 5d5c, 5h5c, JTs, AdJd, KhJh, KsJs, KcJc, QdJd, QhJh, QcJc, AdTd, KhTh, KsTs, KcTc, QdTd, QhTh, QcTc, Kh9h, Ks9s, Kc9c, Qd9d, Qh9h, Qc9c, Js9s, Ts9s, Qd8d, Qh8h, Qc8c, Js8s, Ts8s, 9s8s, 9s7s, 8s7s, 7s6s, KhJd, KhJs, KhJc, KsJd, KsJh, KsJc, KcJd, KcJh, KcJs, KhTd, KhTs, KhTc, KsTd, KsTh, KsTc, KcTd, KcTh, KcTs, QdJh, QdJs, QdJc, QhJd, QhJs, QhJc, QcJd, QcJh, QcJs (71 kombo)

Foldam na flopu 195-18-71= 97 komba, tj. 54% (previse, kolko je optimalno?) - mogu dodati AJo i ATo gutshotove koje ne raiseam za blef to je jos 18 komboa i onda bi mi fold flop bio 45%, ili dodati neke parove 99-77?

Raise turn: AA, 5d5h, 5d5c, 5h5c, AdJd, AdTd, Js8s, Ts8s, 9s8s, 9s7s, 8s7s, 7s6s (17 komboa)
Call turn: KhJh, KsJs, KcJc, KhTh, KsTs, KcTc, JdTd, JsTs, Kh9h, Ks9s, Kc9c, Js9s, Ts9s, KhJd, KhJs, KhJc, KsJd, KsJh, KsJc, KcJd, KcJh, KcJs, KhTd, KhTs, KhTc, KsTd, KsTh, KsTc, KcTd, KcTh, KcTs (31 kombo)

Foldam na turnu 71-17-31= 23, samo 32% handova (ako ispravim flod na flopu da dodam 99-77 ili AJo i ATo onda na flopu imam 89 komboa pa ovdje foldam 46%, to je bolje onda?)

I onda na river opet dolazim s tih 31 kombo i ako trebam foldati 30% onda to ispada da trebam callati sa nekih 21 kombo sto znaci da callam sa svim s cim sam dosao na river osim KTo (22 komboa). Ako missa FD onda foldam te missane FDove + Ks9s a callam sa KJ i KT (24 komboa)

Ok, to je bolje, rjesio sam neke probleme:

Sad imam value handove u flop raising rangeu.
Turn raising range mi je balansiran (9 value handa 55,AA, 2 backdoor kombo drawa - AdJd, AdTd i 6 semiblefova sa low FDovima)

Zapravo meni se cini ovo ok, samo vidim da ste obojica napisali da ne bi callali taj KJ, a po ovom ispada da bi trebao callati cak i kad dode flush. Naravno pricamo o villainu koji moze blefat river, necu iscallat nekog ko nece nikad blefat. Jel to ok? Isto tako, dal previse foldam flop, jel bolji ovaj dodatni range s tih +18 komboa?

00

Re: Procrastination in poker

Flop raising range bi trebao biti 1 value + 2 blefa.

00

Re: Procrastination in poker

Sheed napisao:

Znaci onda po tome:

Raise flop: KhQh, KcQc, AsJs, AsTs, As9s, AsJd, AsJh, AsJc, AsTd, AsTh, AsTc, KhQd, KhQc, KsQd, KsQh, KsQc, KcQd, KcQh (18 komboa od toga 6 blefova (gutshot), 3 nFDa, 9 KQ)


Foldam na flopu 195-18-71= 97 komba, tj. 54% (previse, kolko je optimalno?) - mogu dodati AJo i ATo gutshotove koje ne raiseam za blef to je jos 18 komboa i onda bi mi fold flop bio 45%, ili dodati neke parove 99-77?

Nemas potrebe oupce raisati ovaj flop koji je puno bolji za Sb-ov range( ako je depolariziran kao vecina danas), a i imati jednako bluff i value comboa na flopu ne znaci da si balansiran.

I optimalno bi bilo da ne foldas preko 40% vs flop cbeta.

00

10

Re: Procrastination in poker

Kakve veze ima flop raising range s time čiji je range jači?

Raising range je bitan da možemo dodati bluff handove koje bi inače foldali.

Jedino kad uspoređujemo čiji je range jači je kad određujemo koliko možemo foldati na flopu. Ako je njegov range jači onda možemo više foldati.

10

11

Re: Procrastination in poker

Znaci onda ovdje mi je ok imat 55% foldova na flopu jer ovaj board ipak puno vise pogada njegov range nego moj pa mogu imat vise foldova? Ne trebam dodavat nista u calling range?

00

12

Re: Procrastination in poker

Ne, jer možeš dodati blef u raising range. Za svaki value bi trebao imati 2 blefa.

00

Re: Procrastination in poker

roba59 napisao:

Kakve veze ima flop raising range s time čiji je range jači?

Naravno da ima na ovom boardu, necemo raisat KQ i set i ostavit call range di nam je najjaca ruka KJ a dok on ima QQ-AA i AK,KQ

roba59 napisao:

Raising range je bitan da možemo dodati bluff handove koje bi inače foldali.

Raising rangevi postoje jedino da bi sprjecili protivnika da beta sve handove u odredenim spotovima. Sto bi znacilo da ovdje raising range nije bitan jer je villianu svejedno ocemo mi rejzat ili ne kad odlucuje dal da beta TT,A7 i slicne handove kojima bi to bilo bitno na odredenim boardovima kao 789 itd.

roba59 napisao:

Jedino kad uspoređujemo čiji je range jači je kad određujemo koliko možemo foldati na flopu. Ako je njegov range jači onda možemo više foldati.

Ovo je isto netocno po meni. Jacina nekog rangea ne odreduje koliko cemo mi foldat. Vise nego inace mozemo foldat ako protivnik nema dovoljno bluffova, sto je na flopu jako jako rijetko.
edit: nebitno zapravo i krivo sam skuzio sta mislis, to sto si rekao stoji. ali govorim za raise rangeve

Zadnji popravljao ivan031 (18-06-2015 21:16:36)

00

14

Re: Procrastination in poker

roba59 napisao:

Ne, jer možeš dodati blef u raising range. Za svaki value bi trebao imati 2 blefa.

Aha znaci onda te AJo i ATo dodam u raising range (to zapravo i radim tako ali kad sam pisao sam mislio da to nije ispravno pa sam odmah sam ispravio smile)

Da, i onda mi je flop fold to cbet oko 45% sto je ok.

Jos sam nes - river callam onda sa KJ?

00

15

Re: Procrastination in poker

ivan031 napisao:
roba59 napisao:

Kakve veze ima flop raising range s time čiji je range jači?

Naravno da ima na ovom boardu, necemo raisat KQ i set i ostavit call range di nam je najjaca ruka KJ a dok on ima QQ-AA i AK,KQ

roba59 napisao:

Raising range je bitan da možemo dodati bluff handove koje bi inače foldali.

Raising rangevi postoje jedino da bi sprjecili protivnika da beta sve handove u odredenim spotovima. Sto bi znacilo da ovdje raising range nije bitan jer je villianu svejedno ocemo mi rejzat ili ne kad odlucuje dal da beta TT,A7 i slicne handove kojima bi to bilo bitno na odredenim boardovima kao 789 itd.

roba59 napisao:

Jedino kad uspoređujemo čiji je range jači je kad određujemo koliko možemo foldati na flopu. Ako je njegov range jači onda možemo više foldati.

Ovo je isto netocno po meni. Jacina nekog rangea ne odreduje koliko cemo mi foldat. Vise nego inace mozemo foldat ako protivnik nema dovoljno bluffova, sto je na flopu jako jako rijetko.

Zar nije da raiseing rangeovi postoje zato da bi mogli ici na value, odnosno da mozemo naplatiti kad imamo hand? Ali ako imamo samo value u rangeu onda je protivniku lako foldati svaki put kada raiseamo. Zato dodajemo blefove da nema easy fold svaki put kad mi raiseamo i eto nam rangea.

A to da on ne moze cbetat ATC profitabilno postizemo tako da foldamo manje od 50% svog rangea i to nema veze sa raising rangeom, bitno je da je raising+calling range >50%.

Ja bar mislim da je tak

Zadnji popravljao Sheed (18-06-2015 13:19:42)

00

Re: Procrastination in poker

Sheed napisao:
roba59 napisao:

Ne, jer možeš dodati blef u raising range. Za svaki value bi trebao imati 2 blefa.

Aha znaci onda te AJo i ATo dodam u raising range (to zapravo i radim tako ali kad sam pisao sam mislio da to nije ispravno pa sam odmah sam ispravio smile)

Da, i onda mi je flop fold to cbet oko 45% sto je ok.

Jos sam nes - river callam onda sa KJ?

mislim da u ovom spotu call s KJ skoro nikad nije dobar, jer ovo nije  board na kojem će reg izbarellat 3 komada.

00

17

Re: Procrastination in poker

@Bora
To smo već napisali u postu #3 i #5. Sad pokušavamo složiti range-ve po GTO.

Sheed napisao:

Zar nije da raiseing rangeovi postoje zato da bi mogli ici na value, odnosno da mozemo naplatiti kad imamo hand? Ali ako imamo samo value u rangeu onda je protivniku lako foldati svaki put kada raiseamo. Zato dodajemo blefove da nema easy fold svaki put kad mi raiseamo i eto nam rangea.

A to da on ne moze cbetat ATC profitabilno postizemo tako da foldamo manje od 50% svog rangea i to nema veze sa raising rangeom, bitno je da je raising+calling range >50%.

Da, ovo je točno. Zato i ne razumijem što točno ivan031 želi reći.

ivan031 napisao:
roba59 napisao:

Jedino kad uspoređujemo čiji je range jači je kad određujemo koliko možemo foldati na flopu. Ako je njegov range jači onda možemo više foldati.

Ovo je isto netocno po meni. Jacina nekog rangea ne odreduje koliko cemo mi foldat. Vise nego inace mozemo foldat ako protivnik nema dovoljno bluffova, sto je na flopu jako jako rijetko.

Evo, dat ću ti jedan extreman primjer na kojem se jasno vidi ovo što govorim.

Imaš igrača za kojeg znaš da 3beta samo AA i KK. openao si BTN do 2 on je 3betao do 8. Ti ga callaš sa svim parovima jer znaš da će se stackati kad pogodiš.
Znači da ćeš zbog jačine njegovog range-a foldati na cbet u preko 85% slučajeva.

Tu ne govorim o jačini pojedinog range-a preflop, već kad dodje flop. Jer će neki flopovi pogodovati našem range-u pa ćemo mi imati jači range.

00

Re: Procrastination in poker

Sheed napisao:

A to da on ne moze cbetat ATC profitabilno postizemo tako da foldamo manje od 50% svog rangea i to nema veze sa raising rangeom, bitno je da je raising+calling range >50%.

Jednostavan primjer:
BTn opena 92o do 2bb-a, big blind calla . Pot je 4 bb-a
flop A36 i ti cbetas pot size, sto po tvojoj teoriji BB bi callao 50% i btn ne bi mogao profitabilno cbetat s ATC
ALI
izabro sam bb-u jedan ok range i btn-u dao jedan od najgorih mogucis handova
http://i.imgur.com/jZbQhMn.png
92o ima 26% i racunica bi bila
0.5 (kad foldas na cbet) x 4bb - 0.5( 0.26 x 12bb - 0.74 x 8bb ) (ostalih 50% kad se vidi turn)
=2bb - 0.5 ( 3,12 - 5,92)
=2bb- 1.4bb
= btn osvaja 0.6bb po handu ak cbeta 92o(jedan od najgorih handova ovdje) svaki puta, a ti defendas taman onoliko koliko treba bez raising rangea

00

Re: Procrastination in poker

roba59 napisao:

@Bora
To smo već napisali u postu #3 i #5. Sad pokušavamo složiti range-ve po GTO.

Sheed napisao:

Zar nije da raiseing rangeovi postoje zato da bi mogli ici na value, odnosno da mozemo naplatiti kad imamo hand? Ali ako imamo samo value u rangeu onda je protivniku lako foldati svaki put kada raiseamo. Zato dodajemo blefove da nema easy fold svaki put kad mi raiseamo i eto nam rangea.

A to da on ne moze cbetat ATC profitabilno postizemo tako da foldamo manje od 50% svog rangea i to nema veze sa raising rangeom, bitno je da je raising+calling range >50%.

Da, ovo je točno. Zato i ne razumijem što točno ivan031 želi reći.

ivan031 napisao:
roba59 napisao:

Jedino kad uspoređujemo čiji je range jači je kad određujemo koliko možemo foldati na flopu. Ako je njegov range jači onda možemo više foldati.

Ovo je isto netocno po meni. Jacina nekog rangea ne odreduje koliko cemo mi foldat. Vise nego inace mozemo foldat ako protivnik nema dovoljno bluffova, sto je na flopu jako jako rijetko.

Evo, dat ću ti jedan extreman primjer na kojem se jasno vidi ovo što govorim.

Imaš igrača za kojeg znaš da 3beta samo AA i KK. openao si BTN do 2 on je 3betao do 8. Ti ga callaš sa svim parovima jer znaš da će se stackati kad pogodiš.
Znači da ćeš zbog jačine njegovog range-a foldati na cbet u preko 85% slučajeva.

Tu ne govorim o jačini pojedinog range-a preflop, već kad dodje flop. Jer će neki flopovi pogodovati našem range-u pa ćemo mi imati jači range.

Ovo je primjer koji sam naveo kao jedan od razloga zbog kojeg se moze foldat vise nego optimalno, taj range je jak jer nema bluffova i zato ces foldat sve.Sb kad 3beta btn-a ( govorim o depolariziranom rangeu) ce na doslovno svakom boardu imat jaci range, i necemo zato foldat svaki put na cbet vise neg sto treba

00

20

Re: Procrastination in poker

ivan031 napisao:
Sheed napisao:

A to da on ne moze cbetat ATC profitabilno postizemo tako da foldamo manje od 50% svog rangea i to nema veze sa raising rangeom, bitno je da je raising+calling range >50%.

Jednostavan primjer:
BTn opena 92o do 2bb-a, big blind calla . Pot je 4 bb-a
flop A36 i ti cbetas pot size, sto po tvojoj teoriji BB bi callao 50% i btn ne bi mogao profitabilno cbetat s ATC
ALI
izabro sam bb-u jedan ok range i btn-u dao jedan od najgorih mogucis handova
http://i.imgur.com/jZbQhMn.png
92o ima 26% i racunica bi bila
0.5 (kad foldas na cbet) x 4bb - 0.5( 0.26 x 12bb - 0.74 x 8bb ) (ostalih 50% kad se vidi turn)
=2bb - 0.5 ( 3,12 - 5,92)
=2bb- 1.4bb
= btn osvaja 0.6bb po handu ak cbeta 92o(jedan od najgorih handova ovdje) svaki puta, a ti defendas taman onoliko koliko treba bez raising rangea

Ovo gore od Sheed-a nije točno. Kad imamo calling range onda treba više braniti pošto protivnikov range ima equity.

A ova analiza mi je totalno bezvezna. Em nisi range-ve stavio, em 92o nije jedan od najgorih handova kad je pogodio bottom par (Tc9c je gori od 92o).
Plus, još si izabrao situaciju gdje je ispravno foldati čak i više od 50% range-a jer smo samim callom preflop smanjili buttonov EV. Da smo foldali BTN bi imao EV +1.5bb.

A i mi ovdje raspravljamo o GTO playu. A 92o nikako nije u GTO btn opening range-u.

00

21

Re: Procrastination in poker

ivan031 napisao:

Ovo je primjer koji sam naveo kao jedan od razloga zbog kojeg se moze foldat vise nego optimalno, taj range je jak jer nema bluffova i zato ces foldat sve.Sb kad 3beta btn-a ( govorim o depolariziranom rangeu) ce na doslovno svakom boardu imat jaci range, i necemo zato foldat svaki put na cbet vise neg sto treba

Taj primjer sam dao kao najextremniji gdje se točno vidi da ako je jači range da možemo foldati više. Naravno, ako usporedimo šire range-ve onda razlika u equity-ima će biti manja nego u tom primjeru i nećemo foldati tako puno, već možda par posto više.

BTW, ja govorim o jačini range-va s obzirom na flop.

Tako sam u tom primjeru mogao navesti da znamo da igrač 3beta AA i 75s (pa da ima blufing range), a flop dodje 752.

Ako staviš SB 3beting range i BTN calling range i mjenjaš flopove na nekim flopovima će taj 3beting range imati 57% equity-a, a na nekima 49%.

00

22

Re: Procrastination in poker

ivan031 napisao:

Ovo je primjer koji sam naveo kao jedan od razloga zbog kojeg se moze foldat vise nego optimalno, taj range je jak jer nema bluffova i zato ces foldat sve.Sb kad 3beta btn-a ( govorim o depolariziranom rangeu) ce na doslovno svakom boardu imat jaci range, i necemo zato foldat svaki put na cbet vise neg sto treba

SB range (depolariziran ili ne, nebitno) definitivno nece imati jaci range na svakom boardu i naravno da cemo vise foldati na cb ako villain ima range advantage.

Prijavi se na PokerPro Coaching
00

Re: Procrastination in poker

gmiko napisao:
ivan031 napisao:

Ovo je primjer koji sam naveo kao jedan od razloga zbog kojeg se moze foldat vise nego optimalno, taj range je jak jer nema bluffova i zato ces foldat sve.Sb kad 3beta btn-a ( govorim o depolariziranom rangeu) ce na doslovno svakom boardu imat jaci range, i necemo zato foldat svaki put na cbet vise neg sto treba

SB range (depolariziran ili ne, nebitno) definitivno nece imati jaci range na svakom boardu i naravno da cemo vise foldati na cb ako villain ima range advantage.

Daj 1 primjer na kojem nema?

00

Re: Procrastination in poker

roba59 napisao:
ivan031 napisao:

Ovo je primjer koji sam naveo kao jedan od razloga zbog kojeg se moze foldat vise nego optimalno, taj range je jak jer nema bluffova i zato ces foldat sve.Sb kad 3beta btn-a ( govorim o depolariziranom rangeu) ce na doslovno svakom boardu imat jaci range, i necemo zato foldat svaki put na cbet vise neg sto treba

Taj primjer sam dao kao najextremniji gdje se točno vidi da ako je jači range da možemo foldati više. Naravno, ako usporedimo šire range-ve onda razlika u equity-ima će biti manja nego u tom primjeru i nećemo foldati tako puno, već možda par posto više.

BTW, ja govorim o jačini range-va s obzirom na flop.

Tako sam u tom primjeru mogao navesti da znamo da igrač 3beta AA i 75s (pa da ima blufing range), a flop dodje 752.

Ako staviš SB 3beting range i BTN calling range i mjenjaš flopove na nekim flopovima će taj 3beting range imati 57% equity-a, a na nekima 49%.

I ja govorim sa obzirom na flop, ovaj range koji si ti stavio AA vs KK koji god da flop stavis AA  i KK nece nikad bit bluff i zato ce imat oliki equiti pa ces foldat više
Sb vs BTN kad 3betas depoalrizirano NITI jedan board nije bolji za BTN jer SB ima u rangeu JJ-AA koji btn nece nikad imat.

00

Re: Procrastination in poker

roba59 napisao:

Ovo gore od Sheed-a nije točno. Kad imamo calling range onda treba više braniti pošto protivnikov range ima equity.

A ova analiza mi je totalno bezvezna. Em nisi range-ve stavio, em 92o nije jedan od najgorih handova kad je pogodio bottom par (Tc9c je gori od 92o).
Plus, još si izabrao situaciju gdje je ispravno foldati čak i više od 50% range-a jer smo samim callom preflop smanjili buttonov EV. Da smo foldali BTN bi imao EV +1.5bb.

A i mi ovdje raspravljamo o GTO playu. A 92o nikako nije u GTO btn opening range-u.

Da , moja greska jer sam nabrzaka to slagao. No dodaj pravi 93o vs pravog rangea i isto ce ispast, ak treba mogu i brzinski crEV file napravit. Nije bitno kakav je jedan range ovdje niti jel 93o open s btn-a, nego da ce 93o koji je nikakav hand ovdje imat +ev cbet zato jer ne postoji raising range (a vas razlog za raiset je bio value, a ovdje valua za raisat nema protiv handa koji nema nista )

00