Tema: Mden BLOG

Pozdrav, evo otvaram ovaj blog kako bi s vama podijelio svoje dosadašnje poker iskustvo, ali i zbog želje da napredujem u igri.
Igram NL holdem cash stolove 6-max, uglavnom ZOOM na starsima...ponekad odigram  za svoj gušt, kad mi dođe, pokoji SNG, ali se tome previše ne posvećujem.
Općenito poker igram 10-ak godina a sve je počelo kada sam na TV-u prije desetak godina gledao TV emisije gdje su igrali profići..ostao sam oduševljen vještinom, i načinom igre, samom igrom općenito. Ubrzo sam se okušao u pokeru, i eto dogodila se ljubav na prvi pogled big_smile
Na ovaj forum sam naletio prije cca godinu i pol(možda i dvije) i od tada pratim Hansa, Robu,ali i ostale koji vode svoje Blogove i projekte, te vas sve ovim putem pozdravljam! Ekipa svaka vam čast!
Dosadašnja poker iskustva su ovakva:
Uplatio bi određenu količinu $$...nekada bi dobio, nekada izgubio sve (u slučajevima kada bi izgubio ne bi uplaćivao neko vrijeme)...
u slučajevima kada bi dobio višestruko uplaćen novac, isti bi odmah povukao s računa i tako u krug, sve ove godine.
Zadnjih 10-12 mjeseci, jako sam puno posvetio učenju, strategijama, pozicijama, pridavanju vrijednosti određenih karata u odnosu na poziciju itd...sve se to zbilja jako odrazilo na moju igru te zadnjih nekoliko mjeseci, moram priznati poker mi je financijski izuzetno pomogao, i iskreno htio bi nastaviti taj trend smile
stvar je u tome što profit od igre iskorištavam, i novce ne zadržavam na računu.
Eh sada, što mene konkretno muči i što ne znam je sljedeće:
1.kako dobiti rake back na starsima..pa ako mi netko može objasniti?
2.koliko mi može i kako pomoći neki alat (npr. holdem manager) za analizu na ZOOM 6-max stolovima?
3.koliko će mi trebati da se kvalitetno naučim služiti takvim alatom(osnove već razumijem pošto vas jako dugo pratim big_smile)?
4.da li mi se isplati izvršiti uplatu , odigrati session i nakon toga povući novce s računa+eventualni profit (tako sam do sada radio)...ako da, zašto, ako ne, zašto ne-i da li to ima veze sa rakeom?

..pitanja će biti još samo mi sada ne padaju na pamet.. big_smile

CILJEVI:
1.pošto imam stalni posao, htio bi da mi bude poker dodatni izvor prihoda, te želim sve učiniti kako bi mi to isti omogućio.
2.usavršiti igru, popraviti leakove i tiltove (npr. tiltam kada u jednom handu pokupim 3 BI npr na NL25, pa krenem igrati dosta loose, i onda rasipam $$ haha )

OPĆENITO:
Nemam vremena graditi bankroll od microstakesa, iskreno, ni ne da mi se, sve sam to već prošao. Posao koji radim uzima mi dosta vremena, i nemam vremena grindati po 10 h dnevno na microsima (NL2,NL5,NL10). Imam dovoljno novca za jedan normalan (skroman) život o posla koji radim, ali koja kuna više nije na odmet. Maksimalno po danu session mi može trajati 4-5 h, a nešto više dalo bi se natući vikendom.
Trenutno se zadržavam na NL25 stolovima 6-max. Dosada ako bi loše runnao određeni dan vršio bi maximalno 2-3 uplate. Ako vidim da ne ide, mičem se sa stola, ne forsiram igru kada vidim da me varijanca j.... Zbroj isplata minus sve uplate=mjesečni profit na kraju mjeseca, na taj način sam do sada gledao na svoj poker.
imam solidan mindset (ali uvijek može bolje), ne srljam, ne forsiram igru, pridržavam se pozicija i uglavnom igram svoju A igru. Iako mi je ovo prvi post, puno sam pročitao i naučio od mnogih ovdje, te se ovim putem zahvaljujem istima!

Sada, volio bi čuti vaše mišljenje, kritike i stavove, te naravno odgovore na neka skroz početnička pitanja...hvala!

Zadnji popravljao Mden88 (20-04-2016 12:20:25)

00

Re: Mden BLOG

"1.kako dobiti rake back na starsima..pa ako mi netko može objasniti?"

To sam se i ja pitao. Znači skupljaš stars coinse i kada ćeš imati min. 1000 stars coinsa
odeš u VIP STORE na opciju VIP Cash Rebates i za tih 1000 coinsa kupiš 10 $, ako imaš
10.000 coinsa kupiš 100 $. Što se više penješ po zvjezdicama to dobivaš više coinsa
po sistemu VPP pointsa tj. koliko dobrovoljno stavljaš novaca u pot. Eto...

Sretno sa tvojom igrom.

00

Re: Mden BLOG

Mden88 napisao:

1.kako dobiti rake back na starsima..pa ako mi netko može objasniti?
2.koliko mi može i kako pomoći neki alat (npr. holdem manager) za analizu na ZOOM 6-max stolovima?
3.koliko će mi trebati da se kvalitetno naučim služiti takvim alatom(osnove već razumijem pošto vas jako dugo pratim big_smile)?
4.da li mi se isplati izvršiti uplatu , odigrati session i nakon toga povući novce s računa+eventualni profit (tako sam do sada radio)...ako da, zašto, ako ne, zašto ne-i da li to ima veze sa rakeom?

1. Stars nema klasičan rb koji sjedan  mjesečno ili tjedno već kao što je samodobri rekao skupljaš te coinse i mjenjaš ih $. Na microlimitima teško da ćeš imati neki značajniji rakeback na Starsu.

2. 99% profiča ne igra bez HEMa ili PT4. Puno pomaže samo ga treba naučiti koristiti.

3. Nije komplicirano. Najbitnije je da ga koristiš i usput polako skužiš nove stvari u njemu. I bilo bi dobro da pogledaš par videa.

4. Ne isplati se. Svejedno je.

00

Re: Mden BLOG

Dečki hvala na odgovorima!
Roba, da primjetio sam da je rakeback malen na mjesečnoj bazi dok igram NL25 tj ne skupim ništa posebno puno tih coinsa..jer mi ni tjedni volumen igranja nije prevelik..
Ionako većinu coinsa potrošim na satelite za SCOOP koje volim odigrati iz gušta. big_smile
Ovaj tjedan sam završio u minusu, ali i gra mi je bila loša...em što sam loše runnao, također mi ni mindset nije bio na mjestu, tj uopće nisam bio fokusiran, igrao sam dosta "živčano", nisam se pridržavao rangeova, što je za konačnicu imalo da sam prosuo dosta $$...bilo je to jako loše...razlog savemu tome uglavnom je prekid s curom koji me je potpuno bacio u "tilt" a to se zbilja osjetilo na igri..ne da mi je igra bila loša, nego na poslu, doma-svugdje sam ne fokusiran, nervozan...nisam bio onakakv kakav sam inače...te sam već u četvrtak odigrao zadnji session i rekao sam si da je za ovaj tjedan dosta..jučer sam ionako radio cijeli dan, u pola 4 u jutro sam krenuo na poslovni put i tek na večer došao doma...evo nakon 14 prospavanih sati da napišem post smile
Baš sam zbrajao, i s obzirom na jako loš prošli tjedan, ovaj mjesec ipak završavam u dobitku od par tis.kuna..

CILJEVI ZA IDUĆI MJESEC:
1.nabaviti HEM i naučiti se služiti njime
2.smiriti se, sabrati misli i vratiti svoju A igru
3.mjesec završiti u plusu

00

Re: Mden BLOG

Hej pozdrav ekipa!
evo, mjesec travanj je iza mene...djelomično sam zadovoljan, naravno jer sam završio u plusu, ali svjestan sam da je moglo i bolje...
Napravio sam jednu "glupost" imao sam shot na NL50, i ostao sam šokiran/iznenađen...način na koji se igra NL50 u odnosu na NL25 je potpuno drugačiji poker...s obzirom na NL25 gdje sam stekao dojam da su igrači više tight i fishy, imao sam osjećaj da kontroliram situacije, ugodno se osjećao za stolovima, i "čitao" sam igru,bilo je "lakše izvuči $$ od protivnika te bi uglavnom završio u plusu.. NL50 je totalna suprotnost...jako agresivno se igra, svaki 3betani pot se s DB na BB pozici overbeta debelo itd...u kratko zanimljivo iskustvo gdje sam cijeli BI spalio kada sam izgubio na flopu gurajući all in s 2 para da bi se protivniku okrenuo full house na riveru i tu je moja priča završila...zanimljivo iskustvo...ali imam punnnoooo za učiti.

Sada cilj za ovaj mjesec je nabaviti Holdem Manager 2 jer me živcira igrati "na slijepo"..npr nađem se u situaciji gdje me na svaki bet protivnik samo calla sve do rivera, i onda se npr otvara A koji potpuno mijenja situaciju...da imam holdem manager na temelju određenog samplea mogao bi donositi konkretne zaključke, i definitivno bi bilo lakše igrati..ovo je samo banalni primjer kojim karikiram tipične diskutabilne situacije a sa HEM-om bi ipak bilo lakše..

Pa imam pitanje...može li se preko ove stranice i dalje kupiti HEM po jeftinijoj cijeni (nisam našao koga/gdje bi mogao kontaktirati)
ili da HEM najbolje kupim isključivo preko njihove stranice gdje je nešto malo skuplji?
Ili netko tko možda ima jedan key viška pa ga otkupim ako je netko voljan prodati?

00

Re: Mden BLOG

Možeš mene kontaktirati za HEM.

00

Re: Mden BLOG

Hvala, poslao sam ti mail (jer ne mogu pisati privatne poruke)!

00

Re: Mden BLOG

Ako te interesuje mozda PT4, ja prodajem.. posto imam i hem i pt, pa bih jedno prodao, al sam na hem navikao i napravio hud/pop-up za koji mi je trebalo odvojit vise od 5h smile

00

Re: Mden BLOG

Hvala ali dogovorio sam da ću preko Robe uzeti HEM.

00

10

Re: Mden BLOG

Zadnjih danas sam manje igrao jer sam zatrpan poslom a ne volim igrati kada sam umoran jer to se vec pokazalo kao lose big_smile
Opcenito pratim blogove ostalih forumasa i zbilja slazem se s vecinom koji tvrde da ako hoces biti dobar u pokeru iskljucivo se tome moras posvetiti.
Posto cu uzeti HM (cekam da mi Roba odgovori na email smile  )
plan mi je poceti igrati microse od NL2 i pridrzavati se bankroll managementa kako bi savladao i naucio se u narednom periodu kvalitetno sluziti sa programom.
Takoder moram napraviti skrill account s kojem cu povlaciti/ uplacivati novce. Do sad sam to radio direktno s racuna i na racun.
Kada pocnem se sluziti HM javim svoj iduci update kako napredujem (ili nazadujem  big_smile  )
Takoder, iduci tjedan je plan igrati 20+ sati.

00